Ps3 mü X-Box 360 mı ?

Sponsorlu Bağlantılar

-Psygnosis-

-Psygnosis-

Üye
<br />
<br />

----------Eklendi @ 02:57:43 ---------- Yazıldı @ 02:55:23 ----------

peki bana soyle iyi bir bilgisayar soyleyebilir misin aslında aklımda bişeyler war ama yinede bilgili birine danısmak isterim

Bütçenize göre en iyi performanslı bilgisayarları önerebilirim. Bütçenizi bilmeden herhangi bir tavsiyede bulunamam.

texsasmurat

texsasmurat

Üye
Bütçenize göre en iyi performanslı bilgisayarları önerebilirim. Bütçenizi bilmeden herhangi bir tavsiyede bulunamam.
<br />
<br />

----------Eklendi @ 03:04:55 ---------- Yazıldı @ 03:03:12 ----------

1600- 1700 gibi dusunuyoruz sadece kasa deil ama hersey içinde

bide hdmı bağlantıyı kablo ile yapıyosanız demişşin kablosuzda oluyomu

-Psygnosis-

-Psygnosis-

Üye
<br />
<br />

----------Eklendi @ 03:04:55 ---------- Yazıldı @ 03:03:12 ----------

1600- 1700 gibi dusunuyoruz sadece kasa deil ama hersey içinde

bide hdmı bağlantıyı kablo ile yapıyosanız demişşin kablosuzda oluyomu

HDMI kablosuz olarak bağlantı yapamazsınız. Mutlaka HDMI kablosu gereklidir.

Toplama bilgisayarlar, normal dizili olan bilgisayara göre daha performanslıdır ve toplu olarak alınan bilgisayarı tavsiye etmem. Kasa içindeki Donanımın markası, yazılanlardan değişik olabiliyor. Bu yüzden 1700 TL'ye şu sistemi tavsiye ederim.

AMD Phenom II X4 965 3.4GHz 8MB Quad-Core AM3 Cpu İşlemci

ASUS M4A87TD/USB3 AMD 870 DDR3 2000MHz Sata3 16x AM3 Anakart

G.SKILL DDR3 1600MHz CL9 8GB ( 2X4GB ) Dual Sandy Brigde Ram

WESTERN DIGITAL WD1002FAEX Caviar Black 1TB 64MB Sata3 6Gb/s HDD

GIGABYTE GV-R685OC-1GD HD6850 OC 1GB GDDR5 256 Bit HDMI 16x Ekran kartı

THERMALTAKE Element T Siyah MidTower 700 Watt güç kaynağı ile birlikte Kasa

AOC E2043Fs 20" Inch Geniş Ekran 5ms LED Monitor

Bu sistem toplam olarak 1702 TL'dir.

^^Positive^^

Üye
3D LED TV ya da LCD in varsa PS3 al hem yüksek çözünürlüklü oyun oynaarsın.... Hemde 1080p film izlersin....

• Beğen
Tepkiler: 'Enver'
texsasmurat

texsasmurat

Üye
<font face="Comic Sans MS"><font color="Purple"><b>3D LED TV ya da LCD in varsa PS3 al hem yüksek çözünürlüklü oyun oynaarsın.... Hemde 1080p film izlersin....</b></font></font>
<br />
<br />

