Galaxy W i8150 Wonder [ROM][4.4.2] SamKat REGULATE v2.0.0 [Plus] & KhaN Kernel 3.4.84v2.0 + 3.4.89 by MeeksTR

Sponsorlu Bağlantılar

MeeksTR

MeeksTR

Üye
    Konu Sahibi
[ROM][4.4.2] SamKat REGULATE v2.0.0 [Plus] & KhaN Kernel 3.4.84v2.0 + 3.4.89 by MeeksTR
Merhaba arkadaşlar.
CM11-Samkat v2.0.0 Sürümünü REGULATE(Düzenleme/Ayarlama) yapmış olduğum ROM'u sizlerle baylaşıyorum.

NOT: Kurulum sürümü ile yapılmaktadır. Kurulum sırasında telefon belleği ve uygulamalarınız silinecektir. Yedeklerini almayı unutmayın

Tüm İşlemleri Sırası ile Yapmanız Önerilir

SamKat REGULATE V2.0.0 & KhaN Kernel KURULUMU :

- dosyasını cihazınıza takılı olan sd card içerisine atınız.
- veya dosyasını cihazınıza takılı olan sd card içerisine atınız.
- Telefonunuzu kapatın ve Recovery Modda açın (Ses Açma Tuşu + Orta Tuş + Power Tuşu)
-
Ses Tuşları ile "wipe data/factory reset" sekmesine gelin ve orta tuşa basarak seçin ve "Yes" i seçin

- "mounts and storage" seçin

- "format /system","format /cache", "format /data" seçeneklerini uygulayın

"format /storage sdcard0" seçin ve default seçeneğini uygulayın (telefon belleğiniz silinecektir)

- Recovery ana menüye dönün (Dokunmatik geri tuşu ile) ve "install zip" seçin

- İndirmiş olduğunuz ROM ve Kernel dosyalarını yüklemek için "choose zip from /storage/sdcard1" içerisinde önce SamKat REGULATE V2.0.0 by MeeksTR.zip (ROM) kurun ardından tekrar "choose zip from /storage/sdcard1" bölümüne girin ve CM11-KhaN Kernel-3.4.84v2.0.zip veya KhaN KerneL-3.4.89-362MB-DefaultV.zip (Kernel) dosyasını kurun."install from sdcard complete" yazısını gördüğünüzde kurulumlar başarılı bir şekide yapılmış demektir.

- Recovery ana menüsüne geri dönün ve "wipe cache partition" seçeneğini uygulayın

- "advanced" bölümüne girin

- "wipe dalvik cache" seçeneğini uygulayın

- Recovery ana menüsüne geri dönün ve "rebot system now" seçerek telefonunuzu yeniden başlatın. Artık ROM'unuz kullanıma hazır.

- İlk açılış 5 dk sürebilir.

SamKat REGULATE v2.0.0 Plus Tanıtım

Özelleştirilebilir Yeni Kilit Ekranı(Güncellendi)

Özelleştirebilir Geçiş Efektleri

Uygulama Simgesi & İsim Düzenlemeleri

Özelleştirilebilir Menü Geçişleri

Ekran Koruyuculu Bildirim Ekranı

Geçmişte RAM Bar Özelliği

Özelleştirilebilir Appbar

Kulaklık olmadan da dinlenebilen Offline Radio Player(Güncellendi)

Tam Ekran Uygulamalarda da açılabilen Durum Çubuğu

Diğer Yenilikler ve Güncellemeler
- Hızlı Çekim Özellikli Kamera Eklendi (Fast Purst Camera)
- Adobe Reader Eklendi
- Flash Player Desteği Eklendi
- Konuşma Kayıdı Eklendi
- Wifi/Wifi-Ap ile daha hızlı dosya gönderme Eklendi
- Flipboard Güncellendi
- Google Play Kitaplar Güncellendi
- Greenify Eklendi
- Haritalar Güncellendi
- S Suggest Güncellendi
- Google Play Music Güncellendi
- Wallet Güncellendi
- WachOn Güncellendi
- Remote Pc (Kontrol) Eklendi
- Ocean HD Eklendi
- Dragon Güncellendi
- CPU Pro Eklendi
- Kernel Tunel Eklendi
- Seeder Eklendi
- Dosya Yöneticisi Değiştirildi
- MoboPlayer Pro Eklendi
- Türkçe/İngilizce Sözlük Eklendi
- TeslaUnread Plugin Eklendi
- Yeni Launcher Eklendi
- Galaxy S4 ve S5 Temaları Güncellendi
- Yeni Tema Eklendi
- Glowing Snake Eklendi
- Yeni Duvar Kağıtları Galeriye Eklendi
- Yeni Çağrı Sesleri Eklendi
- Yeni Bildirim Sesleri Eklendi
- Yeni Alarm Sesleri Eklendi.
- Dokunma Sesi Değiştirildi
- Varsayılan Çağrı/Bildirim/Alarm Sesleri Değiştirildi
- Varsayılan Dil Değiştirildi (Türkçe)
- Ses Kalitesi Arttırıldı(Daha Yüksek Ses/Daha Kaliteli Bass)

