Nokia 5800 Sertifika Sorunu için Resimli ve Detaylı Anlatım

Sponsorlu Bağlantılar

agarwaen

agarwaen

Üye
    Konu Sahibi
Nokia 5800 Sertifika Sorunu için Resimli ve Detaylı Anlatım
Öncelikle yapmanız gereken telefonunuz için imeinizi vererek bir sertifika ve oluşturtmak.Biliyorum bir çoğunuzun aklında "Imei mi nete vermek ne kadar güvenli olur acaba?" diye soru işareti var ama şimdilik rahat rahat program kurabilmek için elimizde olan yöntemler bunu gerektiriyor. Gene de tercih size kalmış.

Şimdi elimden geldiğince basamak basamak anlatmaya çalışacağım.

1) Sertifikanızı oluşturmak için aşağıda linki olan siteye girin

:oke:

sitede sağ üstteki Register butonuna tıklayıp kendinizi siteye kaydettirin.

Kayıt yaptırın...

2)Kaydettirdikten sonra siteye kullanıcı isminiz ve şifrenizle Login olun ve üst taraftaki "My Certificate" linkini tıklayın.

3)Açılan sayfada sağ üst kısımda büyük ve turuncu renkli 'Apply cer' ve 'Upload cer' butonlarını göreceksiniz.
"Apply cer" butonuna tıklayın.

4)Açılan sayfadaki
"Model" kısmına telefonunuzun modelini yazın (ne yazdığınız çok önemli deil, sadece model yazsanız veya isim verseniz de olur).

"IMEI" kısmına telefonunuzun imeisini (guvenip guvenmeme size kalmış)

"Confirm IMEI" imei yi tekrar yazarak doğrulayın

"Remark" kısmına da herhangi birşey yazabilirsiniz (ahmetin telefonu vs. gibi)

Daha sonra alttaki 'Submit application' butonuna tıklayın

5)Şimdiye kadar işlem tamam, sertifika başvurunuzu yapmış bulunuyorsunuz. Sertifikanız site tarafından oluşturulana kadar bir bekleme süreniz olacak. Benim okuduğum bir çok sitede bu 12 saatle-24 saat arasında değişiyor. Ben bu siteden birkaç saatte aldım.Siz aralıklarla kontrol edin.

6) My Certificate kısmındaki "State" kısmında yesil bir tik işareti görünce sertifikanızın oluşturulduğunu anlarsınız. Zaten hemen sağındaki "Operate" kısmından sertifikanızı ve keyinizi indirebilir, uygulamarda kullanabilir veya ikisini de silebilirsiniz.

Benim kullandığım yöntemde sertifikayı filan indirmeye hiç gerek olmadı, direkman sitenin üzerinden hallettim herşeyi.

Şöyle ki :

7) Gene üs taraftaki linklerden "Cool Softs" linkine tıklıyoruz.

8)Açılan sayfada sağ taraftaki kategorilerden 'System Tools' u seçiyoruz.

9)Açılan system tools'un ikinci sayfasındaki "HelloOX" programını tıklıyoruz.

10)Açılan sayfadaki kendi telefonumuza uygun olan modeli bulup onun altındaki 'Signit&Down' butonunu tıklıyoruz.
Hemen kutucukların üstündeki imeinizin seçili olduğuna emin olun, zaten o uyarıyor imenizi seçin diye.

11)Bu programı telefona atın ve kurun.

12) Uygulamalardan boğa iconunu bulup HelloOX'u çalıştırın, soracağı sorulara olumlu yanıt verin. HelloOX telefona ROMPatcher isminde başka bir program kuruyor.

13)Yine uygulamardan bu ROMPatcher programını bulup çalıştırın

14)Ekrana installserver_FP2 ve Open4All_RP+ isminde yanlarIndaki isaretleri mavi renk olan iki uygulama geliyor.

TIklayarak bu mavileri yesil duruma getiriyoruz ve cIkIs diyoruz...

VEEEE TELEFONUNUZ SINIRSIZ PROGRAM KURMAYA HAZIRDIR :turkiye:

Ek Bilgi :Telefon yeniden başlatıldığında bu installserver_FP2 ve Open4All_RP+ uygulamaları kapanıyor
dogal olarak serbest program kurabilmek icin bunları tekrar aktive etmek lazım.
Yok uğraşmam diyorsanız :

15)ROMPatcher'in settingsinde "Add to Auto" diye bir seçenek var.İkisini de eklerseniz telefon yeniden başladığında bunlar otomatik olarak aktive oluyor.