----------Eklendi @ 22:19:35 ---------- Yazıldı @ 22:18:26 ----------

acıkcası ben film izlemek için harddisk kullanmayı dusunuyorum

----------Eklendi @ 22:22:24 ---------- Yazıldı @ 22:19:35 ----------

HDMI kablosuz olarak bağlantı yapamazsınız. Mutlaka HDMI kablosu gereklidir.<br />
<br />
Toplama bilgisayarlar, normal dizili olan bilgisayara göre daha performanslıdır ve toplu olarak alınan bilgisayarı tavsiye etmem. Kasa içindeki Donanımın markası, yazılanlardan değişik olabiliyor. Bu yüzden 1700 TL'ye şu sistemi tavsiye ederim. <br />
<br />
AMD Phenom II X4 965 3.4GHz 8MB Quad-Core AM3 Cpu İşlemci<br />
<br />
ASUS M4A87TD/USB3 AMD 870 DDR3 2000MHz Sata3 16x AM3 Anakart<br />
<br />
G.SKILL DDR3 1600MHz CL9 8GB ( 2X4GB ) Dual Sandy Brigde Ram<br />
<br />
WESTERN DIGITAL WD1002FAEX Caviar Black 1TB 64MB Sata3 6Gb/s HDD<br />
<br />
GIGABYTE GV-R685OC-1GD HD6850 OC 1GB GDDR5 256 Bit HDMI 16x Ekran kartı<br />
<br />
THERMALTAKE Element T Siyah MidTower 700 Watt güç kaynağı ile birlikte Kasa<br />
<br />
AOC E2043Fs 20&quot; Inch Geniş Ekran 5ms LED Monitor<br />
<br />
<br />
<br />

----------Eklendi @ 22:23:49 ---------- Yazıldı @ 22:22:24 ----------

hem toplu olanların performası yuksektir yazıypdun hem de toplama tavsiye etmem demişşin

rapman

rapman

Üye
iki cihazında birbirine göre artıları ve eksileri var fakat PS3'ün exc ( özel ) oyunları alman için yeterli bir sebep. Blu-ray okuyucu ile de yüksek kaliteli filmleri izlemen de mümkün :oke:

-Psygnosis-

-Psygnosis-

Üye
<br />
<br />

----------Eklendi @ 22:19:35 ---------- Yazıldı @ 22:18:26 ----------

acıkcası ben film izlemek için harddisk kullanmayı dusunuyorum

----------Eklendi @ 22:22:24 ---------- Yazıldı @ 22:19:35 ----------

<br />
<br />

----------Eklendi @ 22:23:49 ---------- Yazıldı @ 22:22:24 ----------

hem toplu olanların performası yuksektir yazıypdun hem de toplama tavsiye etmem demişşin

Artık yazıları ne şekilde anlıyorsanız. Toplu olarak demek istediğim, sadece bir marka üzerinden alırsınız. Toplama da birden çok marka içerir.

----------Eklendi @ 23:40:28 ---------- Yazıldı @ 23:36:49 ----------

iki cihazında birbirine göre artıları ve eksileri var fakat PS3'ün exc ( özel ) oyunları alman için yeterli bir sebep. Blu-ray okuyucu ile de yüksek kaliteli filmleri izlemen de mümkün :oke:

Xbox 360 ve Xbox Kinect'in özel oyun sayısı, PS3'ten daha fazladır ki, ilk geliştirilen oyunlar öncelikle Xbox 360 konsolunda çıkar. Bu konsoldan elde edilen gelir ile PS3 ve PC içinde bir umut ışığı olur. Ayrıca Xbox 360 Slimde de 1080p HD ve Blu-Ray film izleyebilirsiniz. Xbox 360 grafik İşlemcisi yönünden PS3'e göre daha iyidir ki, buda zaten oyunlar da kendini belli ediyor. :)

texsasmurat

texsasmurat

Üye
HDMI kablosuz olarak bağlantı yapamazsınız. Mutlaka HDMI kablosu gereklidir.<br />
<br />
Toplama bilgisayarlar, normal dizili olan bilgisayara göre daha performanslıdır ve toplu olarak alınan bilgisayarı tavsiye etmem. Kasa içindeki Donanımın markası, yazılanlardan değişik olabiliyor. Bu yüzden 1700 TL'ye şu sistemi tavsiye ederim. <br />
<br />
AMD Phenom II X4 965 3.4GHz 8MB Quad-Core AM3 Cpu İşlemci<br />
<br />
ASUS M4A87TD/USB3 AMD 870 DDR3 2000MHz Sata3 16x AM3 Anakart<br />
<br />
G.SKILL DDR3 1600MHz CL9 8GB ( 2X4GB ) Dual Sandy Brigde Ram<br />
<br />
WESTERN DIGITAL WD1002FAEX Caviar Black 1TB 64MB Sata3 6Gb/s HDD<br />
<br />
GIGABYTE GV-R685OC-1GD HD6850 OC 1GB GDDR5 256 Bit HDMI 16x Ekran kartı<br />
<br />
THERMALTAKE Element T Siyah MidTower 700 Watt güç kaynağı ile birlikte Kasa<br />
<br />
AOC E2043Fs 20&quot; Inch Geniş Ekran 5ms LED Monitor<br />
<br />
<br />
<br />

