OnePlus 5 Kullanıcı Kulübü | Ana Konu | İnceleme | Teknik Destek

Sponsorlu Bağlantılar

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
OnePlus 5 Oyun Performansı videosunu konudaki ikinci mesaja ekledim arkadaşlar merak edenler izleyebilir.
Videoları beğenip paylaşmayı ve videolara yorum atmayı unutmayın :)

Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

• Beğen
Tepkiler: lazye, zemmer, Bysnbad ve 1 kişi daha

Bysnbad

Bysnbad

Kapalı Hesap
Grafik olarak oyun akıcı kendini belli ediyor 6 gb ram zaten oldugu kadar bu ramler daha nereye gider belli olmaz video güzel olmuş kardesim

• Beğen
Tepkiler: Buğra
Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Grafik olarak oyun akıcı kendini belli ediyor 6 gb ram zaten oldugu kadar bu ramler daha nereye gider belli olmaz video güzel olmuş kardesim
Şunu söyleyebilirim yani kaç yıl oldu ama halen Android cihazları zorlayacak oyunlar yok.
Bu durumda ya şirketler yeterli seviyede oyun yapmıyor yada qualcomm gereğinden çok daha güçlü grafik kartları ( adreno ) üretiyor :)

Bu arada yarın oneplus 5 pil performansı videosu ekleyecegim.

• Beğen
Tepkiler: awdevo ve Bysnbad

technogamer2345

Üye
Bence asıl soru Xiaomi Mi6'nın üzerine 300 koyup OnePlus 5 almaya değer mi? 1080P 60FPS, Gorilla Glass 5, Metal Kasa, AMOLED 1080p, 8 GB veya 6 GB RAM Opsiyonu, Kaliteli Dual Camera, Kaliteli Ön Kamera, DxOmark Sonuçlarında 87 puanla çoğu telefona meydan okuyor. Herşeyiyle uzun süre götürebilir. Ah birde SD kart olsa. Ha, birde 3,5mm Jack girişi dimi..

• Beğen
Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Bence asıl soru Xiaomi Mi6'nın üzerine 300 koyup OnePlus 5 almaya değer mi? 1080P 60FPS, Gorilla Glass 5, Metal Kasa, AMOLED 1080p, 8 GB veya 6 GB RAM Opsiyonu, Kaliteli Dual Camera, Kaliteli Ön Kamera, DxOmark Sonuçlarında 87 puanla çoğu telefona meydan okuyor. Herşeyiyle uzun süre götürebilir. Ah birde SD kart olsa. Ha, birde 3,5mm Jack girişi dimi..
OnePlus 5'de 3.5mm giriş var :D
Bende ikisi arasında kaldım açıkçası yalan söylemeyeyim çünkü elimde Xiaomi Mi5 Prime var siyah renk onu kullanıyordum. Ama Amoled farkı, metal kasa, kulaklık girişi ve saf hızlı arayüz + olarak kamera 1-2 tık düşük ışıkta daha iyi çekiyor op5 :) yani farkı vermeye değer.
Xiaomi güncelleme veriyor beta romlar her hafta cuma alıyor. Ama boş güncelleme yani gözle görülür teknik düzenleme yok. Boş boş bir iki bir şey yapıp her cuma veriyorlar.
OnePlus her güncellemede pil kamera performans ile ilgili ciddi düzenlemeler yapıyor.

Hatta geçen gün haberini yazdık ağustos ayında yeni güncelleme gelecek ve çok iyi olan pil ömrü çok daha iyi olacak => OnePlus 5 için Yaklaşan OxygenOS Güncellemesi, Pil Ömrünü Önemli Ölçüde Artırabilir

technogamer2345

Üye
Şahsen, Mi Mix 2 ve Mi Note 3, hatta Mi 7 söylentilerini inceledim. Mi6 Plus demiyorum bile bakın. Çünkü sadece pil (ciddi anlamda 4500 mAh) ve ekran büyüyor. Onun dışında Mi Mix 2'de yine 1080p 60FPS yok diye okudum. Mix'in devamı niteliğinde. Çerçeveleri tam anlamıyla sıfıra indirmeyi planlıyorlarmış. Alt dahil. Mi note 3'de beklenti konusunda çok yüksek değil. Micro SD kart mevzusu falan aynı. Bişey olacaksa Mi 7'de olacak. Xiaomi çerçevesiz ekran için Samsung'la anlaştığı söyleniyor.

