Ps3 mü X-Box 360 mı ?

Sponsorlu Bağlantılar

Mertolozzi

Mertolozzi

Üye
    Konu Sahibi
Ps3 mü X-Box 360 mı ?
Yakın bir zamanda bu 2 konsoldan birini alacağım sizce hangisini almalıyım nedenleri ile açıklarsanız mutlu olurum :)
Ps3'e özel bi sürü oyun var bunlar için Ps3 almaya değer mi ?
Bir de uzun ömürlü olsun istiyorum bunu da göz önünde bulunduralım lütfen :)
Son olarak da bu tv'de iyi oyun oynayabilir miyim ?

DoRM

DoRM

Üye
ben x-box 360 almayı düşünüyorm
sanırım ps3 kırılmamış daha oyunları filan pahalıya patlar.
özel bi kaç oyunu da ps kafelerde oynayabilirsin

-Psygnosis-

-Psygnosis-

Üye
Yakın bir zamanda bu 2 konsoldan birini alacağım sizce hangisini almalıyım nedenleri ile açıklarsanız mutlu olurum :)
Ps3'e özel bi sürü oyun var bunlar için Ps3 almaya değer mi ?
Bir de uzun ömürlü olsun istiyorum bunu da göz önünde bulunduralım lütfen :)
Son olarak da bu tv'de iyi oyun oynayabilir miyim ?

ben x-box 360 almayı düşünüyorm
sanırım ps3 kırılmamış daha oyunları filan pahalıya patlar.
özel bi kaç oyunu da ps kafelerde oynayabilirsin

"Mertolozzi" Xbox 360 Elite ve Pro'nun üretimi zaten durmuştur. Onun için yeni çıkan Xbox 360 Slim ve bunun eklentisi olan Kinect sensörünü alabilirsiniz. İlk olarak hiçbir cihaz kullanmadan ve kontrol olmadan geliştirilen kit Kinect'dir. Bunda kontrol siz oluyorsunuz ve Kinect sensörü, en ufak mimiklerinizi bile algılayabiliyor. Microsoft bu sensörü çıkardıktan sonra PS3 hemen Move sensörünü çıkardı. Fakat başarılı olamadı. Birşeyin taklidini yapmak, PS3'e yakışmadı da diyebiliriz. Ayrıca PS3'e özel bir sürü oyun var derken neyi kasdettiğinizi anlamadım. Xbox Kinect'in kendine özel oyun sayısı, PS3'e yakındır. Xbox 360'ın oyun sayısı, PS3'e göre daha fazladır ve ilk çıkan oyunlar, öncelikle Xbox'da çıkar. Çünkü daha geniş kitleli kullanıcıya sahip olduğu için... Satış rakamlarına da bakacak olursanız, Xbox daha fazla oyun ve konsol satmıştır. PS3 şu yandan güzel. Sony Bravia TV ile aynı anda açılıp kapanabiliyor. Eğer Ekran kartınız HDCP, çoklu Ekran kartı ve çoklu Monitor'u destekliyor ise, PS3 ve Xbox ile 3 veya 6 Monitor'da oyun oynayabiliyorsunuz. Bunların ikisini test ettiğimde sonuç eşit... Sadece Monitorunuzun Widescreen ( Geniş Ekran ), Tepkime süresi ve LED olmasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca 100Hz, F*ull HD, LED ve 1920x1080p çözünürlüğe sahip bir TV ile konsoldan tam verim alabilirsiniz. Burada ön plana 1080p destekli PS3 çıkacaktır.

"Dorm" PS3 Jailbreak ve Firmware olalı 1 seneyi geçiyor. Siz eskilerden bahsediyorsunuz. Artık PS3'ü Jailbreak yaparak ve Firmware'ı yükleyerek, kopya oyun oynayabiliyorsunuz. Fat ve Slim modeller de bu İşlemleri uygulayıp, HDD'e attığınız bütün oyunları oynayabiliyorsunuz. Jailbreak'in ücreti ise 20 TL civarındadır.

Fakat bunu dikkatli okuyun ki, Jailbreak yaptıktan sonra PSN ( Playstation Network'de ) elinizi kolunuzu sallayarak, Online oyun oynayamıyorsunuz. Nadiren denk gelirse oynayabiliyorsunuz. Diğer türlü PSN, çoğunlukla kullanıcıları kara listeye alıp banlıyor. Fakat Sony'nin bu hareketi ile Xbox Live, daha fazla kullanıcı çekiyor. Onun için PS3 alıpta paranızı çöpe atmayın.

