[ROOT] Galaxy S4 Mini I9190 - 4.4.2 Kitkat ROOT + Recovery Menü Yükleme Anlatım

• 22 Ağustos 2014
  • 57429 Okunma
  • 106 Cevap

1. < Resmi açmak için tıklayın >

S4 mini 4.4.2 Türkiye romu için alttaki linki zıyaret edebilirsiniz.
    Galaxy S4 Mini İ9190 - Galaxy S4 Mini I9190 KitKat Türkiye Rom ve Yükleme -hAts farkıyla- - MaxiCep

Onemli
    ! Yapacağınız işlem cihazınızı garanti dışı kalmasına sebep olacaktır.

Cihazınızı Root yapmak icin yazdığım maddeleri sırasıyla okuyup! takip edip! uygulayın ve ezbere işlem yapmayın okuyun ve uygulayın! Sorunsuz bir sekilde cihazınız root olacaktır.

Not : Dogabilecek sorunlardan kullanıcı sorumludur bunu göze alarak işlemlere başlayın.

root işlemi için bize gerekli olanlar: 1 adet pc, usb kablo ve 1 adet s4 mini kitkat cihaz :p

1) öncelikle cihazınızın usb ayiklama modunu aktif yapın.
    (Cihaz hakkında/ yapım numarası üzerine 7 kere tıklayın ve geri çıkın.
    Geliştirici seçenekleri tıklayip, usb hata ayıklama moduna işaret koyun )

2) Pc icin usb driwer ları yüklü olmalı

SAMSUNG_USB_Driver_for_Mobile_Phones.exe

3) root ve odin zip dosyasını bilgisayarınıza indirip masa üstüne çıkartın.

Galaxy S4 Mini I9190 on Android 4.4.2 Kitkat ROOT - ODIN Zip

4) Odin programını çalıştırın resimdeki gibi işaretli olsun

< Resmi açmak için tıklayın >

5) S4 mini cihazınızı kapatıp download moda alın
    ve cihazı pc ye baglayın

Cihazı download moda almak için : Cihazı kapatın ses kısma+home+açma/kapama tuşlarına aynı anda bir süre basmanız ve çıkan uyarıyı da ses açma tuşuna basarak geçmeniz gerekli

6) Odin programında PDA işaretleyip "CF-Auto-Root-serrano3g-serrano3gub-gti9190.tar.md5" dosyasını seçin.

7) Start tıklayın cihaz yeniden başladığında rootlanmış olacak ve supersu menünüzde görünecektir.

Cwm Recovery Menü Yükleme :

1) Öncelikle ekten recovery zip dosyasını indirin ve zip içindeki tar.md5 uzantılı dosyayı masaüstüne çıkartın.

Recovery-zip

2) Odin çalıştırın ve cihazı kapatıp download moda alın pc ye usb kablosu ile bağlayın.

3) Odin programından Pda seçip "recovery-clockwork-6.0.4.6-serrano3gxx.tar.md5" dosyasını seçin ve start tıklayın.
    Işlem bu kadar.

Not:
    Knox cihazınız root oldugu icin bazı uyarılar verebilir, supersu uygulamasını açın "knox devre dışı bırakılsın mı" diye soracak onaylayın ve rahatsız edici bildirimler sizi rahatsız etmesin.

KİTKAT sürümünü yüklememiş olup yüklemek isteyenler sammobile sitesinden güncel rus sürümünü yükleyebilirler

Firmwares S4 Mini KitKat| SamMobile

Cihazınızı Rootladıktan Sonra Kullanabileceğiniz Gerekli Gördüğüm Uygulamalar :

1) Hafıza kartına yazma izni için alttaki uygulamayı kullanabilirsiniz
    Nextapp.sdfix-0.7[1].apk

2) Super su uygulamasını pro yapmak için alttaki uygulamayı yükleyebilirsiniz
    SuperSU_Pro_1.00[1].apk

3) Ekran videosu ve ortam sesi kaydetmek için alttaki uygulamayı kullanabilirsiniz
    SCR_Pro_0.17.2-alpha[1].apk

4) Sistem yedekleme vs işlemler için alttaki uygulamayı kullanabilirsiniz.
    Uygulama fu ll sürümdür.
    Titanium_Backup_MoDaCo_6.2.0-test5[1].apk

5) Uygulamalar üzerindeki reklamları ve lisans kontrolunu kaldırmak için alttaki uygulamayı kullanabilirsiniz
    LuckyPatcher_4.8.1_Mod[1].apk

6) Sistem dosyalarına müdahale etmek için alttaki uygulamayı kullanabilirsiniz
    Root_Explorer_3_1_7[1].apk