• Beğen
Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Şahsen, Mi Mix 2 ve Mi Note 3, hatta Mi 7 söylentilerini inceledim. Mi6 Plus demiyorum bile bakın. Çünkü sadece pil (ciddi anlamda 4500 mAh) ve ekran büyüyor. Onun dışında Mi Mix 2'de yine 1080p 60FPS yok diye okudum. Mix'in devamı niteliğinde. Çerçeveleri tam anlamıyla sıfıra indirmeyi planlıyorlarmış. Alt dahil. Mi note 3'de beklenti konusunda çok yüksek değil. Micro SD kart mevzusu falan aynı. Bişey olacaksa Mi 7'de olacak. Xiaomi çerçevesiz ekran için Samsung'la anlaştığı söyleniyor.
OnePlus 5 alın keyfinize bakın derim yoksa teknolojiyi yakalamak mümkün değil :ehe

Bysnbad

Bysnbad

Kapalı Hesap
Taknolojiyi yakalamak mümkün değil seneye birtakım üst model görürüz artık

• Beğen

technogamer2345

Üye
Hocam sen bence bi ROM at, bu yazılımsal mı donanımsal mı görelim bence.

• Beğen
Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Hocam sen bence bi ROM at, bu yazılımsal mı donanımsal mı görelim bence.
Şuan 4.5.7 yeni güncelleme geldi onu kurdum gözüme çarpmıyor sanki yok oldu bilmiyorum dikkat çeken bir şey değil zaten fark edemezsinjz

06 girdap 66

Üye
one plus 5 kılıflar geldi bu seferde telefon yok 6 gb 8 gb arasından kaldım sizce hangisini alıyım
fark ediyormu hızları yoksa sadece rakamdan ibaretmi

• Beğen
Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
one plus 5 kılıflar geldi bu seferde telefon yok 6 gb 8 gb arasından kaldım sizce hangisini alıyım
fark ediyormu hızları yoksa sadece rakamdan ibaretmi
Arasındaki farkı hissedemezsiniz :)
Bende dün gece kılıf sipariş ettim AliExpress üzerinden
Adamlar 2 dolara satılan kılıfa 35 lira fiyat biçiyor şaka gibi
6 dolara ince sert plastik kaliteli kılıf aldım bakalım gelecek mi

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
OnePlus 5 Pil Performansı videosu ikinci mesaja eklendi arkadaşlar.

• Beğen
Tepkiler: zemmer

06 girdap 66

Üye
xposed framework uygulumasını kullanan varmı xda gördüm ama daha denemedim telefon daha gelmedi bunu oneplus 5 yapsak hata verirmi acaba

awdevo

Üye
Sar degeri ile ilgili bir bilginiz var mi acaba? O degerlerin biraz yuksek olmasi testleri cift simkartla yapip sonuna kadar zorlamalarindan dolayi mi kaynaklaniyor? Eger oyleyse tek simcard ile kullanamlar icin sar degeri ciddi oranda dusuyor diyebilir miyiz ? Bununla ilgili hic bir yer de net bilgi bulamadim :(

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Sar degeri ile ilgili bir bilginiz var mi acaba? O degerlerin biraz yuksek olmasi testleri cift simkartla yapip sonuna kadar zorlamalarindan dolayi mi kaynaklaniyor? Eger oyleyse tek simcard ile kullanamlar icin sar degeri ciddi oranda dusuyor diyebilir miyiz ? Bununla ilgili hic bir yer de net bilgi bulamadim :(
Sar değeri demek bir cihazın bütün özellikleri açılarak yapılan testlerin sonucudur :)
Yani bütün her şey aynı anda açık iken oluşan değerdir sıkıntı yok Avrupa standartı 2'ye kadar yolu var :)

ibrother

ibrother

Üye
Dış tasarımı, donanımsal özellikleri ve ince ayar seçenekleri süper fakat arayüz berbat bu telefonda şöyle kaliteli miui gibi birşey olsaydı tadından yenmezdi vallaha

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Dış tasarımı, donanımsal özellikleri ve ince ayar seçenekleri süper fakat arayüz berbat bu telefonda şöyle kaliteli miui gibi birşey olsaydı tadından yenmezdi vallaha
Adamlar en hızlı arayüze sahip saf Android sağolsun :)
Miui gibi arayüz gelmez hiç bir zaman sanmıyorum

ibrother

ibrother

Üye
Adamlar en hızlı arayüze sahip saf Android sağolsun :)
Miui gibi arayüz gelmez hiç bir zaman sanmıyorum

Cyanogen romları az kullanmadım o arayüzü helio işlemciye atsam telefon uçar resmen. Ki helio x10 işlemcili telefonda gerçek 8K video izledim donarak da olsa izledim sd810 üstü anca açıyor (donarak) 8K videoları. Yani telefonda gerçek performans arayüzle anlaşılır (usta kaptan fırtınalı hava hesabı) Samsung zamanında arayüzü çok şikayet aldı fakat şuan bence en hızlı en iyi arayüze lg den sonra sahip olan Samsung. One Plus 5 ciddi manada süper bir telefon ama arayüz hiç olmamış Nokia nın düştüğü hataya o da düşmüş ne yazık ki.

Üst Alt