Haber Microsoft, Lumia Cihazlarda Yeni Stratejisini Hayata Geçirdi!

Sponsorlu Bağlantılar

papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
Microsoft, Lumia Cihazlarda Yeni Stratejisini Hayata Geçirdi!
Microsoft, Nokia Cihazlar ve Servisler iş kolunu satın aldığından beri tüketiciler izlenen yol harikasından pek memnun değil. Fakat bugün Satya Nadella'nın yaptığı açıklamalar Windows Phone ekosisteminde yeni bir dönemin başladığına işaret ediyor.

Microsoft'un Windows Phone ekosistemindeki en büyük sorunu aslında pek belli olmasa da %97'sinin ulaşan Lumia hakimiyeti olarak gözüküyor. Samsung, LG ve Sony gibi global üreticilerin platforma gelmemelerinin en büyük nedeni de ekosistem içindeki böyle bir güce karşı rekabete girmek istememeleri olarak gösteriliyor.

Microsoft, artık Lumia cihazları sayısını daha aza indirecek.

Microsoft, önümüzdeki dönemde Lumia serisi cihazlarda yeni stratejiler gereği üç kategoride cihaz duyurusu yapacak. İş, bütçe ve amiral gemi olarak ayrılan üç kategoriye odaklanacaklarını belirten Microsoft yetkilileri, görünüşe bakılırsa bu üç kategoride yılda toplamda 6 yeni akıllı telefon duyurusu yapacak.

Microsoft, yeni stratejisi ile hem belirlenen üç kategoride çok daha iyi cihazlar sunarken, diğer taraftan da farklı üreticilerin geniş ürün yelpazesi içinde Windows Phone ekosistemindeki yerini almasını sağlamaya çalışacak.

• Beğen
Tepkiler: Murat Alper, kraliletisim, pirenuri ve 4 diğerleri

suyunsesi

suyunsesi

Üye
Aslında geniş bir genelleme ile düşündüğümde, son kullanıcı içinde kendileri içinde doğru bir adım gibi duruyor. İnşallah hepimiz için en hayırlısı olsun :).

• Beğen
Tepkiler: maydinmaydin
OnurYurdakul

OnurYurdakul

Üye
Bencede mantılı ama diğer platformdaki cihazları çekebilmek için onlarada bir ayrıcalık sunması gerekiyor HTCnin saati gibi.

Aybars1979

Aybars1979

Üye
devri biten pc lere verdiği önemin %10 unu telefona verseydi durumu bu kadar karmaşıklaşmazdı.

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
82 dolarlık bir wp cihazı kimler ister? :ehe

maydinmaydin

maydinmaydin

Üye
İlk çıktığında ne güzeldi 620-820-920 vardı. Sonrasında çeşit arttıkça kafa karışıklığı çoğaldı.

Aytaç-01

Aytaç-01

Üye
aynen
İlk çıktığında ne güzeldi 620-820-920 vardı. Sonrasında çeşit arttıkça kafa karışıklığı çoğaldı.
en azından neyin ne olduğunu bilirdik. şimdi sonu 5 olanlar falan türedi garip garip bakıyorum bu ne zaman çıktı lan diyorum :D

• Beğen
Tepkiler: maydinmaydin
Aybars1979

Aybars1979

Üye
aynen

en azından neyin ne olduğunu bilirdik. şimdi sonu 5 olanlar falan türedi garip garip bakıyorum bu ne zaman çıktı lan diyorum :D
o düzensizlik daha ziyade alt modellerde oldu 520-525-530-535/620-625-630-640-640xl üste çıktıkça kalmadı 820-830 / 920-930
aslında 640-640xl ayrı tutmak lazım belirgin olarak seleflerinden bariz farklı cihazlar ama 5xx serisinde bencede saçmalıklar vardı adam gibi bir model çıkartabilirlerdi ama yumurtlar gibi model çıkarttılar orada. ama muhtemel bu ürünler uzakdoğu pazarları için çıkartıldı ucuz, çeşitli ve satınalınabilir böylece adete oynamış oldu ms biraz pazarlama stratejisi yani samsungun bi zamanlar bolca yaptığıki hala da piyasada bir sürü a serisi bir sürü note ve bir sürü s serisine ek birde badaa cihazları ile dolu. elinizi rafta nereye atsanız bir samsung cihaza denk gelir resmen.

Emre

Üye
Gelen bilgilere göre Microsoft toplamda 7800 çalışanını işten çıkarmaya hazırlanıyor. Bunların büyük kısmı akıllı telefon donanımı departmanında çalışıyor. Bu bakımdan firmanın mobil bölüme cerrahi bir müdahale yaptığı net bir şekilde anlaşılmış oldu.

