Order & Chaos Online Yardımlaşalım

• 17 Ağustos 2014
  • 31544 Okunma
  • 243 Cevap

Order & Chaos Online'da sizce en iyi sınıf hangisi?

1. Warrior

40,0%
  2. Mage

20,0%
  3. Monk

23,3%
  4. Ranger

16,7%
  5. Flame Knight

oy sayısı 0
    0,0%
  1. Merhaba sevgili Maxicep okurları
    İlk konum bunu belirteyim.

< Resmi açmak için tıklayın >

Burda Order & Chaos Online Oyunu hakkında birbirimizle yardımlaşabiliriz.İstediğiniz herşeyi sorun cevaplansın.Oyunda takıldığınız görevleri,ne işe yaradığını bilmediğiniz itemleri veya oyun ile ilgili merak ettiğiniz herhangi bir şeyi sorabilirsiniz.

PVP SİSTEMİ ( LİGLER )

Pvp Sistemi ( Ligler )

Ligler: Genel Anlatım

Ligler, oyuncuların birbirlerine meydan okumaları için yeni bir yol.

Her ligde 5 aşama vardır. Aşamalar aynı sıraya sahip oyuncu gruplarıdır. Daha yüksek bir aşamaya ulaşmak için sıralamalı karşılaşmaları kazan.

Bronz Gümüş Altın Platin Elmas

Elmas dışındaki tüm aşamalar 3 bölüme ayrılır.

Lig modları Arena 2v2 & 4v4 ve Savaş Meydanı 4v4'tür.
    Bir oyuncu Arenaya girdiğinde tüm perçinlemeler ortadan kalkar ve tüm oyuncuların beceri soğuma süreleri anında sıfırlanır.

Onur Puanları

Onur puanları para birimi olarak lig ekipmanları, ürünleri ve binek satın almak için kullanılır.
    Oyuncular Arenada bir maç tamamladıktan sonra onur puanı kazanır. Kazanılan puan miktarı lig moduna ve maç sonucuna bağlıdır.

Kazanınca 200 kaybedince 40 onur puanı alınır.

Yeni ekipman almak için onur puanı gerekir. Ayrıca lig sıranın da yeterince yüksek olması lazım.
    Sıran ne kadar yüksek olursa, o kadar güçlü ekipmanlar alabilirsin.

Bronz I 1600 altı ( 2. seviye karşı koyma cevheri, 2. seviye dayanıklılık cevheri )
    Bronz II 1600 ( Kolye, pelerin, yüzük )
    Bronz III 1700 ( Ayak )
    Gümüş I 1800 ( El )
    Gümüş II 1950 ( Bacak )
    Gümüş III 2100 ( Göğüş )
    Altın I 2250 ( Baş )
    Altın II 2400 ( Omuz )
    Altın III 2550 ( Silah )
    Platin I 2700 ( Takı )
    Platin II 2850 ( Evcil hayvan )
    Platin III 3000 ( Binek )
    Elmas 3150 ve üstü ( Yelek )

Savaş Meydanları

Savaş Meydanları, takım oyuncularının birbirine meydan okudukları arenalardır.
    Savaş meydanı modu 4v4'tür. Tüm oyuncuların beceri soğuma süreleri anında sıfırlanır.

Bir savaşın süre sınırı 15 dakikadır.

Üssüne bir bayrak götürdüğünde 1 puan alırsın. 3 puan alan ilk takım kazanır.
    Biri bayrağı aldığında anahtara giden köprü belirir ve kampa giden köprü yok olur.
    Biri anahtarı açık konuma getirirse onun kampına giden köprü belirir.
    Bayrak sendeyken biri seni öldürürse, bayrak seni öldüren kişiye geçer.

