Nokia N900 | X-Terminal ile OverClock (Hız Aştırma) | 700MHz 750MHz 800MHz 825MHz 900MHz 930MHz

Sponsorlu Bağlantılar

abdülhey25

abdülhey25

Üye
tedirgin oldum bende çünkü ne zaman baksam açtığımda 900 yazıyor sonra drek 125e iniyor.. iyi oldu söylediğin sağolasın :)

grimser

Üye
konuyu takip eden biri varsa lütfen cevaplasın, dün 900 mhz olarak uyguladım sorun çıkmadı evet telefonda hızlandı fakat şimdi farkettimki telefona mesaj gelmiyor.Ben yolladıgımda karşı tarafa ulaşıyor, ama bana mesaj geldiğinde telefonda herhagi bir uyarı çıkmıyor, denedim hatta kapatıp açtım ama düzelmedi. Ne ilgisi var yaptığım işlemle anlam veremedim ama bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

iyi forumlar

onur_77

onur_77

Üye
kardeşim bende dün 900 mhz yaptım sorun yok mesaj alıyorum gönderiyorum :/

grimser

Üye
çözdüm :)

yönlendirmeleri iptal etmek için ##21# uygulamayı denedim ama hücresel veri mevcut değil diye hata verdi, starhash enabler bozuldu diye düşünüp kaldırıp yeniden kurdum ve iptali uyguladım sorun çözüldü.Bu seferde telefon prizden şarj almaz oldu bilg.den şarj ettim ama şimdi o da düzeldi.Ohh çok mutlu oldum :)

mep95

Üye
600MHz' e geri dönmek için X-Terminal kodları...

Kod:
root
apt-get -f update
yada

Kod:
root
apt-get -f update
apt-get -f install
yada tam tersi

Kod:
root
apt-get -f install
apt-get -f update
deneyebilirsiniz...

Not : Kendi sistemimde denemedim. Yani 900MHz' den geri dönmeyi düşünmüyorum. Eğer ki bu kodlar işe yaramazsa N900' ü Flashladığınız zaman bütün ayarlarınız sıfırlanacağı için 600MHz' e geri dönüş sağlayabilirsiniz...
Yapıyorum yapıyorum eski haline dönmüyor ??

tembar

Üye
Merhaba arkadaslar.. öncelikle paylaşim ve emeginiz için teşekkürler..

Ben aynen yazildigi gibi defalarca uyguladim. Ama herseferinde bana dosya yok. Atlanior diyor. Yani girdigim kodun devaminda does not exist. Skipping. Yaziyor.. Sebebi ne olabilir.. Dökümanlara bakiyorum dosya orda.. Lütfen acil yardim edebilecek varmi şuan forumda.. şimdiden teşekkürler..

osmanayman

osmanayman

Üye
Merhaba arkadaslar.. öncelikle paylaşim ve emeginiz için teşekkürler..

Ben aynen yazildigi gibi defalarca uyguladim. Ama herseferinde bana dosya yok. Atlanior diyor. Yani girdigim kodun devaminda does not exist. Skipping. Yaziyor.. Sebebi ne olabilir.. Dökümanlara bakiyorum dosya orda.. Lütfen acil yardim edebilecek varmi şuan forumda.. şimdiden teşekkürler..

Bunlara pek gerek kalmadı artık kernel v50 ve cpufrekui yi yükle overclock yapabilirsin...:oke:

• Beğen
Tepkiler: tembar

tembar

Üye
saolasın hocam hallettim.

yuzuk

Üye
slm hocam onlari nereden indircez link varmi

osmanayman

osmanayman

Üye
Kerneli upload ettim linkten indirebilirsin... İçindeki "Kernel" klasörünü direk MyDocs'a at gireceğin kodlar dosya içerisinde... Şayet multiboot'a ihtiyacın yoksa onu es geçebilirsin... Kodları tek tek ve en altta toplu şekilde yazdım... İstediğin şekilde girebilirsin... cpufrequi programını uygulama yöneticisinden indirebilirsin... Sorun olursa burdayım... Selametle... :oke:

Link:

• Beğen
Tepkiler: doblark