Nokia N900 | X-Terminal ile OverClock (Hız Aştırma) | 700MHz 750MHz 800MHz 825MHz 900MHz 930MHz

Sponsorlu Bağlantılar

osmanayman

osmanayman

Üye
Valla bende arada resetler başladı... Fakat mühim birşey olacağını zannetmiyorum... Olursa da olsun... Ya dayanır ya da çöpe gider, telefonum bilir... :D

madman04

Üye
ya bende pr 1.3 yüklü denedem not found yazıo x terminaldemi bi hata yaptım yoksa 1.3 e uygun değlmi

giray38

giray38

Üye
Sarj ne durumda oluyor overclocktan sonra ?

osmanayman

osmanayman

Üye
Ben de sorun yok...:oke:

mysns

Üye
Arkadaşlar 1 ghz ve üzeri hız aşırtmalarda belli süre sonra n900 de fazla ısınma ve bundan dolayı reset ile Bataryası çok hızlı boşalmaya başlıyormuş dikkat edin ,testlerde en uygun değer 800 mhz olarak seçilmiş ancak 825 de olabilir.900 mhz de bile belli bir süre sonra reset atma sorunu olan arkadaşlar var.Hız seçiminizde yardımcı olmak istedim.

yolcuasog

yolcuasog

Üye
ya arkadaşlar ben bu telefonda özürlü gibi oldum.ne yazdıysanız yaptım ama x-terminalle bir turlu olmuyor.not found,skipping yazıyor.herseyı dedıgınız gıbı yaptım.anlamıyorum sorun ne?

osmanayman

osmanayman

Üye
Bu telefon kurcalamayı sevenler için... Foruma bakın başka yöntemler var işinizi görür İnşallah...:oke:

beyzade63

Üye
hocam bana yardımcı olun ben n900 cihazımı sarja koydugum da çok ısınıyor aşırı derecede

----------Eklendi @ 10:42:12 ---------- Yazıldı @ 10:41:04 ----------

yeni aldım sorunlumu yksa programla hal olurmu işlemci hızı 600

osmanayman

osmanayman

Üye
Aynısı bazen bende de oluyor... İnşallah bir sıkıntı olmaz...:oke:

mert_1047

mert_1047

Üye
Isınma sorunum yok ısınma sorunu genelde eğer şarzdayken telefonla uğraşırsanız olur

fatality123

fatality123

Üye
uyguladım ve oldu.teşekkürler anlatım için..

bence insanların yapamadığı şey mydocs a atın dosyayı diyorsunuz n900ün ana dizini olarak algılamıyorlar.Dökümanlar klasörüne atıyorlar.ondan bence dökümanlara atın yazmayın n900 ana dizine atın diyin

aynen öyle.bu yorumu görünce yapabildim.

fatality123

fatality123

Üye
600mhz e bir türlü dönemedim :(

3319055

Üye
tşkrler işe yaradı 800mhz ye yükselttim işimi görür şimdilik sanırsam

----------Eklendi @ 22:09:40 ---------- Yazıldı @ 20:53:55 ----------

bende bi problem var arkadaşlar ilk 800mhz yaptım teli kapatıp açınca geri 600mhz ye düştü sonra 900mhz yi ındirdim onu denedim fakat oda tali kapayıp açınca 600mhz ye geri indi orjinale dönüyor yani anlayamadım ben nie böyle olduğunu...

NR6630

NR6630

Üye
o orpgramın zaten özelliği odur paniğe gerek yok normaldir , telefon acil kasılmalarda tehlike doğuran ısılara geldiğinde kendini bazen kapatıp açar ve eski mhz ye geçiş sağlanır tehlike atlatması açısından sıfırlanıyo sorun yok:oke:

fatality123

fatality123

Üye

bende bi problem var arkadaşlar ilk 800mhz yaptım teli kapatıp açınca geri 600mhz ye düştü sonra 900mhz yi ındirdim onu denedim fakat oda tali kapayıp açınca 600mhz ye geri indi orjinale dönüyor yani anlayamadım ben nie böyle olduğunu...

program ismi nedir?

mep95

Üye
Önemli Not : Bu sayfayı okuyorsanız ve okuduklarınızı uygulamak istiyorsanız eğer cihazınızı riske atmadan önce BURAYI MUTLAKA OKUYUNUZ...!!!

