Nokia E71 510.21.009 (Yeni Güncelleme)

Sponsorlu Bağlantılar

sznr

sznr

Üye
    Konu Sahibi
Nokia E71 510.21.009 (Yeni Güncelleme)
Arkadaşlar dün gece telefonumun haritalarını güncellerken güncellemeleride kontrol etmek istedim baktımki Nokia E71 için yeni güncelleme yayınlamış E71'ri olan arkadaşlara duyurulur yalnız nokia'nın forumunda bir mesaj dikkatimi çekti güncellemeyi yapan birisi yanılmıyosam 2 tane hata bulmuş kuran arkadaşlarda sorunlarını aktarırsa iyi olur hem böylece güncelleme yapmamış arkadaşlarda bilgilenmiş olur.

Burdan mesaja bakabilirsiniz

waycell

waycell

Üye
bu yeni fw yaramaz,şimdiye kadar bu cihazda olmayan problemler mevcut,arama ve cevaplama sureleri görünmüyor,cevaplama tusuna bastıktan bir kaç saniye sonra konuşulabiliyor,arama esnasında hoparlör etkinleştirme tuşu geç geliyor diyor...fakat unutmamalı her ülkenin yazılımı farklı benimki turrkcell yazılımı mesela aynı sorunlar bizde olmaya bilir ben indirdim şimdi dnicem yazarım artık size sorunları......

Arkadasim denedim bi problem yok acikcasi farkli biseyde goremedim gene hellox 2.2 ile hackledim hemen kod aklima gelmiyor ama grey yukledim turkcelli yuklemedim bu sefer navi ile indirip phoniex ile kurdum kod degistirmeye bile gerek olmadan problemsiz kuruldu kuracaklara duyrulur

• Beğen
Tepkiler: bodmeirel ve sznr
sznr

sznr

Üye
    Konu Sahibi
bu yeni fw yaramaz,şimdiye kadar bu cihazda olmayan problemler mevcut,arama ve cevaplama sureleri görünmüyor,cevaplama tusuna bastıktan bir kaç saniye sonra konuşulabiliyor,arama esnasında hoparlör etkinleştirme tuşu geç geliyor diyor...fakat unutmamalı her ülkenin yazılımı farklı benimki turrkcell yazılımı mesela aynı sorunlar bizde olmaya bilir ben indirdim şimdi dnicem yazarım artık size sorunları......

Arkadasim denedim bi problem yok acikcasi farkli biseyde goremedim gene hellox 2.2 ile hackledim hemen kod aklima gelmiyor ama grey yukledim turkcelli yuklemedim bu sefer navi ile indirip phoniex ile kurdum kod degistirmeye bile gerek olmadan problemsiz kuruldu kuracaklara duyrulur

Bende bahsedilen sıkıntıların hiç birisini yaşamadım açıkçası.

waycell

waycell

Üye
ek olarak power tusuna tus kilidi atanmis ve faceteki videolari realplayerda aciyor

• Beğen
Tepkiler: sznr

ferdigecici

Üye
Bende Türkcell in verdiği e71 var güncelle diyorum"402.21.001" sürümü var ve yeni güncelleme yok diyor. türkcell olan e71 lere son güncellemeler yüklenmiyor mu ki. yükleyici program ovi suite 3

waycell

waycell

Üye
Bende Türkcell in verdiği e71 var güncelle diyorum"402.21.001" sürümü var ve yeni güncelleme yok diyor. türkcell olan e71 lere son güncellemeler yüklenmiyor mu ki. yükleyici program ovi suite 3

Turkcellin 501 surumu var

chaos239

Üye
Arkadaşlar benim cihazı ikinci el aldım e71 500.vs sürüm yüklü ovide 510 sürümünü görüyor ama yüklerken sürekli bağlantı kesildi bağlantı var bağlantı kesildi bağlandı yazıyor yüklemiyor ne yapmam gerekiyor :S

waycell

waycell

Üye
oviden yükleme sende arkadaşım navifirm ile dosyaları inidr phoniex yada jaf ile yazılımı at

chaos239

Üye
Üstad peki bi sorum daha olacak Ovide yükleme yapamıyor sürekli bağlantı kesiliyor diyor cihaz kurtarma seçeneği sunuyor cihazı kurtarıyoruz.Peki phoenixle yükleme esnasında usb bağlantısı kesilirse bana cihazı kurtarmam için bi seçenek sunar mı bunu bilmek istiyorum phoenix felan herşey hazır yardımcı olursan sevinirim..