Umarım yardımcı olmuşumdur.

Sevgi&Saygı

• Beğen
Tepkiler: komec74, fatih54102, 'Şeref' ve 112 diğerleri

erk2121

Üye
emeğine sağlık

Nadir

Nadir

Emekli Yönetici
daha önce defalarca verilen konu ama sağolasın..

Mehmet

Mehmet

Emekli Yönetici
Sağol

SERSEM35

Üye
arkadaşlar bu programı da atmaya çalıştım,çevrimiçi sertifika kontrolu yapılamadı demekte ne yapmalıyım

--------------- Ekleme ---------------

bu arada teşekkürler helloxu kuramadığım için tlf na anlayamadım gitti

yolcu2008

yolcu2008

Üye
teşekkürLer emeğine sağLık..

52cent

Üye
tesekkurler sayende hallettim

tribal38

Üye
tesekurler kardesim ama ben soylediklerini yaptim ama suresi gecmis sertifika diyor nasil olucak

GaDDaR!

GaDDaR!

Üye
şimdi bunu yapınca teli hacklemiş oluyoruz değil mi? :)

mustafamehcolak

Üye
kardeş çok sağolasın gerçekten tüm programları kurdu 100-100 çalışıyor yalnız iki tane installer kesin yeşil olması lazım

berkay95

Üye
arkadaşlar bu programı da atmaya çalıştım,çevrimiçi sertifika kontrolu yapılamadı demekte ne yapmalıyım

bu arada teşekkürler helloxu kuramadığım için tlf na anlayamadım gitti

Aynısını bende de dedi ne yapmam lazım acaba yardımcı olabilirmsiniz?

nogreyincolor

Üye
ya beyler meraba ben az önce kayit oldum hellox programı olan kısmı sertifika verdikten sonra yapicaz di mi aksi halde sign in and down kısmı tiklanabilir olmuo

cnsn35

Üye
allah razı olsun gece 11de yaptım sabah 10 da aldım sertifikayı söyledigin adımları tek tek takip ederek gercekten cok tesekkür ederim :)

tribal38

Üye
agerwaen kardesim yardim etmicen mi soylediklerini aynen yaptim bende 5800 var ama suresi gecmis sertifika diyor

bisey yapiyosunuz nie yardimci olmuyosnuz

zmezk

Üye
Çok Çok teşekkür ederim dediklerini yaptım ve artık telefonuma herşeyi yükleyebiliyorum :oke:

berkay95

Üye
Çok Çok teşekkür ederim dediklerini yaptım ve artık telefonuma herşeyi yükleyebiliyorum :oke:

Hellox programı hata veriyor bende sertifika ile ilgili nasıl çözdün acaba söylermisin?

deliboran

Üye
ustadlar bir sorum olacaktı. bu yaptıgımız islemler,assagıda verecegim yol yordamın aynısının yerinimi tutuyor yani digeri cok ugrasılı oldugu icin ucuz etin yahnisi deyimi aklıma geldide :)

Bu işlem için önce OPDA isimli çin sitesinden sertifika almanız lazım

1) "1 MapDrives.sisx" ve "2 RomPatcher.sis" isimli dosyaları sertifikalandırın

2) "1 MapDrives.sisx" dosyasını kurun

3) "2 RomPatcher.sis" dosyasını kurun

4) "3 Y_Browser.sis" dosyasını kurun

5) MapDrives dosyasını çalıştırın

6) Y_Browser ile tüm dosyaları A sürücüsüne kopyalayın"

7) MapDrives dosyasını kaldırın

8) Telefonu yeniden başlatın

9) RomPatcher dosyasını çalıştırın.önce "open4all" dosyasının üzerine gelin Seçeneklerden patch/Apply yapın
sonra aynı işlemi Installserver_fp2.dosyası için yapın.bu işlem autostart problemini önlemek için.

yapamayanlar için burada da youtube video linki mevcut

Telefon haklenmiştir

thekyph

thekyph

Üye
Emeğine sağlık arkaaşım ama ya benim telde bi anormallik var ya da yanlışlıki bütün adımları harfiyen yaptımi quick officenin temel paketini atıyorum sertifika tarafından kısıtlandı diyor ???

zekiusen

Üye
dediklerinin aynısını yaptım.genede sertifika hatası verdi.ne yapalım?

Üst Alt