Nokia Amber + GDR2 Güncellemesi İle İlgili Soru Ve Sorunları Burada Paylaşalım.

Sponsorlu Bağlantılar

csH

csH

Üye
Arkadaslar 620mi flaslamaya karar verdim bize gelecegi yok 920 ve 820ye gelir bugunlerde neyse bikac sorun olcak
1. blackcemre arkadasimiz amber romunu paylasmisti eger bi sorun cikarsa su anki 1308 romunu nerden bulabilirim
2. Windows 7 ultimate ve windows 8 pro 64bit kullaniyorum flaslama islemini hangi sistemde yapayim
3. 620yi flaslayip sorun yasayan oldu mu izlenimlerinizi paylasabilir misiniz
4. Internetim yok romu ve gerekleri programlari kafede indirip evde flaslcm intrnt baglantisi gerekmiyo diye biliyorm 5800i flaslarken gerekmiyodu bunda gerekir mi
Vereceginz cevaplar icin simdiden tesekkurler

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
Arkadaslar 620mi flaslamaya karar verdim bize gelecegi yok 920 ve 820ye gelir bugunlerde neyse bikac sorun olcak
1. blackcemre arkadasimiz amber romunu paylasmisti eger bi sorun cikarsa su anki 1308 romunu nerden bulabilirim
2. Windows 7 ultimate ve windows 8 pro 64bit kullaniyorum flaslama islemini hangi sistemde yapayim
3. 620yi flaslayip sorun yasayan oldu mu izlenimlerinizi paylasabilir misiniz
4. Internetim yok romu ve gerekleri programlari kafede indirip evde flaslcm intrnt baglantisi gerekmiyo diye biliyorm 5800i flaslarken gerekmiyodu bunda gerekir mi
Vereceginz cevaplar icin simdiden tesekkurler

1) Dead flaş yöntemiyle (alt sürüme-üst sürüme geçme vb dahil) her şeyi yapabilirsiniz. Amber Romlarında herhangi bir sorun yok. Eğer sorun yaşarsanız, bu sizin yaptığınız hatalı ya da eksik bir adımdan kaynaklanıyor demektir. Bu durumda eski sürüm için uğraşmakla tekrar Amber Rom'u flaşlamayı denemek aynı şey. Yani Amber'i flaşlamayı tekrar deneyin eski sürümün romlarını aramak yerine.

2) Windows 7 ve Windows 8'de bölge ve dil seçeneklerini "Amerika-İngilizce" olarak ayarlamanız gerekiyor. Aksi takdirde flaşlama yapmak için gereken uygulamada "Recovery" menüsünü aktif olarak göremezsiniz.

3) 620'ye flaş atan üyelerimiz olmuştu sanırım. Aşağıdaki konudan takip edebilirsiniz.

4) Flaşlama işlemi sırasında internet gerekmiyor.

http://www.maxicep.com/windows-phon...-lumialara-dead-flas-nasil-atilir-828481.html

bloodrap

bloodrap

Üye

Evet siliniyor.
NSU'yu yükleyip başlattığınızda yeni yazılımı buluyor ve indirmeden önce bir kutucuk yanındaki yazıyla "veriler silinsin" uyarısı veriyor.
Kutucuktaki işareti kaldıramıyorsunuz.

güncelleme öncesi yedek aldıktan sonra sıkıntı yok bence

csH

csH

Üye
Cok tesekkurler bu gece bende amberli oluyorum o zaman :D

lavigne-61

Üye
dead flash yukleme işlemi bildiğimiz yukseltme (windows8 i 8.1 yukseltme örneğin) bu mantık mı ?

-------------------------

bide

amber ilk servere duştuğunde lumia 620 me guncelleme yapmıştım sizce yine yapıyım mı nokia özellik eklemişmidir yoksa serverden oto ile aynı anda başlasın diyemi yaptılar ?

hectobos

Üye
Arkadaşlar Türkcell rom lulara ne zaman gelecek bu güncelleme bilgisi olan var mı

efege

Üye
NSU ile Amber güncellemesini yaptım bende 920 'ye.

csH

csH

Üye
Yok aslinda yapmayacaktim ama dayanamadim :D acaba nsu da su an amber gozukuyo mu 620 icin

blackcemre

Üye
    Konu Sahibi
aynı güncelleme mi 620 nin eskiden indirdiğimiz ile aynı mı yoksa farklılıkları var mı? sürüm noları aynı.

osmanmert99

osmanmert99

Üye
arkadaşlar bende denetleme yaparken hata vermeye başladı.

PureFood

PureFood

Üye
arkadaşlar bu neden oluyor ?

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
Niyeti bozdum ağalar flash atmaya gidiyorum. Youtube filanda istemiyorum artık:(

skynet

Üye
:kop:

Üst Alt