Galaxy W i8150 Wonder [ROM][4.4.2] SamKat REGULATE v2.0.0 [Plus] & KhaN Kernel 3.4.84v2.0 + 3.4.89 by MeeksTR

Sponsorlu Bağlantılar

scope_123

Üye
Romu kullanan kisiler rambardaki degerlerle uygulamalar>calisanlar sekmesindeki ram kullanimina bakin ayni cikmayacaktir bizzat sahit oldum xda daki samkat versiyonunu kullanmistim. Kasilmalarda samsung uygulamalarindan kaynaklaniyordur silin hepsini kasilmalar buyuk olcude azalacaktir.

ismailnayir

Kapalı Hesap
780 mb kotanıza yazık

+Furkan

+Furkan

Üye
Romu kullanan kisiler rambardaki degerlerle uygulamalar>calisanlar sekmesindeki ram kullanimina bakin ayni cikmayacaktir bizzat sahit oldum xda daki samkat versiyonunu kullanmistim. Kasilmalarda samsung uygulamalarindan kaynaklaniyordur silin hepsini kasilmalar buyuk olcude azalacaktir.

O dediğini romu yukledigim ilk dakikalarda yaptm ama sonuc aynı bro :)

MeeksTR

MeeksTR

Üye
    Konu Sahibi
usta ram çok fazla dolu . menü tuşuna basılı tuttugumuzda ki çıkan yerde ram barı var ya o fu ll bende . oyun falan oynanmıyor romda.yinede emeğe saygı devamını beklerim kardeşm
Ram bar ayarlarından Ram bar mod'u yalnızca "Applications" seçin düzelecektir
Telefonu kasmalardan dolayı kullanamadım bro bilgine
Vermiş olduğum ayarları sırasıyla yaptıysanız kasma olmaması lazım. İki haftaya yakın kullanıyorum bir sorun yaşamadım. 3.4.89 versiyonlu kerneli deneyin. Birde cpu pro dan asla extrime battery savingi seçmeyin. Stabilty i seçtikten sonra kernel tunelden cpu profilini interactive yi seçin.

Son düzenleme:
+Furkan

+Furkan

Üye
Yaptım ustam ama sonuc aynı.

sakına yanlıs anlama butun cm 11 lerde aynı seyi yasıyorum neden bende bilmiyorum ama oteki cmler( 9-10-10.1) normal ve stabil sekilde calısıyor

MeeksTR

MeeksTR

Üye
    Konu Sahibi
Yaptım ustam ama sonuc aynı.

sakına yanlıs anlama butun cm 11 lerde aynı seyi yasıyorum neden bende bilmiyorum ama oteki cmler( 9-10-10.1) normal ve stabil sekilde calısıyor
Estağfurullah. Açıkçası sendeki sorun neyden kaynaklı bilemiyorum. Bizzat görerek yardımcı olmak isterdim. Benim okulumda aynı telefonu kullanan ve benden rom isteyen arkadaşlarım var. Geçen cuma bir yeni arkadaşta istedi onada yapmış olduğum romu ve ayarları yapacam. Ordan da yakın bilgi alacam. Kendisine kullandığım telefonu gösterdim çok beğendi
O an içinde telefonunda neyi kullanırsan ram önceliği o uygulama için kullanacaktır. Söylemiş olduğun bölümden baktığında ayarlarıda kullandığın için 30mb daha ekleniyor. Bir oyuna girdiğinde ram yine sadece oyun için çalışır ve diğer uygulamaların önceliğini azaltır zram belleğine atar

• Beğen
Tepkiler: +Furkan
+Furkan

+Furkan

Üye
Az once tekrar indirdim romunu dediklerini uyguladm ama gene sonuc aynı ustam ilgin icin cok tesekkurler heralde benim telefonumda donanımsal sorun var ki butun cm11 lerde ayni sorunu yasiyorum

Eger zor olmazsa bide cm10 performans romu yaparsan bide kendine gore duzenleyip yayınlarsan cok tutulur hocam soyleyeyim :)

sir mordred

sir mordred

Üye
Estağfurullah. Açıkçası sendeki sorun neyden kaynaklı bilemiyorum. Bizzat görerek yardımcı olmak isterdim. Benim okulumda aynı telefonu kullanan ve benden rom isteyen arkadaşlarım var. Geçen cuma bir yeni arkadaşta istedi onada yapmış olduğum romu ve ayarları yapacam. Ordan da yakın bilgi alacam. Kendisine kullandığım telefonu gösterdim çok beğendi
O an içinde telefonunda neyi kullanırsan ram önceliği o uygulama için kullanacaktır. Söylemiş olduğun bölümden baktığında ayarlarıda kullandığın için 30mb daha ekleniyor. Bir oyuna girdiğinde ram yine sadece oyun için çalışır ve diğer uygulamaların önceliğini azaltır zram belleğine atar

