Yardım Nokia C6-01 Telefonumda Arka Planda Saat,takvim,ajanda Vb. Açık Kalıyor..kapanmıyor..

Sponsorlu Bağlantılar

Makale_Helvetia

Makale_Helvetia

Üye
    Konu Sahibi
Nokia C6-01 Telefonumda Arka Planda Saat,takvim,ajanda Vb. Açık Kalıyor..kapanmıyor..
telefonu belli bir süre kapatmadan kullanınca arka planda çalışan saat,takvim,rehber,ajanda gibi ana uygulamalar kapanmıyor..appstop ile kapatma durumunda kalıyorum..diğer uygulamalarda böyle bir sorun yok ancak bu saydıklarımda nedense böyle bir sorunla karşılaşıyorum..ram ile ilgili bir sorun mu yoksa belle'den ötürü bir problem midir? 2.5 yıldır kullanıyorum son zamanlarda olmaya başladı..telefonu da yeni formatladım sayılır 1 ay oldu..

PYTHONs

Üye
son kullanma tarihi geçmeye başlamış sanırım :=)

Makale_Helvetia

Makale_Helvetia

Üye
    Konu Sahibi
o da var :) biraz araştırma yaptım ama net bir cevap bulamadım..aynı sorunu yaşayanlar da var..yazılımsal Sanırım..

kcr

Üye
Başlarda kapatıyordum ama baktım Ram'dan çok cüzi miktarda bir tüketimleri var; kapatmayı bıraktım. Boşver, varsın çalışsınlar. Daha arka planda ne işlemler var; onlar görünenler...

Makale_Helvetia

Makale_Helvetia

Üye
    Konu Sahibi
istesem de kapatamıyorum zaten :) çıkış diyorum menüde gene açık görünüyor.task managerda da kapanmıyor.mecbur appstop ile kapatıyorum..rehber i açsam rehber arka planda kalıyor.mesajları açsam mesajlar arka planda kalıyor..yani son açtığım uygulama muhakkak arka planda kalıyor ve kapanmıyor..uzun süreli kullanımlarda yapıyor bunu..10-15 gün telefonu hiç kapatmadığım zaman mesela..böyle ilginç bir durum..

asigsasi

asigsasi

Üye
belle den kaynaklı bi sorun bende de oluyor ben extra butonu kullanıyorum ancak öyle kapanıyor açık uygulamalar da çarpı ya basıyorum yine kapanmıyor yüklemiş olduğunuz bir uygulamada bu sorunu yapmış olabilir ben andromenü den şüpheleniyorum

• Beğen
Tepkiler: Jan
Makale_Helvetia

Makale_Helvetia

Üye
    Konu Sahibi
belle den kaynaklı bi sorun bende de oluyor ben extra butonu kullanıyorum ancak öyle kapanıyor açık uygulamalar da çarpı ya basıyorum yine kapanmıyor yüklemiş olduğunuz bir uygulamada bu sorunu yapmış olabilir ben andromenü den şüpheleniyorum
olsa olsa ram yiyen bir uygulama olabilir wechat mesela..extra buttonsdan şüphelenmiyorum açıkçası..ilginçtir ki kimse ana nedenini bulamamış.

asigsasi

asigsasi

Üye
dostum ben wechat kullanmıyorum extra buton da kesinlikle değil ben format attığım zaman ilk yüklediğim bu program oluyor ve bi sıkıntı olmuyor aslında bunu gözlemlemek lazım format veya flash attıktan sonra dikkat etmek gerekir

• Beğen
Tepkiler: Jan
Makale_Helvetia

Makale_Helvetia

Üye
    Konu Sahibi
bir program bug da kalıyor dediğin gibi ama ne..onu bulabilsem..uzun kullanımlardan sonra oluyor birde..örnek olarak telefonu 15-20 gün kapatmadıysam eğer bu gün aralıklarından birinden itibaren yapmaya başlıyor.telefonunda yüklü uygulamaları yazar mısın? cfw mi kullanıyorsun ofw mi ve hangi modlar mevcut? bu şekilde çözeriz belki :)