Meslek Sistemi:
    Meslek Sistemi

"Meslek sistemi her MMO' da önemli bir yere sahiptir." Meslekler sayesinde ürettiğiniz ekipmanlarla ister karakterinizi donatılabilir ister bu ekipmanları satarak bir gelir elde edebilirsiniz. Mesleğin ileri seviyelerinde üretilen ekipmanlar her oyuncuya özellikle de üst seviye oyuncular için karakterlerini en iyi seviyeye getirebilmek amacıyla kesinlikle vazgeçilmezdir.

Order & Chaos Online'da 3 farklı meslek türü vardır
    Bunlar:

1-) Dökümcülük ( Demircilik )
    2-) Dericilik
    3-) Urba ( Terzilik )
    Bu meslekler 6 temel aşamadan oluşur.

Temel
    0-100
    Orta
    100-200
    İleri
    200-300
    Profesyonel
    300-400
    Usta
    400-500
    Efsanevi
    500-600

Şimdi bu meslekleri yakından inceleyelim.

1-) Dökümcülük ( Demircilik )

Dökümcülük, oyuncular arasında demircilik olarak ta bilinir. Bu meslek türü savaşçı ve alev şövalyelerine özgüdür. Ürettikleri ekipmanlar genel olarak kendi sınıfları içindir. Ekipman üretmekte genel olarak madenler, zırh hurdaları, kürk ve akıntı kullanırlar. Madenler, kürk ve zırh hurdaları doğadan sağlanabilir, akıntı ise tüm haritalarda bulunan herhangi bir malzeme tedarikçisinden sağlanabilir.

2-) Derici

Dericilik koruculara özgü bir meslek türüdür. Ürettikleri ekipmanlar yine kendi sınıfları için uygundur. Ekipman üretmekte kürk, zırh hurdası ve iplik kullanırlar. Kürk ve zırh hurdası doğadan topanabilir, iplik ise her haritada bulunan herhangi bir malzeme tedarikçisinden sağlanabilir.

3-) Urba ( Terzilik )
    Urba, oyuncular arasında terzilik olarak ta bilinir. Bu meslek türü keşiş ve sihirbazlara özgü bir meslek türüdür. Ürettikleri ekipmanlar kendi sınıflarını için uygundur. Ekipman üretmekte zırh hurdası, kumaş ve iplik kullanırlar. Zırh hurdası ve kumaş doğadan iplik ise her haritada bulunan herhangi bir malzeme tedarikçisinden sağlanabilir.

Sınıflar Hakkında Kısa Bilgi:
    Sınıflar

Oyunda 5 Farklı Sınıf Bulunmakta. Bunlar:

1-) Savaşçı
    2-) Korucu
    3-) Sihirbaz
    4-) Keşiş
    5-) Alev Şövalyesi

Sihirbaz
    Hikâye: Sihirbazlar elementlerin gücünü kontrol etmekte ustadırlar. Düşmanlarına güçlü büyüler yaparlar ve uzaktan tehlikeli olmalarını sağlayan çeşitli numaralar bilirler.

Açıklama: Sihirbazlar elementlerin gücünü kullanarak uzaktan düşmanları için büyük tehlike arz ederler. Ateşin sıcaklığı ve buzun soğukluğunu birleştirdiklerinde karşıdakinin pek bir şansı kalmaz.

Meslek olarak Urba ( terzilik ) seçerler.

Zindanlarda hasar görevini üstlenirler.

Keşiş

Hikâye: Keşişler tanrıya inanırlar. Farklı inançlar farklı yetenekler sağlar. Bazıları, diğerlerini iyileştirmek için kutsal güç kullanır. Diğerleriyse kendilerini vücut ve ruhu geliştirmeye adarlar.

Açıklama: Keşişler uzak mesafeden düşmanları için etkilidirler, kendilerini ve takımlarını iyileştirebilir, öldüklerinde yeniden canlandırabilirler. Yetenekleri sayesinde takımları için iyi bir şifacı olabilirler ve bu yetenekleri sayesinde düşmanlarının korkulur rüyasıda olabilirler. Fiziksel olarak çok dayanıklı değillerdir, fakat zindanlar ve zorlu görevlerde diğer sınıfların en büyük yardımcısı olurlar.

