Nokia Lumia 520 Kilit Tuşu Bozuldu

 • 24 Eylül 2013
 • 21909 Okunma
 • 10 Cevap

 1. Merhaba arkadaşlar.
  Nokia Lumia 520 cihazımın tuş kilidini açtıktan sonra tuşlarını tekrar kilitleyemedim. Kapağı açıp baktığımda o minik tuşun sol taraftaki lehimden kopup içeriye girdiğini gördüm. Bu cihazı alalı daha 45 gün oldu. Yani hiç beklenmedik bi anda olanlar oldu. Buraya kadarı hikaye idi gelelim asıl konuya. Bu cihazı Eskişehir'deki Nokia Care'e verdiğimizde cihaz garanti kapsamına girer mi? Girmezse ne kadarlık bi fatura çıkartırlar? Yardım ederseniz çok sevinirim.
   


  Yazan: brk-rtrk
 2. muhtemelen kapak değişimi olacaktır ve pek fazla bir şey tutmaz. Nokia Care de garanti dahilinde değiştirebilir.
   
 3. Sanırım yanlış anlaşıldı kapaktaki tuş değil. Kapağı çıkardığınızda görünen o yeşil plakaya bağlı(lehimli) plakadan bahsediyorum.
   
 4. o kullanıcı hatasından kopmaz. Garanti dahilinde tamiri yapılıcaktır. Servise vermenizi tavsiye ederim.
   
 5. Zaten götüreceğim yer Nokia'nın Eskişehir'deki servisi olan yer. Bakalım yarın götüreceğim. İnşallah garanti kapsamında yaparlar.
  ---
  Cihazı dün götürdüm. garanti kapsamında mekanik parça değişimi yapılmış. Bugünde aldım. Yani konu kilit
   
 6. Lumia serisi ve yeni Nokia ile ilgili olmasada Nokia Care anımı paylaşıyım. Nokia C06-01 model telefon aldım ve 3 gün gecmeden kamerada donma ve kamera acınca ekren kararması meydana gelmeye başladı. Yetkili servis ile Nokia Care e ulastı ve cihaz geri geldi. Daha dükkanda hemen sorun düzeldi mi diye baktım hala aynıydı. Telefın yaklsık 15 gun kaldı ama sorun aynıydı. Gelelim işin en cazip noktasına ikinci kez geri yolladım telefonu Nokia Care e ve telefonla gerekli bildirimleri yaptım şikayetleri. Bana yepyeni sıfır bir telefon yollaılar. Gönlümü aldılar zamanında. Uğraşman lazım zaman lazım sonuca ulasmak için..
   
  osmanmert94 bunu beğendi.
 7. ya mrb ben lumıa 520 kullanıyorum kilit açma kapama tuşu kapaktaki olan değil içinde olan küçük tuş kırıldı ve içine düştü acaba yapılabilir mi??
  ---
  ya mrb ben lumıa 520 kullanıyorum kilit açma kapama tuşu kapaktaki olan değil içinde olan küçük tuş kırıldı ve içine düştü acaba yapılabilir mi??
   
 8. tabi ki yapılabilir. Servise vermeniz gerekiyor.
   
 9. Bende aynı sorunla karşılaşmıştım. içerdeki tuş kaynak yerlerinden kopmuştu. Nokia'ya verdim garanti kapsamında yapıldı
   
 10. Ankarada nereden yaptırabiliriz arkadaşlar ?
   
 11. Balıkesir de yaptırabileceğimiz bir yer var mı?
   

Hızlı Cevapla

Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...
18/01/2019 - 23:34