Jan

Jan

Üye
Benim bellemde böyle bir sorun yok arkadaşlar :S tüm oyun uygulama programlarda mevcut üstelik hepsinde olmuyor demek ki :) 1,5 senedir de kullanıyorum isa nın dediği gibi flash yada formattan sonra tek tek yükleyerek kontrol edilmeli ve sıkıntı bulunup paylaşılmalı böylece herkes bu dertten kurtulmuş olur ;)

• Beğen
Tepkiler: asigsasi
Makale_Helvetia

Makale_Helvetia

Üye
    Konu Sahibi
Benim bellemde böyle bir sorun yok arkadaşlar :S tüm oyun uygulama programlarda mevcut üstelik hepsinde olmuyor demek ki :) 1,5 senedir de kullanıyorum isa nın dediği gibi flash yada formattan sonra tek tek yükleyerek kontrol edilmeli ve sıkıntı bulunup paylaşılmalı böylece herkes bu dertten kurtulmuş olur ;)

sende hangi uygulamalar yüklü ve cfw kullanıyor musun?

Jan

Jan

Üye
Bende çok uygulama var. Cwf olarak c6-01 belle special yüklü. Herşeyinden memnunum aslında tek sıkıntım top eleven olmaması oda android olmamasından kaynaklanıyor oda olsaydı kim naapsın samsungu :D

• Beğen
Tepkiler: ReasTa
İhtiyar007

İhtiyar007

Üye
Andromenu gibi uygulamalar bunun ana sebebidir.

BRKTNL

BRKTNL

Üye
O normal bir durum bence. S60v5te de oluyordu.

Makale_Helvetia

Makale_Helvetia

Üye
    Konu Sahibi
dediğim gibi genellikle uzun kullanımlar sonrası (15-20 gün hiç kapatmadan) oluyor. arkadaşlar yüklü uygulamalardan olabileceğini söylemiş ama henüz net bir cevap alamadık.yazılımsal mı yoksa kullanıcı kaynaklı mı diye :)
Bende çok uygulama var. Cwf olarak c6-01 belle special yüklü. Herşeyinden memnunum aslında tek sıkıntım top eleven olmaması oda android olmamasından kaynaklanıyor oda olsaydı kim naapsın samsungu :D

o zaman söyle sorayım..wechat yüklü mü? ben bu uygulamadan süpheleniyorum çünkü feci ram yiyor..ikincisi cihazı kaç gün kapatmadan kullanıyorsun

asigsasi

asigsasi

Üye
dostum uzun süre kapatma ile de alakalı değil çünkü ben sürekli restart atıyorum
ben hard formatlı kullanıyorum telefonu daha bir kere flash atmadım klasör düzeni modundan da şüpheleniyorum

İhtiyar007

İhtiyar007

Üye
Wechat te olabilir.Bir arkadaşım da da olmuş Wechat ve andromenu yüklüymüş

Makale_Helvetia

Makale_Helvetia

Üye
    Konu Sahibi
dostum uzun süre kapatma ile de alakalı değil çünkü ben sürekli restart atıyorum
ben hard formatlı kullanıyorum telefonu daha bir kere flash atmadım klasör düzeni modundan da şüpheleniyorum

evet bende de klasörlü menü var,evols yüklü..wechat şu an şüpheliler arasında 1. sırada :)
Wechat te olabilir.Bir arkadaşım da da olmuş Wechat ve andromenu yüklüymüş

andromenü yok ama extra buttons yüklü normal ofwde de sorun yapmıyordu bunda da yapacağını sanmam..ben wechat ve klasörlü menüden şüpheleniyorum..birkaç gün daha kurcalayıp test edeceğim bakalım..böyle abuk sabuk hatalar telefondan soğutuyor beni resmen..

• Beğen
Tepkiler: asigsasi
asigsasi

asigsasi

Üye
bende wechat yok ortak olarak klasörlü menü kaldı sen bi dene bakalım

Makale_Helvetia

Makale_Helvetia

Üye
    Konu Sahibi
bende wechat yok ortak olarak klasörlü menü kaldı sen bi dene bakalım

bir de kullandığın uygulamaları saysan ne güzel olur :) cfw mi kullanıyorsun yoksa ofw mi..cfw ise hangi modlar yüklü..bunlar da etki edebilir belki.

Üst Alt