Meslek olarak Urba ( terzilik ) seçerler.

Zindanlarda iyileştirici ve hasar görevini üstlenirler.

Korucu
    Hikâye: Korucular marifetli ve uzman katillerdir. Menzilli silah kullanımında sinsice sokulmakta ustadırlar. Çeviklikleri düşmanlarının yaklaşmısını engeller.

Açıklama: Korucular menzilli silahlar kullanarak uzak mesafeden düşmanları için çok büyük bir tehlike olabilirler. Üstün gizlenme yetenekleri sayesinde görünmez olarak düşmanlarına çok kolay yaklaşarak sisnsice onları yok edebilir ve şaşırtıcı derecedeki hızları sayesinde düşmanları tarafından kolay kolay ele geçirilemezler.

Meslek olarak Dericiliği seçerler.

Zindanlarda hasar görevini üstlenirler.

Alev Şövalyesi
    Hikâye: Alev şövalyeleri yaşamlarını Khalin'in isteklerini yerine getirmeye adamışlardır. Bazıları koruma olarak çalışır bazıları ise savaşlarının ateşiyle ölümcül yok ediciler haline gelmişlerdir. Doğru eğitimle şövalyeler savaş sırasında güçlü manevi yaratıklara dönüşebilir.

Açıklama: Yakında......

Meslek olarak Dökümcülüğü seçerler.

Zindanlarda tank ve hasar görevini üstlenirler.

İpuçları:
    Karakteriniz sudayken yavaşlar. Yüzmek yerine zıplayarak gitmeyi denerseniz hızıznız ciddi derece artacaktır.

Müzayede evinde bir şeyler satın almak veya bir şeyleri satışa koymak için sadece Greenmont a gitmenize gerek yok. Gözyaşı Sahili haritasında Bellshoal kasabasında deponun bulunduğu hanın balkonunda bulunan NPC den müzayede evine erişebilirsiniz.

Yazan: Albatros Suvarisi
    Mobil cihaz ile gönderdi
    Son düzenleme: 21 Temmuz 2015
  2. Hangi serverdesiniz nick nedir

Mobil cihaz ile gönderdi
  3. [ Eski Mesaj ]

Mobil cihaz ile gönderdi
    Son düzenleme: 7 Temmuz 2015
    EphesusPC bunu beğendi.
  4. Kardes teskilata bekliyosunda durduk yere oyundan banlandim play store da gordugume gore bircok kisi banlanmis oyuna giremiyorum 70 lvl car vardi emekler itemler bosa gitti :( yeni carda acamiyorum napsam bilemedim

Mobil cihaz ile gönderdi
  5. Evet doğru.Birçok kişinin char'ı banlanmış.Oyunda oyuncu sayısı azalmış bunun yüzünden.Gameloft'a yüzlerce mesaj yagıyıor.Şimdilik bir açıklama yok.Ama birkaç kişinin hesabı istek üzerine tekrar açılımış.Size önerim Gameloft Live hesabınızla Mesaj atmanız.Olmazsa başka bir Gameloft oyunundan mesaj atın.Mesela Modern Combat 4 veya Modern Combat 5.Mutlaka cevap veriyorlar.Bunca emeğinize göz yummazlar.

Mobil cihaz ile gönderdi
  6. Ben bu oyunu bi turlu oynayamadim. Oyun aciliyo giris bilgilerimi girip giris tusuna bastigimda O&C durduruldu diyor ve kapaniyor bunun cozumu nedir yardimci olabilir misiniz

Samsung Tablet ile gönderdi
  7. [ Eski Mesaj ]

Mobil cihaz ile gönderdi
  8. arkadaslar ben bos bos adam keserken yukarıdaki hediye yerim doldu basınca bana bi tas geldi üstündede binek yakalmama oranı %5 yazıyo bunu nerde ve nasıl kullanabilirim şimdiden teşekkürler:horse:

9. [ Eski Mesaj ]

