Notebook Ram Slotu Hakkında

Sponsorlu Bağlantılar

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Notebook Ram Slotu Hakkında
Bundan 2 hafta öncesi laptop su döktüm ama çok az klavyeye geldi az bir kısmına hemen kapatıp ters çevirip 15 saat açmadan beklettim ardından açtığımda tuşlar üçerli vs basıyordu. Daha sonra biraz kullanıp tekrar laptop bıraktım kuruması için bir kaç gün böyle. Tuşlar artık tek basıyordu ama basmayan tuşlar vardı bende bir bilgisayarcıya götürdüm mecbur ortalama ile iyi bir yer arasında ve klavyeyi değiştirdim. Ama eve geldiğimde fark ettim ki pc de 4gb ram eksik görünüyordu ertesi gün hemen aradım adamı geri götürdüm ve adam yanımda açtı laptop kasasını ram yerinde duruyordu şükür :ehe ama ram okumuyordu. Sildi rami ve yeniden denedi yine okumuyordu. Başka ram çıkardı ( benim ramler 1600mhz denemek için taktığı ram 1300) yeni ram yine okumadı pc. Ama ben adama götürürken ramler çalışıyordu sorun yoktu sanırım klavye değişirken ram slotuna zarar verdiler bilmiyorum artık. Adam bir kaç gün bende kalsın yoğunum dedi. Daha önce hiç ram slotu tamir ettiren oldu mu yada tamiri mümkün mü laptoplarda ram slotu ?
Bilgisayarda 4gb anakartta gömülü olan ram görünüyor ama slota takılan ramler görünmüyor.

PC Modeli=>

Son düzenleme:

Cadillac34

Üye
Anakartta sorun yoksa Ram slotu değiştirilir. Ama her bilgisayarcıya da bilgisayarı götürmek iyi değil. Bazıları parça çalar içinden. :D

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Anakartta sorun yoksa Ram slotu değiştirilir. Ama her bilgisayarcıya da bilgisayarı götürmek iyi değil. Bazıları parça çalar içinden. :D
Anakartta sorun yok sadece ram slotunda sorun var ama laptoplarda sadece ram slotu değişimi veya tamiri oluyor mu bilgim yok
Benim bildiğim ram slotu sorunu olduğu zaman komple anakart değişiyor :hmmm

Cadillac34

Üye
Ram slotu değişimi var. Anakart işlem görmezse o zaman anakart komple değişir.

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
İlginç bir sorun gerçekten ama eğer slotu yaptırmak için para vereceksen verme. Mesela Ramin 4x2 = 8 ise direk 8 ram al daha iyi. Çünkü slotu onardığında uyumsuzluk olur birşey olur. Çalışsa bile mavi ekran hatalarına maruz kalabilirsin.

Cadillac34

Üye
İlginç bir sorun gerçekten ama eğer slotu yaptırmak için para vereceksen verme. Mesela Ramin 4x2 = 8 ise direk 8 ram al daha iyi. Çünkü slotu onardığında uyumsuzluk olur birşey olur. Çalışsa bile mavi ekran hatalarına maruz kalabilirsin.
Öyle diyorsun ama bu sefer anakartla uyuşmaz. Adam çift Ram'li laptop kullanıyor demek ki.

TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
En Güzel tavsiye PC'ciye hiç bir zaman gitmemek direk servise basvurmak bu aşamadan sonra da Servise başvurmanızi tavsiye ederim :oke:

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
En Güzel tavsiye PC'ciye hiç bir zaman gitmemek direk servise basvurmak bu aşamadan sonra da Servise başvurmanızi tavsiye ederim :oke:
servise başvurmam için fatura lazım ve faturaya ulaşmam imkansızdı
birde teknik servis 2-3 haftayı bulacaktı bilgisayar bana sürekli lazım :) 2 günde klavyeyi yaptırmıştım.
sorunu da aynı bilgisayarcı tekrar çözdü ondan kaynaklıymış yeni takılan klavyede ki bir metal levha tarzı bir şey ram ile temas ettiği için ram okumuyormuş düzeltti.

• Beğen
Tepkiler: CaptainPrice.

Üst Alt