• Beğen
Tepkiler: Mertolozzi
Mertolozzi

Mertolozzi

Üye
    Konu Sahibi
Teşekkürler.Özel oyunlar derken Uncharted God of War Resistance vs. demiştim.
İnternet'ten baktığımda Arcade paketlerin daha ucuz olduğunu gördüm HDD'si yok diye bundan alabilirim ama oyunlarda save yapabilir miyim ?
Diğer Xbox'lardan donanım olarak farkı var mıdır ?
Ve Türkiye'de Xbox Live'a diğer ülkelerdeki kullanıcılar gibi girebilir miyim ?

-Psygnosis-

-Psygnosis-

Üye
Nasıl Arcade versiyonlar da HDD yok? :) Arcade modelinde en düşük 256 veya 512MB HDD kapasitesi bulunur. Eğer oyunları depolamak istiyorsanız, HDD bir konsol için en önemli donanımlardan biridir. Bu 256 veya 512MB'ı yükseltip, 120 veya 250GB yapabiliyorsunuz. Ayrıca HDMI çıkışı ve gerekli güncellemeler ile Kinect sensörü, Xbox 360 Arcade de kullanılabiliyor.

Zaten oyunları kaydetmek için size gerekli olan "Memory Card" aparatı veriliyor. Fakat gerekli yollarla da HDD'e Save yapmak mümkündür. Ayrıca Xbox modelleri arasında tabiki donanım farkı vardır. Xbox 360'ın Elite, Pro, Arcade ve Core modelleri kullandıkları donanımlara göre değişiklik gösterir "mertolozzi"... Fakat Xbox 360 Elite, Pro, Arcade ve Core'un üretimi olmadığı için ve stoklarda bulunmadığından dolayı, ikinci ele talip olursunuz. İkinci el bir konsol almakta mantıksız olur. Çünkü huyunu, suyunu bilmediğiniz bir konsolu almak, kendinizi ellinci kattan aşağıya bırakmak gibidir. :)

Ayrıca bu dörtlünün fiyatları şu şekildedir. Xbox 360 Elite ( 300$ Dolar ), Xbox 360 Pro'nun 20GB'ı ( 239€ ), 60GB'ı ise ( 249$ ) Dolardır. Xbox 360 Arcade ise ( 179$ ) Dolardır. Core modeli ise ( 279$ )Dolardır. Tabi ikinci el olarak bu fiyatlar daha da düşecektir. Onun için 300$ Dolara yurtdışından Slim almak daha mantıklıdır. Türkiye'de Xbox 360 Slim, 750 TL civarındadır. Yurtdışında ise 450-500 arasında değişiyor. Kinect sensörü ile beraber Türkiyede ki fiyata, bu ikiliyi yurtdışından alabilirsiniz.

Türkiye'de Xbox Live'a rahatlıkla girebiliyorsunuz. PS3'e nazaran banlanma riski daha düşük olduğu için, arkadaşlarınızla daha fazla vakit geçirebiliyorsunuz.

Bu resimlerdeki hafıza kartı ve Xbox Arcade'nin "Unbox" paketidir.

• Beğen
Mertolozzi

Mertolozzi

Üye
    Konu Sahibi

Peki bunu alırsam sonradan Kinect aparatını alıp kullanabilir miyim ?Bir sorun çıkarır mı ?
Şu an 1mbit internet kullanıyorum Xbox Live için bu hız yeterli midir ?
Xbox'ların hangisinde 3k riski en azdır ?

-Psygnosis-

-Psygnosis-

Üye
Zaten Slim, Kinect için geliştirilmiştir. Onun için ister tek başına, ister sonradan Kinect alıp kullanabilirsiniz. Ayrıca 1MBPS hız, Xbox Live için düşüktür. Bu yüzden en düşük 8MBPS internet hızına sahip olmalısınız. 3k genellikle E74 hatası ( Dashboard ) olarak bilinir "mertolozzi"... Bunun için Elite, Pro, Arcade ve Core konsolların da uzun süre oyun oynandığı zaman 3k hatası verir. Eğer 3k'dan sonra konsol açılmıyor ise bilinki GPU ( İşlemci ) kullanılamaz veya bir süre sonra konsol'u tekrar açtığınızda 3k hatası gider. Microsoft'un Mühendisleri Xbox 360 konsolunu geliştirirken ufak bir ayrıntıyı atlamışlar. Neyi atlamışlar diye sorarsanız, konsol'un hava delikleri iyi yapılmamış, sıcak havayı dışarı atamadığından ve hava sirkülasyonu düşük olduğundan dolayı da konsol ısınır ve 3k hatası verir. Yani bu üretim hatasından kaynaklanır. Ayrıca bir, iki gün bekledikten sonra konsolu açtığınızda yine 3k ile karşılaşıyorsanız, o zaman konsolu teknik servise götürmeniz gerekir. Gerekli parçalar değiştirildikten bir süre sonra yine aynı hatayı vermesi muhtemeldir.

