Haber Microsoft, Lumia Cihazlarda Yeni Stratejisini Hayata Geçirdi!

Sponsorlu Bağlantılar

Emre

Üye
Gercekleri soylemek troluksa tmam kb ediyorum

Son düzenleme:

Aybars1979

Aybars1979

Üye
uA006 ne güzel demiş ki: ↑
nokia nerden baksan bir buçuk asırlık şirket. 3310'dan önce de vardı, microsofttan sonra da olmaya devam edecek. adamlar microsofta bir birimini satınca kepenk kapatıp evine mi gitti sandınız. adamların işi bu neleri hesaba katıp ortaklık yapıyorlar, satış yapıyorlar, sen burda oturduğun yerde yok ayağına sıktı, yok geleceği göremedi. he nokia mal. daha hala avrupada önemli yatırımları var, benim bildiğim kablo filan üretiyorlar, iletişimde sektöründe iş yapıyorlar. here uygulaması da başarılı bir uygulama, zaten nokia'nın uygulamalarının tamamı iyi, wp kullananlar bilir. her nokia haberinin altına gelip nokia bitti yazmayın artık çok bilmiş gibi.

2020 yılını dort gozle bekliyorum bakalım ozaman aynı soylecekmısınız.
bir buçuk asırlık bir şirket ama günden güne yaşlanıyor ve beli çöküyor. tabiri caizse bir çıkış bulamazsa sonu yakındır. ms nokia ya 7 milyar doları hayır olsun diye vermemiştir. elbet aldığı bilgi birikimi, teknoloji altyapısı özellikle de telif hakları vb ler vardır. yoksa neyine 7 milyar dolar vermiş olabilir ki? nokia ve ms in kulvarları ayrı artık wp tarafında nokia yı konuşmanın bile bir anlamı yok ms in telefonları microsoft lumia nokia yazısı dahi kalmadı.

Emre

Üye
Neyse konu kapandı :)

kaygisiz43

kaygisiz43

Üye
Gene Bi tartışma ortamı,gene birilerine birşeyleri kabul ettirme çabaları filan..
Ya arkadaşlar bırakın Nokıa daha iyi microsoft daha iyi muhabbetlerini.Nokıa kullanmayanlar hele hiç muhabbeti uzatmasınlar bence.Neyse konuya dönersek

Microsoft bundan sonra 2 amiral 3 orta 1 tablet(iş olarak düşünüyorum) şeklinde ilerler gibime geliyor yada amiral ile tabletlerin sayıları değişebilir.Şimdiye kadar ki yaptıkları böyleydi hep orta düzeydi.Bi tane donanım canavarı yapıp fiyat olarak ıphone'la eş değer birşey olmalı ki bizim millet birşeyleri anlasın( para ya göre kefen biçiliyor bizim memlekette biliyorsunuz).Diğer amiral gemi ise çok pahalı olmamak şartıyla amiral olmalı,olmalı ki insanlar ona yönelsinler

hasan3472ty

hasan3472ty

Üye
Gerçek yorum vermemiz için . Uluslar arası ticaret üretim tüketim seminer davetiye ve toplantılara gitmemiz gerekir ki . Ms ve nokia hakkında bilgi verebilmek için . Biz uzaklarda sadece kendimizi tatmin etmek için konuşuruz

• Beğen
Tepkiler: bozkirdangelen
Murat Alper

Murat Alper

Moderator
Akılları bu saatten sonra başına geldiyse ne fayda atı alan üsküdarı geçti bile microsoft bu saatten sora ağzıyla kuş tutsa bile yaranamaz yazık

suyunsesi

suyunsesi

Üye
Microsoft niye kuş tutsun :D. Kime ne diye yaranacaklar ki. Anlamıyorum ya arkadaşlar, size ne ki kimin kimden üstünlüğü? Size ne yani? Bu şirketler bizim mi ki S...dik yarıştırıcaz? Siz elinize geçirdiğiniz satın aldığınız teknolojinizi en iyi şekilde kullanıp değerlendirin. Başkalarından size ne? Hepimiz lütfen artık kendimiz ve kendi ülkemiz için çırpınalım. Biz kendi emeklerinizi savunalım...

