Nokia 5800 gps sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

El Guapo

Üye
Selam arkadaşlar gps sorununu çözdüm.versiyon yükselttikten sonra (Yaklaşık 1 aydır ) sınırsız navigasyona geçmenin hevesi ile yüklemiştim haritaları tekrardan ama hiç bir şekilde gps bağlantısı yapmıyordu...bağlantı ayarlarıdan tutunda herşeye tüm ayarları denedim olmamıştı.Bugün ise daha önce denemediğim internet ile bağlantıyı denedim artık gps bağlanıyor.internet bağlantısı ile konumunuzu bulun sonra kapayın bağlantıyı.tekrardan internet bağlantısı olmadan açın oluyor.Yani sorun ilk kullanımda mutlaka netten bağlanması gerekmesiymiş..

Şuan bağlantı kestim açıyorum ve 5-10 saniye içinde hemen buluyor gps i umarım sizinde sorununuz hallolur..Bana denedikten sonra yazarsanız sevinirim ,eğer herkeste aynısı olursa bilmeyenlere yayarız bunu herkes dilediğince kullanır navigasyonu...

yavuzakk

Üye
merhaba arkadaslar.gps sorununa kesin çözüm diyebilirim.hem kendi tlf num 5800 hemde abiminki.ikisindede artık saniyeler içinde gps baglantısı kurabiliyorum.

çözümü çok kolay.garmin kurmayı denemişti.baktım çok ugrasıtıyor.sadece garminxtmobile.sis dosyasını kurdum ama garmini çalıştırmayı denedim çalışmadı.sonra garmini kaldırdım.daha sonra telefonumdaki haritalardan baglandım oldu.acaba baska birseylerdenmi oldu diye düşündüm.sonra abimin telefonunu aldım ondada denedim ve oda çok rahat baglandı.yani garmin kurup kaldırın.sonra nokia ovi haritalarla bağlanmayı deneyin.olay budur.iki telefonda denenmiştir. saygılarımla.

detanete

detanete

Üye
5800 gps sorunu bende de vardı teknik servisden teknik yarım aldım sorun çözüldü işin aslı ovinin haritaları güzel iş bağlanabilmekde nasıl derseniz ilk önce şebeke üzerinden bir bağlantı kurun gps nin çalıştığını görün daha sonra çıkış yapın gps konumlama bölümünden otomotik olanı kapalıya çevirin daha sonrada güle güle ücretsiz kullanın

El Guapo

Üye
5800 gps sorunu bende de vardı teknik servisden teknik yarım aldım sorun çözüldü işin aslı ovinin haritaları güzel iş bağlanabilmekde nasıl derseniz ilk önce şebeke üzerinden bir bağlantı kurun gps nin çalıştığını görün daha sonra çıkış yapın gps konumlama bölümünden otomotik olanı kapalıya çevirin daha sonrada güle güle ücretsiz kullanın

o dediğini yaptım ama navigasyonu kullandıktan sonra kapadım diyelimçBir dahaki açılışta tekrar bağanıp çıkıyorum öyle oluyor sürekli olmuyor ...

bozok6666

bozok6666

Üye
5800 kulaklık takılı olduğunda gps çalışıyor çıkardığımda hemen gidiyo bağlantı deneyin göreceksiniz

ErkEmr

Üye
Ya Orjinal Sınırsız Ovi GPS varken neden böyle harici programlar yükle derler anlamam. ARKADAŞLAR Orjinal Harita Programı var bedava ? Başka program yükleyerek belki telefona zarar vericeksiniz ? Kulaktan Duyma Sözlerle Bilmişlik Yapmayın. Yok Garmin miş bilmem neymiş. Nasıl yükleniyor garmin ? 50 tane çetrefilli işlemden sonra ? Hiç konuşmamak boş konuşmaktan iyidir..!!

detanete

detanete

Üye
o dediğini yaptım ama navigasyonu kullandıktan sonra kapadım diyelimçBir dahaki açılışta tekrar bağanıp çıkıyorum öyle oluyor sürekli olmuyor ...

