samsung galaxy s4(i9500) root yapma (güncellendi 11.08.2013)

Sponsorlu Bağlantılar

kraldost

kraldost

Üye
    Konu Sahibi
samsung galaxy s4(i9500) root yapma (güncellendi 11.08.2013)
arkadaslar bu gün işçinin ve emekçinin bayramı buna istinaden bir emek sarf edip s4 ıcın root dosyası paylasıyorum
size hediyem olsun güle güle kullanın...
BU İŞLEMLER RİSK TAŞIR VE TÜM RİSK SİZE AİTTİR

1-dosyayı ındırın winrar ıle cıkartın ıcınde aynı zamanda odın dosyası ıle gelıyor

2-odın calıstırın pda kısmına root dosyasını gosterın telefonu downlaoud moda alın ve pc baglayın odın tel.gordukten sonra start a basın

3-telefon acıldıktan sonra tekrar recovery moda alın ve orada root your phone kısmına tıklayın ve reboot edın eger super su geldıyse telefon root olmustur

Adım 1:

Samsung telefonunuzu USB kablosu ile bilgisayara bağladığınızda Windows’un telefonunuzu sorunsuz gördüğünden emin olunuz. Eğer Windows sürücü yüklemek için uyarı veriyorsa kabloyu çıkartıp tıklayıp gerekli Samsung sürücüleri bilgisayarınıza indirip çalıştırın. Veya orijinal Samsung Kies yazılımını yükleyin.
Telefonunuzun en az %60 oranında şarjı olduğuna emin olunuz.

Adım 2:

gerekli olacak ODIN 3.07 ve CF-Auto-Root paketini bilgisayar indiriniz.
ZIP dosya içeriği şu şekildedir. ZIP dosyayı bir kılasör içinde açınız.

Adım 3:

Telefonunuzu kapatınız. Kapalı iken Alt ses düğmesi + Home tuşu + Güç düğmesine aynı anda bir kaç saniye aşağıdaki resimde görünen Samsung yazılım yükleme ekran uyarısı gelinceye kadar basın. Gelmedi ise tuşlardan birine eksik basmış olabilirsiniz. İşlemi baştan yapın.

Bu ekranı görünce Üst Ses düğmesine basın. Android logolu yazılım yükleme ekranı gelecektir. Alt ses düğmesi ise telefonu yeniden başlatır. Ona basmayın.

Adım 4:

Telefonunuzu USB kablo ile bilgisayara bağlayın. İlk defa bu işlemi yapıyorsanız bazı bağlantı sürücüleri yüklenmesi için bekleyiniz. Windows uyarı vermezse veya Donanımınız başarı ile kuruldu türünden mesaj aldığınızda Adım-5‘e geçiniz.
Adım 5:

ZIP dosyayı açtığınız kılasöre gidiniz ve ODIN3 v3.07 uygulamasını çalıştırın. Aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir.

Bu ekranda sol üstte ID:COM bölümünde 0:[COM:XX] göreceksiniz. XX bilgisayarınızın COM bağlantı numarasına bağlı değişen bir rakamdır.
Daha sonra PDA butona basıp aynı kılasör içindeki
cofface_i9500_en_recovery_v2.0.tar.dosyasını seçin. Seçeneklerden Re-Partition işaretli olmadığına emin olun. Ayarlar yukarıdaki gibi olacaktır.
Son olarak “Start” butonuna basın ve root işleminin bitmesini bekleyin. İşlem bittiğinde telefonunuz otomatik olarak kapatılıp açılacaktır. Artık telefonunuz root edilmiş olacaktır.
Açıldığında SuperSU uygulamasının yüklü olup olmadığını kontrol edin. Bazı nedenlerden dolayı SuperSU uygulaması yüklü değilse Play Store’dan indirip yükleyin.

EN YENİ ROOT EKLENMİŞTİR HAYIRLI OLSUN
NOT: Denenmiştir ve hiç bir sorun iştigal etmemiştir yorumlarınızı ve beğeninizi esirgemeyin:)

Ekli dosyalar

• Beğen
Tepkiler: aaykutt1, ebasalih, erkonetti ve 9 diğerleri

slvestre-99

Üye
tesekkurler kolayca root yaptim s4umu

deepmano

Üye
Telefon daha yeni çıktı yaw yavaş biraz :-)

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Emeğin için teşekkürler resimli olarak daha basit bir anlatımda eklenirse daha iyi olur aslında.

• Beğen
Tepkiler: noss_bar
ŞenolTÜRK

ŞenolTÜRK

Üye
Tesekkurler

laz6116

laz6116

Üye
benim telefon normal acıkken odin görüyor. Fakat recover moda alınca ne hikmetse görmüyor odin programı? Yardımcı olabilecek kimse varmı?

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
benim telefon normal acıkken odin görüyor. Fakat recover moda alınca ne hikmetse görmüyor odin programı? Yardımcı olabilecek kimse varmı?

Bagladığınız pcde usb sürücüsünü tekrardan kurunuz.

laz6116

laz6116

Üye

Bagladığınız pcde usb sürücüsünü tekrardan kurunuz.