----------Eklendi @ 14:02:27 ---------- Yazıldı @ 14:00:08 ----------

peki 1400 liraya ne onerirsin ve bu bilgisayarlar kac yıl gider

-Psygnosis-

-Psygnosis-

Üye
Ben Donanımlar ile haşır neşir biri olduğum için, 6 yıl önce topladığım Sistemi 5,5 yıl kullandım ve sonra ihtiyacı olan yakınlarıma verdim. Bilgisayar hâla daha çalışıyor. Son Sistem Donanımlar ( mimariler ), Mühendisler tarafından itina ile kusursuz bir şekilde geliştirilir. Bu yüzden bu Donanımlara bakacak olursak, günümüzde sağlam topladığınız bir masaüstü bilgisayarını 10 yıl veya daha uzun bir süre kullanabilirsiniz. Bunun içine temizlik ve titizlik de girer. Bilgisayarınızı ne kadar temiz ve titiz kullanırsanız ve bakımını aksatmazsanız, Donanımlar ilk günkü gibi performansını yitirmeden çalışır. Bütçe konusunda da bir karar vermeniz gerekiyor. 1400 TL tam bütçeye sahipseniz o zaman şu toplama bilgisayarını tavsiye ederim :

Bu sistem ile istediğiniz her türlü işlemi yapabilirsiniz.

AMD Phenom II X4 Black 955 3.2GHz 8MB Quad-Core AM3 Cpu İşlemci 138$ Dolar

ASUS M4A87TD/USB3 AMD 870 DDR3 2000MHz Sata3 16x AM3 Anakart 115$ Dolar

ZEPPELIN 6GB ( 3x2GB ) DDR3 1600MHz "Soğutuculu" Triple Kit Ram 60$ Dolar

WESTERN DIGITAL WD10EARS Caviar Green 1TB 64MB Sata HDD 65$ Dolar

MSI R6870 Twin Frozr II ( çift soğutuculu ) HD6870 1GB GDDR5 256Bit HDMI 16x Ekran kartı 240$ Dolar

SHARKOON Rebel 9 Pro Eco MidTower 600 Watt güç kaynaklı siyah kasa + 2 Fan hediyeli 140$ Dolar

AOC E2043Fs 20" Inch Geniş Ekran 5ms LED Monitor 127$ Dolar

Toplam 885$ ile 1415 TL'dir.

texsasmurat

texsasmurat

Üye
Ben Donanımlar ile haşır neşir biri olduğum için, 6 yıl önce topladığım Sistemi 5,5 yıl kullandım ve sonra ihtiyacı olan yakınlarıma verdim. Bilgisayar hâla daha çalışıyor. Son Sistem Donanımlar ( mimariler ), Mühendisler tarafından itina ile kusursuz bir şekilde geliştirilir. Bu yüzden bu Donanımlara bakacak olursak, günümüzde sağlam topladığınız bir masaüstü bilgisayarını 10 yıl veya daha uzun bir süre kullanabilirsiniz. Bunun içine temizlik ve titizlik de girer. Bilgisayarınızı ne kadar temiz ve titiz kullanırsanız ve bakımını aksatmazsanız, Donanımlar ilk günkü gibi performansını yitirmeden çalışır. Bütçe konusunda da bir karar vermeniz gerekiyor. 1400 TL tam bütçeye sahipseniz o zaman şu toplama bilgisayarını tavsiye ederim :<br />
<br />
Bu sistem ile istediğiniz her türlü işlemi yapabilirsiniz.<br />
<br />
AMD Phenom II X4 Black 955 3.2GHz 8MB Quad-Core AM3 Cpu İşlemci 138$ Dolar<br />
<br />
ASUS M4A87TD/USB3 AMD 870 DDR3 2000MHz Sata3 16x AM3 Anakart 115$ Dolar<br />
<br />
ZEPPELIN 6GB ( 3x2GB ) DDR3 1600MHz &quot;Soğutuculu&quot; Triple Kit Ram 60$ Dolar<br />
<br />
WESTERN DIGITAL WD10EARS Caviar Green 1TB 64MB Sata HDD 65$ Dolar<br />
<br />
MSI R6870 Twin Frozr II ( çift soğutuculu ) HD6870 1GB GDDR5 256Bit HDMI 16x Ekran kartı 240$ Dolar<br />
<br />
SHARKOON Rebel 9 Pro Eco MidTower 600 Watt güç kaynaklı siyah kasa + 2 Fan hediyeli 140$ Dolar<br />
<br />
AOC E2043Fs 20&quot; Inch Geniş Ekran 5ms LED Monitor 127$ Dolar<br />
<br />
<br />
<br />