Xbox 360 Slim çıktığından bu yana 3k hatası giderildi ve Microsoft daha fazla kullanıcı çekti. Onun için 3k'sız bir Xbox 360 istiyorsanız, Slim almanızı tavsiye ederim.

• Beğen
Mertolozzi

Mertolozzi

Üye
    Konu Sahibi
O zaman bunu alıyorum
Zaten Ps3'e pek sıcak bakmıyorum nedense.
Tv de bu
Umarım sorun çıkmaz.
Son olarak oyunları büyük ihtimal korsan kullanacağım bunun için fw atılıyormuş alete bunun bir zararı var mıdır ?

-Psygnosis-

-Psygnosis-

Üye
Xbox 360'da HDMI çıkışı olduğu için sorun çıkmaz. Aynı şekilde alacağınız LED TV'de de HDMI çıkışı bulunur. Zaten LED TV'de HDMI çıkışı olurda, diğerinde olmaz ise zaten konsolu almanın bir anlamı olmaz :)

FW garanti kapsamı içerisinde yapıldığı için sorun çıkmaz. Olası bir durumda, konsol bozulduğu zaman yenisi ile değiştirilir "mertolozzi".

Sadece garanti kapsamı içerisinde olan yerlere FW yaptırın. Diğer türlü konsol bozulduğu zaman çöpe gidecektir.

• Beğen
Mertolozzi

Mertolozzi

Üye
    Konu Sahibi
Teşekkürler :)

'Enver'

'Enver'

Üye
ben ps3 aldım.gayette memnunum.oyunları xboxa göre daha kaliteli.ayrıca bluray film açıyor.

-Psygnosis-

-Psygnosis-

Üye
yazdıklarına katılmıyorum.

Yazdıklarımın hepsi yalanmış:kop:. Siz doğrusunu o konu üzerinde belirtirseniz ve PS3'ün grafik konusunda üstün olduğunu video olarak kanıtlarsanız size benden bir Logitech oyun Mouse'u :evet:

'Enver'

'Enver'

Üye
Yazdıklarımın hepsi yalanmış:kop:. Siz doğrusunu o konu üzerinde belirtirseniz ve PS3'ün grafik konusunda üstün olduğunu video olarak kanıtlarsanız size benden bir Logitech oyun Mouse'u :evet:
video olarak kanıtlayamam ama resim olarak kanıtlayabilirim:

----------Eklendi @ 20:20:49 ---------- Yazıldı @ 20:18:04 ----------

ayrıca ps3 le wii yi nasıl kıyasladın hayret ettim doğrusu

-Psygnosis-

-Psygnosis-

Üye
Şu linkteki görüntü karşılaştırmasına bakın. Verdiğiniz linkteki resimlerin üstünde, oynama yapılmış. Nesneler ve objeler belirli programlar ile sönük bırakılmış. Bu gözle görülür bir farktır. Fakat bölüm sonu canavarında, üzerinde oynama yapılmamış birkaç resim bulunuyor. Bu resimlerdeki matlığa, görüntü kalitesine ve parlaklığa bakacak olursanız, aradaki farkı gözle görebilirsiniz. Resimlerin üzerinde, herhangi bir program ile oynama yapılmamıştır. Verdiğiniz linkte, çıplak gözle görülür şekilde oynama yapılmış.

Onun için Xbox 360'ın kullandığı grafik İşlemcisi, PS3'ün kullandığı grafik İşlemcisine göre daha iyidir ve sonuç ortadadır.

Ayrıca Wii ile kıyaslamamın nedeni, Wii'nin HD desteği ile gelecek olmasıdır ve PS3 ile aynı derecede olacaktır. Onun için biraz daha bilgi sahibi olun. Sonra tartışma içine girebiliriz.

'Enver'

'Enver'

Üye
pek fark göremedim.

-Psygnosis-

-Psygnosis-

Üye
pek fark göremedim.

Dikkat ederseniz Xbox 360 net ve daha canlı renklere sahip. Pek fark göremiyorsunuz. Çünkü anlamadığınız için fark göremezsiniz. Verdiğim linkteki Videoyu izlediyseniz, hangisinin daha iyi görüntüye sahip olduğunu görebilirsiniz. Onun için boşuna PS3 fanlığı yapıp, tartışmaya girmeyin. :)

Xbox tıkla.

Üst Alt