Symbian^3 Telefonlarınız (Belle Refresh) Yazılımını Göremeyenler İçeri. (Konu Güncellendi.)

Sponsorlu Bağlantılar

blackcemre

Üye
    Konu Sahibi
Symbian^3 Telefonlarınız (Belle Refresh) Yazılımını Göremeyenler İçeri. (Konu Güncellendi.)
Nokia E7-00 üzerinden anlatacağım. (Örnek)
Yazılım 111.040.1511 (Belle Refresh)

Not:
E7,N8,C7,C6-01 için 111.040.1511 yazılımı indirin.
E6 için 111.140.58'i indirin.
500 için 111.21.28'i indirin.

Not:
Bu işlemi yapmadan önce cihazınızı tam şarj edin.

Yukarıdaki navifirm programından Product yazan yerden herkes telefonunu seçsin.
Herkes bu programda product code sini turkey olanı seçsin.

Şimdi yukarıda görüldüğü gibi mark all'ı seçin
browse'ye tıklayın masaüstünü seçin
Download'a tıklayın bekleyin yüklesin.
Şimdi masaüstünde product code'niz yazan bir klasör açılacak.

Navifirm'i buradan 1.6'yi indirin:
http://www.maxicep.com/modifikasyon...-v1-7-son-guncelleme-17-02-2012-a-458236.html

Ondan sonra Phoenix programını indirin:
http://www.maxicep.com/modifikasyon-araclari-bilgi/phoenix-2011-son-surum-553436.html

Phonenix programını indirip kurduktan sonra navifirm programıi ile indirdiğimiz yazılım dosyalarının olduğu klasörü (E7 İÇİN=> RM-626) (N8 İÇİN=> RM-596)
C:\Program Files\Nokia\Phoenix\Products\ İÇİNE KLASÖR OLARAK(örn:RM-626 KOPYALIYORUZ
ŞİMDİ PROĞRAMI AÇIYORUZ.)

AŞAĞIDAKİ EKRAN GELİYOR File YAZAN BUTONA TIKLIYORUZ

SONRA Scan Product'a TIKLIYORUZ

TELEFON BİLGİLERİNİZ AŞAĞIDAKİ KIRMIZI ALANDAKİ GİBİ GELİYOR

Flashing'e TIKLIYORUZ SONRA Firmware Update'e TIKLIYORUZ

ŞİMDİ Product Code yazan yerde TEL BİLGİLERİNİZ GÖRÜNÜYOR
AŞAĞIDA Refurbish BUTONUNA TIKLADIĞIMIZDA YAZILIM TELEFONA YÜKLENMEYE BAŞLAYACAK
Not: ŞARJINIZ YETERLİ OLSUN.

İŞLEM TAMAMLANDIĞINDA BAŞARILI OLDUĞUNU GÖSTEREN PENCERE AÇILACAKTIR TAMAM DİYİN VE PROGRAMI KAPATABİLİRSİNİZ.

Bİlgi:

Türkiye Product Code'lerine göre yapıyoruz herkes telefonunun rengine göre seçsin.Yukarıdaki resimde görüldüğü gibi.

Birde Telefonlarını Teknik Servis'e gönderipte anakartı değişenlerinde veya yurtdışından telefon alanların mesela belle refresh geldiği zaman o güncellemeyi göremiyorlar çünkü product codeleri farklı.

Anakartı değişenlerin veya yurtdışından telefon alanların navifirm'den product codelerini rengine göre resimdeki gibi turkey olanı seçsinler o zaman artık güncellemeleri görebilirler.

Artık bir teşekkür edersiniz.

• Beğen
Tepkiler: MrGameCore, azer_00792, supituna ve 1 kişi daha

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
:tşk:

hugoKJ

Üye
:rica:

bayon

Üye
NOT: sadece telefonun product kodunu değiştirerek de güncellemeyi görebilirler

___kaptan___

___kaptan___

Üye
Nokia E7-00 üzerinden anlatacağım.
Yazılım 111.040.1511 (Belle Refresh)

Türkiye Product Code'lerine göre yapıyoruz herkes telefonunun rengine göre seçsin.Yukarıdaki resimde görüldüğü gibi.

