PİNPHONE 3Gs

Sponsorlu Bağlantılar

porto502

Üye
arkadaşım kullanıyordu ve onla benim genoyayı 1 haftalığına deiştik ve 4.gün arkadaşıma geri götürdüm..(telefon hiç çekmiyodu ve değişik plastik kokusu vardı.Tv desen karıncalar maç yapıyordu.)
1 hafta sonra arkadaşım pinphoneyi satıp 2.el Samsung Genoa aldı..
ve aradan 2 hafta geçti çok memnun telefondan.

Alıntı:

bence bir yanlışın var. telefonu kötüleme bence. benden sana tafsiye. ayrıca o senin ölü pixel dediğin bu telefonda rastlanması çok zor hatta imkansız denilebilir. çünkü bu telefonda apple iphonenin kullandığı lcd ekran kullanıyor.

iphone ekranımı :kop: :kop: çin malı telefonun herşeyi

o telefonda televizyon yok ! anlıycagın farklı telefondan bahsediyorsun.

cano07

Üye
ben dün çin malı ıphone aldım beyaz tv wifi falan mms ayarlarını nasıl yapacağım bilemiyorum yardım edermısınız

bberkan

bberkan

Üye
    Konu Sahibi
arka kapağında yazan yazıyı iyi oku anlarsın ozaman...

o teleonun kapağı orjinal değildir yada telefon..yazsa yazsa bataryada yazar..

aslında kapak çin malı olabilir.PLASTİK çinlerin uzman olduğu alan:hmmm:hmmm:hmmm

--------------- Ekleme ---------------

bberkan11149' Alıntı:
o teleonun kapağı orjinal değildir yada telefon..yazsa yazsa bataryada yazar..

aslında kapak çin malı olabilir.PLASTİK çinlerin uzman olduğu alan:hmmm:hmmm:hmmm

ewt farklı ülkelerde yapılıyormu bnm baktığım iphone 3dge made in usa yazıyordu....zaten herşey çin malı ama bz bun farkedemiyoruz çinliler yapıyordur ama arkaya Made in Usa yazıyo olabilirler...:hmmm

Pek çok teknoloji firması ürünlerini kendisi imal etmiyor. İmalat için en çok tercih edilen ülkeler, iş gücünün ucuz olduğu Uzak Doğu ülkeleri. Apple için de durum farklı değil. Bilişim devi firma da iPhone, iPod ve farklı Apple bilgisayarlarını dünyanın farklı yerlerinde ürettiriyor. İmalatçıları konusunda son derece hassas olan Apple'ın sitesinde imalatçıların sorumluluklarını tanımlayan bile bulunuyor.

Fakat her zaman, her imalatçı söz verdiği sorumlulukları yerine getirmeyebiliyor. Apple, konuyla ilgili hazırladığı 2010 raporunda bunu kendisi de kabul ediyor. Bağımsız kuruluşlara yaptırılan incelemeler sonucunda Apple'ın 3 üreticisinin çocuk işçi kullandığı ortaya çıktı. İncelemeler Apple'ın Çin, Çek Cumhuriyeti, Malezya, Tayvan, Filipinler, Singapur, Güney Kore, Tayland ve ABD'deki imalatçılarında gerçekleşti ama Apple hangi üç imalatçının bu suçu işlediğini açıklamadı. Fakat raporda şu anda hiçbir Apple imalatçısında çocuk işçi çalışmadığını açıklandı.

veemre

Üye
bilen bilmeyen kullanan kullanmayan herkes yorum yapıyor. Çin malı uzak dur diyenlerin çoğu bu telefonu yakından görmemiş. Ben 1 ayı geçti araştıyorum. Çift hatlı pinphone i836 ya karar verdim. Öncelikle dokunmatik süper kullandım. Daha iyi olamazdı çok hassas ve gayet güzel algılıyor. Sonra bu telefonu 2 yıl garantili kayıtlı faturalı getirip satan firmalar var. Servisi şurda var burda var diyecekseniz diğer markalar içinde aynı durum söz konusu. Girin bakın samsungun dokunmatik telefonlarına 79 gündür arızalı değişim bekleyenler var. nokia 5800 45 gündür arızada bekleyenler var. Bunlar da çinde yapılıyor tabiki. üstünde ne yazarsa yazsın. Çinde kalite kontrol sistemi yok üretimde. Yani 5 dakika önce çıkan ürünle 5 dakika sonraki bile kalite bakımından fark gösterebilir. Sadece büyük firmalar kendi kalite kontrol sistemlerini kurmuşlar orada fark bu. Sonuç olarak 2 yıl garantili bi telefon ilgili servis ve satıcı bence alınır. Ayrıca sonuçta parçası kolay bulunuyor ve ucuz. Al iphone 2 yıl sonra lcd ekran bozuldu veya ölü pikseller oluştu kaça patlar biliyo musunuz? Pinphone için söyleyim 30 tl dokunmatik , 30 tl lcd, arka kapak 15 tl. Java uygulamalar da ücretsiz ve her yerde var. Dokunmatiği uygun olan oyunlarda da bi sorun yok. Ama paran çoksa tabi i-phone alırım diyebilirsin. apple store dan uygulamaları da parayla alırsın. Herkes bildiğini yapsın. Ama pinphone u diğer çakmalarla kıyaslamayın.

mak.muh.

mak.muh.