• Beğen
Tepkiler: ON9, killlerman ve kaygisiz43
hasim38

hasim38

Üye
Hayırlısı olsun.İnşallah verdiğimiz paralar boşa gitmez.

mp2934

mp2934

Üye
Microsoft CEO su Satya Nadella nin calisanlarina gonderdigi bir mailden sizan habere gore, Microsoft, Nokia nin satin alinmasinin bir hata oldugunu kabul etti. Bundan sonra Microsoft un Lumia cihazlarina daha az agirlik vermesi bekleniyor.
Bu bilgi doğru mu acaba

BRKTNL

BRKTNL

Üye
devri biten pc lere verdiği önemin %10 unu telefona verseydi durumu bu kadar karmaşıklaşmazdı.
İşte fark burada ortaya çıkıyor, Miicrosoft mobil cihaz işinde acemi olduğu için revizyona gidildi.

Emre

Üye
Microsoft CEO su Satya Nadella nin calisanlarina gonderdigi bir mailden sizan habere gore, Microsoft, Nokia nin satin alinmasinin bir hata oldugunu kabul etti. Bundan sonra Microsoft un Lumia cihazlarina daha az agirlik vermesi bekleniyor.
Bu bilgi doğru mu acaba
microsoft ne yaptı wp modelleri cıkardı hepsi aynı tek fark veya birbirinden farkı ne var?
biri bunu söyleyebilirmi
ekranmı? işlemci veya ram?
sistemmi? android bile öldü daha fazla tutunamaz nereye kadar hani insanlar anlamıyor olabilir ama kimse saf degil uyandı herkes ve android enson dogru yolu buldu 4.4 ile beş yıl oldu ama buda fazla sürmez degişmeli
herzaman söyleriz
işlemci ram bunlar bir yere kadar ben cihazla konuşamıyorsam benim icin ne anlamı var
örnek vereyim bir sevgiyi düşünün aşk'ı düşünün hicbir farkı yok
herşey bir yere kadar

goktas19

goktas19

Üye
Bir kac Turk forum siteleri bu haberi farkli yorumlamis. Temennim MaxiCep in yorumunun dogru cikmasi...

papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
phasan

phasan

Üye
Microsoft CEO su Satya Nadella nin calisanlarina gonderdigi bir mailden sizan habere gore, Microsoft, Nokia nin satin alinmasinin bir hata oldugunu kabul etti. Bundan sonra Microsoft un Lumia cihazlarina daha az agirlik vermesi bekleniyor. Avea teknoloji

OnurYurdakul

OnurYurdakul

Üye
Hocam bu paylaşmışlardı sağol gendde :)

hasan3472ty

hasan3472ty

Üye
Bence bir hata değil sadece ahmak bir yönetim vardı . Sistemi kapatıp kısıtlama yapılması . Yoksa Nerede görülmüş birlikten zayıflık doğmuş . Ms ata ata kendini avutuyor.

dilmenibrahim

dilmenibrahim

Üye
senede 6 cihaz normal amiral 1 olsaydı apple bu konuda bence daha iyi az öz samsung ise çok cihaz çıkartıyor bence buda rahatsız edici
düşünün ocakta aldığınız cihaz yılı devirdi üstüne 10 cihaz çıktı sizinki bir senede eskidi

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
Bence aksine her kesime hitab etmek daha çok para kazandırıyor.

goktas19

goktas19

Üye
Haber yorumlanmaz, o yüzden yazdığım haber yorum değil.
Farklı uslüplarla yapılan haberler ne oluyor acaba? Mesela siz bu haberinizde Microsoft telefon sayısını azaltacak derken başka bir sitede telefon üretimini durduracak dendi...

papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
Farklı uslüplarla yapılan haberler ne oluyor acaba? Mesela siz bu haberinizde Microsoft telefon sayısını azaltacak derken başka bir sitede telefon üretimini durduracak dendi...
Söylediğim gibi benimki yorum veya üslup değil. Okuduğum ingilizce kaynakta ne yazıyorsa onu çevirdim. Yurt dışında hiç bir kaynakta da üretim durdurulacak gibi ibare yok. Bunlar bizim sitelerimizin dikkat çekmek için haberlerden çıkardıkları varsayımlar.

Ayrıca konu ile ilgili olmadığı için ben habere eklemedi ama bu haberi geçen bir çok site haberlerinde Microsoft'un neden Nokia Cihazlar ve Servisler iş kolunu satın almak zorunda kaldığına da değinmiş.

Hatırlayanlar olacaktır, bu satın alma gerçekleşmeden önce Joe Belfiore bir açıklama yapmıştı; "Nokia bizden gizli çalışmalar yapıyor, bu hiç etik değil" demişti. İşte bu satın alma bu açıklamaya neden olan gizli çalışmalar nedeni ile gerçekleşti.

• Beğen
Tepkiler: GianniInfantino, suyunsesi, Sensation ve 3 diğerleri

Üst Alt