ÖzcanRom v3.2 Aroma XXUFNE7 KitKat 4.4.2 / S5 TW

Sponsorlu Bağlantılar

Senyor Keş

Senyor Keş

Üye
    Konu Sahibi
ÖzcanRom v3.2 Aroma XXUFNE7 KitKat 4.4.2 / S5 TW
Rom Özellikleri;
* En son çıkan Samsung Rom üzerine inşa edildi.
* Sok Rom özelliklerindedir. Gereksiz modifiye bulunmamaktadır. Gayet akıcı ve hızlıdır.
* Root / Deodex / Zipalign / Busybox
* Yükleme sırasında Sistem klasörü otomatik formatlanır. (yüklemeden önce wipe Data ve Wipe Cache tavsiye olunur.
* Stok kernel, init.d, Ramdiskini yeniden düzenledim. (Root olayında sıkıntı vardı) ayrıca batarya ile ilgili tweak yaptım.
* S5 Resim düzenleme programı (orjinal, el değmemiş) eklendi.
* S5 Hesap makinası (orjinal, el değmemiş) eklendi.
* S5 Sistem Fontları eklendi.
* S5 Samsung Metin konuşma motorunu eklendi. (Türkçe konuşma mevcut) (S-Voice değil)
* Google Play Store, Youtube, Google Arama vs uygulamaların güncel versiyonları yüklü
* Gereksiz Samsung uygulamaları ve kütüphane dosyaları (lib) ve Knox silindi
* Görüşme kaydetme özelliği eklendi.
* Kaydırma önbelleği (Scrolling Cache) kapatıldı.
* SMS ve MMS otomatik dönüştürme kapatıldı.
* Kamera deklanşör sesi menüsü eklendi.
* Web tarayıcı çıkış butonu eklendi.
* SD kart yazma hatası düzeltildi.
* Kilit ekranında gelen arama ve mesaj bildirimlerinin arka planını şeffaf yaptım.
* Android Log kapatıldı.
* Busybox v 1.22.1 Bionic sürümüne güncellendi.
* Arama sonlandırma gecikmesi kapatıldı.
* Note3 Gelen Arama Bildirimi eklendi.

19.06.2014 v3.2 Aroma
* Aroma mod sayesinde dilediğiniz gibi romu kişiselleştirebileceksiniz.

* Seçmeli Uygulamalar: (İster Yükleyin - İster Yüklemeyin. Zevkinize Göre)

WatchOn (Kumanda Programı)
Group Play
Samsung Stüdyo
Çocuk Modu
ChatOn
Dropbox
Google Play Müzik
Samsung Apps
SHealth
Story Albüm
S Translator

* Modlar: (S5 Mod veya Stok Mod) (Mutlaka Biri Seçilmeli)

Boot (Açılış Animasyonu)
Browser (İnternet Tarayıcı) (Tüm özellikleri çalışıyor. Pano sorununu giderdim)
Calendar (Takvim)
Call Button (Arama Kaydına Telefon Butonu Ekleme - Çıkarma)
Contacts (Arama ve Rehber)
Email
File Manager (Dosya Yöneticisi)
Framework (framework-res.apk)
Keyboard (Klavye)
Music (Müzik)
Launcher (Touchwiz Launcher) (S5, Stok veya Tema Seçmeli)
Settings (Ayarlar)
SMS Logs (Arama Kaydı Mesaj Kayıtları) (Açık - Kapalı)
SMemo (SNote) (S5 - Stok veya iptal)
SMS (Mesaj)
Svoice (S5 - Stok veya iptal)
SystemUI (S5 - S5 Batarya Rakamsız - Stok - Stok Batarya Rakamsız)
Video Player (Video Oynatıcı)
Voice Recorder (Ses Kaydedici)
Weather (Hava Durumu)

* S5 Not uygulaması eklendi. (SNote değil, o Modlarda var.)
* Ayarlar ve Saat Simgeleri S5 simgeleriyle değiştirildi.
* 4 Seçenekli Reboot Menü roma eklendi.
* S5 Geolookout
* S5 SystemUI ve Framework yeniden Düzenlendi.Şimdi S5 'e daha fazla benzedi.

v3.2 Değişiklik Listesi:

