Tavsiye S3 mini şarj olma ve bitme süresi??

Sponsorlu Bağlantılar

everese5

Üye
    Konu Sahibi
S3 mini şarj olma ve bitme süresi??
Merhaba arkadaşlar.S3 mini telefonumun şarjı 1 saatte %40 gidiyor.Bunu wifiden internette gezme film vs. izleme ile gerçekleştiriyorum.Bana biraz çabuk bitiyor gibime geldi.Bir de telefonun şarj süresi %20 de şarja taksam max 40 dk içinde %100 oluyor.Bu süreç normal mi?Telefon %100 şarj oldukdan sonra tel tuş kilidi kapalı(wifi,blueto,gps,mobil,titresim vs. kapalı arka planda çalışan program yok) halde 5dk içinde %94-95 şarj kalıyor ama %90 dan sonra 3 saatte kullanmadan(arada saat ve bildirimlere bakarak)%5 yiyor. Bunlar normal mi? Batarya yada tel de sorun var mıdır?Pil programlari vs denedim fark etmiyor. Önerileriniz neler ne yapıyım?Önceden böyle degildi yav. Teşekkürler.

ykpknl

ykpknl

Üye
Benimde olee genel olarak kullaninca cok hizli btiyo sarj ama cabuk doluyoo normall yanii :)

Desaparecido9454

Desaparecido9454

Üye
Şarj olayı bende'de aynı kardeş bi sorun yok telefonda veya batarya'da. uygulama yöneticisinden gereksiz olanları kapat özellikle'de konum haritalar falan bunları kapat biraz da olsa süresi yükselir şarjın

ardacumhur

ardacumhur

Üye
Aynen ben de farkettim onu. Sanırım herkeste aynı

Desaparecido9454

Desaparecido9454

Üye
Battery doctor, clean master bu gibi uygulamalar yüklü ise onlarıda sil hiç gerek yok daha çok şarj bitiren program bunlar... birde yukarda yazdığım tavsiyeye bişey daha eklemek istiyorum masaüstünde uygulama falan varsa telefonunun onları kaldır kısayolları sil yani hiçbişey olmasın masaüstündeHee bide kardeşim bende şu hataya çok düştüm telefonun şarjı tamamen bitmeden şarja takıyordum buda pilin ömrünü kısaltır telefonun tamamen kapanana kadar şarja takma derim ve dolmadan tamamen çıkartma...

everese5

Üye
    Konu Sahibi
Cevaplar için teşekkürler..

• Beğen
Tepkiler: Desaparecido9454
yesilaygunes

yesilaygunes

Üye
Android işletim sisteminin eksik kaldığı nokta şarjı su gibi emmesidir. 3 4 ayda bir kesin yeni batarya almak zorunda kalıyor insan

Üst Alt