Üye
benim bi arkadaşda orjinal iphone vardı.. daha sonra ekranı kaydı durup dururken yani ekranda 3 yada tam hatırlamıyorum 4 tane çizgi oluştu..telefoncuya götürdü ekranı değiştiririz ama 600 kağıdını alırım dedi bende höh olmuştum yani :)

veemre

Üye
yani sonuçta dokunmatik ekran en kalitesi bile olsa eninde sonunda arıza yapacak ekranda illaki ölü pikseller oluşacak zamanla. Bunların maliyeti de telefonun fiyatının yarısı zaten. Paran çoksa sorun değil. Ama normal bi kullanıcının pinphone gayet güzel işini görür masrafı da arıza yaptığında sorun çıkarmaz. 30-40 lirayla halledersin.

NoDisconnet

NoDisconnet

Üye
iphone dede pinphonede de çinde üretilio inanmıyosanız aratırın iphone adı duyulmuş diye pahalı pimphonede fena deil eskiden kullanmıştım haalende duruo hiç bir sorun yok telefon kullanana bağlı kimisi telefonu yıllarca kullanır kiminede bir ay dayanmaz

veemre

Üye
Aynen katılıyorum pinphone da hiç fena telefon değil yani. Bu kadar kötüleyenleri anlamıyorum.

caneradil

Üye

PİNPHONE 3Gs almayı düşünüyorum....

Kullanan varmı_? Tavsiye ediyormusunuz_?

Wifisi iyi çekiyormu

internet hızı iyimi...

yardımlarınız için şimdiden teşşekürler...

bende v88 çakma iphone var çoq memnunum kimse kafanı karıştırmasın tlfn süper yoq boktan cart curt hepsi yalan sen ben den sölemesi ;):evet:

algorist2

Üye
ya arkadaşlar ben alıcam ama biriiniz al diyo biriniz alma diyo ... sorunları maddeler halinde yazında iyice acık olsun herşey

ya yokmu yardım edebilcek kmse alalım mı almayalım mı herkes farklı bişey söylüyor

ömerpekacar

Üye
gittigidiyorda 230 a kadar var alıcam bende abim almıstı adam 3 model altını göndermis bize sonra geri gönderdik geri aldık sorunlar yaşadık orjinal sitesinden almanızı tavsiye ederim..

veemre

Üye
arkadaşım almasına al sorun yaşamazsın yalnız kandırılma pinphone diye değişik çakmaları satmaya kalkan satıcılar var. Pinphone un dokunmatiği parmak etine duyarlı bi kere en büyük fark bu. Başım ağrımasın diyosan al 349 a peşin fiyatına 12 taksit compeq.sanalpazar.com dan. 2 yıl garantili faturalı imei kayıtlı sıkıntı yaşamazsın. Ben riske girmedim öyle yaptım. Çift hatlı pinphone aldım. Benim isteklerimi fazlasıyla karşılıyor. Şarjı 3-4 gün gidiyor. Uygulamalar java ve ücretsiz indir netten yükle. Sensörleri gayet güzel çalışıyor. Yatay ekranda mesaj yazmak süper. Dokunmatik algısı çok iyi seri şekilde mesaj yazabilirsin. Beklentinin ne olduğunu bağlı. Telefon kaliteli bi görünüme sahip. Tabi ömrü senin kullanımına bağlı. Çok hor kullanan adam dokunmatik telefon almamalı bence. Sonuçta hassas ekranı var. Yerden kalkmıyorsa telefon sana gelmez. Ben titiz kullanıcıyım aldım. Firmada gerçekten garantisinin arkasında duruyor ne sorunum olsa çözdüler. Soruyorum bilmediğimi yardımcı oluyorlar. Ben onların yerinde olsam sorularımdan bıkardım. Ben 389 a aldım.16 gb hafıza kartıyla beraber. Aksesuar duruma da iyi. Ekran filmi,kulaklık,data kablosu, priz dönüştürücü,araç şarj aleti güzel de bi kılıf hediyeleri. Vaziyet bundan ibaret gerisi sana kalmış.