----------Eklendi @ 15:33:13 ---------- Yazıldı @ 15:29:33 ----------

peki 23 inch led ekran olsa fiyat ne kadar değişir
peki bu sistemi bi bilgisayarcıya gotursem direk bana aynısını satabilir mi

-Psygnosis-

-Psygnosis-

Üye
<br />
<br />

----------Eklendi @ 15:33:13 ---------- Yazıldı @ 15:29:33 ----------

peki 23 inch led ekran olsa fiyat ne kadar değişir
peki bu sistemi bi bilgisayarcıya gotursem direk bana aynısını satabilir mi

23 Inch LED Monitoru ne yapacaksınız? Bilgisayarı evde kullanacaksanız, 20 Inch Monitor ideal genişliktedir. Ayrıca 23 Inch ile fiyat 1650 TL'yi bulacaktır. Eğer bilgisayarcının elinde bu Donanımların stoğu var ise, parçalar kasaya monte edilir bu şekilde satılır. Veya biliyorsanız Donanımları kendiniz monte ederseniz.

serdar84

serdar84

Üye
xbox 360 kinetic al acayip birsey grafik yönündende bin kat daha iyi ama playstationa göre bir eksisi var oda aylik online oynamak icin veya yillik para ödemen lazim playstationlar fazla uzun ömürlü degil gerci bende xbox 360 2006 sürümü vardi ring of death oldu ama xbox 360 core pro 2009 bir daha aldim hdmi girisli olan birsey olmadi daha ama yeni cikan xboxlarda bu sorun giderilmis ama playstationda hala olan bir durum bu

-Psygnosis-

-Psygnosis-

Üye
xbox 360 kinetic al acayip birsey grafik yönündende bin kat daha iyi ama playstationa göre bir eksisi var oda aylik online oynamak icin veya yillik para ödemen lazim playstationlar fazla uzun ömürlü degil gerci bende xbox 360 2006 sürümü vardi ring of death oldu ama xbox 360 core pro 2009 bir daha aldim hdmi girisli olan birsey olmadi daha ama yeni cikan xboxlarda bu sorun giderilmis ama playstationda hala olan bir durum bu

İlla ki yıllık para ödemek şart değildir. Bu sadece Xbox Live Gold üyeliği için geçerlidir. Ayrıca bir yazım hatası olmuş. Xbox Kinetic değil, Kinect olacakdı ve zaten Kinect'i grafik açısından Playstation 3 ile karşılaştırmak yanlış olur. Onun için Kinect'de ki oyunların grafikleri, Playstation Move'un oyunlarına göre daha iyi diyebiliriz. Playstation uzun ömürlü değil konusuna gelecek olursak, eski zamanlarda Xbox Elite, Pro, Arcade ve Core modelleri, Falcon ve Jasper Board olarak satılıyordu ve bunlar da çoğunlukla kırmızı ışık hatalı olarak, üretim hatalı olarak geliyordu ve bu konsollara da o kadar uzun ömürlü denemezdi. Bu zamanlar da PS3 daha çok tercih ediliyordu. Çünkü daha iyi özelliklere sahipti ve kırmızı ışık hatası yaygın değildi. HDMI girişi, Elite, Arcade ve Pro modellerinde vardı ve hatta Pro'da 2007'den sonra HDMI entegre edildi. Core'da ise hiçbir zaman HDMI girişi olmadı. Xbox'ın bu zamanlar da, çok eksiği vardı ve günümüzde çıkan Xbox 360 Slim ile bu giderildi. Yani 1080p HD ve Blu-ray'de Xbox 360 Slim'de mevcuttur. PS3'ün Xbox 360'a göre tek eksiği şuan grafik sorunudur. Daha iyi bir grafik İşlemcisi ile Xbox 360'la eşit duruma gelebilecektir. Fakat PS3 bununla uğraşmayacak. Çünkü Sony, 2014'de çıkacak Xbox 720 ile büyük rekabet içerisine girecek. Bakalım bu durumda PS4 mü, yoksa Xbox 720 mi olacak?