konumlama sunucusunu otomatiğe al sonra bağlan bağlandıkdan sonra konumlama sunucusunu kapat otomatiğe aldığında bağlanmıyor şebekeye :naughty: yani yazmıyor bu işlemi yaptıkdan sonra gps den çıkıp tekrar bağlanabilirsin ne zamana kadar dersen telini kapatana kadar kullanmak istediğinde bu işlemi her gün bir kereye mahsus yapman gerek ama ben kullanıyorum dediğim gibi bir problem de yok navigasyon süper işimiz gereği baya iş görüyor:bigstar:

GIRISKAN

Üye
mrb arkadaslar 4 gun önce 5800 xm aldım ama bi türlü gps e baglanamadım güncelledim tlefonu v 50,0,005 suan ovi harita var ama gps bekleniyor deyip kalıyor 30 dk falan bekledim hala baglanmadı..
garminin indirmeye calıstım çok karısık oldu işin içinden cıkamadım yardım ltfn

detanete

detanete

Üye
mrb arkadaslar 4 gun önce 5800 xm aldım ama bi türlü gps e baglanamadım güncelledim tlefonu v 50,0,005 suan ovi harita var ama gps bekleniyor deyip kalıyor 30 dk falan bekledim hala baglanmadı..
garminin indirmeye calıstım çok karısık oldu işin içinden cıkamadım yardım ltfn

arkadaşım yukarıda anlattıklarımı uygula garmine gerek yok ovinin ki daha iyi yazdıklarımı sırasıyla uygula olacaktır büyük ihtimalle..

onur.saw

onur.saw

Üye
uyduya cok gec baglaniyor acaba hergün bağlanmayı denesek ve baglansak her girişimizde bağlanma hızı artar mı

umt_06_66

Üye
tesekkürler

yasin054

yasin054

Üye
Arkadaşlar ben bütün Türkiye yi gezen bir pazarlamacı olarak ovi nin kendi gps programı bir işe yaramaz diyorum.Ben N drive kullanıyorum ve her ilin her sokagını ve nerde ise sokaklardaki bakkalları karakolları alışveriş merkezlerini otelleriri aklınıza ne geliyorsa gösteriyor .üstelik sen daha sokak adını yazarken o isimle olanları ekrana döküyor.Orjinal gps yeter diyen arkadaşlara birde Ndrive kullanmalarını tavsiye ederim.

ccavuss

ccavuss

Üye
güncelemeden sonra gelişen gps sorunun aynısı bende var. çözüm bulayım diye bu konuyu baştan aşağı okudum.Ve şu sonuca vardım. inanılmaz bir bilgi kirliliği var.!!!

Yok mudur bu soruna el atacak moderator olmadı general arkadaş falan...

esas_cocuk

esas_cocuk

Üye
arkadaşlar ovi maps istediğinizi yapın uyduya bağlanma süresi bulunduğunuz yerin konumuna göre değişiklik gösteriri bağlanma süresi en son ovi maps yazılımı ve haritaları kurun telinize ve sabırlı olun zaten bir kere bağlanınca tamamdır...ama bu süre dediğim gibi 1 dakıka ila 30 dakıka hatta daha fazla bile sürebiliyor...ama normalde 1-2 dakıka ıcınde bağlanıyor (normalde derken acık havada ve güneşli havada...)

lower12

Üye
arkadaşlar benim 5800 da haritayı açtığımda boş ekran gösteriyor onun sorunu nedir.baya uğraştım yapamadım yardımcı olursanız sevinirim şimdidn tşk

onur.saw

onur.saw

Üye
arkadaşlar benim 5800 da haritayı açtığımda boş ekran gösteriyor onun sorunu nedir.baya uğraştım yapamadım yardımcı olursanız sevinirim şimdidn tşk

Haritalar yüklü deildir

El Guapo

Üye

Haritalar yüklü ise ki alındığında yüklü oluyor , bir defaya mahsus internete bağlan sonra düzelir..Düzelmez ise harita yüklemen yetecektir.

black marten

Üye
benim tel aldığımdan beri harita falan yok servise göndersem olurmu ken dim halledemicem bu gidişle:bilmm:bilmm

bozok6666

bozok6666

Üye
Nokia Map Loader proğramını indir çalıştır telefonu usb ile pc bağla bu proğram haritanın son versiyonunu yükleyecektir

kont37

kont37

Üye
yaw arkadaşlar uydu baglan ma sorunu bewndede wAR ANLAMADIM GİTTİ WALLA HAA SADECE BEKLİYO TELİ GARANTİYE WEREYİMMİ

Üst Alt