ASUS MeMo PAD HD 7 (ME173X) Stock ROM ve Yedek Alma

Sponsorlu Bağlantılar

Seglopsi

Seglopsi

Üye
bu tablet için kitkat romu var mı bildiğin.

CoderayDT

Üye
ASUS MeMo PAD HD 7 (K00U) Stock ROM

Şifre: 75ko
yada

Şifre: 3y15

Auto Hide IP veya Super Hide IP değiştirme proğramıyla RUSSIAN veya THAILAND ı seç indir.
Yoksa 404.html hatası alırsın.

İndiremeyen arkadaşlar için drive hesabıma upload ettim ordan indirebilirler

hasi

hasi

Üye
    Konu Sahibi
Yeni versiyon eklendi

Son düzenleme:

sarp54

Üye
Tabletim ME173X KOOB rom ME173X_WW_user_4.2.4.72702_20131128 tableti recovery den factory reset yapıp (Asus TR önerdi) son 7.88 Mb'lık güncellemeyi yaptım (factory reset yapmadan güncelleme yapmıyordu)
, ancak tablet com.google.process.gapps hatası veriyor (işlem durdu) ve ilerlemiyor, romu sp flash'ın çeşitli sürümleriyle yüklemek istedim, ancak xp(x86) de ME173X inf , 8.1 (x64) COM1 hatası veriyor, forumları dolaşmama rağmen henüz bir çözüm bulamadım. Öneriniz varmı yada bu rom'un backup alıp burda yayınlayabilir misiniz.

hasi

hasi

Üye
    Konu Sahibi
Tabletim ME173X KOOB rom ME173X_WW_user_4.2.4.72702_20131128 tableti recovery den factory reset yapıp (Asus TR önerdi) son 7.88 Mb'lık güncellemeyi yaptım (factory reset yapmadan güncelleme yapmıyordu)
, ancak tablet com.google.process.gapps hatası veriyor (işlem durdu) ve ilerlemiyor, romu sp flash'ın çeşitli sürümleriyle yüklemek istedim, ancak xp(x86) de ME173X inf , 8.1 (x64) COM1 hatası veriyor, forumları dolaşmama rağmen henüz bir çözüm bulamadım. Öneriniz varmı yada bu rom'un backup alıp burda yayınlayabilir misiniz.
WinXP yada Win8 de Driver sorunu olabilir, Win7 de sorun yok. verdiğim Driveri yükle.

yada

ı indir.

Tablete CWM Recovery yükle ve zip şeklindeki ROM yedeğini cdcard a kopyala, Açıklama aşağıda...

1. PC de Flashtool programını açıyoruz,
Scatter_Loading butonunu tıklayarak CWM Pack klasörünün içinde bulunan "MT6589_Android_scatter_emmc" dosyasını seçiyoruz.

2. Flashtool programının üst menüsünden "Window" menüsüne girerek "Write Memory" seçiyoruz. Programın üst sekmesinde "Write Memory" kısmı aktif oluyor ve bu bölüme giriyoruz.
Open RAW Data tıklayarak yine CWM Pack klasörünün içinde bulunan "sro-unlock-sign.img" dosyasını seçiyoruz. "Memory Settings" kısmında mutlaka "EMMC" seçili olmalı.
"Write Memory" komutuna tıklıyoruz ve tabletimizi kapalı iken bilgisayara usb ile bağlıyoruz flashtool otomatik olarak yüklemeye başlıyor ve büyük yeşil bir O harfi çıkıyor. Tableti mutlaka bilgisayardan ayırıyoruz.

3. Bu sefer Download komutunu tıklayıp Tabletimiz kapalı iken pc bağladığımızda CWM Recovery atılıyor.
Yeşil O göründüğünde Tableti bilgisayardan ayırıyoruz ve CWM Recovery yüklendi.

4. Son olarak Tablet açma (Power) tuşu ile ses açma (ses +) tuşuna aynı anda basılı tutun CWM Recovery Boot ekranı gelecek.

5. install zip from cdcard seçeneğine tıkla oradan chose zip from cdcard seçeneğine tıkla ve zip şeklindeki ROM u göster ve yükle.

6. CWM Recovery Boot menüsü tekrar gelecek (reboot system now) seçeneğine bas.
Tablet yeniden başlayacaktır. işlem Tamam

Son düzenleme:
Respect60

Respect60

Üye
K00U modeli için CWM Recovery var mıdır ? Var ise verebilir misiniz arkadaşlar ?

hasi

hasi

Üye
    Konu Sahibi
K00U modeli için CWM Recovery var mıdır ? Var ise verebilir misiniz arkadaşlar ?
Kardeş İlk sayfa sonunda zaten vermiştim.
ı indir.

