Samsung Galaxy Ace s5830i S3 custom romu yükleme + Overclock kernel

Sponsorlu Bağlantılar

PesimisT-35

PesimisT-35

Üye
    Konu Sahibi
Samsung Galaxy Ace s5830i S3 custom romu yükleme + Overclock kernel
Merhaba Arkadaşlar galaxy ace s5830i telefonunuzun arayüzünden sıkıldınızmı,azda olsa hızlanmasınımı istiyorsunuz,bu romu deneyebilirsiniz,OLUŞABİLECEK HATALARDAN SORUMLULUK KABUL ETMEM,BÜTÜN SORUMLULUK SİZE AİT.OF
Çalışmayan bir özellik yoktur
Wifi,bluetooth,kamera flaşı ve hattı görmektedir.
Rom'dan bir görüntü ;
Rom kurulum videosu (alıntıdır) ;
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

İndirilmesi gereken dosyalar ;
Rom ;
Kernel;
CWM ;

Yazılı anlatım ;
Dosyalarımızı hafıza kartımıza atalım,Tapatalk v3 romu sd cart > clockworkmod > backup (klasörleri kendiniz oluşturun) içine atınınız.
Telefonumuzu kapatıyoruz,Recovery modda açmak için Ses verme + Home tuşu + Power tuşu , galaxy ace yazısı gelince tuşlardan elimizi çekebiliriz,
--Recovery menüsünde (ses tuşlarıyla hareket edilir) apply update from sd cart'a geliyoruz (orta tuş ile seçiyoruz),hafıza kartımıza girecek oradan CWM.zip'i seçiyoruz ve cwm menüsü gelecek oradan
--Wipe data reset + wipe cache partition + advancede girip wipe dalvik cache yapıyoruz ve geri geliyoruz.
--Sonra install zip from sd > choose zip from sd > int.d destekli türkçe stock > yes diyip yüklüyoruz.
--Geri gelip adwanced e girip rebootrecovery diyoruz,bitince geri gelin
--Sıra romu yüklemeye geldi tapatalk v3 romu sd cart > clockworkmod > backup (klasörleri kendiniz oluşturun) içine atın.Sonra Backup and Restore'a giriyoruz , Restore diyoruz ve romumuz yüklenmeye baslıyor,bittikten sonra reboot system now diyoruz ve telefonumuz açılıyor.Eğer açılmazsa pc ile odinden orjinal rom yuklemeniz lazım.

---------------------------------------------------------------------------------------
Overclock yapmak isteğe bağlıdır,yapılmasada olur.

Şimdide romunuzu yükledikten sonra nasıl overclock yapacağımızı anlatacağım,orjinal romda denemeyiniz hattı görmüyor,yukarda anlattıgım romda yaparsanız sıkıntı çıkmaz.Galaxy ace'ın işlemci hızı 832 mhz ama biz overclock ile 1248 mhz'e çıkarazagız.Sim rehberini görmüyor o yüzden yapmadan önce rehbere giriyoruz seçenekler > iç/dış aktar > sd karta çıkar diyoruz ve rehberimiz sd karta yedeklenmiş oluyor,kerneli yükledikten sonra rehbere girip seçenekler > iç/dış aktar > sd karttan al > telefon diyoruz ve rehberimiz geliyor.
Anlatım;
Telefonumuzu recovery modda açıyoruz,apply update from sd cart - sd karttan güncelleme aynı şey,Seçiyoruz ve Hafıza kartımız açılınca CWM.zip'i seçiyoruz , sonra intall zip from sd > choose zip > kernel_overclock'u seçip yes diyoruz ve yüklendikten sonra geri gelip reboot system now diyoruz,Telefonumuz açıldıktan sonra No-frills cpu telefona yüklenmiş olacak,no-frills'i açıyoruz,Ayarları şu şekilde yapın;
Performans için;
En yüksek frekans ; 1.248 ghz
En düşük frekans ; 1.248 ghz
Düzenleyici ; performans
I/O zamanlayıcısı ; sio

Normal kullanım için ;
En yüksek frekans ; 1.248 ghz
En düşük frekans ; 208 mhz
Düzenleyici ; bcm21553
I/O zamanlayıcısı ; cfg

Batarya tasarrufu için ;
En yüksek frekans ; 208 mhz - 312 mhz - 624 mhz
En düşük frekans ; 208 mhz - 312 mhz - 624 mhz
Düzenleyici ; powersave
I/O zamanlayıcısı ; deadline

İhtiyaçlarınıza göre ayarlarsınız...

İndirme linki ; (Link güncellendi)

Son düzenleme:

wlknmys

Üye
batarya tasarrufu için 208 e 208 çok abartılı ve çok kasar :/

alipolat88

Üye
sım karttakı numaraları görmuyor ama
:)

wlknmys

Üye
iç dış aktarma yap

Rulingman

Üye
1,248 mhz işlemci yanmasın kardeş

Misafir

kardeş benim anlamadığım tapatalkv3rom.zip'i nereye atıyoruz klasör oluşturdum ayrı clockworkmod diye olmadı çıkmadı clockworkmod.zip'in içine mi backup kuracağım yardım

enesbayerr

Üye
Kardeşim tüm işlemleri yapıyorum backup and restore yerinde backup and restoreye basıyorum restore ye basıyorum geri tuşuna basmış gibi geri atıyo o tapatalkv3 romu da clockworkmod-backup-içine attım ne yapıyım kardeş
Kafayı yicem yaa clockworkmodun her yerine atmayı denedim restore ye basınca hiç bişey açılmıyor lütfen bi yardım et kardeşim

03-ŞAHİN

03-ŞAHİN

Üye
Teşekkürler deneyeceğim

Kadireroglu053

Üye
Bende inmiyo google drivedennn

03-ŞAHİN

03-ŞAHİN

Üye
Google drive de sıkıntı var

Kadireroglu053

Üye
Yok ogrendim normal p4ogramdan yapioz

03-ŞAHİN

03-ŞAHİN

Üye
Ne programı bu

Kadireroglu053

Üye
Driverin andeoid programi

PesimisT-35

PesimisT-35

Üye
    Konu Sahibi
kardeş benim anlamadığım tapatalkv3rom.zip'i nereye atıyoruz klasör oluşturdum ayrı clockworkmod diye olmadı çıkmadı clockworkmod.zip'in içine mi backup kuracağım yardım
sd karta clockworkmod klasorunu olustur,onun içine backup klasorunu olustur backup un içine tapatalk romu at
Kardeşim tüm işlemleri yapıyorum backup and restore yerinde backup and restoreye basıyorum restore ye basıyorum geri tuşuna basmış gibi geri atıyo o tapatalkv3 romu da clockworkmod-backup-içine attım ne yapıyım kardeş
Kafayı yicem yaa clockworkmodun her yerine atmayı denedim restore ye basınca hiç bişey açılmıyor lütfen bi yardım et kardeşim
baska bir hafıza kartı ile deneyebilirsniz, clockworkmod >> backup >> tapatalk rom şeklinde olacak,zip li ve zipden çıkarıpta denemenizi onerırım

osmaan31

Üye
Link kırık yenilermisin kernel linki

PesimisT-35

PesimisT-35

Üye
    Konu Sahibi
Overclock kernel linki yenilenmiştir @osmaan31

wholiweyou

Üye
kardeş bişi dicem bunu yapınca imei silinirse nolucak eski kendi galax ace roma dönünce imei gelirmi

Üst Alt