waycell

waycell

Üye
hem phoniexte hemde jaf ta bu tur pozisyonlar icin olu telefon yani dead phone modunda yazilim atabiliyoruz.mesela ben editli fw kurarken ard arda 5 defa telefon acilmadi en son orjinal yazilimi olu tel modunda tek seferde yukledim problemsiz icin rahat olsun

www.maxicep.com/modifikasyon-araclari-genel-bilgiler/phoenix_service_software_2011-02-noconnection-ile-yukleme-483776-yeni-mesaj.html

Buda tam aradigin link

chaos239

Üye
Eyw ustam Allah razı olsun umarım bi problem olmaz ve mesajıma cevap verdiğin için çok tşk ederim hayırlı kandiller...

waycell

waycell

Üye
sanada hayirli kandiller arkadasim bi sorun olursa yada yapamazsan team wiever dan baglaniriz hallederiz

chaos239

Üye
Son bir sorum olacak üstadım kusura bakma phoenixle güncelleme yaparken telefon kapalı mı ypksa açık mı olacak senin verdiğin linkte kapalı yazıyor ama başka bir sayfada kapalılıktan bahsetmiyor kararsız kaldım rahatsız ediyorum kusura bakma...

----------Eklendi @ 17:18:42 ---------- Yazıldı @ 16:31:26 ----------

Üstad phoenixlede çözüm bulamadım az önce iki defa denedim ovide ki sorunun aynısını yapıyor sürekli usb bağlandı kesili bağlandı kesildi diyor ne yapmalıyım başka bir önerin var mı acaba ?

waycell

waycell

Üye
noconnection-ile-yukleme diyor yani bağlantısız..telin kapalı sarjının olması hafıza kartınında takılı olmaması lazım hatta yazılımdan sonra hafıza kartına format atman lazım bu dediklerimi yap tele format at öyle dene olmazsa jaf ile denersin

khytr89

khytr89

Üye
1-telefonu kapat
2-phoenixi hazırla (file-open product-rm kaçsa artık ordan seç).
3-sonra flashing menüsünden frimware updateyi seç
4-product code nin yanındaki 3 noktaya basıp yazılımı yüklenecek yazılımı seç
5-dead phone ye tik at
6-reburbishe basmadan önce interneti kapat (windows update yazılım arıyor sonra aygıt çıkarıldı diyip duruyor)
7-telefondan sim kart,hafıza kartını çıkar
8-interneti kapatıktan sonra reburbishe bas.
9-telefonu bağlayın ve tuşa basın diyince program, tak usb ye sonra 5 sn basılı tut telefonun power tuşuna
10-local ve service modda biraz fazla durabilir endişe etmeye gerek yok.windows driveri yüklemeyi bitirince devam eder
11-hafıza kartından bilgilerini al pc den biçimlendir ya da çok veri varsa - sys,system,private,data dosyalarını karttan sil (gizli klasör şeklinde de olabilirler)

--Bunları yapmaya başlamadan önce tabiki navifirmden uygun dosyayı indir ve c-program files-nokia-phoenix-product klasörüne RM-XXX (XXX rm kodunla aynı sayılar olmalı) adında bir klasör şeklinde kaydet--

• Beğen
Tepkiler: chaos239

chaos239

Üye
tamam üstadım şimdi denicem haber vercem...

khytr89

khytr89

Üye
ne yaptın düzeldi mi

chaos239

Üye
Yok ya yapamıyorum yani dediklerini uyguluyorum olmuyo telefonu kapatıyorum kabloyu takıyorum o basılı tutup tutmama olayını yapamadım herhalde phoenixte herşeyi hazırlıyorum refurbishe tıklıyorum küçük pencere acılıyo ona tamama bastıktan sonra mı power tuşuna basılı tutcam yoksa önce basılı tutupta sonra mı tamama bascam anlamadım :S kafayı yemek üzereyim ya

khytr89

khytr89

Üye
refurbish e tıkla press power buton diyecek program. telefon kapalı şekilde ve internet bağlantısı kapalı olacak. o zaman yükler olmadı nokia nın sitesinden yeni cable driveri indir bir daha dene. senin sorunun driverle alakalı ya da pil zayıf kapanıyor telefon. ama olmadı e71 yeni telefon daha garantisi bitmemiştir.nokia care ye git attır yazılımı ücretsiz. dersin kitlendi açılmıyor. atarlar x3 e 5800 a yaptırdım sorun çıkarmıyorlar

Üst Alt