İşten çıkarma yanında Microsoft mali tablolara 7.6 milyar dolar zarar yazdırdı. Nokia'nın mobil cihazlar bölümünü satın aldıktan sonra firmanın bu işlemden hiçbir şekilde fayda göremediği ve kazanç elde edemediği basına yansımıştı. Uzmanlara göre Nokia mobil cihazlar için ödenen 7.2 milyar doların tamamı boşa gitmiş oldu.

Bazı kaynaklar Microsoft'un ağırlıklarından kurtulduğunu ve mobil pazarda daha hızlı manevra yapabilme imkanını elde ettiğini savunuyor. Bu yeniden yapılanmanın firmayı nasıl etkilediği ise Windows 10 mobil sürümün çıkışı ile anlaşılacak.

Microsoft geçen yıl da 18 000 çalışanı işten çıkarmıştı. Nokia mobil cihazlar bölümünün satın alınması ile alakalı bir durum olan işten çıkarmalar Satya Nadella'nın ilk işten çıkarma operasyonu olmuştu.

4MaGuS

4MaGuS

Üye
Gelen bilgilere göre Microsoft toplamda 7800 çalışanını işten çıkarmaya hazırlanıyor. Bunların büyük kısmı akıllı telefon donanımı departmanında çalışıyor. Bu bakımdan firmanın mobil bölüme cerrahi bir müdahale yaptığı net bir şekilde anlaşılmış oldu.

İşten çıkarma yanında Microsoft mali tablolara 7.6 milyar dolar zarar yazdırdı. Nokia'nın mobil cihazlar bölümünü satın aldıktan sonra firmanın bu işlemden hiçbir şekilde fayda göremediği ve kazanç elde edemediği basına yansımıştı. Uzmanlara göre Nokia mobil cihazlar için ödenen 7.2 milyar doların tamamı boşa gitmiş oldu.

Bazı kaynaklar Microsoft'un ağırlıklarından kurtulduğunu ve mobil pazarda daha hızlı manevra yapabilme imkanını elde ettiğini savunuyor. Bu yeniden yapılanmanın firmayı nasıl etkilediği ise Windows 10 mobil sürümün çıkışı ile anlaşılacak.

Microsoft geçen yıl da 18 000 çalışanı işten çıkarmıştı. Nokia mobil cihazlar bölümünün satın alınması ile alakalı bir durum olan işten çıkarmalar Satya Nadella'nın ilk işten çıkarma operasyonu olmuştu.
anlamadığım şu var microsoft için 7.6 milyar dolar o kadar önemlimi, şöyle düşünelim bu yeni çıkacak windows 10 yüzünden windows xp desteği kesildi ve bir çok kesin 1-2 yıl erteleme için tonlarca para ödediler sadece bir firmanın ödediği miktar 1 yıllık 36 milyar dolardı yanlış hatırlamıyorsam diğer bir çok firmada var bankalar var, bence bir yandan microsoft bu sayede kendi mali miktarı ne kadar bilmiyorum o kadar yüksek miktarlar kazanmıştır, şimdi bu rakamları düşününce bu miktar çok az geliyor bana, ali beyin yaptığı haberte belirtildiği gibi microosft biraz daha sınır koyarsa çok iyi olur ancak bu işçi çıkartırlması konusu biraz garip geliyor sanki kendimi orada çalışıyormuşta kovulmuş giib hissediyorum nedense, neyse zaten bizim görüşlerimize göre kararları değişmiyeceğine göre...

0MG90

0MG90

Üye
7800 kişiyi işten çıkaracaklar ve Nokia'ya ödenen miktardan daha fazla zarar etmişler. Ahh ah.

Aybars1979

Aybars1979

Üye
7800 kişiyi işten çıkaracaklar ve Nokia'ya ödenen miktardan daha fazla zarar etmişler. Ahh ah.
zarar etmesini anormal karşılamayın her zarar gerçek anlamda zarar olmaya bilir nedenine bakmak lazım. zarar muhtemel satın almalardan kaynaklıdır çünkü ms baya bir satın alma yaptı son dönemlerde hatta pek çok iyi bilinen firmada ms in hissesi var yanlışım olmasın ama apple ve facebook örnek olarak verilebilir. işten çıkarmaların zararla alakalı olduğunu düşünmüyorum muhtemel dünya genelinde daralan pazarla alakalı olabilir diye düşünüyorum. dünya genelinde bir sıkıntı var ve bu durum şuan tr dede var pek çok firma çaktırmadan üçer beşer eleman çıkartıyor son 1 yıldır.

