samsung galaxy s4(i9500) root yapma (güncellendi 11.08.2013)

Sponsorlu Bağlantılar

kewell777

kewell777

Üye
ya hocam friver yklenio ama bu işaretleme olayı cıkmıo pro yu acınca ...BRİ YARDIM EDE BLİRMİ BU İSRETLEME YERİ CIKMIO s:s: İD COM YAZAN YERDE SARI OLARAK GZÜKÜO
Sorunun tam olarak nedir yardimci olalım

askımm

Üye
tsk vell vall burda indirdgim odin de ktucukalr erişilmio du s4 var heral de sürüm den mi baska yerden indirdim oldu ilgin için tsk :)

solayagim

Üye
Malesef yöntem 4.4.2 üzerinde işe yaramıyor. Tüm talimatları yazıldığı gibi Galaxy S4 GT-I9500 üzerinde uyguladım, program root işleminin tamamlandığını bildirdi ancak root hakları halen telefonda yok. SuperSU ve 3 farklı root checker ile kontrol ettim sonuç olumsuz.

Acaba KitKat için özel olarak çıkarılmış bir root işlemi var mı?

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: eskbxl
eskbxl

eskbxl

Üye
Malesef yöntem 4.4.2 üzerinde işe yaramıyor. Tüm talimatları yazıldığı gibi Galaxy S4 GT-I9500 üzerinde uyguladım, program root işleminin tamamlandığını bildirdi ancak root hakları halen telefonda yok. SuperSU ve 3 farklı root checker ile kontrol ettim sonuç olumsuz.

Acaba KitKat için özel olarak çıkarılmış bir root işlemi var mı?
her surum guncellendiginde root dosyalarida bu surume gore guncellenir. sizde 4.4.2 ye uygun root dosyalarini temin etmeniz gerek.
islem ayni sadece root dosyasi degisiyor.

solayagim

Üye
S4 i9500 KitKat için paketinin uygun olduğuna dair xda forumunda başlık var ve belirttiğiniz gibi sadece root dosyası değişiyor. Anlatıldığı biçimde uyguladım ancak Odin içinde start işlemi başladıktan sonra bir değişiklik olmuyor. Acaba root işlemi ne kadar sürüyor bilginiz var mı? Ben neredeyse 20 dakika bekledim sonunda dayanamayıp usb kablosunu çıkardım. Odin işlemin yarıda kaldığı mesajını verdi. Yabancı forumlardan okuduğum kadarıyla işlem 3-6 dakika arası sürüyormuş.

Açıkçası ne yapacağımı şaşırmış haldeyim. Ya ben telefonu rootlarım ya da o beni durumuna geldim :)

eskbxl

eskbxl

Üye
odinle rootlama 5 dk gecmiyor. size tavsiyem tekrar baska bir yerden son surum root dosyasini indirin samsung driverlerini kaldirip yeniden kurun. odin surumunu degistirin ve arka planda kiesse ait hic bir program calismasin. birde oyle deneyin.

solayagim

Üye
odinle rootlama 5 dk gecmiyor. size tavsiyem tekrar baska bir yerden son surum root dosyasini indirin samsung driverlerini kaldirip yeniden kurun. odin surumunu degistirin ve arka planda kiesse ait hic bir program calismasin. birde oyle deneyin.

İşlemi bir de Odin 3.0.9 sürümü ile denedim ve sorunsuz root erişimi sağlandı, sanırım sorun 3.0.7 sürümünden kaynaklanıyordu. Bunun haricinde herhangi bir driver ya da program kurup kaldırmadım.

Acaba standart gelen programlar içerisinde kaldırılması sorun çıkarabilecek olanlar hangileri biliyor musunuz? Örneğin tüm samsung programlarını kaldırmayı düşünüyorum.

Yardımınız için teşekkürler.

• Beğen
eskbxl

eskbxl

Üye
sizin 3.7 odinde sorun olabilir rootladiginiza sevindim sanmiyorum bende bir kere kaldirmistim hesini.

• Beğen
Tepkiler: Nextman

solayagim

Üye
Acaba programları kaldırmak için ne kullanmıştınız? Ben system klasörünü r/w hale getirip kaldırmayı denedim ancak SystemApp Remover sistem uygulamalarını görmüyor. Hata mesajında ise System: Not Mounted yazıyor. Sadece normal kendi kurduğum programları kaldırabiliyorum. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

eskbxl

eskbxl

Üye
yanlis hatirlamiyorsam root uninstaller diye pro bir programdi. onunla kaldirmistim

solayagim

Üye
Anlaşılan bazı işe yarar programları kaldırmışım ki telefon açıldıktan sonra sürekli "Mesajlaşma durduruldu" hatası veriyor. Sanırım orijinal rom'u yükleyip bir daha bu root işlerine girişmeyeceğim.

• Beğen
eskbxl

eskbxl

Üye
Anlaşılan bazı işe yarar programları kaldırmışım ki telefon açıldıktan sonra sürekli "Mesajlaşma durduruldu" hatası veriyor. Sanırım orijinal rom'u yükleyip bir daha bu root işlerine girişmeyeceğim.
evet kaldirirken ne ise yaradagini bilmen gerek. yarin sistem kendi kendine reset atar. root islerie yine girersin bende senin gibi soyluyorum ama herseferinde yine giriyorum. guzel bir rom gordummu deneyim diyorum..

solayagim

Üye
Orijinal rom dosyasını indiriyorum. Yükleme öncesinde yapılması gerektiğini düşündüğün birşeyler var mı acaba? Sonrasında pürüz çıkmasını engellemek için yani. Bazı yabancı forumlarda recovery yüklemesi yapıp cache temizliği öneriliyor.

eskbxl

eskbxl

Üye
bence yuklemeden once romu recovery moda al wipe data factory ve wipe cache partition lari yap hatta seninki rootluykende dalvini de yap boylelikle butun kalinti lari silmis olursun. romu odinle flasladikdan sonrada iki wipe islemini tekrar yap. boylelikle temiz kurulum yapmis olsursun.

solayagim

Üye
Aynen söylediğiniz gibi yaptım. Recovery modda belirttiğiniz seçenekler direkt karşıma çıktı, temizliği yapıp download moda aldım ve orijinal rom'u yükledim. Ardından yeniden root işlemini sorunsuz tamamladım. Tabi bu sefer bilmediğim birşeyi asla kaldırmam :)

• Beğen
eskbxl

eskbxl

Üye
aklinizda bulunsun rom yuklemeden once ve yukledikten sonra iki wipe islemini yapiniz boylelikle bir onceki romdan dosya kalintilari kalmaz

egeylmz1625

Üye
Ben 3 farklı siteden bakarak root attım fakat supersu yu acınca "Yuklenmis supersu kodlaması yok supersu bunu yükleyemiyor bir sorun olustu" hatasını alıyorum. Root olmadı mı yani
Edit:kiesi yükledim hemen oldu yinede tesekkürler

Son düzenleme:
orcunyilmaz07

orcunyilmaz07

Üye
Sorun nerde sizce

Karalama45

Karalama45

Üye
Şarj %2 yaa :D

adarbaran

adarbaran

Üye
merhabalar bir konuda yardımcı olurmusunuz. s4 e root yaptım yanlız şebeke gitti çok acil yardım bekliyorum lütfen

Üst Alt