7) Google play lisans kontrolunu kapatmak için alttaki linke gidip marketinizi modlayabilirsiniz
    Google Play Store v4.9.13 Original + Google play patched + mod installer - MaxiCep

8) Oyun ve uygulamalarınızın data dosyalarını hafıza kartına aktarmak için alttaki linke bakabilirsiniz
    FolderMount Premium [ROOT] v2.6.12 (oyun/uygulama datasını hafıza kartına taşıyın) - MaxiCep

9) Sisteminizi rom yüklemeden modifiye etmek istiyorsanız alttaki linke göz atabilirsiniz
    Xposed Installer v2.7 experimental1 + Xposed modüller - MaxiCep

Yazan: Bahadir_fb

[ROOT] Galaxy S4 Mini I9190 - 4.4.2 Kitkat ROOT + Recovery Menü Yükleme Anlatım İndir

Mobil cihaz ile gönderdi
    Son düzenleme: 14 Nisan 2015
  2. Teşekkürler. Ben yaptım sorunsuz ayrıca jely sürümündeki sarı set warranty bit kernel yazısı da çıkmıyor

Mobil cihaz ile gönderdi
    Bahadir_fb bunu beğendi.
  3. :rica: dostum hayırlı olsun :)

Mobil cihaz ile gönderdi
  4. Sarı renkteki kernel hatası bu yöntemle çıkmadı,root sorunsuz yapıldı. Emeğinize yüreğinize sağlık. Çok çok teşekkür ederim.

Bahadir_fb bunu beğendi.
  5. :rica:
    ---
    @Mad EagLe sonunda kendimde rootladım konuyu acmıyaydım keşke dayanamadım gitti garanti :D

Mobil cihaz ile gönderdi
    qradyant, hasaneness ve Mad EagLe bunu beğendi.
  6. Geçmiş olsun abi seninde warranty bit 1 artık s4cüler gibi aramıza hoşgeldin :ehe

sizde sayaç sıfırlaniyormuydu ? :hmmm

:tşk:

Mobil cihaz ile gönderdi
    Bahadir_fb bunu beğendi.
  7. bilmiyorum arastırmak lazım gerçi 10 ay garantisi kaldı kazasız geçer umarım :)

EmekHırsızı bunu beğendi.
  8. geçer geçer rahat ol benimkinin 12 ay garantisi var telefonu aldıktan 3-4 ay sonra yanlislikla rootladim :D

Mobil cihaz ile gönderdi
    Bahadir_fb bunu beğendi.
  9. geçmiş olsun yanlışlıkla olunca kötü oluyor :D

10. Tam olarak yanlislikla değil aslında 4.3den 4.2.2ye düşüreyim derken knox 1 oldu :)

Mobil cihaz ile gönderdi
    Bahadir_fb bunu beğendi.
  11. Valla Samsung garantili arkadaşlar düşünsün benim cihaz serviste rootlandı adamlar verirken Root yapıp verdiler sen yapsanda sıkıntı yapmıyorlar zaten yaşasın paralel ithalat @Bahadir_fb :ehe

Mobil cihaz ile gönderdi
    B.A.R.O.N ve Bahadir_fb bunu beğendi.
  12. Ben rootladim cihazi garanti yalan oldu :D
    Xposed konularını takip ediyormusun yeni konular ekledim :)
    Birazdan tasarruf modulunude ekleyecegim :)

Mobil cihaz ile gönderdi
    Mad EagLe bunu beğendi.
  13. Servis,knox sayacını önemsemiyor zaten,garanti dahilinde işlem yapılıyor :good:

14. Kışkırtıcı :)

Mobil cihaz ile gönderdi
    aardc ve qradyant bunu beğendi.
  15. ?

hasaneness bunu beğendi.
  16. Haydi herkes rootlasın :D

Mobil cihaz ile gönderdi
  17. Knox patlatma kampanyası :ehe

Bahadir_fb bunu beğendi.
  18. Tek korkum knox rootlamamak icin cunku bir kere galaxy w custom rom yüklü iken power tuşu bozuldu ve stock atamadim o gunden beri bırak custom rom roottan bile korkar oldum

Mobil cihaz ile gönderdi
  19. Valla şehir dışındayım sürekli geziyorum 3g bile yoktu hatta 2g bile şuan vandayım net sıkıntım var biraz link versene bakayım :)

Mobil cihaz ile gönderdi
    Bahadir_fb bunu beğendi.
  20. Sistem uygulamalarına gir ilk 2 sayfa fu ll :)

Mobil cihaz ile gönderdi
Yüklüyor...
23/10/2018 - 19:07