Benim pc de sorun var sanırım. İş yerimdeki pc de denedim oldu yalnız root attım pass!!! olduktan sonra reset atıyor ya. Bu açılışta sadece samsung yazısı ile kaldı ne yaptıysam acamadım en son olarak recover moddan factory reset yaptım açıldı şuan telefonumda su dosyası da var fakat lucky patcher gibi uygulamalarda sorun yaşıyorum çok geç işlem yapıyor hatta yapmıyor :D root tekrarlamam mı gerekiyor? Sonra, telefonun kendi explorer dan internette gezinmem de de çok yavaşladı sayfalar donuyor :D
yardımlarınız ve bilgileriniz için çok çok teşekkürler...

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Benim pc de sorun var sanırım. İş yerimdeki pc de denedim oldu yalnız root attım pass!!! olduktan sonra reset atıyor ya. Bu açılışta sadece samsung yazısı ile kaldı ne yaptıysam acamadım en son olarak recover moddan factory reset yaptım açıldı şuan telefonumda su dosyası da var fakat lucky patcher gibi uygulamalarda sorun yaşıyorum çok geç işlem yapıyor hatta yapmıyor :D root tekrarlamam mı gerekiyor? Sonra, telefonun kendi explorer dan internette gezinmem de de çok yavaşladı sayfalar donuyor :D
yardımlarınız ve bilgileriniz için çok çok teşekkürler...

Evet root işlemini tekrarlayınız.Ancak dikkatli olun ve emin olduğunuz bir pcde yapınız.Aksi halde cihazı brick yaparsınız.

• Beğen
Tepkiler: laz6116
laz6116

laz6116

Üye

Evet root işlemini tekrarlayınız.Ancak dikkatli olun ve emin olduğunuz bir pcde yapınız.Aksi halde cihazı brick yaparsınız.
Bide anlamadığım, ilk olarak odin programıyla birlikte root dosyası beraber iniyor. ilk olarak onu denedim failed!!! hatası aldım root atmadı sonra altta bulunan linkteki tar dosyasını indirdim onunla kurdum oldu. şimdi tekrar dan root deniycem şarjımın dolmasını bekliyorum gelişmelerle ilgili bilgilendiririm sizi. İlgi ve alakanız için teşekkürler...

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Bide anlamadığım, ilk olarak odin programıyla birlikte root dosyası beraber iniyor. ilk olarak onu denedim failed!!! hatası aldım root atmadı sonra altta bulunan linkteki tar dosyasını indirdim onunla kurdum oldu. şimdi tekrar dan root deniycem şarjımın dolmasını bekliyorum gelişmelerle ilgili bilgilendiririm sizi. İlgi ve alakanız için teşekkürler...
Rica ederim odin bir araç programdı esas Tar dosyası önemlidir işlemi yapmadan tekrardan okumanızı tavsiye ederim :oke:

laz6116

laz6116

Üye

Rica ederim odin bir araç programdı esas Tar dosyası önemlidir işlemi yapmadan tekrardan okumanızı tavsiye ederim :oke:

yani şunu mu seçmeliyim tar dosyası olarak ''CF-Auto-Root-m0-m0xx-gti9300.tar.md5'' ilk olarak bunu denemiştim failed olmustu. sonra alttaki linkten indirdiğim ''cofface_I9500_Recovery_en'' dostasını pda dan seçip start dediğimde olmuştu ama bu seferde resetten sonra tel açılmamıştı :D başınızı ağrıttım valla helal edin hakkınızı.

• Beğen
Tepkiler: Nextman
Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
yani şunu mu seçmeliyim tar dosyası olarak ''CF-Auto-Root-m0-m0xx-gti9300.tar.md5'' ilk olarak bunu denemiştim failed olmustu. sonra alttaki linkten indirdiğim ''cofface_I9500_Recovery_en'' dostasını pda dan seçip start dediğimde olmuştu ama bu seferde resetten sonra tel açılmamıştı :D başınızı ağrıttım valla helal edin hakkınızı.

Burası bunun için var bildiklerimizi paylaşmak için hakkımız vara sonuna kadar helal olsun kardeşim.Şimdi resimdeki gibi yapın :oke:

• Beğen
Tepkiler: onuc0bir
ahmetkartal

ahmetkartal

Üye
  • Beğen
Tepkiler: laz6116 ve Nextman
laz6116

laz6116

Üye
Sorununumu hallettim ama sanırım tamamen şans işi :D kernel değiştirdim sorunum ortadan kalktı :D telefon restart tan sonra açılmadı. factory reset attım telefon açıldı. Sanırım benim sıkıntım kernelle ilgiliydi ''Perseus-alpha0-i9500'' benim tarzımda sıkıntısı olan arkadaşlar yukarıda adını yazdığım kerneli denemelerinde fayda olabilir.
Nextman arkadaşım ilgi ve alakana çok çok teşekkürler. Allah'a emanet olasın.

• Beğen
Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Rica ederim cozuldugune sevindim.

• Beğen
Tepkiler: kraldost
kraldost

kraldost

Üye
    Konu Sahibi
Rica ederim cozuldugune sevindim.
iş yerimde bazı sıkıntılardan dolayı açtığım bir çok konuları takip edemedim mamafi gösterdiğin ilgiden çok memnun kaldım teşekkür ederim yardımların için usta

• Beğen
Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Rica ederim:)

laz6116

laz6116

Üye
Ya su sd karti 2 ye bolumlemek icin recover mod ile cwm mi degissem. Advaced bolumunde uygulamayla ilgili kisim bende yok?

Üst Alt