texsasmurat

texsasmurat

Üye
Ben Donanımlar ile haşır neşir biri olduğum için, 6 yıl önce topladığım Sistemi 5,5 yıl kullandım ve sonra ihtiyacı olan yakınlarıma verdim. Bilgisayar hâla daha çalışıyor. Son Sistem Donanımlar ( mimariler ), Mühendisler tarafından itina ile kusursuz bir şekilde geliştirilir. Bu yüzden bu Donanımlara bakacak olursak, günümüzde sağlam topladığınız bir masaüstü bilgisayarını 10 yıl veya daha uzun bir süre kullanabilirsiniz. Bunun içine temizlik ve titizlik de girer. Bilgisayarınızı ne kadar temiz ve titiz kullanırsanız ve bakımını aksatmazsanız, Donanımlar ilk günkü gibi performansını yitirmeden çalışır. Bütçe konusunda da bir karar vermeniz gerekiyor. 1400 TL tam bütçeye sahipseniz o zaman şu toplama bilgisayarını tavsiye ederim :<br />
<br />
Bu sistem ile istediğiniz her türlü işlemi yapabilirsiniz.<br />
<br />
AMD Phenom II X4 Black 955 3.2GHz 8MB Quad-Core AM3 Cpu İşlemci 138$ Dolar<br />
<br />
ASUS M4A87TD/USB3 AMD 870 DDR3 2000MHz Sata3 16x AM3 Anakart 115$ Dolar<br />
<br />
ZEPPELIN 6GB ( 3x2GB ) DDR3 1600MHz &quot;Soğutuculu&quot; Triple Kit Ram 60$ Dolar<br />
<br />
WESTERN DIGITAL WD10EARS Caviar Green 1TB 64MB Sata HDD 65$ Dolar<br />
<br />
MSI R6870 Twin Frozr II ( çift soğutuculu ) HD6870 1GB GDDR5 256Bit HDMI 16x Ekran kartı 240$ Dolar<br />
<br />
SHARKOON Rebel 9 Pro Eco MidTower 600 Watt güç kaynaklı siyah kasa + 2 Fan hediyeli 140$ Dolar<br />
<br />
AOC E2043Fs 20&quot; Inch Geniş Ekran 5ms LED Monitor 127$ Dolar<br />
<br />
<br />
<br />

serdar84

serdar84

Üye
simdi gelelim senin hatalarina psygnosis artislik yapmsisin bir sürü sey yazmisisn bir kinect ti yanlis yazmis olabilirim dikkat etmeyerek iki xboxta hala bluray diye birsey yok cünkü bluray sony pantentli birsey yani xbox onu kullanamaz iki hdmi girisi 2007 den sonraki modellerin hepsinde mevcut ister arcade olsun ister pro olsun istersem elite olsun bunlarin zaten tek farki hard diskli olmasi yani kapasite 20 gb 60 gb 120gb diye ayirmislar adamlar playstationdada isinmadan dolayi sari isik davasi var xboxdaki kirmizi isik davasi gibi birde xbox 720 diye birsey cikacak diye birsey yok su an okuda öyle gel yada kullanda öyle gel kopya yapistir yapmayalim lütfen:evet:

