OnePlus 5 Kullanıcı Kulübü | Ana Konu | İnceleme | Teknik Destek

Sponsorlu Bağlantılar

technogamer2345

Üye
Bazı kullanıcılar bunun sorun olduğunu söylüyor
OnePlus ise bunun sorun olmadığını bir efekt olduğunu normal olduğunu söylüyor. Zaten öyle normal bakmaya fark edemezsiniz bunu :D

Ekranın donanımında mı var acaba yoksa yazılımsal mı? Belki ROM'la düzeltilebiliyordur. Hocam birde telefonlara Phoenix OS veya Remix OS kurabiliyor muyuz? Benim kurmakta amacım, OTG kablosu ile monitöre bağlayıp aynı zamanda masaüstü bilgisayar olarak kullanabilmek. Çünkü ciddi donanımlardan bahsediyoruz ve istifade etmek isterim. Ayrıca ucuza DeX veya Continuum tarzı bişey yapmış oluruz. Bu projeyi Remix OS'un yapacağını duymuştum aslında. İncelemek isterseniz:

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Ekranın donanımında mı var acaba yoksa yazılımsal mı? Belki ROM'la düzeltilebiliyordur. Hocam birde telefonlara Phoenix OS veya Remix OS kurabiliyor muyuz? Benim kurmakta amacım, OTG kablosu ile monitöre bağlayıp aynı zamanda masaüstü bilgisayar olarak kullanabilmek. Çünkü ciddi donanımlardan bahsediyoruz ve istifade etmek isterim. Ayrıca ucuza DeX veya Continuum tarzı bişey yapmış oluruz. Bu projeyi Remix OS'un yapacağını duymuştum aslında. İncelemek isterseniz:

Xda'da görmedim remix os çalışması yada kullanan var mı :) varsa da çok az kişi sanırım yoksa xda op5 forumunda popüler olurdu kısa süre içerisinde

technogamer2345

Üye
Alet sağlam hocam o 8 GB ram 6 GB ram uyduruk Google Play oyunlarıyla harcanmaz. Onun mutlaka bi şeyi bulunur. Olmadı çıktığında Remix OS Smartphone alınır eminim ucuz olur.

• Beğen
Tepkiler: Buğra
papakudioflu

papakudioflu

Admin
@Buğra Kayıt alıyorsan beni de ekle listeye. :) OnePlus 5 Siparişi verdim pazartesi - salı elimde olur

• Beğen
Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Arkadaşlar çok yakında OnePlus 5 Kılıfları alışveriş sitelerinde yerini alacak. Bir kaç kırılmaz cam satan satıcı ile görüştüm mail atarak haftaya ellerine OnePlus 5 kılıfı geleceğini ve satışa başlayacaklarını söyledi.

awdevo

Üye
Arkadaşlar çok yakında OnePlus 5 Kılıfları alışveriş sitelerinde yerini alacak. Bir kaç kırılmaz cam satan satıcı ile görüştüm mail atarak haftaya ellerine OnePlus 5 kılıfı geleceğini ve satışa başlayacaklarını söyledi.
teşekkürler bilgilendirme için. Ürünü almanyadan alma arifesindeyim değerli görüşlerinize ihtiyacım var. 2. Videodaki ekran süresi muazzam. (tabi samsunglarda ki gibi mi hesaplıyor süreyi bilmiyorum) Acaba kullandığınız rom ürünü ilk aldığınızdaki rom olan global rom mu? Yoksa siz başka bir rom mu yüklediniz aldıktan sonra? Teşekkürler.

• Beğen
Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
teşekkürler bilgilendirme için. Ürünü almanyadan alma arifesindeyim değerli görüşlerinize ihtiyacım var. 2. Videodaki ekran süresi muazzam. (tabi samsunglarda ki gibi mi hesaplıyor süreyi bilmiyorum) Acaba kullandığınız rom ürünü ilk aldığınızdaki rom olan global rom mu? Yoksa siz başka bir rom mu yüklediniz aldıktan sonra? Teşekkürler.
Cihaz avrupa cihazı ( hepsiburada kendi sattığı ) oksijen os yazılımı ile geliyor ( avrupa romu budur )
Cepport var mesela Çin romu Çin cihazı satıyor garantili hidrojen os yüklü geliyordur büyük ihtimalle :)
Sabah OnePlus 5 Oyun Performansı testi videosu çekeceğim gün içerisinde aksilik olmazsa onuda yükleyeceğim.
Ardından hafta içi OnePlus 5 batarya performansı ile ilgili değerleri paylaşıp kendi yorumlamamı yapacağım video çekeceğim yine.
Daha sonra oneplus 5 performansı hakkında bir video çekeceğim.

• Beğen
Tepkiler: awdevo

awdevo

Üye
Cihaz avrupa cihazı ( hepsiburada kendi sattığı ) oksijen os yazılımı ile geliyor ( avrupa romu budur )
Cepport var mesela Çin romu Çin cihazı satıyor garantili hidrojen os yüklü geliyordur büyük ihtimalle :)
Sabah OnePlus 5 Oyun Performansı testi videosu çekeceğim gün içerisinde aksilik olmazsa onuda yükleyeceğim.
Ardından hafta içi OnePlus 5 batarya performansı ile ilgili değerleri paylaşıp kendi yorumlamamı yapacağım video çekeceğim yine.
Daha sonra oneplus 5 performansı hakkında bir video çekeceğim.

yani siz avrupa romundasınız. ALırken buna dikkat edicem. Hafta içini merakla bekliyor olacağım pil performansı önemli çünkü benim için şuan s6 edgeim var güç bela 4 saat ekran alıyorum diikkat etmezsem 3'ün altında değerler bezdirdi. Çok teşekkürler iyi akşamlar.

