Nokia 6125 ekran sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

fleexisimlikullanıcı

Üye
    Konu Sahibi
Nokia 6125 ekran sorunu
Merhaba çekmecede duran nokia 6125 katlanır telefonu açmaya karar verdim sonra
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız
böyle bir sorun karşıma çıktı sonra başka bir forumda orunun ekran kaynaklı olmadığını yazılımsal olduğunu söylediler Phoenix reset yapmamı söylediler fakat elimde USB kablo yoktu sonra batarya voltajın dandır diye düşündüm 2330 umda kullandığın syrox marka bataryayı denedim bu sefer hiç açılmadı şuan sadece original marka bir bataryayla açılıyor ama ekran sorunu veriyor yardımcı olursanız sevinirim not: bataryaların BL-5C olduğuna eminim.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
bataryalık çok birşey yok. bunlarda hard format atma varmıydı onu dene istersen bana yazılımsal bir sorun gibi geldi.

• Beğen

fleexisimlikullanıcı

Üye
    Konu Sahibi
bataryalık çok birşey yok. bunlarda hard format atma varmıydı onu dene istersen bana yazılımsal bir sorun gibi geldi.
Hard reset sitesine girdim reset leme felan olmadı hard format hard reset mi oluyor 7780 kodlarını da hızlıca basmaya çalışıyorum bu sefer kodu giremiyoruöm
Mesaj birleştirildi:

USB kablosu bulabilirsem phoenix ile format atmaya calışacağım

XXXturi01

XXXturi01

Üye
Bence sorun ekranda olabilir veya yazılımsal da olabilir. Bendeki Nokia 2220 dede açılışta beyaz ekran çıkıyor sonra açılıyor yani bendeki 2220 de Nokia logosu silinmiş sendede silinmiştir ve artı olarak silinince yazılım sorunlanmistir. Birde bu telefonun kablosunu bulmak zor biraz.
Mesaj birleştirildi:

Sorun yazılımsal. Videoyu izleyip anladım iki ekranda beyazlaniyor. Çok pis bir sorun halletmek zor kablo bulcan yazilim dosyası bulcan yazilim atcan ama Türkçe yazılım dosyası bulamassin mecburen başka dilde yazılım atman gerek.

• Beğen
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
hard format dediğimiz şey telefon kapalı iken tuşlara basılı tutarak cihazi sıfırlamaktır.

program ile zor yaparsın çünkü yazılımını bulmak lazım

• Beğen
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
hard format dediğimiz şey telefon kapalı iken tuşlara basılı tutarak cihazi sıfırlamaktır.

program ile zor yaparsın çünkü yazılımını bulmak lazım
Factory reset phoneix üzerinden yapılabilir. Yazılımları geri yayınlasa şu lanet Nokia firması halen kapalı kutu. Symbian mı kaldı ?

MAERKEK

MAERKEK

Moderator

Dil kodu doğru olanı bulmak mesele . Bu hindistan

XXXturi01

XXXturi01

Üye
Factory reset phoneix üzerinden yapılabilir. Yazılımları geri yayınlasa şu lanet Nokia firması halen kapalı kutu. Symbian mı kaldı ?
Şu Nokia eski cihazlardan desteğini kesti ya çok saçma oldu. Şimdi bı b.ka yaramayan s30 işletim sistemini kullanıyor yeni ürettiği tuşlu telefonlarda s30 var. Nokia S30 da uygulama desteği vermedi s30 larda inteneet bile yok. Eski Nokia gerçek nokiaydi. Nokia çok eski 3330 modeline internet koydu şimdiki tuşlu modellerde internetin i harfi bile yok. Yeni ürettiği kulaklıklı 5710 da bile bı ise yaramayan s30 kullandı yazıklar olsun gerçekten su kulaklikli 5710 bari Kai OS olsaydi.Keşke şimdiki cihazlarında S40 kullansaydi çok işe yarardi. Ve en önemlisi bari eski telefonlarına destek verseydi destek vermese de kendi sitelerinde eski telefonlarıyla alakalı şeyleri silmeseydi dursaydi keske. Ovi kapanmasaydi keske. Nokia nın bir ise yaramayan s30 destek vermesi çok saçma.
Kusura bakmayın konuyu dağıttım ama