PERFORMANS AYARLARI VE ÇEŞİTLİ AYARLAR :
- Ana Ekran uygulamasını "Nova Launcher" seçin ve "Her Zaman" ı uygulayın

- Ayarlar menüsünden "Telefon Hakkında"ya dokunun.

- "Derleme Numarası" üzerine 5 defa dokunun

- Ayarlar menüsüne geri dönün ve "Performans" a ddokunun

- "16bit geçirgenlik"i işaretleyin ve "Scrolling cache" den "Default enable" yi seçin. Ardından "Bellek Yönetimi"ne Dokunun

- "Kernel samepage merging" işaretleyin

- Performans menüsüne geri dönün ve "G/Ç zamanlayıcısı"na dokunun. Gelen menüde yine aynı sekmeye dokunun ve performans için "row" , batarya için "noop" seçin ardından "Başlangıçta ayarla" yı seçin

- Performans menüsüne dönün. "İşlemci" ye dokunun. İşlemci davranışını batarya için "conservative" , stabil performans için "interactive" olarak seçebilirsiniz

- "Minimum işlemci frekansı" nı 112 MHz yapın (Performans için 368 MHz ve üzeri yapabilirsiniz)

- "Maksimum işlemci frekansı"nı performans için 1804 MHz, batarya için 1017 MHz yapabilirsiniz. Ardından "Başlangıçta ayarla"yı seçin.

- Ayarlar menüsüne dönün ve "Geliştirici Seçenekler"e dokunun.
Pencere animasyon ölçeği 0,5x
Geçiş animasyon ölçeği 0,5x
Animatör süre ölçeği 0,5x değerlerini uygulayın

- En aşağı inin ve "Uygulama öldürücü"yü işaretleyin

- Ayarlar menüsüne dönün ve "Güvenlik"e dokunun. Ardından "Cihaz Yöneticileri"ni seçin

- "Galaxy Locker" ı Kullanmayı düşüyor iseniz işaretleyin

- Ayarlar menüsüne dönün. "Depolama"ya dokunun

- Liste sekmesine dokunun ve "Advanced storage settings" seçeneğine dokunun.

- Burada yapılacak işlem sayesinde cihaz belleği ile harici hafıza kartınız sistem gözüyle yer değiştirecektir. Yani hafıza kartınız artık telefon hafıza olarak görünecektir. Ayrıca yüksek boyutlu uygulamalarınızın ve oyunlarınızın data'sı hafıza kartınızda olacaktır.(Data'sız uygulamalar telefon belleğinde tutulur)
- "Swap environment" seçeneğini işaretleyin ve yeniden başlatma isteğine "Evet" seçin

- Yeniden baślatıldıldıktan sonra ayarlardan tekrar aynı bölüme gelin ve "Swap environment" in işaretini kaldırın yeniden başlatma isteğine "Hayır" seçin.

- "Swap system vold" seçeneğini işaretleyin ve yeniden başlatma isteğine "Evet" seçin

- Cihazınız açıldıktan sonra CPU Pro/Seeder/Kernel Tunel ayarlamalarını Galaxy W i8150 Wonder - [MOD][KK][4.4.2] CM-11 20140323 + KhaN Kernel 3.4.84 (Performans & Batarya & Stability) Yükseltme - MaxiCep konusundaki ayarlamaları sırası ile uygulayın.

- 'Greenify" uygulamasını açın ve "UYUT..." butonuna dokunun
- Sık kullanmadığınız uygulamarınızı seçerek pil ömrünü uzatabilir, fazla RAM kullanan uygulamarınızı siz kullanmadığınız süre boyunca çalışmasını önleyebilirsiniz.

- Tüm uygulamarınızı görmek için "Daha fazla uygulama" sekmesine dokunun. Uyutmak istediğiniz Uygulamarınızı seçtikten sonra sağ üst köşeden onaylayın.

- Kısa bir süre içerisinde otomatik olarak seçtiğiniz uygulamalar kapatılacaktır.
- Bekleyen uygulamarınız var ise alt kısımdaki "Zzz" simgesine dokunarak kapatabilirsiniz.