• Beğen
Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
yani siz avrupa romundasınız. ALırken buna dikkat edicem. Hafta içini merakla bekliyor olacağım pil performansı önemli çünkü benim için şuan s6 edgeim var güç bela 4 saat ekran alıyorum diikkat etmezsem 3'ün altında değerler bezdirdi. Çok teşekkürler iyi akşamlar.
Rica ederim dediğim gibi takipte kalın bu konunun 2. mesajına yeni videolar çektikçe ekliyorum. Yada maxicep youtube kanalını takip edin bu hafta yeni videolar gelecek cihazla ilgili :)
Pil sürelerini her gün ss alıyorum

• Beğen

06 girdap 66

Üye
çin versiyonla avrupa versiyon arasında ne gibi farklar var

• Beğen
Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
çin versiyonla avrupa versiyon arasında ne gibi farklar var
Çin sürümünde hidrojen os yazılımı var
Avrupa sürümünde oksijen os var
Arasında çok az yazılım farkı var gözle görülür fark yok
Band20 desteği çin sürümünde var mı bilmiyorum

• Beğen

awdevo

Üye
Çin sürümünde hidrojen os yazılımı var
Avrupa sürümünde oksijen os var
Arasında çok az yazılım farkı var gözle görülür fark yok
Band20 desteği çin sürümünde var mı bilmiyorum
Eğer bilginiz varsa 6gb versiyon ile 8gb versiyon arasindaki fiyat farkı değer mi değmez mi yorumlarınızı görüşlerinizi alabilirsek memnun oluruz:)

• Beğen
Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Eğer bilginiz varsa 6gb versiyon ile 8gb versiyon arasindaki fiyat farkı değer mi değmez mi yorumlarınızı görüşlerinizi alabilirsek memnun oluruz:)
Değmez çünkü 2GB RAM + 64GB dahili depolama alanı için 300-400 fark vermeye gerek yok :)
Bugün OnePlus 5 oyun performansı videosu yükleyeceğim. ( genelde oyun oynamam ama merak edenler çok oluyor yinede çekeceğim )

• Beğen

awdevo

Üye
Değmez çünkü 2GB RAM + 64GB dahili depolama alanı için 300-400 fark vermeye gerek yok :)
Bugün OnePlus 5 oyun performansı videosu yükleyeceğim. ( genelde oyun oynamam ama merak edenler çok oluyor yinede çekeceğim )
Biri 474 dolar 8gb olan 568 dolara mal olucak tam dediğiniz gibi yaklaşık 300tl lik bir fark var. Alip uzun süre kullanacagim için 300tl ye kiyip 8gb lik versiyonu düşünüyorum aslinda ama genel de insanlar değmez diyor sizin gibi. Bende oyun oynayan biri degilim ama takilma olacak mi performans acisindan merakla bekliyoruz oyun performansini kolay gelsin teşekkürler.

• Beğen
Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Biri 474 dolar 8gb olan 568 dolara mal olucak tam dediğiniz gibi yaklaşık 300tl lik bir fark var. Alip uzun süre kullanacagim için 300tl ye kiyip 8gb lik versiyonu düşünüyorum aslinda ama genel de insanlar değmez diyor sizin gibi. Bende oyun oynayan biri degilim ama takilma olacak mi performans acisindan merakla bekliyoruz oyun performansini kolay gelsin teşekkürler.
6GB LPDDR4X Ram UFS 2.1 Dahili depolama var daha ne olsun :) bundan ötesi yok şuanda zaten.
arka planda 30-40 uygulama oyun açıyorsanız bilemem orasını :)

• Beğen

technogamer2345

Üye
Hocam aslında RAM için değmese bile depolama konfigürasyonu için değebilir. Şahsen 64 bana yeter ama adamlar en azından telefonun uzun ömürlülüğü açısından 128 256 yapmalılardı. SD kart bile yok. 2 TB SD Kart koyanlar görüyoruz..

• Beğen
Tepkiler: awdevo ve Buğra

awdevo

Üye
Hocam aslında RAM için değmese bile depolama konfigürasyonu için değebilir. Şahsen 64 bana yeter ama adamlar en azından telefonun uzun ömürlülüğü açısından 128 256 yapmalılardı. SD kart bile yok. 2 TB SD Kart koyanlar görüyoruz..
6gb ile 8 gb pil performansina ne açıda yansır acaba diye düşünüyorum açıkçası benim icin depolama cok da gerekli degil ama sizde haklisin depolama acisindan.

• Beğen
Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
8GB RAM demek biraz daha fazla pil tüketmesi demek. Şahsen 64GB bana gayet yeterli geliyor o yüzden o fiyat farkını vermeye değmez benim açımdan.

• Beğen
papakudioflu

papakudioflu

Admin
6GB ile 8GB RAM arasındaki farkı şu an için ölçebilecek benchmark uygulaması bile yok desem yeridir yani. Snapdragon 835, LPDDR4x RAM'i tam olarak görüyor. Ama 8GB RAM’le ne derece uyumlu olur bilemem. Kaldı ki 8GB RAM’e ihtiyaç duyacağınız oyun&uygulamalar mağazaya gelene kadar telefon ölür zaten. Ancak 128GB dahili depolama alanı seçeneği kullanacak kişini tercihine kalmış.

Ayrıca şunu da belirtelim, diğer firmaların 64GB ile 128GB telefonları arasında ne kadar fark varsa bunda da o kadar fark var. Bence aradaki farkı abartmamak lazım. 400 Lira farka değer ama ihtiyacınız varsa. Yoksa israf olur zaten.

• Beğen
Tepkiler: awdevo ve Buğra

Üst Alt