Son düzenleme:
  • Kahkaha
gonyalı

gonyalı

Üye
Şu Nokia eski cihazlardan desteğini kesti ya çok saçma oldu. Şimdi bı b.ka yaramayan s30 işletim sistemini kullanıyor yeni ürettiği tuşlu telefonlarda s30 var. Nokia S30 da uygulama desteği vermedi s30 larda inteneet bile yok. Eski Nokia gerçek nokiaydi. Nokia çok eski 3330 modeline internet koydu şimdiki tuşlu modellerde internetin i harfi bile yok. Yeni ürettiği kulaklıklı 5710 da bile bı ise yaramayan s30 kullandı yazıklar olsun gerçekten su kulaklikli 5710 bari Kai OS olsaydi.Keşke şimdiki cihazlarında S40 kullansaydi çok işe yarardi. Ve en önemlisi bari eski telefonlarına destek verseydi destek vermese de kendi sitelerinde eski telefonlarıyla alakalı şeyleri silmeseydi dursaydi keske. Ovi kapanmasaydi keske. Nokia nın bir ise yaramayan s30 destek vermesi çok saçma.
Kusura bakmayın konuyu dağıttım ama
Nokia kendi kendini bitirdi
onlar halinden memnun
Biz mutsuzuz 😒

• Beğen
Tepkiler: XXXturi01
Dobraokuyucu

Dobraokuyucu

Üye
Merhaba çekmecede duran nokia 6125 katlanır telefonu açmaya karar verdim sonra
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız
böyle bir sorun karşıma çıktı sonra başka bir forumda orunun ekran kaynaklı olmadığını yazılımsal olduğunu söylediler Phoenix reset yapmamı söylediler fakat elimde USB kablo yoktu sonra batarya voltajın dandır diye düşündüm 2330 umda kullandığın syrox marka bataryayı denedim bu sefer hiç açılmadı şuan sadece original marka bir bataryayla açılıyor ama ekran sorunu veriyor yardımcı olursanız sevinirim not: bataryaların BL-5C olduğuna eminim.
*,3,arama yanıtlama ve Açma/Kapama tuşlarına cihaz kapalı iken basmayı dener misiniz? (Tüm tuşlara aynı anda basmanız gerekiyor)

fleexisimlikullanıcı

Üye
    Konu Sahibi
*,3,arama yanıtlama ve Açma/Kapama tuşlarına cihaz kapalı iken basmayı dener misiniz? (Tüm tuşlara aynı anda basmanız gerekiyor)
Dediğinizi bir kaç saniye denedim yine çözülmedi tuşlu telefon tamirinden anlayan aksesuarlarını satan bir telefoncuya gideceğim

Dobraokuyucu

Dobraokuyucu

Üye
Dediğinizi bir kaç saniye denedim yine çözülmedi tuşlu telefon tamirinden anlayan aksesuarlarını satan bir telefoncuya gideceğim
Size nokia ca-53 kablosu ve Phoenix yüklü bir bilgisayar lazım daha sonra cihazın RM kodunu bulmanız lazım cihazın arka kapağında ya da *#0000# kodu ile elde edebilirsiniz. Ancak çok spesifik de olsa bu sorun LCD flexleri oksitlenmiş olabilir.

Kablo linki:

Yazılım (Avrupa versiyonu olduğunu umuyorum):

• Beğen
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Size nokia ca-53 kablosu ve Phoenix yüklü bir bilgisayar lazım daha sonra cihazın RM kodunu bulmanız lazım cihazın arka kapağında ya da *#0000# kodu ile elde edebilirsiniz. Ancak çok spesifik de olsa bu sorun LCD flexleri oksitlenmiş olabilir.

Kablo linki:

Yazılım 350 mb yohhh canımmm daha neler !

Bazı modellere phoneix ile yazılım ATAMAZSINız USB ile yazıılım atamazsınız.

BOX ile atabilirsiniz.

XXXturi01

XXXturi01

Üye
Yazılım 350 mb yohhh canımmm daha neler !

Bazı modellere phoneix ile yazılım ATAMAZSINız USB ile yazıılım atamazsınız.

BOX ile atabilirsiniz.
usb ile yazılım atamassa jaf kablosu bulması gerek ve jaf kablosu bulmak zor ve bulsada pahalı

fleexisimlikullanıcı

Üye
    Konu Sahibi
Ozaman tuşlu telefon tamiri yapan telefoncuya götürücem mecbur
Mesaj birleştirildi:

Kablo linki:

Avrupa olmassa ne oluyor? İmei sorunu mu yaşıyoruz?
Mesaj birleştirildi:

usb ile yazılım atamassa jaf kablosu bulması gerek ve jaf kablosu bulmak zor ve bulsada pahalı
Peki box jaf filan ne işe yarıyor? direk kablodan farkı nedir?

Son düzenleme:
  • Beğen
XXXturi01

XXXturi01

Üye
Mesaj birleştirildi:

Mesaj birleştirildi:

jaf kablosu batarya yerıne takılıyor box ıse program

• Beğen
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Mesaj birleştirildi:

Mesaj birleştirildi:

İmei sorunu değil dil sorunu yaşarsın.

Üst Alt