Nokia Lumia 920'nin pili hemen bitiyor mu?

Sponsorlu Bağlantılar

dilmenibrahim

dilmenibrahim

Üye
iyi gidiyor benim N8 in pil ömrü bitmişti bir yılda değiştiler bu akşam şarj dan tam dolu aldım saba tel kapanmış şekilde buldum şaşırdım acaba int bağlımı kaldı diyecem yinede bitmemesi lşazım bakalım tekrar şarjda umarım bu tip pil durumları ile lumia da karşılaşmayalım

phantomddl

Üye
24 Saat oldu şarjdan çıkaralı, %14 şarjım var.
Uyurken stand-by konumunda 6 Saat içinde %5-6 gibi bir azalma olmuş.

papakudioflu

papakudioflu

Admin
24 Saat oldu şarjdan çıkaralı, %14 şarjım var.
Uyurken stand-by konumunda 6 Saat içinde %5-6 gibi bir azalma olmuş.

bir hafta dolduktan sonra bir kac ince ayarla iki gunu cok rahat cikaricak demek ki:D

• Beğen
Tepkiler: nanotex
komando04

komando04

Üye
valla arkadaşlar şarj şimdilik biraz hızlı gidiyor amagitgide düzeliyor bende öyle oluyor izlenimlerim bu şekilde

papakudioflu

papakudioflu

Admin
arkadaşlar ufak bir ipucu vereyim. Mesela telefonunuzu gece yatarken şarja taktiniz ve sabah cikarttiniz. Gece 24:00'da şarja taktiginizi duşunursek telefonunuz muhtemelen 2:30 sularinda şarj olmuş olur. Sabah saat 8'de cikarttiginizda bataryaniz %100 ve gecen sure bir saatten az der. Fakat gercekte durum oyle olmuyor. Şarjdan cikarttiktan sonra hic bir şey yapmasanizda ilk 1-2 saatlik dilimde %10-15 şarj kaybi gozukur. yani demek istedigim şarjin dolumuyla şizin cihazi şarjdan cikartmaniz arasinda gecen yaklaşik 5.5 saatlik sure şarjdan cikarttiktan sonra bir saat icinde batarya yuzdesinden duşuyor. Bu bir hata mi yoksa bilerek mi yapildi bilmiyorum ama boyle bir durum soz konusu.Tabi bu durum telefonun kalan şarj suresini hatali hesaplamasina sebep oluyor.

ozctn

Üye
Saat 2 itibariyle bitirdim. 7 saat gibi gitti oylede cok agir kullanmadim 5-6 telefon gorusmesi, 5 dklik skype gorusmesi, 2 uygulama kurulumu, 2 smartshot, 1 panaroma cekimi, 2 email, 10 dk oyun, 20 dk surf gibi. Umarim bi guncelleme gelir veya zamanla batarya kendine gelir.

papakudioflu

papakudioflu

Admin
Saat 2 itibariyle bitirdim. 7 saat gibi gitti oylede cok agir kullanmadim 5-6 telefon gorusmesi, 5 dklik skype gorusmesi, 2 uygulama kurulumu, 2 smartshot, 1 panaroma cekimi, 2 email, 10 dk oyun, 20 dk surf gibi. Umarim bi guncelleme gelir veya zamanla batarya kendine gelir.

bir hafta sonra şarjin normale donmeye başlar.

phantomddl

Üye
%8'den %100'e şarj olması 2 saat sürdü. Şarjdayken 1 telefon görüşmesi yaptım 20 sms attım.

ecel54

ecel54

Üye
ilk aldığımda benimde çok çabuk olmasada bitiyordu ama şimdi iyi gidiyor

gdervisoglu

gdervisoglu

Üye
Turkcell'ciler internet hızını test edebilirler mi? Speedtest ile..

Çift taşıyıcı teknolojisi ile ne kadar hız yakalayabiliyorlar?

phantomddl

Üye
1 Gün 3 Saat, %30 kaldı.

- Ekran ışığını kendim ayarlıyorum
- Wifi Açık
- 80 Sms gönderim, 80 sms aldım
- 10-15 Dakika Telefon görüşmesi
- 30 Tane fotoğraf çekimi, çoğu gece.
- 20-30 Dakika oyun oynadım (AE 3D Motor & Angry Birds Star Wars)
- Bir kaç kez Facebook'a baktım
- Skydrive'a dosya transferi, ve marketten oyun indirme

Benim kullanımıma göre iyi gidiyor şarjı.

