Öneri [s3] Bu Konu Hakkında Son Konum, Lütfen Bilen Biri Baksın.

Sponsorlu Bağlantılar

Peocawe

Peocawe

Üye
    Konu Sahibi
[s3] Bu Konu Hakkında Son Konum, Lütfen Bilen Biri Baksın.
Şimdi sorunumu özetle geçiyorum;

Telefonu aldığımda pasaport kayıtlıydı ama rom atınca imei 0049lu bir şey oldu ve araştırmalarım sonucu her yolu denedim olmayınca aynı gün imei attırdım. MG4 modeminden haberim yoktu ve pasaport kaydım boşa gitti. Bu imei geri getirilir mi bilmiyorum ama asıl sorum şu:

Elimde 'Klon imei' olan bi S3 var. sammobiledan ya da xda dan custom rom indirip kuracağım ama imei silinmesinden çok korkuyorum. EFS yedeğini aldım ve XXEMG4 modemi pc de mevcut. MG4 modemi ile imeiyi geri getirebiliyoruz normalde ama benim ki klon imei olduğu için tereddütteyim. Şimdi sammobile'dan avrupa 4.3 sürümünü indirip modemi odinden üzerine flashlasam imei geri gelir mi? aynı soru custom rom içinde geçerli tabii. Çok kişiye sordum ama klon imei hakkında net bir bilgi alamadım. zırtpırt imei attırmaya para da vermek istemiyorum.

enterneoll

enterneoll

Üye
evet getirilir sanırım 4.3'e geçtin veya 4.3'den 4.1.2'ye döndün eski romunu indirip odin ile flashla geri gelicektir

Peocawe

Peocawe

Üye
    Konu Sahibi
evet getirilir sanırım 4.3'e geçtin veya 4.3'den 4.1.2'ye döndün eski romunu indirip odin ile flashla geri gelicektir

nasil yani? 4.3 e gecip modemi flashlarsam gelir mi gelmez mi net olarak bilgi verir misin? :D eski romu indirip odinle flashlayamam suan ki romu bilmiyorum cunku :ehe

enterneoll

enterneoll

Üye
farketmez stock rom yükle ve evet gelir sen hangi sürümden hangi sürüme geçtiğinde imei gitti ?

Peocawe

Peocawe

Üye
    Konu Sahibi
4.1.2 vardi aldigimda s4 romu kurmustum sanirim 4.3 du o zaman gitti imei

enterneoll

enterneoll

Üye
o zaman tekrar 4.1.2 stock rom yükle sorun çözülür

Peocawe

Peocawe

Üye
    Konu Sahibi
o zaman tekrar 4.1.2 stock rom yükle sorun çözülür

onuda denemistim olmamisti iste gidip imei attirdim saf gibi. suan tek derdim sammobil den rom indirsem 4.3 modem flashlayinca imei gelir mi geri?

enterneoll

enterneoll

Üye
büyük bi olasılık gelir :) olmadı tekrar 4.1.2 flashlayın

Narutodth

Narutodth

Üye
Efs yedegini aldiysan naparsan yap geri gelir diye biliyorum

Narutodth

Narutodth

Üye
Telefon uyanmak icin 1 dakikaya kadar bekleyebiliyor insan sinir hastasi oluyor bazende arayuzde cesitli buglar oluyor ben 4.3 uk versiyonunu kullaniyorum bence tr ye gelmesini bekle zaten aralik bitmeden gelicek :D

enterneoll

enterneoll

Üye
geç en azından imei'in düzelir ve 4.3 kullanıyorken googy-max kernel kullan hiç bir sorun kalmıyor

• Beğen
Tepkiler: H.TOGAN
enterneoll

enterneoll

Üye
hayır stock+kernel işi çözüyor

Peocawe

Peocawe

Üye
    Konu Sahibi
Telefon uyanmak icin 1 dakikaya kadar bekleyebiliyor insan sinir hastasi oluyor bazende arayuzde cesitli buglar oluyor ben 4.3 uk versiyonunu kullaniyorum bence tr ye gelmesini bekle zaten aralik bitmeden gelicek :D

şuan ki uk sürümünde problem var mı?
geç en azından imei'in düzelir ve 4.3 kullanıyorken googy-max kernel kullan hiç bir sorun kalmıyor

imei'in düzelir derken pasaport kayıtlı olan imei geri gelir mi? yoksa klon imei ile devam mı ederim.

Narutodth

Narutodth

Üye
Ben kurali 1 hafta yada biraz daha fazla zaman oldu. O sure icinde bi yama falan geldiyse bilemem tabi ama gec uyanma sorunu insana telefonu firlatma hissi uyandiriyor.

enterneoll

enterneoll

Üye

imei'in düzelir derken pasaport kayıtlı olan imei geri gelir mi? yoksa klon imei ile devam mı ederim.
pasaport kayıtlı imei geri gelir ve uk sürümüne güncelleme geldi sorunlarda çözüldü bu arada ama şimdi kur uk'yi güncelleme hemen gelmez :D 1-2 gün sürüyor yeniden kurunca

Üst Alt