Nokia S^3 Telefonlara Nasıl Flash Atılır? ( N8 üzerinden anlatılmıştır)

Sponsorlu Bağlantılar

uMTOku

Üye
Var kablosuz modem olmadı faturalı hat zaten beyaz bi ekran geliyor öle kalıyo geçmiyor

TheORCUN

TheORCUN

Üye
    Konu Sahibi
:S bilemicem. Telefonun yığın hafızasını biçimlendir, üstüne hard format at. Tekrar Flahsla. Flahsdan sonra kapa aç. Sonra dene. Olabilecek en temizi o.... Yoksa donanımsal derim...(Tabii doğru yapıyorsan..)

embome

embome

Üye
Arkadaşlar aynı işlemi C7, telefonumda deniyorum Fakat
şöle bi hata alıyorum,Bilgisi olan var mı...
Ayrıca C:\Program Files\Nokia\Phoenix\Products\RM-675 klasörüde mevcut...
Cihazı Algılayamıyor Sanırım.Phoenix,in yeni bir sürümü var mı nasıl temin edebiliriz...

Rich4arD

Rich4arD

Üye
Bütün herşeyi eksiksiz yaptım ve yükledim fakat succeded ten sonra yani bittikten sonra siyah ekranda test modemi local mode mi ne yazıyordu . Bitti . Ve sonra beyaz Ekranda NOKIA Yazdı ve öyle kaldı . Bekliyorum . Böyle olması normal mi ? . Açılmadı da . Kapatıp açmam mı gerekiyor ?

webgezgin

Üye
Cihazı Algılayamıyor Sanırım.Phoenix,in yeni bir sürümü var mı nasıl temin edebiliriz...

benim c7 dede aynı durum söz konusu yardım edebilecek biri yokmu herşey tamam ama phoenix görmüyo yukarıdaki hatayı veriyo eğer çözümünü bilen varsa lütfen yardım etsin .
son olarakta c7 lerin kilit kodunu bilen varmı 1234, 12345 vs... değil:bilmm

TheORCUN

TheORCUN

Üye
    Konu Sahibi

v2010 sürümü en son sürüm, Ama Phoenix'in derdi klasörü göremiyor olması... Cihazı görüyordur muhtemelen (Ovi Suite Modunda bağlıyorsan), ama Klasörü göremiyor, ya da klasörün içini... Pc'ni kapatıp aç, olmazsa sil tekrar yükle...

--------------- Ekleme ---------------

Bütün herşeyi eksiksiz yaptım ve yükledim fakat succeded ten sonra yani bittikten sonra siyah ekranda test modemi local mode mi ne yazıyordu . Bitti . Ve sonra beyaz Ekranda NOKIA Yazdı ve öyle kaldı . Bekliyorum . Böyle olması normal mi ? . Açılmadı da . Kapatıp açmam mı gerekiyor ?

Succeeded yazdıysa en sonunda, bir problem olmaması lazım... Kapatıp aç telefonu, yine takılırsa tekrar hard format at, tekrar yükle...(Ve yüklerken mümkünse ismi ismine kontrol et RM-596 klasörü içindekileri...
Hard Format sonrası da aynı şekilde donup kalırsa, en son ama kesin sorun Mass Memory'dedir. Virüs vardır... 5800'dan bilirsin belki hafıza kartında virüs olunca açılmazdı, kartı çıkarıp açar sonra kartı biçimlendirirdin... Fakat Mass Memory'i nasıl biçimlendirirsin bilemiyorum, bir araştırayım...

webgezgin

Üye

slm arkadaşlar bu hatayı alanlar bu linkteki phoenix i indirip kursunlar (http://www.maxicep.com/cep-icin-pc-...ervice_software_2010-24-3-43250-a-403302.html) bende işe yaradı hard format attığım telefonun bütün özellikleriyle geri geldi riskli ama işe yarıyo

Rich4arD

Rich4arD

Üye
Succeeded yazdıysa en sonunda, bir problem olmaması lazım... Kapatıp aç telefonu, yine takılırsa tekrar hard format at, tekrar yükle...(Ve yüklerken mümkünse ismi ismine kontrol et RM-596 klasörü içindekileri...
Hard Format sonrası da aynı şekilde donup kalırsa, en son ama kesin sorun Mass Memory'dedir. Virüs vardır... 5800'dan bilirsin belki hafıza kartında virüs olunca açılmazdı, kartı çıkarıp açar sonra kartı biçimlendirirdin... Fakat Mass Memory'i nasıl biçimlendirirsin bilemiyorum, bir araştırayım...
Yaptığım hiç bişeyde sorun yok yapmadan öncede mass memory biçimlendirmiştim ( zaten mass memory = Depo hafızası ) basılı tutunca biçimlendirilebiliyor . ve hard format atmıştım . Yorumumdan hemen sonra kapatıp açmıştım zaten . Sorun yok . Emeğin için teşekkürler .

matanist

matanist

Üye
Gerçekten çok tşk ederim yoğun uğraşlardan sonra sorunsuz oldu. Ovi de var haritalar da :D Klavyen dert görmesin

fikret3968

fikret3968

Üye
hocam ellerine sağlik acaba telefonun garantisi bozulurmu

TheORCUN

TheORCUN

Üye
    Konu Sahibi
hocam ellerine sağlik acaba telefonun garantisi bozulurmu
Yorumları da okusan konu sonrasında keşke.. Neyse tekrar yazayım, işlemi anlattığım şekilde yapmazsan cihaz zarar görebilir ve açılmayabilir... Risk senin... Eger temiz bir şekilde yaparsan garanti sorunu çıkmaz. Eğer telefon ölürse ve açılmaz hale gelirse ek bir işlem yapman gerekir, bu teknisyenler tarafından farkedilebilir, önemsemiyorlar genelde ama garanti dışı bırakabilirler...

güvenlik1960

güvenlik1960

Üye

arkadaşlar webgezgini nin verdiği son sürüm olan phoneix ile denedim hala aynı uyarıyı alıyorum C7 için başka deneyen varmı

TheORCUN

TheORCUN

Üye
    Konu Sahibi
Aynı zaten o Phoenix sürümleri :D... Sorun Phoenix'in Diskteki adresinde(Nokia klasörünün içinde) RM-675 klasörünü göremiyor olması. Rm-674 klasörünün olduğu yere iyi bak...

cabal21

cabal21

Üye
bu yontemi kullanarak istesem türkçeye cevirebilirmiyim telefonumu bir sorun olur mu? benim cihaz yurtdışından alma.

TheORCUN

TheORCUN

Üye
    Konu Sahibi
Bir sorun çıkacağını zannetmiyorum, ama bir bilgim de yok...

balkonkusu

balkonkusu

Üye
az önce ben de flashladım :) çok tşkler gerçekten emek verip anlatmışsın sorunsuzca da oldu ama telefon açılınca mini uygulama kaldırıldı dedi :) neyse ovi store de geldi ilk günkü gibi oldu :) tekrar tşkelr

TheORCUN

TheORCUN

Üye
    Konu Sahibi
O mini uygulama ekran widget'indeki Ovi Store kısayol uygulaması... Yüklü olmaz en başta... sen sonradan yükleyeceksin.. sorun da yüklenememesi işte :D yüklediysen problem yok :oke:

Esendağlı

Esendağlı

Üye
Harikasın kardeşim,ilk denemede olay tamamdır,eyvallah sağol

Üst Alt