Nokia X'ler, Windows Phone'a dönüşecekler!

 • 17 Temmuz 2014
 • 4521 Okunma
 • 74 Cevap

 1. Microsoft, tarihindeki en büyük işten çıkarmalardan birini gerçekleştirdiğini resmi olarak duyurdu. Yapılan açıklamaya göre eski Nokia çalışanlarından 12.500 kişi, yakın gelecekte ise 18.500 kişi artık Microsoft'la çalışmayacaklar.

  CEO Satya Nadella'nın Microsoft çalışanlarına bugün gönderdiği e-postadaki bir başka ilgi çeken detay ise Nokia X serisinin durdurulacak olması. Nadella tarafından "müthiş bir Android deneyi" olarak adlandırılan Android'li Nokia X cihazları, bu senenin başlarında ortaya çıkmış, cep meraklılarının ilgisini uyandırmıştı. Nadella, Nokia X cihaz tasarımlarının "Windows ile çalışan Lumia ürünleri olarak hayatlarını sürdüreceğini" söyledi. Nokia X2'nin birkaç hafta önce tanıtılması, Microsoft'un Nokia'nın Android planlarını devam ettireceği yorumlarının yapılmasına yol açmıştı. Ancak Microsoft'un son hamlesi, durumun farklı olduğunu ortaya çıkardı.

  Şu an bir Microsoft çalışanı olan Eski Nokia CEO'su Stephen Elop ise kendi mektubunda Nadella'nın açıklamalarını tekrar ederek, Nokia X cihazlarını Windows Phone'lu cihazlara dönüştüreceklerini, böylelikle piyasaya yeni uygun fiyatlı Lumia'lar sunacaklarını söyledi. Bu değişiklikleri hemen yapacaklarını söyleyen Elop, Nokia X ürünlerini satmaya ve desteklemeye devam edeceklerinin de altını çizdi.

  Böylece Microsoft'un Windows Phone dışında platformlar üzerinde çalışmakla ilgilenmediği, yakın gelecekte kendi platformuna odaklanacağı anlaşılmış oldu.
   


  Yazan: byslmdq
 2. Kullanıcılar Çok Kızacaklar Bu Duruma Ve Soğucaklar Nokıa Ve Microsoft'a
   
  Samsung ile gönderdi
 3. Kim olsa kızardı. Daha yeni bir seriye böyle bir karar almaları gerçekten kötü .
   
  Samsung ile gönderdi
 4. neyi paylaşamıyorlar anlamış değilim
   
  byslmdq bunu beğendi.
 5. arkadaşlar nokia x serisi çinde çok iyi satış rakamlarına ulaştı kesin wp satışları tehlikeye girdi ve korkup piyasadan silmeye çalışıyorlar
   
 6. La nokia iyice batırdın olum artık tamamen yok olda anılarda ki yerini zedeleme güzel anılarla hatırlayalım seni :D
   
  Mobil cihaz ile gönderdi
  Vatron ve mesut1979 bunu beğendi.
 7. Nooldu androidi cekemediler herhalde ahaha :D
   
  Samsung ile gönderdi
  Dede bunu beğendi.
 8. Nokia = bu pazardan elini çekip gitmesi gereken firma
   
  Nexus ile gönderdi
  Dede bunu beğendi.
 9. Geçen çamur attıgımda az daha dayak yiyordum :ehe Karaman'ın koyunu sonra çıkar oyunu
   
  Samsung ile gönderdi
 10. belliydi zaten
   
  Samsung ile gönderdi
 11. Çin'de çok satınca korktular herhalde. X2 son telefon yani.
  Wp'de batsa da artık Nokia tarih olsa, Microsoft adını batırıyor çünkü.
   
 12. Meego yu batırdıkları gibi şimdide nokia x ailesini yok ediyorlar. Bu ms ye güvenip hiçbir ürünü satın alınmaz. Hemen yarı yolda bırakıyorlar. Aynı zamanda geçmişte Wp7 telefonları wp8 e güncellemediler.

  Ben geçen sene ms ye güvenip lumia 920 satın aldım , ama o zamandan beri adam akıllı güncelleme vermediler.Şimdi telefonumda wp8.1 yüklü ama öyle abartıkları gibi eskiye göre büyük bir gelişim yok.
   
  mesut1979, muratalperr55 ve fatih54102 bunu beğendi.
 13. Ben bu telefonun ilk çıktığında yazmıştım foruma desteği keseceklerini. Ben bu şekilde bırakırlar diye umut ederken wp'a dönüştü. Aklıma birkaç soru geliyor, telefonu Android diye satıp sonradan wp'a dönüştürüp wp kullanıcı sayısını arttırma gibi bir düşünceleri var mıydı en başından beri. İkincisi madem bunu bu şekilde yaptılar neden N9'u öksüz bıraktılar.

  Meego kullanıcılarının ahını aldıktan sonra çok çekecektir nokia.
   
  Samsung ile gönderdi
  Aybin.Kilic, bydeathhhone ve 0MG90 bunu beğendi.
 14. Ne yaptıklarını bilmiyorlar. Daha yeni çıktı X'ler.
   
  Samsung ile gönderdi
 15. Nokia pismanlıktır
   
  Samsung ile gönderdi
  Dede bunu beğendi.
 16. He symbianada 2016 yilina kadar destek vereceklerdi 2014 kestiler destegi
   
  Mobil cihaz ile gönderdi
 17. teşekkürler haber için
   
  Son düzenleme: 8 Haziran 2015
 18. Apple ölecek, androidin lafı bile geçmiyo windows phone ve microsoft mobil dünyada kral olacak :D yarıldım yerlere yatıp gülme smilesi falan istiyorum :D görüşüne saygı duyarım ama bunun hemde 1 sene sonra olmasını beklemen tamamen bir rüya ki gelecek seneler içinde öyle olacağını sanmıyorum ben
   
  Mobil cihaz ile gönderdi
  Dede ve -Emre bunu beğendi.
 19. Apple ölecek hahaha :D
   
  iPhone ile gönderdi
 20. Halen işletim sistemine eklediği birşey yok ekstra olarak. Kaldı ki dns bile değişmiyor. Bence bu kafayla devam ederse bi cacık olmaz.
   
  Mobil cihaz ile gönderdi
Yüklüyor...
16/12/2018 - 10:48