Yardım S3 Telefonum çok yavaşladı, yardım!

Sponsorlu Bağlantılar

fernandito

Üye
    Konu Sahibi
S3 Telefonum çok yavaşladı, yardım!
S3 telefonumu fabrika ayarlarına döndürüyorum, ilk aşamada hızı eskisi gibi. Sadece facebook, whatsup gibi programları yüklüyorum, oyun falan hiç yok, gereksiz program hiç yok. Telefon kasmaya başlıyor, bayağı bi yavaşlıyor. Bazı internet sitelerinden atıyor, yani bir sitede bir şey okuyorum diyelim site birden kapanıyor. Telefonu alalı 2 yıla yakın oldu. Eskiden böyle değildi, şimdi fark eden ne oldu da bu telefon bu kadar yavaşladı.
Android sürümü: 4.1.2
RAM kullanımı: 700 MB larda.
Telefonu güç tasarrufunda kullanmıyorum.

405 eror

Üye
kardesim bende de ayni seyler var ilk s3 um de zaten sorunlar vardi elimizde board da olunca degistirdik hemen bi baktim eskisinden kat bi kat hizli şok oldum tabi bi sure sonra buda yavaslamaya basladi yapabilecegin 2sey var

ya telefonu root layip gereksiz uygulamalari servis leri felan silecen

yada yine root atip rom kuracan baska bi yolu yok yani s3 hep boyle karar senin bu 2 yoldan birini sec nasil rootlayacagini vs. felan ona gore anlatirim

fernandito

Üye
    Konu Sahibi
e rootlayalım kardeş napalım canımı sıkıyor böyle

405 eror

Üye

Bu adresden v root u indir kur zaten arayuz ve kullanim basit once cihazi tariyo root yok diyor bi android simgesi gibi bise yapmaya calismislar yesil birsey var yaninda root butonu olucak ona bas biraz bekle root luyor. Sonra yeniden baslat telefonu root lama islemini yapdigin uygulamayi kaldir bi isine yaramaz artik kendi uygulamalarida geliyor onlarida kaldir ama king root a elleme

Sonra burdan lucky patcher i indir veya titanium backup ida kullana bilirsin.

Burda lucky patcher icin anlattim
Root izni istiyecek ver izni. Sonra secenek tusuna bas filtre miydi neydi ona bas en altta sistem uygulamalari yaziyor ona bas geri tusuna bas. Simdi gereksiz sistem uygulamarinin hepsini sil ama sakin nfc felan gibi sersivleri silme bu telefonun isleyisine comak sokma oluyor resmen. Sonra bi restart cek tamamdir. Bu islem telefonu rahatlatir ama rom yine ayni rom bi takim kasmalar devam eder.

Diger bir yolda custom rom kurmak bunun icinde yukardaki root islemini yap sonra play store dan rashr i indir root istiyecek ver izni sonra philz die bir yer olmasi lazim ona bas yukle son versiyonu sonra bir custom rom bul yada sana tavsiyem liquid smooth kitkat romu var android surumu 4.4.4 bunda da bikac birsey var onlari temizlersen 400mb a kadar ram alani veriyor cok stabil birde bliss pop var onunda surum 5.1.1 lollipop buda lollipop romlarindan en stabili bundada 300-400 mb ram veriyor yaklasik. Hangi android surumunde istiysan ona gore rom ve gapps link i atarim yada 2sinide atarim sirayla denersin veya xda dan cihaz arama bolumune yaz cihazi rom bolumune gel sec bitane. Custom kurucamaya karar verir sen eger nasil kuracaginida anlatirim ama bana sorarsan en stabili custom romdur

Unutmadan komu spotunuda yazim :) cihaza gelebilecek her turlu sorundan sen sorumlusun bunu bilerek yap ayreten her turlu cokme brick olayinda felan cihazi kurtarabiliriz zaten sadece dediklerimi yaparsan cihaza hic birsey olmaz ve orjinal yazilima donmekde cok kolay son olarakda root garantiyi goturuyor gerci senin 2yildan fazla olmus alali ama yinede bil yani :)

Üst Alt