Lmk diğer ismiyle low memory killer uygulamaların kullanılma sıklıklarına göre bir liste oluşturur ve ram dolduğunda,şiştiğinde en az sıklıkla kullanılan uygulamayı öldürür(low memory killer,killing) yani görevini sonlandırarak ek boş ram sağlar. Herhangi bir oyun açılınca tüm ram oyun tarafından kullanılmaz aksi takdirde eğer kullanılsaydı multitasking imkansız olurdu(oyun oynarken müzik dinlemek için apolloyu açtığında kapanırdı)
Zram herzaman aktif olan bir kernel işlevi ne kadar kullanıldığını görmek istiyorsanız terminal emulatörden aşağıdaki komutları sırasıyla girin
su
free

Ayrıca komutları čalıştırdığınızda karşınıa çıkan ekran gerček ram kullanım tablosudur(anlık olarak değişir)
Rambar gibi araçlara bakmaktansa terminalden bakmanızı tavsiye ederim

Hayırlı akşamlar herkese

• Beğen
Tepkiler: kosovali41, hasaneness, Bysalih41 ve 1 kişi daha
MeeksTR

MeeksTR

Üye
    Konu Sahibi
Az once tekrar indirdim romunu dediklerini uyguladm ama gene sonuc aynı ustam ilgin icin cok tesekkurler heralde benim telefonumda donanımsal sorun var ki butun cm11 lerde ayni sorunu yasiyorum

Eger zor olmazsa bide cm10 performans romu yaparsan bide kendine gore duzenleyip yayınlarsan cok tutulur hocam soyleyeyim :)
Büyük sınav lys için hazırlanıyorum sınav sonuçlarına kadar bu romu kullanmayı tercih ediyorum. Tavsiyen için teşekkür ederim saolasın uygun bulursam değerlendirebilirim

sir mordred

sir mordred

Üye
Ayrıca hurtsky yada khan kernel kullanıyorsanız lmk'yı manipüle edip sečtiğiniz uygulamaları öldürmemesini böylelikle oyunların ana ekrana atma gibi durumların önüne geçebilirsiniz
Nasıl yapılacağını boş zaman bulursam anlatıcam

• Beğen
Tepkiler: hasaneness ve Bysalih41
+Furkan

+Furkan

Üye
Ehehe bende lys ye hazırlanıyorum hocam aynı dertten muzdaribiz :)

• Beğen
Tepkiler: MeeksTR
MeeksTR

MeeksTR

Üye
    Konu Sahibi
Ayrıca hurtsky yada khan kernel kullanıyorsanız lmk'yı manipüle edip sečtiğiniz uygulamaları öldürmemesini böylelikle oyunların ana ekrana atma gibi durumların önüne geçebilirsiniz
Nasıl yapılacağını boş zaman bulursam anlatıcam
Henüz öyle bir durumla karşılaşmadım. Kernel için tekrar tekrar teşekkürler. Allah kolaylık versin. Bilgilerini bekliyoruz

lavasoft95

Üye
Arkadaşlar herkes demişki çok lag ve kasmalar var ben 24 tane uygulama sildim ve samsung uygulamalarininda bircogu duruyor yani herhangi bi kasmayla karsilasmadim romu ilk yukledigimde acildiktan sonra bi 5-10 dakika kasti ama gerekli ayarlari yapinca hic problem cikarmadi bi yerde yanlis yapiyorsunuz derim ben

• Beğen
+Furkan

+Furkan

Üye
novada kasmıyor ama tw de feci :)

aJHier

aJHier

Üye
Note 3 ün Özelliklerini İstiyen Kişiler performasdan Ödün vermek zorundalar.Kasma yaşayanlar için söylüyorum.

hasaneness

hasaneness

Üye
Telefon belli yani küçümsemiyorum ama fazla beklenti icinde olmayalim :)

• Beğen
Tepkiler: Bysalih41 ve aJHier

lavasoft95

Üye
Tabiri caizse telefon yağ gibi akıyor şuan ilk defa bi cm11 romundan memnun kaldım

• Beğen
MeeksTR

MeeksTR

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar cm11 Samkat v2 de sizler için bugün yeni bir düzenleme daha yaptım. gereksiz uygulamaların çokluğu ve fazla ram kullanmalarını göz önünde bulundurarak şuan için yeni ROMu 213 mb kadar düşürdüm. Gapps uygulamalarını da ayırdım.Henüz ROMu kurup test etmedim. Yeni eklediğim uygulamaların çalışırlığını kurulu romda denedim ve başarılı

• Beğen
Tepkiler: lavasoft95

lavasoft95

Üye
Arkadaşlar cm11 Samkat v2 de sizler için bugün yeni bir düzenleme daha yaptım. gereksiz uygulamaların çokluğu ve fazla ram kullanmalarını göz önünde bulundurarak şuan için yeni ROMu 213 mb kadar düşürdüm. Gapps uygulamalarını da ayırdım.Henüz ROMu kurup test etmedim. Yeni eklediğim uygulamaların çalışırlığını kurulu romda denedim ve başarılı
Sadece rom mu 213 mb ?

Üst Alt