Duyuru: Sürekli Dönen Kapasite Kontrolü İçin Beta Uygulaması!

Sponsorlu Bağlantılar

YkPkY

YkPkY

Üye
Vallaha ben bu betayıda yükledim.bundada sorun yok.

dakamon

dakamon

Üye
sırf bu güncelleme yüzünden bekliyorum yani tam 7.0 gb hafıza doldu yani allahtan kasmıyor telefon dediğiniz siteye girdim yükledim ama değişiklik göremedim hala dönüyor bu :D yani temmuz başı falan demişsiniz de bu güncelleme için eğer öyle olursa cok üye kaybeder o dediğiniz gdr2 asıl güncelleme radyonun da gelicek olanı. o yüzden bence bi an önce türkiye portalına da bakarlar yoksa sıfırlıcam yani bilgileri falan yok sayıcam gerçekten tek üzülceğim nokta gülbilirsiniz ama guns hire 4 oyununu silicek olmam :D

Abi yani biz kendimiz çözüm bulacaksak neden bir milay bir buçuk milayar gibi paralar veriyoruz ki bu aletlere. O zaman aleti satsınlar biz kendi işletim sistemimizi kendimiz yazalım yani abartılı olarak buraya geliyo mantık. Sonuçta milyarlar verdiğimiz telefonlarıda güncellemeleriyle düzeltmeleri lazım. Her sorunlu güncellemede sıfırlayalım olsun bitsin bu mudur yani.

- - - Eklendi - - -

Vallaha ben bu betayıda yükledim.bundada sorun yok.
Sen hiç sıfırladınmı telefonunu dicem ama biliyorum sen zırt pırt sıfırlamaktan flashlamadan bahsediyorsun. Sıfırlasak bizdede çalışır merak etme.

ferit.61

ferit.61

Üye
Benim kapasite kontrol olayında problem yok çok şükür.
Ama olumsuz yorumlar üzerine bunu yüklesem mi yüklemesem mi arada kaldım ?
Çok da ekstra birşey getirmemiş sanırım, çözüm için yapılmış sanırım ama o da olmamış...

mert3548

Üye
Benim kapasite kontrol olayında problem yok çok şükür.
Ama olumsuz yorumlar üzerine bunu yüklesem mi yüklemesem mi arada kaldım ?
Çok da ekstra birşey getirmemiş sanırım, çözüm için yapılmış sanırım ama o da olmamış...

dostum düzgün çalışıyorsa hiç yükleme

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
    Konu Sahibi
Düzgün çalışanlarda, bu uygulama da düzgün çalışıyor.
Herhangi bir sıkıntı yok.

dakamon

dakamon

Üye
Bence yükle eğer normal kapasite kontrolü çalışıyorsa buda çalışır hiç merak etme :)

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
    Konu Sahibi
Nokia'nın forumunda birisi şöyle yazmış:

As discussed above, I am having issues with the new Storage App just endlessly circling and failing to list the memory details. In response to this, Nokia has released a standalone app in its Betalabs. This is only available for those that have already received the Firmware update (1308 or higher). As I also said above, this does not work for me, and exits after a few seconds.

However, those few seconds were long enough for me to scroll across to where this beta version includes an option to save maps to the SD card. Moreover, it was long enough for me to make that change. So now I have freed up 1.3GB of space that was maps; and I have just tested it by downloading the UK map. That UK map sits happily, and functioning, on that SD card in a new 'MapData' folder; and with some 30 GB free, on that card, I can now download the whole planet! My 'Other' now stands at 1GB, with the map data removed.

I think this is a must for Lumia 820 owners, who have had the 1308 firmware update; so go to to read about the app; or direct to to get it.

One note of caution, once you change the Map location, the map data will no longer be visible on the phone, but will still be there, occupying space. So delete all maps first, before changing the map data store location.

Kısaca diyor ki:

Yukarıda da konuşulduğu gibi, bende de aynı sürekli dönme ve hafıza detaylarını görüntüleme sorunu var. Buna karşılık, Nokia Betalabs'ta ayrı bir uygulama yayınladı. Bu uygulama yalnızca yalnızca güncelleme almış (1308 ve üzeri) cihazlar için erişilebilir durumda. Yukarıda da belirttiğim gibi, bende bu da işe yaramadı ve birkaç saniye sonra uygulamadan attı.

Ancak o birkaç saniye, bu beta versiyonun getirdiği "haritaları SD karta" kaydetme ayarını görmeme yetti. Dahası, bu değişikliği yapmama da yetti. Yani şu an haritaların kapladığı 1.3GB'lık alanı boşalttım ve İngiltere haritasını indirerek test ettim. Harita, SD kartta "MapData" klasöründe ve gayet iyi, fonksiyonel olarak çalışıyor. Kartta kalan 30 GB'lık boş alana daha bütün dünyayı indirebilirim. "Diğer" klasörüm harita silindikten sonra şu an 1 GB'da duruyor.

Bence bu kesinlikle 1308 güncellemesini yüklemiş Lumia 820 sahipleri için gerekli bir şey. Yani adresine gidip uygulamayla ilgili bilgileri okuyun yada doğrudan indirmek için linkine tıklayın.

