Nokia C6-01 Telefonumda Arka Planda Saat,takvim,ajanda Vb. Açık Kalıyor..kapanmıyor..

 • 13 Ekim 2013
 • 1231 Okunma
 • 34 Cevap

 1. telefonu belli bir süre kapatmadan kullanınca arka planda çalışan saat,takvim,rehber,ajanda gibi ana uygulamalar kapanmıyor..appstop ile kapatma durumunda kalıyorum..diğer uygulamalarda böyle bir sorun yok ancak bu saydıklarımda nedense böyle bir sorunla karşılaşıyorum..ram ile ilgili bir sorun mu yoksa belle'den ötürü bir problem midir? 2.5 yıldır kullanıyorum son zamanlarda olmaya başladı..telefonu da yeni formatladım sayılır 1 ay oldu..
   


  Yazan: Makale_Helvetia
 2. son kullanma tarihi geçmeye başlamış sanırım :=)
   
 3. o da var :) biraz araştırma yaptım ama net bir cevap bulamadım..aynı sorunu yaşayanlar da var..yazılımsal Sanırım..
   
 4. kcr

  kcr
  Başlarda kapatıyordum ama baktım Ram'dan çok cüzi miktarda bir tüketimleri var; kapatmayı bıraktım. Boşver, varsın çalışsınlar. Daha arka planda ne işlemler var; onlar görünenler...
   
 5. istesem de kapatamıyorum zaten :) çıkış diyorum menüde gene açık görünüyor.task managerda da kapanmıyor.mecbur appstop ile kapatıyorum..rehber i açsam rehber arka planda kalıyor.mesajları açsam mesajlar arka planda kalıyor..yani son açtığım uygulama muhakkak arka planda kalıyor ve kapanmıyor..uzun süreli kullanımlarda yapıyor bunu..10-15 gün telefonu hiç kapatmadığım zaman mesela..böyle ilginç bir durum..
   
 6. belle den kaynaklı bi sorun bende de oluyor ben extra butonu kullanıyorum ancak öyle kapanıyor açık uygulamalar da çarpı ya basıyorum yine kapanmıyor yüklemiş olduğunuz bir uygulamada bu sorunu yapmış olabilir ben andromenü den şüpheleniyorum
   
  Jan bunu beğendi.
 7. olsa olsa ram yiyen bir uygulama olabilir wechat mesela..extra buttonsdan şüphelenmiyorum açıkçası..ilginçtir ki kimse ana nedenini bulamamış.
   
 8. dostum ben wechat kullanmıyorum extra buton da kesinlikle değil ben format attığım zaman ilk yüklediğim bu program oluyor ve bi sıkıntı olmuyor aslında bunu gözlemlemek lazım format veya flash attıktan sonra dikkat etmek gerekir
   
  Jan bunu beğendi.
 9. bir program bug da kalıyor dediğin gibi ama ne..onu bulabilsem..uzun kullanımlardan sonra oluyor birde..örnek olarak telefonu 15-20 gün kapatmadıysam eğer bu gün aralıklarından birinden itibaren yapmaya başlıyor.
  ---
  telefonunda yüklü uygulamaları yazar mısın? cfw mi kullanıyorsun ofw mi ve hangi modlar mevcut? bu şekilde çözeriz belki :)
   
 10. Jan

  Jan
  Benim bellemde böyle bir sorun yok arkadaşlar :S tüm oyun uygulama programlarda mevcut üstelik hepsinde olmuyor demek ki :) 1,5 senedir de kullanıyorum isa nın dediği gibi flash yada formattan sonra tek tek yükleyerek kontrol edilmeli ve sıkıntı bulunup paylaşılmalı böylece herkes bu dertten kurtulmuş olur ;)
   
  asigsasi bunu beğendi.
 11. sende hangi uygulamalar yüklü ve cfw kullanıyor musun?
   
 12. Jan

  Jan
  Bende çok uygulama var. Cwf olarak c6-01 belle special yüklü. Herşeyinden memnunum aslında tek sıkıntım top eleven olmaması oda android olmamasından kaynaklanıyor oda olsaydı kim naapsın samsungu :D
   
  ReasTa bunu beğendi.
 13. Andromenu gibi uygulamalar bunun ana sebebidir.
   
 14. O normal bir durum bence. S60v5te de oluyordu.
   
 15. dediğim gibi genellikle uzun kullanımlar sonrası (15-20 gün hiç kapatmadan) oluyor. arkadaşlar yüklü uygulamalardan olabileceğini söylemiş ama henüz net bir cevap alamadık.yazılımsal mı yoksa kullanıcı kaynaklı mı diye :)
  ---
  o zaman söyle sorayım..wechat yüklü mü? ben bu uygulamadan süpheleniyorum çünkü feci ram yiyor..ikincisi cihazı kaç gün kapatmadan kullanıyorsun
   
 16. dostum uzun süre kapatma ile de alakalı değil çünkü ben sürekli restart atıyorum
  ben hard formatlı kullanıyorum telefonu daha bir kere flash atmadım klasör düzeni modundan da şüpheleniyorum
   
 17. Wechat te olabilir.Bir arkadaşım da da olmuş Wechat ve andromenu yüklüymüş
   
 18. evet bende de klasörlü menü var,evols yüklü..wechat şu an şüpheliler arasında 1. sırada :)
  ---
  andromenü yok ama extra buttons yüklü normal ofwde de sorun yapmıyordu bunda da yapacağını sanmam..ben wechat ve klasörlü menüden şüpheleniyorum..birkaç gün daha kurcalayıp test edeceğim bakalım..böyle abuk sabuk hatalar telefondan soğutuyor beni resmen..
   
  asigsasi bunu beğendi.
 19. bende wechat yok ortak olarak klasörlü menü kaldı sen bi dene bakalım
   
 20. bir de kullandığın uygulamaları saysan ne güzel olur :) cfw mi kullanıyorsun yoksa ofw mi..cfw ise hangi modlar yüklü..bunlar da etki edebilir belki.
   
Yüklüyor...
19/11/2018 - 08:43