* En son çıkan Mısır (içinde Türkiye CSC'si olan) Romu kullanıldı.Modem: XXUFNC1 ve CSC: XXUFNF1 Changelist: 699287 (28 Mayıs 2014)
* S5 Dergim uygulaması sorunsuz çalışıyor.
* Çocuk modu S4 LTE modelininki kullanıldı. Eskisinden daha sorunsuz çalışıyor.
* S5 müzik uygulamasında efekt çalışıyor ama sesi düşürüyor. Tavsiyem stok müzik uygulamasını kullanın.hiç bir farkı yok. S5 müzik uygulamasında screen mirroring'le paylaşımda hata veriyor.
* Popuplardaki beyaz zemin hatası düzeltildi
* S5 Ayarlar uygulamasında liste ve tablo görünümü seçilebiliyor.
* S5 Email Akıllı kaydırma hatası düzeltildi.
* Ses açma tuşuyla çalışan el fenerini Samsung yeni romda kaldırmış.Eski dosyayı kullanarak çalıştırdım fakat lag oluştuğu için kaldırdım.
* Kernel indie stok Selinux permissive.dolayısıyla foldermount kullanmanıza gerek yok.
* Google Play Store, YouTube, Google Maps Güncellendi.
ve şuan hatırlamadığım birkaç düzeltme...

Not: Stok kernel kullanmak isteyenler Sd Kart yazma problemi çözümü için romu kurduktan sonra Google Play'den Foldermount uygulamasını indirip yamayı uygulayıp telefonunuzu yeniden başlatın. Daha sonra Foldermount uygulamasını silebilirsiniz.

Önemli: Romu eğer S5 modlarıyla kullanacaksanız, daha sonradan farklı modlar yüklemeye çalıştığınızda kesinlikle romun içindeki framework.jar ve framework2.jar dosyalarını değiştirmeyin. Yoksa bir çok uygulamada hata alırsınız...

Not: 4.2 ve 4.3 rom üzerinden yükleyecekler mutlaka wipe cache, data ve dalvik yapmaları gerekmektedir.
Benim cihazın bootloaderi 4.2 UBMG9'dur. 4.3'e ve 4.4 sürümüne CWM rom yükleyerek geçtim bir sıkıntı olmadı. Knox sayacı yok. 4.2 UBMG9 stok sürümüne rahatlıkla dönebiliyorum. Telefonum hala orjinal :-)

İNDİR v3.2 Aroma:

Alternatif linkler çok teşekkürler sn @aslanmestan :

Romun Kerneli (Kernel Değiştirip Geri Dönmek İsteyenler İçin) :

Rom Kurulumu (Teşekkürler @suleymanyuksel20)

1- Romu indirdikten sonra harici hafıza kartına atın
2- Twrpden wipe sekmesine tıklayın
3- Format Data yı seçin yes diyin. Dikkat! tel hafızasını silecektir yedek alın!
4- Wipe menüsüne geri gelin Advanced Wipe seçeneğine basın
5- Dalvik Cache, cache, system, data, (tel hafızasını sıfırlar mutlaka yedek alın) Eğer rom harici hafıza kartındaysa internal storage'yi de işaretleyebilirsiniz., preload işaretleyin ve alt taraftan onaylayın
6- Reboot menüye gelerek recovery seçin. gelen soruya (supersu kurulsun mu) do not install deyin. (sakın kurmayın)
6- TWRP açılınca instal seçin üst kısımda select zip to instal yazar onun altındaki yükleme yerini seçip(micro SDcard) romu flaşlayın

TWRP Recovery 2.7.1 Odin:

Knox konusunda bilmeyenler için tekrar uyaralım: Android 4.2 sürümünden sonra çıkan sürümlerde (4.3 ve 4.4) knox bootloader gelmiştir.Dolayısıyla bu sürümlere stok romla geçtiyseniz cihazınıza knox sayacı gelmiştir. Custom rom, recovery, root vs işlemlerde knox sayacınız 1 olacaktır.Yani cihazınız garanti dışı kalacaktır.Ama 4.2 sürümünden custom romlarla (bootloader yüklemeden) 4.3 veya 4.4 sürümüne geçtiyseniz cihazınıza knox sayacı gelmeyecektir. Lütfen bunu dikkate alarak işlem yapınız.
Sorumluluk tamamen size aittir.

--------------------------------EKRAN GÖRÜNTÜLERİ-----------------------------

Kolay Gelsin...

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: dreampol, greenaye ve noss_bar

Senyor Keş

Senyor Keş

Üye
    Konu Sahibi
ya biri onaylasin konuyu artık

noss_bar

noss_bar

Emekli Yönetici
:tşk: romu gece paylaşmışsın ve pazar sabah saat 8 de onaylanmasını bekliyorsun bu ne acele bir kalite kontrol etmeye fırsatımız olsun

• Beğen
Tepkiler: >Lips Of AngeL< ve Dede
Anil-D

Anil-D

Üye
tesekürler

Senyor Keş

Senyor Keş

Üye
    Konu Sahibi
:rica:

frezby1

frezby1

Üye
lınk olmus arkadasım yenılermısın kurmak ıstıyorm telıme

greenaye

greenaye

Üye
Ben cwm 6.0.4.6 ile flashladim. Sorunsuz kuruldu rom. Tesekkurler rom icin

klavyeci

klavyeci

Üye
Belki yeri değil ama acil sormam gerektiği için yazıyorum.Düne kadar Nokia C7 varken bu tür modlu yazılımları hack olaylarını falan çok kurdum.Gözü kapalı dalıyordum.Ama Samsung'a gelince kösüldüm ve tırsar oldum.Bu yazılım aynı zamanda rootlu mu ? Root olayını Nokiadaki gibi korkusuz giremiyorum.Bilgilendirir misiniz ?