Bu arada şuna dikkat edin; harita konumunu değiştirdiğinizde, harita bilgisi artık telefonda görünmeyecek yine orada yer kaplamaya devam edecek. Yani harita bilgisi depolama alanını değiştirmeden önce tüm haritaları silin.

dakamon

dakamon

Üye
Nasıl silecez haritayı ya bulamadım şimdi.

mert3548

Üye
İşte onu nasıl atıcaz ki dediği gibi Bi süre sonra atıyo yani acil çözüm bulmaları lazım sıfırlamak istemiyorum:(

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
    Konu Sahibi
Nasıl silecez haritayı ya bulamadım şimdi.

Haritayı silmek için "Haritalar" uygulamasını açman gerek.
Menüden "Haritaları İndir"e bas, oradan da "Yeni Haritaları İndir" butonuna bas.
Mevcut haritalar görüntülenir. Oradan istediğinin üzerine basılı tutarak SİL diyebilirsin.

mert3548

Üye

Haritayı silmek için "Haritalar" uygulamasını açman gerek.
Menüden "Haritaları İndir"e bas, oradan da "Yeni Haritaları İndir" butonuna bas.
Mevcut haritalar görüntülenir. Oradan istediğinin üzerine basılı tutarak SİL diyebilirsin.

onlar silinmiyor bastığım zaman indir seçeneği geliyor yani anlamadım bu işi of ooofff Bi işi düzgün yapsalar keşke

dakamon

dakamon

Üye
Sağol bulutsuzgece senden önce ben çözdüm meseleyi :) Önce o yeni kapasite kontrolü uygulamasından haritaları telefona yükle seçeneğini seç ve bak haritalara hali hazırda indirilmiş varmı varsa sil sonra tekrar o uygulamayı aç ve haritaları sd karta yüklenmesi seçeneğini seç ve türkiye haritasını tekrar indir :) eski harita telefondan silindi şimdi yeni haritayı hafıza kartına yüklemiş oldun

mert3548

Üye
Sağol bulutsuzgece senden önce ben çözdüm meseleyi :) Önce o yeni kapasite kontrolü uygulamasından haritaları telefona yükle seçeneğini seç ve bak haritalara hali hazırda indirilmiş varmı varsa sil sonra tekrar o uygulamayı aç ve haritaları sd karta yüklenmesi seçeneğini seç ve türkiye haritasını tekrar indir :) eski harita telefondan silindi şimdi yeni haritayı hafıza kartına yüklemiş oldun
nasıl yaptın ben anlayamadım onu hafızanın açılmadı lazım

ferit.61

ferit.61

Üye
Kapasite de sorun yoktu, arkadaşlar sağolsun sorun olmaz dediniz ve bunu da yükledim... Sıkıntı yok çok şükür.
Haritaları hafıza kartına atma olayı bence çok güzel olmuş. SD karta yavaş yavaş başka şeylerinde yüklenebilmesinin önü açılmış oluyor gibi...

Yalnız böyle güncellemelerden sonra hep telefonu formatlayasım geliyor, hani daha temiz olsun gibisinden. :ehe
En azından sıfırladıktan sonra kapasite kontrol güncellemesini yapınca ve sonra uygulamaları onun üzerine yükleyince bence biraz daha yer açılır hafızada...

mert3548

Üye
Kapasite de sorun yoktu, arkadaşlar sağolsun sorun olmaz dediniz ve bunu da yükledim... Sıkıntı yok çok şükür.
Haritaları hafıza kartına atma olayı bence çok güzel olmuş. SD karta yavaş yavaş başka şeylerinde yüklenebilmesinin önü açılmış oluyor gibi...

Yalnız böyle güncellemelerden sonra hep telefonu formatlayasım geliyor, hani daha temiz olsun gibisinden. :ehe
En azından sıfırladıktan sonra kapasite kontrol güncellemesini yapınca ve sonra uygulamaları onun üzerine yükleyince bence biraz daha yer açılır hafızada...

lütfen nasıl attınız detaylı şekilde anlatırmısınız en baştan rica ediyorum

dakamon

dakamon

Üye
Bak önce nokia haritalar uygulamasına girip harita indir kısmından yeni harita indire dokun orada varsa hali hazırda bi harita onu sil o telefondaki harita oalcak sen hiç harita indirdinmi nokia haritalardan ? önce bunun cevabını vermen lazım neyse varsa silersin silme işlemini de şöyle yapacaksın ekranda gördüğün harita türkiye ingiltere neyse işte onun üerine basılı tut sil seçeneği çıkıyo oradan silersin sonra o kapasite kontrolü uygulamasına gir seni uygulamadan atmadan hemen sağa çek ekranı ve haritaların bahsedildiği yerde değiştir var ona dokun oradan sd kartı seç bunu hızlı bi şlekilde yap çünkü atıyo tabi eğer sorunluysa uygulama sorun yoksa acele etmene gerek yok. Oradan SD kartı seçince bundan sonra haritalar SD karta yüklenecek ve telefon hafızası kullanılmayacak.

ferit.61

ferit.61

Üye
lütfen nasıl attınız detaylı şekilde anlatırmısınız en baştan rica ediyorum

Haritaları daha atmadım SD karta o sebeple birşey diyemiyorum yanlış anlasılmasın, sadece az önce programı yükledim ve öyle bir seçenek var kontrol ettiğimde.
Yalnız bazı arkadaşlar demiş harita çıkıyor üzerine basılı tut sil seçeneği ile sil demiş ama haritalara baktığımda Türkiye haritasını indirilmiş olarak görünmüyor, ama maps i açtığımda harita mevcut. Alttaki seçeneklerden tüm haritaları sil var onu da denemedim.