Placebo-

Placebo-

Üye
1 Gün 3 Saat, %30 kaldı.

- Wifi Açık

Senin cihaz iyi çıktı ya. :ehe

papakudioflu

papakudioflu

Admin
1 Gün 3 Saat, %30 kaldı.

- Wifi Açık

demek ki bende 12-14 saat gider baya iyiymiş:hmmm

nanotex

nanotex

Üye
    Konu Sahibi
"Nokia Lumia 920, çok yaratıcı ve yenilikçi bir ürün. Bir çok farklı deneyimi bir arada sunuyor. Görüntüleme teknolojisinden, navigasyon çözümlerine, eğlence özelliklerinden, sahip olduğu birbirinden kullanışlı uygulamaları göz önüne aldığımızda ürünü kullananların Lumia 920'yi, kolay kolay ellerinden düşüremediklerini görüyoruz. Lumia 920 içerisinde 2000 mAh kapasitesinde bir pil bulunuyor. Bu kapasite de sektör standartlarının üzerinde. Örnek vermek gerekirse Lumia 920 sahip olduğu pil performansı ile 3 saate yakın bir süre " Optik Görüntü Sabitleme / Optical Image Stabilization" özelliği ile video kaydı yapabiliyor. Bu da aslında ürünün pil performansını çok net olarak gösteriyor. Kullanıcılarımıza ürünü ilk aldıklarında, ürünü tamamen şarj ettikten sonra kullanmalarını önüyoruz. Ayrıca, kullanıcılarımıza yeri gelmişken kablosuz şarj özelliğinden de bahsetmek isteriz. Kullanıcılarımız aldıkları kablosuz şarj üniteleriyle Lumia 920'lerini gün içinde rahatlıkla şarj edebilir ve Lumia 920'lerini her daim hazır tutabilirler."

Kaynak:
http://www.chip.com.tr/haber/nokia-dan-lumia-920-aciklamasi_37033.html

papakudioflu

papakudioflu

Admin
nonia Turkiye'nin pil performansi şikayetlerine karşi yaptigi aciklama:D

komando04

komando04

Üye
nonia Turkiye'nin pil performansi şikayetlerine karşi yaptigi aciklama:D

Ali abi bu senin şarj konusunda söylemiş olduğun olay gerçekten doğru mesela şarja takıyorum doluyor internete giriyorum bilmem müzik dinliyorum ama dolduktan sonra şarj cihaZını çıkarmadan yapıyoruz bunu ve 20-25 dakika sonra tekrar şarj almaya başlıyor ama bazense almıyor şarj göstergeside gidip. Gelmiyor bizlerde sanıyoruzkı şarj hep fulleniyo bir çıkarıyoruz sonra şarj yarıya inmiş

nanotex

nanotex

Üye
    Konu Sahibi

Ali abi bu senin şarj konusunda söylemiş olduğun olay gerçekten doğru mesela şarja takıyorum doluyor internete giriyorum bilmem müzik dinliyorum ama dolduktan sonra şarj cihaZını çıkarmadan yapıyoruz bunu ve 20-25 dakika sonra tekrar şarj almaya başlıyor ama bazense almıyor şarj göstergeside gidip. Gelmiyor bizlerde sanıyoruzkı şarj hep fulleniyo bir çıkarıyoruz sonra şarj yarıya inmiş
Büyük sorun. Donanımsal olabilir mi?

papakudioflu

papakudioflu

Admin

Büyük sorun. Donanımsal olabilir mi?

hayir yazilimsal bir olay. Aslinda sorun da degil bu şekilde programlanmiş basit bir guncellemeyle degiltirilebilir. Mesela lumia800 lerde bir guncellemeyle şarj suresi iki katina cikmişti.

nanotex

nanotex

Üye
    Konu Sahibi

hayir yazilimsal bir olay. Aslinda sorun da degil bu şekilde programlanmiş basit bir guncellemeyle degiltirilebilir. Mesela lumia800 lerde bir guncellemeyle şarj suresi iki katina cikmişti.
Hey maşallah. Lumia 920 de ölümsüz olur artık :D