Scatter_Loading butonunu tıklayarak CWM Pack klasörünün içinde bulunan "MT6589_Android_scatter_emmc" dosyasını seçiyoruz.

2. Flashtool programının üst menüsünden "Window" menüsüne girerek "Write Memory" seçiyoruz. Programın üst sekmesinde "Write Memory" kısmı aktif oluyor ve bu bölüme giriyoruz.
Open RAW Data tıklayarak yine CWM Pack klasörünün içinde bulunan "sro-unlock-sign.img" dosyasını seçiyoruz. "Memory Settings" kısmında mutlaka "EMMC" seçili olmalı.
"Write Memory" komutuna tıklıyoruz ve tabletimizi kapalı iken bilgisayara usb ile bağlıyoruz flashtool otomatik olarak yüklemeye başlıyor ve büyük yeşil bir O harfi çıkıyor. Tableti mutlaka bilgisayardan ayırıyoruz.

3. Bu sefer Download komutunu tıklayıp Tabletimiz kapalı iken pc bağladığımızda CWM Recovery atılıyor.

Eğer Orjinal Recovery dönmek istersen

.zip şeklindeki K00U Stock Recovery CdCard a kopyala,

Tablet açma (Power) tuşu ile ses açma (ses +) tuşuna aynı anda basılı tutun CWM Recovery Boot ekranı gelecek.

install zip from cdcard seç oradan chose zip from cdcard seç ve zip şeklindeki Recovery u göster ve yükle.

Recovery Boot menüsü tekrar gelecek reboot system now seçeneğine bas,
Tablet yeniden başlayacaktır. işlem Tamam.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Respect60
Respect60

Respect60

Üye
Kardeş İlk sayfa sonunda zaten vermiştim.
ı indir.

Eğer Orjinal Recovery dönmek istersen

.zip şeklindeki K00U Stock Recovery CdCard a kopyala,

Tablet açma (Power) tuşu ile ses açma (ses +) tuşuna aynı anda basılı tutun CWM Recovery Boot ekranı gelecek.

install zip from cdcard seç oradan chose zip from cdcard seç ve zip şeklindeki Recovery u göster ve yükle.

Recovery Boot menüsü tekrar gelecek reboot system now seçeneğine bas,
Çok teşekkür ederim. :)

sarp54

Üye
İlginize tşk ederim. Benim yaşadığım sorunu yaşayanlara yardım olsun diye çözümü açıklıyorum.Bendeki sorun driver dan kaynaklanıyormuş. WİN 8 x32 de google ve asus driver larını yükledim. Gizli aygıtları göster seçimi ile "Aygıt Yöneticisi"nin görünümünü linkliyorum. Görüntüdeki altı kırmızı çizili driverler ile "Sp flashtool" ile yükleme yaptı. Windows 8, COM 22, COM 23 ve COM24 driver ları otomatik windows update den yükledi.

hasi

hasi

Üye
    Konu Sahibi
CWM Recovery ile ROM Yedeği Yükleme

Eklendi...

4.2.2 Yapılan güncellemeler:

ME173X_WW_user_4.2.4.06716_20130918
ME173X_WW_user_4.2.4.31212_20131030
ME173X_WW_user_4.2.4.72702_20131128
ME173X_WW_user_4.2.4.82093_20140525
ME173X_WW_user_4.2.4.04152_20140714

Eklendi...CWM Recovery ile ROM Yedeği Yükleme

.zip şeklindeki ROM yedeğini cdcard a kopyala,

install zip from cdcard seç oradan chose zip from cdcard seç ve zip şeklindeki ROM u göster ve yükle.

CWM Recovery Boot menüsü tekrar gelecek reboot system now seçeneğine bas,

Eklendi...

Son düzenleme:
Seglopsi

Seglopsi

Üye
Yeni güncelleme mi geldi?

hasi

hasi

Üye
    Konu Sahibi
Yeni güncelleme mi geldi?
ASUS MeMo PAD HD 7 (K00U) ise güncelleme yok.
K00U_WW_user_4.2.4.28680_20131023

ASUS MeMo PAD HD 7 (ME173X) ise son iki güncelleme aşağıdaki gibidir.
ME173X_WW_user_4.2.4.82093_20140525 (Mayıs güncellemesi)
ME173X_WW_user_4.2.4.04152_20140714 (Temmuz güncellemesi)

Tabi bu güncellemeler bize yaklaşık 15-20 gün sonra geliyor.