Yapacağınız bu işlemler esnasında cihazınıza zarar verebilirsiniz. Yada yaptığınız bu işlem sonucunda cihazınız zamanla ömrünü yitirebilir. Cihazınızın zarar görmesi sonucunda ŞAHSIM ve MAXİCEP KESİNLİKLE SORUMLU TUTULAMAZ...

Nokia N900 | X-Terminal ile OverClock (Hız Aştırma) İşlemine Başlıyoruz...

Not : İşlemlere başlamadan önce N900' de Rootsh paketinin yüklü olduğundan emin olunuz...

Yapmak istediğiniz Hız Aştırmaya göre indirmiş olduğunuz MHz dosyasını N900' e atınız. (MyDocs) Daha sonra X-Terminalini açıp indirdiğiniz MHz dosyasına göre X-Terminaline Kodu giriniz.

700 MHz için X-Terminaline girilmesi gereken kod :
Kod:
root
fiasco-image-update /home/user/MyDocs/zImage700mhz.fiasco
750 MHz için X-Terminaline girilmesi gereken kod :
Kod:
root
fiasco-image-update /home/user/MyDocs/zImage750mhz.fiasco
800 MHz için X-Terminaline girilmesi gereken kod :
Kod:
root
fiasco-image-update /home/user/MyDocs/zImage800mhz.fiasco
825 MHz için X-Terminaline girilmesi gereken kod :
Kod:
root
fiasco-image-update /home/user/MyDocs/zImage825mhz.fiasco
900 MHz için X-Terminaline girilmesi gereken kod :
Kod:
root
fiasco-image-update /home/user/MyDocs/zImage900mhz.fiasco
X-Terminal paneli Büyük/Küçük harfe duyarlıdır. Lütfen kodları dikkatli yazınız. Büyük/Küçük harfe dikkat ediniz. Arada bırakılan boşluklara dikkat ediniz. Her kod yazımı bitiminden sonra ENTER tuşuna basıp ikinci koda geçiniz. İşleminizi tamamladıktan sonra cihazınızı Kapatıp/Açınız...

Cihazınız açıldıkta sonra işlemin başarı ile sonuçlanıp sonuçlanmadığını öğrenmek için Conky uygulamasını telefonunuz yükleyiniz.

600MHz' e geri dönmek için X-Terminal kodları...

Kod:
root
apt-get -f update
yada

Kod:
root
apt-get -f update
apt-get -f install
yada tam tersi

Kod:
root
apt-get -f install
apt-get -f update
deneyebilirsiniz...

Not : Kendi sistemimde denemedim. Yani 900MHz' den geri dönmeyi düşünmüyorum. Eğer ki bu kodlar işe yaramazsa N900' ü Flashladığınız zaman bütün ayarlarınız sıfırlanacağı için 600MHz' e geri dönüş sağlayabilirsiniz...

Ue-Gazi Yorumu: Olduğunca basite indirerek anlatmaya çalıştım. Ekran görüntülerinden de anlayacağınız üsere kendi sistemimede OverClock yaptım ve şuan 900MHz' de çalışıyor. Zaten canavar gibiydi şimdi çift başlı canavar oldu. :)

Anlatım ve Uygulama : ULAŞ Bilişim
Eyvallah kardeşim sağolasın ...

enduroclub81

Üye
zImage1150mhz dosyası elınızde varmı acaba ben netten bulamadım flash ıle atıcam

potman55

Üye

aynı hata bendede var ne yapcam yardım edin lütfen :(((

abdülhey25

abdülhey25

Üye
abi ben herşeyi gayet düzgün yaptım işlem bittikten sonrada teli kapatım açtım sonra conkye girdiğimde ilk baş 900 yazdı sonra 125e indi şimdi de bi 125 oluyo bi 500 değişiyo ama 900 olmuyo :( bi yardımcı olun ya çok moralim bozuldu yükseltelim derken iyice batırdık :(

osmanayman

osmanayman

Üye
Sorun yok kardeş... O arada gider gelir... 900'desin merak etme... :oke: