Nokia S^3 Telefonlara Nasıl Flash Atılır? ( N8 üzerinden anlatılmıştır)

Sponsorlu Bağlantılar

bekir23

Üye
slm nbr kardes benim bir sorunum var benim nokıa n8 059D954 varan biri sectim ve 7 dosyayı indirdim dogru mu

TheORCUN

TheORCUN

Üye
    Konu Sahibi
Fotografta dogru dosyaları ve yanlış dosyaları gösterdim. uzantısı _002 olacak...

--------------- Ekleme ---------------

arkadaslar ben yaptım oldu gerı geldı butun hersey, fakat firmware yukledıkten sonra tekrardan telefonu kapatıp bı acın, olmazsa ıkı uc kere hard reset atın ben oyle yaptım oyle duzeldı cunku, unutmayın sonu 002 olanı ındıreceksınız

Firmware yüklendikten sonra zaten telefon kendi kapanıp açılır, bir daha kapatıp açmaya gerek yok. Fakat niye tekrar hard format atıyorsun, hard format sonrası telefonun yarısı uçup gidiyor zaten, sen bu işlemle onu kurtarıyorsun, bir daha mı kaybedeceksin tekrar formatlayıp :D

geceler77

geceler77

Üye
currently selected data-package retrieving failed 0x840E0818-(2079455208) Framework The digital signature verification failes because the signature file could not be found

buşekilde bir hata alıyorum prodck code kısmındaki yere geldigimde

currently selected data-package retrieving failed 0x840E0818-(2079455208) Framework The digital signature verification failes because the signature file could not be found

sonu sonu 002 olanda bu hatayı aldım yuklemede sıkıntı oldu sonu 01 olanı indirerek denedim hiçbir sorunolmadı nefarkvar

TheORCUN

TheORCUN

Üye
    Konu Sahibi

sonu sonu 002 olanda bu hatayı aldım yuklemede sıkıntı oldu sonu 01 olanı indirerek denedim hiçbir sorunolmadı nefarkvar

_001 11.12 sürümünün ilk çıkanı, _002 ise güncelleştirilmiş, düzeltilmiş hali. 2si de orijinal, farkı yok. Sen Navifirm'i ve indirdiğin dosyaları sil, bilgisayarını kapatıp aç tekrar dene. Olmazsa bir internet cafeden indir ve yükle. ne yaparsan yap _002 yükle :D

geceler77

geceler77

Üye
_001 11.12 sürümünün ilk çıkanı, _002 ise güncelleştirilmiş, düzeltilmiş hali. 2si de orijinal, farkı yok. Sen Navifirm'i ve indirdiğin dosyaları sil, bilgisayarını kapatıp aç tekrar dene. Olmazsa bir internet cafeden indir ve yükle. ne yaparsan yap _002 yükle :D

halletim hocam tamam sagolasın ilgilendigin için navafirm den yeniden indirdim soyaları sorun kalmadı tnkss

peki cihaz kurdugumuzun 1 mi 2 mi oldugunu nereden anlaya biliriz yazılım ve guncelllemeler kısımnda ne yaması gerekiyor

TheORCUN

TheORCUN

Üye
    Konu Sahibi
Phoenix'de Scan Product dedikten sonra Product->Phone Information yolunu izleyip telefonun her şeyini ögrenebilirsin. Variant kısmı 002'dir. Yani 11.12 versiyonunun 2. düzenlemesidir bir anlamda. Normal telefonun üzerinden bakılarak anlaşılacak bir durum değil. Aslında teknik uzmanların görebildiği bir şey ama zorlayınca biz de görüyoruz yani :D

Ayrıca senin cihazın 001 de olsa 002 de olsa sen 002 kur. Daha güncelidir...

tabiki89

tabiki89

Üye
Eyw teşekkürler

elektronikmüh

elektronikmüh

Üye
c7 için product kod bu : 059B5G8

ama v12.004 için bu kod bulamıyor ki ?
cihazda bu versiyon yüklü. bi altında 12.003 te yani bu product kod çıkıyor fakat 2 sorun var. birincisi 002 yok :) ikincisi teli geçmişe güncellemek teli uçuruyor ?

