NOKIA yine lider

 • 30 Nisan 2011
 • 2492 Okunma
 • 50 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Bir zamanların efsanevi ismi olmayı başaran ancak Symbian’ın fişinin çekip 7000 işçiyle bağlantılarına son vereceğini açıklayan Nokia, hala zaferlere doymuyor. 2011 yılının ilk çeyrek verilerini ele aldığımızda 108.5 milyon adet mobil cihaz satışı gerçekleştiren ekip liderliği elden bırakmazken, bu rakamı 70 milyon adetle ikinci olmayı başaran Güney Kore kökenli mobil cihaz üreticisi Samsung takip ediyor.Üçüncü sırada yine Güney Kore ekibi olan LG firması 24.5 milyon adetlik satış rakamıyla yer alırken, dördüncü sıranın ipini ise Apple 19 milyon adetle göğüsledi.

  (maxicep portal'dan alıntı)
   


  Yazan: Amaru Shady
  mhmmfrkan bunu beğendi.
 2. şimdilik böyle bunlar en geç 2 sene içerisinde değişecek herşey
   
 3. ben de öyle düşünüyorum. :oke:
   
 4. Kendini kandırma apple 3-4 yıldır telefon piyasasında onlarda iphone 3 varken nokia 5800 la liderdi boş boş konuşma
   
 5. sen önce saygı öğrende gel kendince konuşuyorsun nokia bırak çift çekirdekliyi 1ghz hızında tel üretemiyo yıllardır symbian kullanıyo bence çeneni fazla yorma ok kapişşş:oke::oke:
   
 6. 2 sene sonra değil,yarın nasıl bir teknoloji çıkacağı belli değil artık her gün yeni bir ürün ismi yada yeni bir serii duyar oldum.
   
 7. Hakkaten he Iphone 3 varken Nokia 5800 ile liderdi. Tüm dünyada en çok satan marka Nokia. Çünkü onlar aynı zamanda mp3-mp4 markası değil tv markası değil. Sadece telefon üretiyor adamlar bence gayet normal lider olmaları tek alanda yoğunlaşıyorlar. Ama Apple bu zihniyetle dördüncülüğü bile haketmiyor bence. Tek modelle bu iş olmazzzz bu kadar net. İyi bir telefon markası en az senede 5-10 arası yeni telefon çıkarmalı.
   
 8. bunu yapan samsung var bide htc yapıyo gibi ama iphone 3 varken 5800 lider olması insanların nokiayı daha uzun zamandır tanıması ve ona çok güveenmelerinden kaynaklı bence
   
 9. Nokia televizyon nokia uydu alıcısı hiç göremdin ondan sadece cep telefonu ürettiğini sanıyorsun heralde.
   
 10. Onlar tek modellerle sınırlı kaldı ve onlar eskide kaldı. Sen de bunu bilmiyorsun herhalde.

  ----------Eklendi @ 18:42:52 ---------- Yazıldı @ 18:41:30 ----------

  tabi orası öyle. Yoksa o telefonun ederi 1000 tl değildi kesinlikle. LG ve Motorola da boş durmuyor. Bitek Apple yapıyo bu tek modelle zirveye oynama işini o yüzden biraz kılım o firmaya daha doğrusu kıl olduğum tek firma.
   
 11. nokia her zaman kazanacaktır siz piyasayı akıllı telefonlardan ibaret sanmayın ki ikinci olan samsung ile arasındaki fark da belli
   
 12. evet özelellikle motorolanın atrixi şu an nokianın üm telefonlarına bedel bi telefon
  (n8,e7,c7,c6) *2 = motorola atrixin işlemci hızı :d::d::d::d::d:
   
 13. Tutupta a firması çok iyi b firması berbat demem.
  Kazandıkları parayı beraber paylaşmıyorum.
   
 14. <br />
  <br />

  işin orası da var elbette ki bazı arkadaşların
  samsung ya da htc den para aldığından şüpheliyim
   
 15. elbette değil ama yavaş yavaş o devre giriyoruz bunu unutmayalım
   
 16. Aynen ben de şüphe duymaya başladım, en iyi marka değil de model olarak iyi kötü demek her zaman en mantıklısıdır.
   
 17. hakketen bazı arkdaşlar iyice abarttı olayı yani öyle birşey ki adam nokia cihaz alcam diyor onlar git samsung htc filan al diyorlar ya adam nokia istiyor
   
 18. Malesef öyle bir çıkarları var gibi bu işten.
   
 19. nokia sadece güven verici oldugu için öyle.3-4 seneye dengeler degişir,çünkü nokia symbianı yavaş yavaş bırakıyor.ayrıca nokia netbook çıkarmıştı geçen aylarda,şimdide microsoftla anlaşma yaptıgına göre,nokia yavaş yavaş telefon satmayı bırakıyor bana kalırsa bilgisayar pazarına giriyor.:oke:
   
 20. bence orada hiç dayanamaz
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
24/01/2019 - 01:13