PHOENIX v2010.08.004.41526FULL PROĞRAM VE KULLANIMI(RESİMLİ ANLATIM)

Sponsorlu Bağlantılar

kotarda

Üye
saol kardesim benim

futbol123

futbol123

Üye
teşekkürler

ercinaydin

ercinaydin

Üye
Scan Product'a bastığımda cihaz bulunmadı diyor . Nasıl düzeltebilirim bu hatay

--------------- Ekleme ---------------

Scan Product' a tıkladığımda no product uyarısı geliyor ... Ayrıca usb ile bağlayıp telefonu açtığımda ki içi bomboş cihazın güncellerken bağlantı kesildi sonra da düzelmedi neyse dağıtmadan usb ile bağlayıp 1-2 sn basılı tuttuktan sonra usb aygıtı tanınmadı diye bir uyarı alıyorum bilgisayardan anladığım kadarı ile içindeki işletim sistemi tamamen gitmiş bu konuda ne yapılabilir yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar . İlgilenen herkese şimdiden teşekkürler

ilhanbey

Üye
konu sahibi bak maxicepte kaçış yok banı yediririm sana bu product saçmalığına kadar geldim ben tel bilgileri gelmedi 10larca arkadaş aynı dertten muzdarip bilmiyorsan söyle bilmiyorum konunu sileyim.

Sarangni

Sarangni

Üye
Bu programı kurdum ama bilgisayarda nereye kurduğunu bir türlü bulamıyorum. Windows 7 işletim sürümü kullanıyorum.

ilhanbey

Üye
product kodu görünmeyen arkadaşlar navifirmden doğru dosyaları indirdiğinizden emin olun ben olayı böyle çözdüm.

crooper

Üye
Soru c ok cevap yok:D bu konuyu acan arkadaş firarda boş yere soru sormayın:D

emraknınalkns

Üye
telefon bilgileri gelmiyo ekrana onu nasıl yapıcam ya :S

vedkid

vedkid

Üye
Belki telim hacklenir de sertifika hatasından kurtulurum diye yükledim. yükleme başarılı oldu, ancak sertifika problemi devam ediyor. boşuna uğraştım galiba. :))

Belki telim hacklenir de sertifika hatasından kurtulurum diye yükledim. yükleme başarılı oldu, ancak sertifika problemi devam ediyor. boşuna uğraştım galiba. :))
bu arada telim 5800.

furiousheart

Üye
Product Code yazan yerde TEL BİLGİLERİN ÇIKMASI
NE KADAR SÜRÜYOR? UZUN SÜRMESİ NORMALMİ

aligatorX

Üye
Phoenix de o bir iki sn falan sürüyor.Fazla sürüyorsa aygıtı algılayamamış olabilir.Eğer samsung telefonunuz varsa ve samung pc studio yüklüyse onda aygıt izleme özelliği olduğu için nokia telefonunuzu phoenix in algılamasını engellemiş olabilir.PC studio nun o özelliğini kapatınca düzelebilir.Ayrıca cfw hangi code baz alınarak düzenlendiyse navifirm ile o coda ait firmware 'i mesela nokia 5800xm için v51.006 yı indirmek gerekiyor.Orjinal cihazın kodundan farklı ise firmware yüklenemiyor.Buna dikkat ederseniz sorun olmadan v51 'i yükleyebilirsiniz.Ayrıca Nemesis c6 cfw sini yükledikten sonra bir türlü telefonu tanımadı.Bu yüzden kodu ve telefon bilgilerini phoenix den öğrenmek en doğrusu.Nemesis neden görmedi acaba diye internette araştırmaya yapmaya gerek yok.Ben yaptım boşa zaman kaybı oldu:)

neither dp1.0 nor dp2.was found for the product, or the product cannot be identified 3 noktalı yere basınca bu hatayı verıyo ve yazılımı yuklıcem progrogramları gormuyor neden pls yardım edın

kimsenın yardımcı olacagı yok sanırım

The flashing failed. Do you like to retry the flashing?

HRESULT 0x84210027 (-2078212057)

Firmware: Firmware updating failed. Error 0x8401F148 - Flash: Internal connection error. Check USB connection to phone and/or application's installation.

Bu sorunu verıyor sebep ne yaw suna barı cvp verın bari

Kardeş öncelikle telefonuna ait firmware i indireceksin.İlk sayfa da anlatıldığı gibi indirdiğin dosyaları phoenix in içindeki products klasörüne atacaksın.Sonra phoenix i çalıştırmalısın.Eğer telefonu görürse firmware update de böyle bir hatayı görmezsin.Ama başka hatalar görebilirsin.Mesela telefonun koduna uygun firmware download etmediysen karşına product kodunla firmware in eşleşmiyor tarzında ingilizce bir uyarı alırsın.yardımcı olmuşumdur umarım.