compeq capacitive pinphone 3gs modelidir bu arada. Bakarsan bilgin olsun.

richi1

Üye
arkadaşlar ben staiyorum pinphone 3gs 4 gb.400 aldim 1.5 ay önce 320 birakirim orijinal 2 yıl garantili

veemre

Üye
hocam iki yıl garantili sıfır satışı peşin fiyatına on iki taksit 349 a zaten. 250 yi geçmez satacağın fiyat çok yazmışsın.

zikra

Üye
ya sıze bişi sorcam ben telefon almayı planlıyorum,tabıkı ıphone istıyorum ama pahalı ve onunla aynı ozellıklerı olan hem uygun pınphone var simdi sizce pınphone alsam bana onumuzdeki zamanda bir arıza cıkarırmı çin malı dıye suphe duyuyorum birde nereden alabılırım yanı garantısı olacak yerler varmı .Çünkü pinphone diye daha berbat telefonları satıyolar ...neyapmalıyımmmm

rizelifatih

Üye
sonuçta alacağın ürün elektronik, garantilide garantisiz de olsa ne zaman bir sorun çıkartacağını bozulacağını bilemezsin, aşırsın kıralını ikigüne elinde kalır sonra aylarca servis yolu gözlersin, çakmasını alırsın üçkuruş verri 3- yıl tepe tepe kullanırsın, bu tamamen şans işi,

pinphone modelini bende araştırıyorum, dün bir iki telefoncu gezdim, kurcaladım, 150-220 arası olan çakmalar bir şeye benzemiyor, çift hatlılar dan uzak durmak lazım, hangisine baktıysam dokunmatiği hoşuma gitmedi, ama tek hatlı olan tv siz olnın dokunmatiği gerçekten iyiyfdi, uygulamalarda nasıldırlar bilmiyorum, gerçi burada arkadaşlar bir sorun yok java da yüklenebiliyor dyorlar ama yinede yakın birini bulabilirsem daha detaylı inceleye almam gerekiyor, sonuçta orjinaline göre az para versek te verdiğimiz para havada gelmiyor... en azından bir 2 yıl kullanmamız lazım...

yeni çıkan iphone4 ün çakmalarından uzak durmanızı tavsiye ederim şimdiye kadar düzgün olanına denk gelmedim.

tncu

Üye
Merhabalar bende bu yelefonu kllanıyorum gercekten cok güzel... Yanlız bir türlü pusulayı kalibre edemedim... Birde my müzik klasorune ekledigim mp3 lerde resim cıkmıyor mp3 lerde normaiinde resim ekli windows medya playerda resim gorunuyor ancak telefonda mp3 xalarken resim gorunmuyor... Bilen varsa sevinirim

tncu

Üye
Bakın arkadaslar ( clone telefon yani çakma telefon alacaksanız alacaksanız ) pinhone modellerinden alacaksınız 1 senedir inceliyorum 10 larca iphone takliti var piyasada gelende hepsi çok kötü birde satıcılarda tam çakal size giydirmek için ellerinden geleni yapıyorlar... Eger alacaksanız google dan aratın faturalı ve garantili satan firmalar var gidip bizzat alın bende pinphone capative modeli var 1 e 1 aynı hiç bir fark yok hatta firmamızda geröek iphone kullanan kişiler bile ooo paraya kıydın iphone yaptın diyerek inceliyorlar kimse farkı anlamadı...
Sadece uygulama bulup yüklemek sıkıntı ama içindeki uygulamalar zaten yeterli geliyor. Oyunlarda java oyunlarını yükliceksiniz internette milyonlarca var 320x480 olanları indirip yükliyin çalışıyor kullanma kılavuzu olmadığı için biraz kurcalıyıp bulmak gerekiyor ama pm atarsanız yardımcı olabilirim... Kısaca kimse bu modeli markayı kötülemesin cihaz süper çalışıyor 20 gundur bende bi pusula uygulamasını kurarken sinir etti oda kullanma kılavuzu olmadıgından... gercek cihazla pinphone karsılastırmasını inceleyebilirsiniz....

teekin

Üye
arkadaşlar benim merak ettiğim bir konu var bu telefonların şarjı ne kadar dayanıyor yani en azından iki gün gidermi?Daha önce çakma pinphone 4lerden almıştm fakat onlar gerek dokunmatiği gerekse şarj sorunu yönünden çok kötü şarjı bir gün zor dayanıyordu bende geri verdim.Şimdi pinphone 3gs almak istiyorm nette bi site iki yıl garantili 270tl ye satıyor fakat şarj durumu düşündürüyor beni kullanan varsa beni bu konuda bilgilendirebilirmi??