Senyor Keş

Senyor Keş

Üye
    Konu Sahibi
evet rootlu. Root olayı s4 ve diger knox entegreli cihazlarda sayacin artmasına neden olur buda telefonu garanti dışı bırakır. yükleme yapmaktan korkmaniza gerek yok yükleme adimlarini uygulayin yeter. TWRP recovery kullanin

• Beğen
Tepkiler: klavyeci
klavyeci

klavyeci

Üye
Özeline yazdım bakar mısın Senyor kardeşSenyor kardeş cevap yazmadın mesajıma

klavyeci

klavyeci

Üye
Mecburen buraya yazıyorum :

Peki telefonu aldığım zaman bir alt versiyondaydı.Ben wifi üzerinden 4.4.2 için online güncelleme yaptım.Knox Kaldırmak istediğim zaman menüden kaldırdı ama tekrar aktif etmek için uygulama yöneticisine gidin falan yazdı farkında değildim.Şimdi benim öncesinde bu yazılımı yüklemeden yapacağım birşey var mı ? Olur mu yani ? Ayrıca orjinal yazılıma dönmek istediğim zaman (aynı 4.4.2'ye) sıkıntı olur mu ?

Senyor Keş

Senyor Keş

Üye
    Konu Sahibi
Konu Güncellendi
Mecburen buraya yazıyorum :

Peki telefonu aldığım zaman bir alt versiyondaydı.Ben wifi üzerinden 4.4.2 için online güncelleme yaptım.Knox Kaldırmak istediğim zaman menüden kaldırdı ama tekrar aktif etmek için uygulama yöneticisine gidin falan yazdı farkında değildim.Şimdi benim öncesinde bu yazılımı yüklemeden yapacağım birşey var mı ? Olur mu yani ? Ayrıca orjinal yazılıma dönmek istediğim zaman (aynı 4.4.2'ye) sıkıntı olur mu ?

Hayır. Özcan romu direkt yükleyebilirsin sıkıntı çıkmaz twrp recovery flaşlaman gerekiyor ama ilk önce. daha sonra romu flaşlayabilirsin canın sıkılırsa stok 4.4.2 roma sorunsuz bir şekilde dönersin. dikkat edeceğin husus bu işlemler yaptığın takdirde cihazın sonsuza kadar garanti dışı kalacaktır

klavyeci

klavyeci

Üye
Çok teşekkür ediyorum.Eline bilgine sağlık.Küçük bir sorum daha olacak.Peki cihaza custom ROM yüklendiğini ve Knox 1 olduğunu nasıl anlarız ? Yani işim nedeniyle alım-satım işlemlerinde buna dikkat etmek istiyorum ki ona göre cihazı alayım

Senyor Keş

Senyor Keş

Üye
    Konu Sahibi
Çok teşekkür ediyorum.Eline bilgine sağlık.Küçük bir sorum daha olacak.Peki cihaza custom ROM yüklendiğini ve Knox 1 olduğunu nasıl anlarız ? Yani işim nedeniyle alım-satım işlemlerinde buna dikkat etmek istiyorum ki ona göre cihazı alayım

Download moda girerek

• Beğen
Tepkiler: klavyeci

hilal52

Üye
beğenmediğim zaman orjinale dönme şansım oluyormu ona göre yükleyeceğim romu

klavyeci

klavyeci

Üye
Konu Güncellendi

Hayır. Özcan romu direkt yükleyebilirsin sıkıntı çıkmaz twrp recovery flaşlaman gerekiyor ama ilk önce. daha sonra romu flaşlayabilirsin canın sıkılırsa stok 4.4.2 roma sorunsuz bir şekilde dönersin. dikkat edeceğin husus bu işlemler yaptığın takdirde cihazın sonsuza kadar garanti dışı kalacaktır

Bu yorumu oku

Senyor Keş

Senyor Keş

Üye
    Konu Sahibi
beğenmediğim zaman orjinale dönme şansım oluyormu ona göre yükleyeceğim romu

orjinale donersin ama sayaç 1 kalir değişmez. knox çalışmaz. Cihazın servise giderse ve sayacı 1 ise garanti dışı muamelesi yapabilirler