Bu linkte daha detaylı bir anlatım var.İngilizce olarak tabii.İlk sayfa da ki anlatım yeterli gelmediyse buraya da bakabilirsiniz.

Phoenix de o bir iki sn falan sürüyor.Fazla sürüyorsa aygıtı algılayamamış olabilir.Eğer samsung telefonunuz varsa ve samung pc studio yüklüyse onda aygıt izleme özelliği olduğu için nokia telefonunuzu phoenix in algılamasını engellemiş olabilir.PC studio nun o özelliğini kapatınca düzelebilir.Ayrıca cfw hangi code baz alınarak düzenlendiyse navifirm ile o coda ait firmware 'i mesela nokia 5800xm için v51.006 yı indirmek gerekiyor.Orjinal cihazın kodundan farklı ise firmware yüklenemiyor.Buna dikkat ederseniz sorun olmadan v51 'i yükleyebilirsiniz.Ayrıca Nemesis c6 cfw sini yükledikten sonra bir türlü telefonu tanımadı.Bu yüzden kodu ve telefon bilgilerini phoenix den öğrenmek en doğrusu.Nemesis neden görmedi acaba diye internette araştırmaya yapmaya gerek yok.Ben yaptım boşa zaman kaybı oldu:)

Kardeş öncelikle telefonuna ait firmware i indireceksin.İlk sayfa da anlatıldığı gibi indirdiğin dosyaları phoenix in içindeki products klasörüne atacaksın.Sonra phoenix i çalıştırmalısın.Eğer telefonu görürse firmware update de böyle bir hatayı görmezsin.Ama başka hatalar görebilirsin.Mesela telefonun koduna uygun firmware download etmediysen karşına product kodunla firmware in eşleşmiyor tarzında ingilizce bir uyarı alırsın.yardımcı olmuşumdur umarım.

Bu linkte daha detaylı bir anlatım var.İngilizce olarak tabii.İlk sayfa da ki anlatım yeterli gelmediyse buraya da bakabilirsiniz.

DÜZELTME....

"...Ayrıca cfw hangi code baz alınarak düzenlendiyse navifirm ile o coda ait firmware 'i mesela nokia 5800xm için v51.006 yı indirmek gerekiyor."Demiştim.Bu rda bir hatam var.O kodu nemesisle ben v51 yüklemek için kendim değiştirmiştim.Yani c6 ile alakası yok.

Öncelikle daha önce verildimi bilmiyorum.Navifirm ile firmware indirmekte zorlanan arkadaşlar aşağıdaki linkden de firmware indirebilirler.

kendir

kendir

Üye
yükledim lokal mode yazıyor açılmıyor

pars67

Üye
tahnk you kardesim saol

hisosam

Üye
arkadaşlar ben phonex kullanmaya yeni başladım ama bu sorunu çözemiyorum navifirim diye 1 pro var onunla yazılım indiriyorum bilgisayarımdan C YE PROGRAM FİLESİ NOKYA PHONEX PRODUC dosyasının içine atıyorum yazılımı ama görmüyor sadece n73te sorunsuz çalışıyo öbür tlf larda görmüyor

lütfen yardım edin bilen varsa

Ferzan

Ferzan

Üye
:tşk:

zodiac_limp

zodiac_limp

Üye
PROĞRAMI İNDİRİP KURDUKTAN SONRA NAVİFİRM İLE İNDİRDİĞİMİZ YAZILIM DOSYALARININ OLDUĞU KLASÖRÜ(5800 İÇİN=> RM-356)(N97 İÇİN=> RM-505)
C:\Program Files\Nokia\Phoenix\Products\ İÇİNE KLASÖR OLARAK(örn:RM-505) KOPYALIYORUZ
ŞİMDİ PROĞRAMI AÇIYORUZ

burda ne demek istiyorsunuz anlamadım :(((

nino0101

Üye
slm arkadasım ben almanyadan nokia x6 geldi ve türkçe yok onuda aynı şşekildemi yapmam gerekiyor ?
şimdidenn yardımın ıcın tesekkurler emegıne saglık

SonSamuray61

SonSamuray61

Üye
Ne Jaf ne de Phoenix telefonumu görmüyor deli olcam :@ :@:?

sekil_27

sekil_27

Üye
Teşekkürler öncelikle ama diger ayarları yapmayı bilen varsa camera anten .vifiv.s paylaşırsa cok idaha iyi olacak.

irfan7002

irfan7002

Üye
sağol sağol sağol

Üst Alt