Birde Telefonlarını Teknik Servis'e gönderipte anakartı değişenlerinde veya yurtdışından telefon alanların mesela belle refresh geldiği zaman o güncellemeyi göremiyorlar çünkü product codeleri farklı.

Anakartı değişenlerin veya yurtdışından telefon alanların navifirm'den product codelerini rengine göre resimdeki gibi turkey olanı seçsinler o zaman artık güncellemeleri görebilirler.

Phonenix programı ile flash atmanız gerekiyor.

hmm, anlatım için teşekkürler, bilgisayarım yok, E7-00 kullanıyorum siyah renk ama güncellemelerde gözükmüyor ne yapmalıyım?

blackcemre

Üye
    Konu Sahibi
hmm, anlatım için teşekkürler, bilgisayarım yok, E7-00 kullanıyorum siyah renk ama güncellemelerde gözükmüyor ne yapmalıyım?

Bilgisayardan navifirm proramını indir rengine göre bunlardan birini indir
Phoenix programı ile flash at telefona flash atmayı biliyorsundur herhalde.

___kaptan___

___kaptan___

Üye
Bilgisayardan navifirm proramını indir rengine göre bunlardan birini indir
Phoenix programı ile flash at telefona flash atmayı biliyorsundur herhalde.

Bilgisayarım olmadığı için Flash nasıl atılır vb konulara bakmadım bilmiyorum, ama refresh telefondanda güncellenebiliyor galiba ben telefondan güncellemek istiyorum ama güncellemelerde Microsoft apps,haritalar ve sosyal ağ güncellemelerinden başka bir güncelleme gözükmüyor bu durumda ne yapmalıyım?

bayon

Üye
Bilgisayarım olmadığı için Flash nasıl atılır vb konulara bakmadım bilmiyorum, ama refresh telefondanda güncellenebiliyor galiba ben telefondan güncellemek istiyorum ama güncellemelerde Microsoft apps,haritalar ve sosyal ağ güncellemelerinden başka bir güncelleme gözükmüyor bu durumda ne yapmalıyım?

Bi süre beklemek zorundasin o zaman çünkü senin telefonunun product kodu için güncelleme daha gelmemiş

1996eyup

Üye
ya benimde telefonumu ilk aldığımda 2-3 hafta sonra açılmadı sonra aldığım yere götürdüm.telefonun yurt dışında filan dediler acaba benimdemi anakart değişti.ben güncellemelerimi bi tane sadece nokia telefonlarına bakan orjinal nokia (nokia care mı aklıma gelmiyo) mağazasına götürüyorum orada atılyolar

blackcemre

Üye
    Konu Sahibi
evet sende bu yolu denersen düzelir.

rsm39

rsm39

Üye
nokia online desteğe yazdım.bir iki gün içinde güncelleme gelicek diyor.product kodunu sormadan nasıl biliyor cok akıllı bu nokia :D

Dereck

Dereck

Üye
Güzel konu açmışsınız başlamışsınızda konu yarım kalmış. Keşke birkaç resim ve açıklama daha yapsaydınız o kadarda zor ve uzun bir işlem değil bu haliyle diğer arkadaşların anlayacaklarını pek sanmıyorum.

Ahmet KIROĞLU

Üye
nokia 700 ne zaman gelir acaba

kalkan_yumruk

kalkan_yumruk

Üye
e6 yı telefondan yükledim lakin n8 güncelleme gözükmüyor...

blackcemre

Üye
    Konu Sahibi
Kounu güncellendi.

netkolix

Üye
nokia n8 kullaniyorum belle refresh guncellemesi gorunmuyor bende:S belle yuklu cihazda ne yapmaliyim ?

blackcemre

Üye
    Konu Sahibi
cihazda bir işlem yapamazsın bilgisayardan yapabilirsin.

kalkan_yumruk

kalkan_yumruk

Üye
navifirm de n8 siyah (059d576) kodu gözükmüyor...nasıl olcak!!!

Üst Alt