ne yapacagım ben şimdi ?

balkonkusu

balkonkusu

Üye
Чσu Kиσω;3092065' Alıntı:
c7 için product kod bu : 059B5G8

ama v12.004 için bu kod bulamıyor ki ?
cihazda bu versiyon yüklü. bi altında 12.003 te yani bu product kod çıkıyor fakat 2 sorun var. birincisi 002 yok :) ikincisi teli geçmişe güncellemek teli uçuruyor ?

ne yapacagım ben şimdi ?

n8 bir ara güncelledi sanırım ondan 002 vardır c7 de de güncelleme oldu mu olduysa 002 olması geekir sanırım :S

elektronikmüh

elektronikmüh

Üye
navide türkiye için c7 yani 12.004 yok. henüz yayınlamamışlar demek ki ? bulamadım ben.
illa naviden mi indirmemiz gerekir ?

TheORCUN

TheORCUN

Üye
    Konu Sahibi
C7 nin yeni çıkan sürümü henüz türkçeleştirilmemiştir kuvvetle muhtemel... 3 4 gün sonra tekrar deneyin :)

Bu arada tam anlaşılmayan bir konu var. _002 yüklemek şart değil. _001 vardır _001 yüklersiniz, _005 vardır _005 yüklersiniz. En son çıkan ne varsa onu yükleyin. İlla ki _002 yüklemenize gerek yok... :) Bir versiyon bir kere çıkmaz, çıktıktan sonra ek modifiyeler yapılır o versiyona, _001 _002 de budur. Belki 2 3 gün sonra N8 için _003 de çıkabilir yani... _002 si olmayan N8 ler var hem de...

Чσu Kиσω;3093552' Alıntı:
navide türkiye için c7 yani 12.004 yok. henüz yayınlamamışlar demek ki ? bulamadım ben.
illa naviden mi indirmemiz gerekir ?
Ve evet, Navifirm den indirin kesinlikle... En güveniliri o çünkü.:oke:

betoner

betoner

Üye
Resimlerde anlatılanlar gibi yapınca sürekli hata aldım. Ancak File open product elle seçim yaparak flashing dead phone USB ile atabildim. Telefonum eskisi gibi oldu. Teşekkürler.

TheORCUN

TheORCUN

Üye
    Konu Sahibi
Düzeldiyse sorun yok :) yalnız keşke sorsaydın. O işlem teknik uzmanlar tarafından farkedilebiliyor. Pek önemsemiyorlar artık ama telefonun garanti dışı kalmaz inş..

gokser01

gokser01

Üye
teşşekkürler kardeş en kısa zamanda denicem...

~ FenX ~

Üye
Teşekkürler 2 Haftadır Yapmadığım Şey Kalmamıştı, Sonunda Oldu :biggrin:

TheORCUN

TheORCUN

Üye
    Konu Sahibi
Bir şey değil :) geçmiş olsun :oke:

Rich4arD

Rich4arD

Üye
Kardeşim tüm yorumları baştan sona okudum ve kesinlikle bi sorun ve eksik olmadığını fark ettim . Teşekkürünü verdim hak ediyorsun . Teşekkür sayın 11 şaşıyorum .
Eve gidince yükleyecem.
Ellerine ağzına sağlık .

TheORCUN

TheORCUN

Üye
    Konu Sahibi
Kardeşim tüm yorumları baştan sona okudum ve kesinlikle bi sorun ve eksik olmadığını fark ettim . Teşekkürünü verdim hak ediyorsun . Teşekkür sayın 11 şaşıyorum .
Eve gidince yükleyecem.
Ellerine ağzına sağlık .

Ben teşekkür ederim :)

uMTOku

Üye
Ovi mağaza bembeyaz bi ekranda kalıyor ne yapabilirm?

TheORCUN

TheORCUN

Üye
    Konu Sahibi
İnternet bağlantın var mı?

Üst Alt