• Beğen
Tepkiler: BeratShark
-Psygnosis-

-Psygnosis-

Üye
simdi gelelim senin hatalarina psygnosis artislik yapmsisin bir sürü sey yazmisisn bir kinect ti yanlis yazmis olabilirim dikkat etmeyerek iki xboxta hala bluray diye birsey yok cünkü bluray sony pantentli birsey yani xbox onu kullanamaz iki hdmi girisi 2007 den sonraki modellerin hepsinde mevcut ister arcade olsun ister pro olsun istersem elite olsun bunlarin zaten tek farki hard diskli olmasi yani kapasite 20 gb 60 gb 120gb diye ayirmislar adamlar playstationdada isinmadan dolayi sari isik davasi var xboxdaki kirmizi isik davasi gibi birde xbox 720 diye birsey cikacak diye birsey yok su an okuda öyle gel yada kullanda öyle gel kopya yapistir yapmayalim lütfen:evet:

Ben tüm konsolları kullandım ve hepsini en iyi şekilde bilirim. Burada ön yargıya gerek yoktur ve tartışma gibi amacım da yok. Ayrıca yazılarım hiçbir zaman kopyala, yapıştır değildir. Hatalarım da yoktur :oke:

Buna tam olarak artistik denemez. Bende yılların Xbox 360 fanıyım, kullanıcısıyım ve hâla da öyleyim. Önce bunu bi öğrenin. Gelelim Blu-Ray olayına. Blu-Ray PS3'e ait olduğu gibi, Microsoft tabiki bunun patentini kullanmak ile hata yapmış olur. Şunu açıklığa kavuşturalım ki, günümüzde 9504 DVD-Rom koduna sahip Xbox 360 Slim'lere FW yapıldığı zaman, Blu-Ray ve 1080p destekli oluyor. Yani Firmware'sız olarak tabiki Blu-ray kullanamazsınız. Playstation'ın da bu zaman kadar bir sürü hatası oldu. Gerek sarı, gerekse Anakart yüzünden kırmızı ışığı. Bu kırmızı ışık ve Xbox 360 ile gelen E74 hatası tamamen Microsoft'un üretim hatalı konsollarından kaynaklanıyor. Ayrıca 60, 120'den ziyade 250GB HDD takılarak buna da FW yapılıyor ve bu kırmızı ışık hatası eskilerden de hatırladığımız gibi su soğutma sistemi ile gideriliyordu ve maaliyeti çok yüksekti. Onun için Slim geliştirildiğinden bu yana 3K hatası giderildi.

Ayrıca ne demek Xbox 720 çıkacak diye birşey yok. Tüm haberlerden anlaşılacağı gibi şunu belirteyim ki, Sony ve Microsoft Xbox 720 ve PS4'ü 2014 veya 1 yıl gecikme ile bu konsolları çıkaracaklar. Yani durum şu ki, Xbox 360 ve PS3 hâla işlevselliğini sürdürüyor ve iki şirketin bu tarihe kadar beklemelerinin nedeni de potansiyel meselesi :) Ayrıca ilerki yıllarda yapılacak olan E3 2012 konferansında bunlar açıklanacaktır. Yani bu sırada Nintendo'da, yeni Wii HD konsolunu tanıtacaktır. Bu konsol ise tamamen PS3'ün özellikleri ile eşit olacak. Kısacası Microsoft ve Sony bir anlaşma içerisine girdiler. Ne anlaşması diye sorarsanız, bu iki şirket 2014'den önce konsollarını çıkarmayacaklar.

Onun için yazılarınızı yazarken üslübunuza uygun olarak yazın :evet:

serdar84

serdar84

Üye
ha simdi oldu bükemeyecegin eli öpeceksin

texsasmurat

texsasmurat

Üye
1415 liralık sistemde crysisi 2 cod 7 yi filan calıstırırmı ve bu bilgisayar 3 sene sonraki oyunları calıstırırmı

-Psygnosis-

-Psygnosis-

Üye
1415 liralık sistemde crysisi 2 cod 7 yi filan calıstırırmı ve bu bilgisayar 3 sene sonraki oyunları calıstırırmı

Bu Sistem Crysis 2, Call of Duty Black Ops'u çalıştıracağı gibi 3 sene sonra çıkacak oyunları da çalıştırır.

Üst Alt