0MG90

0MG90

Üye
zarar etmesini anormal karşılamayın her zarar gerçek anlamda zarar olmaya bilir nedenine bakmak lazım. zarar muhtemel satın almalardan kaynaklıdır çünkü ms baya bir satın alma yaptı son dönemlerde hatta pek çok iyi bilinen firmada ms in hissesi var yanlışım olmasın ama apple ve facebook örnek olarak verilebilir. işten çıkarmaların zararla alakalı olduğunu düşünmüyorum muhtemel dünya genelinde daralan pazarla alakalı olabilir diye düşünüyorum. dünya genelinde bir sıkıntı var ve bu durum şuan tr dede var pek çok firma çaktırmadan üçer beşer eleman çıkartıyor son 1 yıldır.
Microsoft'un zarar etmesi umurumda değil açıkçası. Ben orada Nokia'ya üzüldüm onu demeye çalıştım.

Aybars1979

Aybars1979

Üye
Microsoft'un zarar etmesi umurumda değil açıkçası. Ben orada Nokia'ya üzüldüm onu demeye çalıştım.
nokia ya üzülmeyin muhtemel onlar baya seviniyordur ellerinde atılları 7 milyar dolara sattılar yeniden yapılanıyorlar ms in yaptığı iyiliği kimse yapmaz onlara talih kuşu kondu başlarına resmen.

meg1ddo

meg1ddo

Üye
3 ayrı segment ve her segmentten 2 farklı cihaz, sanırım biri normal biri XL cihaz olacak, lumia930 ve 1520 gibi veya orta segment için lumia925 ile 1320 gibi. kafa karışıklığını giderir bizim için de iyi olur alt segmente bile iyi donanım verir, önceki bol cihazlı dönemlerde olduğu gibi birine kamera flaşı koymayıp diğerine koymak veya birinde 512 ram diğerine 1gb ram gibi sinir bozucu ve tercih konusunda kararımızı vermekte bizi zorlayan noktalar olmaz, normal bir kullanıcı için alt segment cihazı fazlasıyla yeterli olacak gibi.

• Beğen
Tepkiler: maydinmaydin ve B.A.R.O.N

Emre

Üye
nokia ya üzülmeyin muhtemel onlar baya seviniyordur ellerinde atılları 7 milyar dolara sattılar yeniden yapılanıyorlar ms in yaptığı iyiliği kimse yapmaz onlara talih kuşu kondu başlarına resmen.
mıcrosoft tökezledi insanlar dedigimiz noktaya geliyor yavaş yavaş

-_SEFA_-

-_SEFA_-

Üye
uA006 ne güzel demiş ki: ↑
nokia nerden baksan bir buçuk asırlık şirket. 3310'dan önce de vardı, microsofttan sonra da olmaya devam edecek. adamlar microsofta bir birimini satınca kepenk kapatıp evine mi gitti sandınız. adamların işi bu neleri hesaba katıp ortaklık yapıyorlar, satış yapıyorlar, sen burda oturduğun yerde yok ayağına sıktı, yok geleceği göremedi. he nokia mal. daha hala avrupada önemli yatırımları var, benim bildiğim kablo filan üretiyorlar, iletişimde sektöründe iş yapıyorlar. here uygulaması da başarılı bir uygulama, zaten nokia'nın uygulamalarının tamamı iyi, wp kullananlar bilir. her nokia haberinin altına gelip nokia bitti yazmayın artık çok bilmiş gibi.
kimse senin gibi her yere troll yorum atmıyo o konuda bş anlaşalım. He Nokia olmedi. Bitmedi ancak hiçbir zaman bi ms ile kapışacak bi firma olamaz. Tamam Nokia nun uygulamalarının bazıları cidden iyi. Ancak hepsini toplasan bi ms word etmez. Tamam cidden Nokia yı severdik. Yeni bi cihazla adam akıllı bi sistemle gelse (android hariç ) yine severim. Ancak şu gidişat hoş değil. Ben yıllarca androide karşı symbianı savundum. Nokia şimdi android kullanıyor. Bu benim gibi savunuculara küfür gibi oldu. Diğer segmentlerde iyi olabilir . Ancak mobil cihazlar bolumunde şuan hala bi kore malı s3 kadar bile yeri yok. He eski gucune kavuşabilir mi ? Belki. Ancak Nokia hakkında tartışmayı bu guce kavuştuğunda yaparız.

Üst Alt