Mobil cihaz ile gönderdi
    derincan bunu beğendi.
  10. çok teşekkürler bide bir sorum daha var hani oyunda ucan kartlar oluyo ya onlar bi işe yarıyomu yoksan bi şeye gönderme olarakmı yapılmış

11. Ne demek asıl biz teşekkür ederiz. Uçan kartlar derken?

Mobil cihaz ile gönderdi
  12. Hala oynayan varsa amerika 1. Serverdyz cogu kisi avrupan buraya geldi gelenlere yardmci oluruz nick:yamtarrr s3 s2 pvp set karisik assasm var

Mobil cihaz ile gönderdi
  13. [ Eski Mesal ]

Tablet ile gönderdi
    Son düzenleme: 21 Temmuz 2015
  14. Allah aşkına bi yardımcı olun 2 sorum var biri bağlı İtem nasıl çözülür ikincisi ben insanım kumlu kurt yakaladım nasıl bineceğim (ata biniyorum)

Samsung Tablet ile gönderdi
    Albatros Suvarisi bunu beğendi.
  15. [ Eski Mesaj]

Tablet ile gönderdi
    xsavasx bunu beğendi.
  16. Merhabalar..
    2 gun once oyuna basladim su anda level 25'im fakat bir sorunum daha dogrusu sorum var..
    "Binek izni" binek becerisini gelistirmem/ögrenebilmem için bir izin almam gerekiyormus sanirim fakat dun geceden beri deli dana misali ordan oraya kosturuyorum nasil alicam bu izni diye :D forumlarda da bir şey ile karsilasmadim -_- bir bilginiz var ve bununla beni aydinlatabilirseniz cidden cok sevinirim. Tesekkurler simdiden :)

Samsung ile gönderdi
  17. Öncelikle konuya ilgi gösterdiğiniz için teşekkürler. Binek izni denilen şey bineğinize binebilmeniz için gereken binek becerisidir. Bunu oyunun Greenmont bölgesinde binek ahırının önünde duran NPC'lerden birinden karşılayabilirsiniz. 20 altındı galiba :) Bu biniş becerisi bi kitap şeklinde olur. Satın aldığınızda envanterinize gelecektir. Ve kitaba tıklayıp kullan dediğinizde binek beceriniz ilk becerisini alacaktır. Tabi ırkınıza uygun biniş becerisini almanız lazım ( İnsan, Org, Elf, Hortlak, Mendel ) hepsi aynı fiyatadır. Bu binek becerisini öğrendiğinizde biniş becerisi kitabını aldığınız NPC'nin yanında duran diğer NPC'den ırkınıza özel bineğinizi alın. Ya da bağ taşı denilen item ile haritanın farklı yerlerinde görülen ( Ki neredeyse günün her saati bulabilirsiniz ) bineği yakalayabilirsiniz. Tabi yine ırkınıza özel bineği yakalamalısınız. İlerde runik taşı satın alırsanız diğer ırkların biniş becerisini de öğrenip onların bineklerine de binebilirsiniz. Umarım yardımcı olabilmişimdir :) Başka bir sorunuz varsa hemen cevaplayabilirim :)
    ---
    Bir bineğe sahip olursanız heryere artık bineğinizle gitmeyi isteyeceksiniz :)

Tablet ile gönderdi
    xsavasx ve byzkrtl bunu beğendi.
  18. coook tesekkur ederim ya aptallik bende tamamen sayfalari degistirmeyi ne alakaysa akil edemedim obsesif bir sekilde nasil binek alabilirim diye saga sola zipladigimdan olsa gerek :D simdi tatli tatli geyigimle cayir cimen geziyorum :P

Samsung ile gönderdi
  19. [ Eski Mesaj ]

Tablet ile gönderdi
    xsavasx bunu beğendi.
  20. Baya oldunuz tesekkur ederim tekrardan :) aiglentina benimki de ;)

Samsung ile gönderdi
Yüklüyor...
22/10/2018 - 23:49