Seglopsi

Seglopsi

Üye
Mayis yüklü bende, neyse gelince yükleriz artık. Keşke kitkat verselerdi ya şu tablete.

Respect60

Respect60

Üye
Ben K00U romunu kurdum ve framaroot ile rootladım.Google Play ve Google Play servislerini kurdum fakat google play servisleri hata verdi.Root explorer ile sisteme de attım ama yine de durdu hatası alıyorum.Yardım edebilecek var mı ?

Son düzenleme:
hasi

hasi

Üye
    Konu Sahibi
Ben K00U romunu kurdum ve framaroot ile rootladım.Google Play ve Google Play servislerini kurdum fakat google play servisleri hata verdi.Root explorer ile sisteme de attım ama yine de durdu hatası alıyorum.Yardım edebilecek var mı ?

İndir ve hafıza kartına at Root Explorer ile Tablet system>app içine kopyala dosyalara sırayla üzerine basılı tutun menüden Permissions tıkla yazma iznini resimdeki gibi ver.

Son düzenleme:
Respect60

Respect60

Üye

İndir ve hafıza kartına at Root Explorer ile Tablet system>app içine kopyala dosyalara sırayla üzerine basılı tutun menüden Permissions tıkla yazma iznini resimdeki gibi ver.
Hocam android hakkında bilgim var bu permissions vs. Neyse K00U romu daha temiz fazla uygulama yok onu kullanıyorum.Saolasın :)

hasi

hasi

Üye
    Konu Sahibi
Flash Tool Backup (K00U) ROM Yükleme

1- Flash_tool.exe Proğramı açın
2- "Scatter_Loading" butonunu tıklayarak FlashTtool klasörü içindeki "MT6589_Android_scatter_emmc_K00U" seçin
3- Flashtool programının üst menüsünden "Window" menüsüne girerek "Write Memory" seçiyoruz. Window>Write Memory
4- Programın üst sekmesinde "Write Memory" kısmı aktif oluyor ve bu bölüme giriyoruz.
5- Open RAW Data tıklayarak yedeğini aldığımız Romu seçiyoruz (K00U_ROM)
6- "Memory Settings" kısmında mutlaka "EMMC" seçili olmalı.
7- Aşağıda Begin Address (Hex): 0x0000000000000000
8-
Container Length (Hex): 0x64D80000
9-
Write Memory komutuna tıklıyoruz.
Tabletimizi kapalı iken bilgisayara usb ile bağlıyoruz.
10- Yüklemeye başlıyor ve büyük yeşil bir O harfi çıkınca Tableti bilgisayardan ayırıyoruz.

Eklendi...Konu güncellenmiştir.

semihy17

Üye
Tableti (K00U) olanlar Wifi Çalışmıyorsa modules Klasörü içindeki dosyaları değiştirin.
(Tabiki Tablet Root lu olacak)

modules klasörü
mrb bende aynı sekılde rom attım lakın bendede wıfı be blu calısmadı dedıgınız gıbı modulesı ındrdım fakat koylaya yapstır yapacagıma yanlıslıkla tablettekı modulesı komple sımdım ve ındırdıgım modulesı kopyaladım sımdı ıse asus yazısında takılı kalıoo tekrar flash tool ıle rom atmaya kalktıgımda ıse usb drıveryı gormuo sadce sarj edıyuor ne yapmam gerekıoo
mrb bende aynı sekılde rom attım lakın bendede wıfı be blu calısmadı dedıgınız gıbı modulesı ındrdım fakat koylaya yapstır yapacagıma yanlıslıkla tablettekı modulesı komple sımdım ve ındırdıgım modulesı kopyaladım sımdı ıse asus yazısında takılı kalıoo tekrar flash tool ıle rom atmaya kalktıgımda ıse usb drıveryı gormuo sadce sarj edıyuor ne yapmam gerekıoo
mıcrocd den rom naısl atabılırım bır kac tanede denedım fakat recovery moduna gectınce restore data mıcrocd ye attıgım romları bı turlu goremedım

firostr

firostr

Üye
[/url][/IMG] bunu yukledim

bu romda wifi açılmadı nasıl yapcam

bir arakdaşa modüles i değiştir demişin modüles klasörü nerde

hasi

hasi

Üye
    Konu Sahibi
:maxicep:

Üst Alt