OPPtimizer ile Hız Aşırtma (Overclock)

Sponsorlu Bağlantılar

ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
aegis hack olayını biliyorum aegis hack icin dediklerin dogru fakat buraya bilgi tartışmak icin yorum atmadım sadece dpkg -i komutu ile işlem görmez deb install bu konuda başarısız kalıyor iki gün önce denedim olmuyor oluyorsa bilgilenmek isterim kızmaya luzüm yok inception aegis hack cıktıktan sonra kaldırıldı biliyorum ;)

fnldstntn

Üye
Ben OPPtimizeri aegis hack ile kurdum hiçbir sorun çıkmadı ayrıca aegis hack veya inception gerektiren uygulamalarda eğer aegis hack yüklü ise terminalden normal yükleme yapar gibi fakat dpkg -i komutunun başına aegis ekleyerek aegis-dpkg -i şeklinde kullanmanız gerek veya debinstaller ile trusted butonunu aktif ederek dpkg yüklemesine tıklamanız gerek...

• Beğen
Tepkiler: pRime.
ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
Şimdi oldu ;)
dogru anlatınca oluyor demekki bilgi icin teşekkürler

pRime.

pRime.

Üye
    Konu Sahibi
benim açtığım konularda anlatılanla üstteki mesajda anlatılan arasında ne fark var nereyi yanlış anlatmışım açıklayabilir misin? "kızmaya lüzum yok" gibi saçma bir cevap yerine doğru dürüst mantıklı bir cevap bekliyorum senden. hepsini biliyorsundur eminim.

iki sayfa önce yazdığım mesaja da bir bakalım:
iki farklı yol var seç birini kur.

aegis hack kuruluysa dosyayı mydocs'a atıp, cd /home/user/MyDocs yazıp aegis-dpkg -i debinstall_1.0.2_armel.deb yazıp kurabilirsin.

veya

güvenilir repoyu kurduysan, apt-get install debinstall yazıp repodan indirerek kurabilirsin.

üstteki arkadaş ne yazmış bakalım:
eğer aegis hack yüklü ise terminalden normal yükleme yapar gibi fakat dpkg -i komutunun başına aegis ekleyerek aegis-dpkg -i şeklinde kullanmanız gerek veya debinstaller ile trusted butonunu aktif ederek dpkg yüklemesine tıklamanız gerek...

mesela diger arkadaş debinstaller'ı yükleyemediğini söylemişti ben apt-get install debinstall ile sorunsuz olarak yükledim:

yardımcı olmaya çalışıyorum sadece eğer anlatımları yeterince açık bulmuyorsanız söyleyin ki ona göre üç konu ile alakalı detaylı bir anlatım hazırlayacağım.

ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
eyvallah kardeşim konuyu sayende anlamış oldum
fakat "kızmaya luzüm" yok dedim neden? Kızar gibi bir durumun var
yada bana öyle geliyor
seninde konuşma yapın bu şekilde anlamış oldum
acıklama icin ve konular icin teşekkürler

tamamen yanlış anlaşılma

Seglopsi

Seglopsi

Üye

1.32GHz-1.3V sicaklik 19 derece :)

yakin zamanda 1.5GHz uzerinde SS atabilirim.

pRime.

pRime.

Üye
    Konu Sahibi
nasıl ayarladın?

Seglopsi

Seglopsi

Üye
yük altında değilken serdar. yük altındayken 28 dereceyi buluyordu sıcaklık. ayarlar 1.32 GHz-1.3V opptimizderden yapılabilir.yeni overclock rekoru olsa gerek :) geçen gün yapmıştım paylaşayım dedim :)

• Beğen
Tepkiler: fnldstntn
pRime.

pRime.

Üye
    Konu Sahibi
Güzel. nası yaptın peki?

Seglopsi

Seglopsi

Üye
aslında yaptığım iş opptimizer'in yaptığı işin manuel olarak yapımı. frekans ve voltaj değerleri farklı sadece. yakın zamanda anlatımını yaparım.

rashitshain

rashitshain

Üye
arkadaş bu opptimizeri çalıştıramadım dosyayı normal şekilde managerden açıp kurdum terminale yazdığınız kodları giriyorum hiç bir tepki yok bir de inception da kurulu değil onu kurmaya da gerek yok deniliyor yardımcı olabilir misiniz ?

fnldstntn

Üye
arkadaş bu opptimizeri çalıştıramadım dosyayı normal şekilde managerden açıp kurdum terminale yazdığınız kodları giriyorum hiç bir tepki yok bir de inception da kurulu değil onu kurmaya da gerek yok deniliyor yardımcı olabilir misiniz ?
İlk sayfadan zip dosyasını indir ve MyDocsa (pc ye bagladığında karşına çıkan ilk Klasör) at...Aegis hack yüklü ise terminali aç devel-su (rootme) ile root ol ardından cd /home/user/MyDocs deyip enterla ardından aegis-dpkg -i opptimizer_1.5.4_armel.deb yazı enterla ve yüklenmesini bekle tekrar aegis-dpkg -i opptimizer-ui_1.2.7_armel.deb yaz ve enterla...(boşluk ve büyük küçükharflerin aynı olmasına dikkat et...) veya debinstaller yüklü ise dosya y.netiçisinden açtığın zaman en alttan trusted butonunu aktif et...

Seglopsi

Seglopsi

Üye
inception'a şöyle gerek yok, aegis hack yüklü ise. aegis hack installer'i yüklemen gerek. birde deb installer'i yüklersen çok daha kolay yaparsın. Qtweak'da modları var.

rashitshain

rashitshain

Üye
teşekkür ettim