Samsung Galaxy W Yoon Kernel Aphrodite

Sponsorlu Bağlantılar

sadikbircan

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar rc2 sürümünde sorun yok.Bende kullanıyorum.Üzerine kernelde yükledim init.d modlarıda kurdum.Oyun program vs. herşeyi kurdum ama "hiçbir zaman" dediğiniz sorunlarla karşılaşmadım.Romu ilk çıktığı günden beri kullanıyorum.O kadar alpha sürümlere rağmen sorun yapmadı.Bişeylerde hata yapıyorsunuz.Yaptığınız işlemleri gözden geçirin bir.

yildizali

Üye
hocam lutfen banada yardimci olun.. galaxy w cm9 kurdum telefona ama cwm falan kurmadan yaptim bu islemi.. play store calismiyor en kotusu..orjinaline donmek istiyorum kesinlikle ama usb gormuyor bu seferde bu cwm denilen araci nasil yukleyecegim en kisa yoldan usb kullanmadan orjinale donmek icin lutfen yardim edin... kafayi yedim 2 gundur

sadikbircan

Üye
    Konu Sahibi
Cwm yükleme konusu 2.yöntemi uygulayın.

Dejavuex

Dejavuex

Üye
sadık hocam bu kernelden verim aldınız mı siz ?

sadikbircan

Üye
    Konu Sahibi
Kernelden aldığım verim mükemmel.Ali hocamızın paylaştığı i/o ve lmk ayarlama gibi modlarla birlikte mükemmel oluyor.Boş ramin fazla olmasıda lmk değerleri multitaskinge göre ayarlanınca ram yetersizliğinin bir miktar önüne geçip multitaskingi destekkiyor.Ayrıca linaro desteği ile 3d performansında bariz artış yapıyor.Birde bütün bu ekstraların yalnız bırakılmayıp sistem üzerinde yapılan iyileştirmeler ve oc ile desteklenmiş olması donanımın uyumunu sağlayıp oc yada diğer artırmalardan kaynaklı stabilite düşüklüklüklerini engellemiş.Yani bütün donanım parçaları yüksek performans için birada uyumlu çalışacak şekilde ayarlanmış.

Dejavuex

Dejavuex

Üye
herşeyi eksiksiz yapmama rağmen pin bölümüne gelince cihaz donuyor :(
cihaz boşta kalınca donuyor bi türlü çözüm bulamadım herşeyi eksiksiz yaptım zaten öyle ayrıntılı bişey yok kerneli kur diğer seçenekleri yap ve resetle bu kadar yani eksik yapıyosunuz deme gibi bir alternatifde yok napıcam ? ROM'u 1 gün önce kurdum zaten :/
++
sürekli donduğu için ROMu tekrar kuruyorum ve üstüne kerneli tekrar kurucam bakalım böyle sonuç alabilicek miyim :/

sadikbircan

Üye
    Konu Sahibi
Wipe işlemlerini yapmadan deneyin.Çünkü daha önce dalvik cache ve cache temizlendiği zaman bu kernelin sıkıntı yaptığını okumuştum biryerde.İşe yarayabilir.

Dejavuex

Dejavuex

Üye
Wipe işlemlerini yapmadan deneyin.Çünkü daha önce dalvik cache ve cache temizlendiği zaman bu kernelin sıkıntı yaptığını okumuştum biryerde.İşe yarayabilir.

Şimdi ROMu tekrar kurdum telefonu başlatmadan kerneli kurdum bakalım böyle nolcak şimdi yedekleri kurup ayarları yapıcam normalde hemen donar bakalım şimdi donucak mı sonuçları yazarım buraya :)

- - - Eklendi - - -

Titanium programını kurdum ve her girmeye çalıştığımda telefon donuyor daha hiç bişey yüklemedim bile :) malesef ben bu kernelden verim alamıyorum :(

sadikbircan

Üye
    Konu Sahibi
Kernel sürümü güncellendi.Bazı düzeltmeler yapıldı.İsterseniz yeni sürümü tekrar deneyin.

slvestre-99

Üye
Bence en iyi kernel bu rc2+yoon kernel+init.d lmk modlari+build.prob duzenlemeleri ve ali hocamin verdigi teknikleri uygulayin hicbir sorun yasamazsiniz bende kasma.olmadi hic

hakan572123

Üye
bunu cyangenmod 10 alpha 3 kernel 3 te kullanabilirmiyiz?

slvestre-99

Üye
Kernel sürümü güncellendi.Bazı düzeltmeler yapıldı.İsterseniz yeni sürümü tekrar deneyin.

Hocam ben rc1 deyim rc2 yapcam dedigim kernel init.d build.prob vesaile onlari yuklesek oyunlarda kasarmi yada sizde hic kasma oldumu oyunlarda ben o modlari rc1 de fayda etmedide

sadikbircan

Üye
    Konu Sahibi
bunu cyangenmod 10 alpha 3 kernel 3 te kullanabilirmiyiz?

Bu kernel 2.6.35 üzerine kurulu.Bunu başkabir kernelle kullanmak imkansız çünkü bu bir mod değil zaten bir kernel.Bunu yükleyince kernel değişiyor.

- - - Eklendi - - -

Hocam ben rc1 deyim rc2 yapcam dedigim kernel init.d build.prob vesaile onlari yuklesek oyunlarda kasarmi yada sizde hic kasma oldumu oyunlarda ben o modlari rc1 de fayda etmedide

Bende rc1 yada 2 hiçbir zaman kasma problemi yapmadı.Ama deneyin belki işe yarar.

knight97

knight97

Üye
Sadık abi yoon kernel v1.4 , v1.3 e gore 3D performansı olarak farklılık gosterir mi?

hakan572123

Üye
gerçekten güzel bir kernel olmuş tebrikler

- - - Eklendi - - -

vysnc de eklenseymiş güzel olurmuş

sadikbircan

Üye
    Konu Sahibi
1.4 sadece bazı ufak fix paketleri ve ntfs desteği gibi şeyler içeriyor.3d performansının pek farkedeceğini sanmıyorum.

berkayaslan97

Üye
Romu yeniden kurmadan denedim. Yeni sürümü Wipe seçenekleri falan yapmadan. Şu an için maşallahı var. Sıkıntı yok. Fakat bu kerneli kullandığımız sürece hiç mi Wipe cache yapmayacağız?

Birde Şu Ali Hocanın paylaştığı modları bulamadım nerede acaba ?

Heroata

Heroata

Üye
Onlar romun isi. Ama custom yani cm9cda yok 10 da da yk

sadikbircan

Üye
    Konu Sahibi
Cm9 konusunda ali hocamın modları için link var.Cache silince sorun oluşuyor.Sonuçta rami artırmak için bir yerden kısılması gerekli ve cache oluşturucu sadece rom ilk kurulduğunda veya wipe işlemleri yapıldığında gerekli.Romla.beraber kernelde değişir ve durduk yerede zaten wipe yapılmaz.Yani en mantıklı bigmem yolu bu.

Üst Alt