- Telefonunuzda gösterişli bir kaydırma efekti isterseniz. Ayarlar bölümünden "Arayüz"a dokunun ardından "ListView Settings"(Liste Görünüm Ayarları) seçin

- "ListView animation" bölümünden listelerin kaydırma esnasında nasıl hareket etmesini istediğnizi seçebilirsiniz.

- "ListView interpolator" bölümünde kaydırma sonunun nasıl bitmesini istediğizi seçebilirsiniz

Tüm ayarlamaları yaptıysanız artık telefonunuzu dilediğiniz gibi kişileştirebilirsiniz. İyi Günlerde Kullanın
Dosyaları İndirmede "Dosya indirme limiti aşıldı. Dosyanın indirilmesi yasaklandı." Uyarısı Aldıysanız.
tr adresine gidin
Kullanıcı Adı : meekstrguest
Şifre : meekstr

Girişi yaptıktan sonra belirtilen dosyaları klasörlerden indirebilirsiniz.

Tema Güncellemesi:
>

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: lepukur, aga38, bayfeat ve 1 kişi daha

Roddi1234

Üye
Rom linki yok acaba ekleyebilir misiniz tekrar. Rom mükemmel gibi duruyor ama :)

alieroglu04

alieroglu04

Üye
Eline sağlık kardeşim :good:

• Beğen
Tepkiler: MeeksTR
bilen19

bilen19

Üye

Ellerine sağlık kardeşim yarın deneyelim bakalım

• Beğen
onwake

onwake

Üye
usta reboot recrovery ile yeniden başlatın yazmışsın. Reboot system now yazacaktın herhalde ?

lavasoft95

Üye
Güzel gibi duruyor denicem teşekkürler

• Beğen
Mücteba

Mücteba

Üye
denedim guzel cm10la aldigim performansin aynisini hatta fazlasini veriyor :tşk: tokatli kardesim

• Beğen
onwake

onwake

Üye
@MeeksTR Üstad buna gapps yüklüyormuyuz ? (acele cevap verirsen sevinirim recroveryde bekliyor tel :) )

onwake

onwake

Üye
eyw

sa212252

sa212252

Üye
İndirme linki çalışmıyor

onwake

onwake

Üye
İndirme linki çalışmıyor

çalışıyor linkler

Romu denedim. Çok fazla ram kullanıyor. neredeyse full. kasma donma %5. gereksiz programlar var. arayüz güzel ama sürekli kullanılmayacak bir rom. (bence) geliştirilmesi lazım şu açıdan = gereksiz programlar kaldırılsa ve ram kullanımı azaltılsa fena değil. birde benim anlamadığım birşey var. telefon hızlansın diye 2-3 tane cpu kernel programları falan yükleniyor. bunlar rami dolduruyor. telefon yavaşlıyor. sonuç :S ?

• Beğen
Tepkiler: -aLoNeDarK- ve sa212252
MeeksTR

MeeksTR

Üye
    Konu Sahibi
çalışıyor linkler

Romu denedim. Çok fazla ram kullanıyor. neredeyse fu ll. kasma donma %5. gereksiz programlar var. arayüz güzel ama sürekli kullanılmayacak bir rom. (bence) geliştirilmesi lazım şu açıdan = gereksiz programlar kaldırılsa ve ram kullanımı azaltılsa fena değil. birde benim anlamadığım birşey var. telefon hızlansın diye 2-3 tane cpu kernel programları falan yükleniyor. bunlar rami dolduruyor. telefon yavaşlıyor. sonuç :S ?
Gereksiz bulduğunuz uygulamaları uygulama menüsünden üzerine uzun dokunun ve üst bölümden "kaldır" a sürükleyerek silebilirsiniz. Şahsen kullanıyorum ve telefonda aşırı bir kasma yaşamadım. Elbette bazen donmalar yaşanabilir ancak sürekli yaşamıyacağınızı ümit ediyorum. Telefon ilk kurulumda tüm ayarları yapmadığınız için kasma yaşayabilirsiniz

zemcom

Üye
Rom guzel gorunuyor, indiriyorum ama dosya boyutu cok yuksek degilmi

MeeksTR

MeeksTR

Üye
    Konu Sahibi
Rom guzel gorunuyor, indiriyorum ama dosya boyutu cok yuksek degilmi
Rom içerinde gapps ve Samsung'un kitkat için sunduğu uygulamar birazda benim eklediğim dosyalar bulunmakta

hasaneness

hasaneness

Üye
Rom icin tesekkurler ellerinize emeklerinize saglik deniyenlerden ayarlar sarj bolumunden screenshot alabilirmiyim?

• Beğen
Tepkiler: MeeksTR, Bysalih41 ve bayfeat
enes2609

enes2609

Üye
Deniyicem de 787 mb fazla olmuş be :D

Üst Alt