Nokia 5800 gps sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

hayalletx

hayalletx

Üye
Benim cihaz netten bağğlanıyor bunlarda GPS alıcısı yok kaliba

metinn87

Üye
yeni sürümde hiç bir sorun yok gayet iyi çalışıyor garmin biraz geç bağlanır havanın açık olması ve konuma bağlı olarak bağlanma süreci gecikebilir

ceahun

ceahun

Üye
Benim cihaz netten bağğlanıyor bunlarda GPS alıcısı yok kaliba

Dostum dahili GPS cihazı entegre edilmiştir 5800'a. GPS yok diye bişey yok. :)

starlee

Üye
bende gps beklediğim halde bir türlü açılmadı yeni yeni biraz mavi oklarla yolu gösterdi ama hala gps bağlanıyor diyo kaç saatte bağlanıyo bu ne zaman bağlanacak?

Quadrinim

Üye
Aynı proglem bendede vbar hem bu sorun yüzünden defalarca servise verdim herzxamn format atılıp yeni versiyon yüklenim geri geldi lanet şey ve nokiaı arayıncada bana havaaşartları filan falan biton zırvalıyorlar bu sorunu çözebilecek delikanlı varmı Buarada modum söylediğin taktiği denedim olmuyor

djdeycan

djdeycan

Üye
Aynı proglem bendede vbar hem bu sorun yüzünden defalarca servise verdim herzxamn format atılıp yeni versiyon yüklenim geri geldi lanet şey ve nokiaı arayıncada bana havaaşartları filan falan biton zırvalıyorlar bu sorunu çözebilecek delikanlı varmı Buarada modum söylediğin taktiği denedim olmuyor

son noktayı koyuyorum bende N97 war nasıl olur bilemem ama serwisi fln yada navi programlarını boş verin telefonununzn kapağını açın snra gps anteninin bulun içine telefon boyunca bakır tel yerleştirip bağlayın metal kısımlar bir birine deyicek daha sonra telefonunuzn kapağını kapatın güneşli bi günde burası önemli çıkın açık bi alana telefonunuzu elinizde olmuçak şekilde sabit bi yere 60-45 derecelik bi açı ile bırakın bağlansın snra kapatın bidaha bağlansın bunu en az 5 kez tekrar edin snra istediğiniz yerden bağlancaktır tabiki o bakır tel gps anteni üzerinde duracak şekilde

Quadrinim

Üye
Modum verdiğin mapi tekrar yüklemeye denedim güvenilmeyen sağplayıcıdan uygulama yğklenmez gibi bir hata veriyor napcaz şimdi

--------------- Ekleme ---------------

son noktayı koyuyorum bende N97 war nasıl olur bilemem ama serwisi fln yada navi programlarını boş verin telefonununzn kapağını açın snra gps anteninin bulun içine telefon boyunca bakır tel yerleştirip bağlayın metal kısımlar bir birine deyicek daha sonra telefonunuzn kapağını kapatın güneşli bi günde burası önemli çıkın açık bi alana telefonunuzu elinizde olmuçak şekilde sabit bi yere 60-45 derecelik bi açı ile bırakın bağlansın snra kapatın bidaha bağlansın bunu en az 5 kez tekrar edin snra istediğiniz yerden bağlancaktır tabiki o bakır tel gps anteni üzerinde duracak şekilde

Arkadaışım iyi yazmışsın güzel yazmışında bi resip filan mümkünse upload etde nasıl yaptığını görelim :oke:

djdeycan

djdeycan

Üye
Modum verdiğin mapi tekrar yüklemeye denedim güvenilmeyen sağplayıcıdan uygulama yğklenmez gibi bir hata veriyor napcaz şimdi

Arkadaışım iyi yazmışsın güzel yazmışında bi resip filan mümkünse upload etde nasıl yaptığını görelim :oke:

benim yaptığım uygulamanın aynısı ve açıklayıcı anlatımı birebir aynısını bende yaptım ztn burdan görüp yapmıştım telefon N97 dir

birkanc

Üye
arkadaşlar nokia 5800 ' ın gps tarafı neresi burda görüntülerde nokia 97 için yapılmış sanıyorum aynı tarafta değil 5800 için.Ben denedim bir fark yok

djdeycan

djdeycan

Üye
arkadaşlar nokia 5800 ' ın gps tarafı neresi burda görüntülerde nokia 97 için yapılmış sanıyorum aynı tarafta değil 5800 için.Ben denedim bir fark yok

denedim bir fark yok demişsin neyi denedin acaba ?

bigboss35

bigboss35

Üye
arkadaşlar gps sorunu bendede oldu v40 yükledikten sonra hafıza kartına format attım harita ile ilgili bilgiler silindi.hafıza kartına tekrar yükledim haritaları ve ovimaps ı güncelledim sorun çözüldü.şimdi hemen buluyo uyduyu ve bağlantıda sorun olmuyo.

conan34

Üye
valla ben de bu yenı surumu yuklersem ne olayım :)

birkanc

Üye
denedim bir fark yok demişsin neyi denedin acaba ?

bakır tel taktım ama 5800 'ın kullanım kitapçığında gösterdiğine göre gps sağ taraftayani sim kartı taktığınız tarafta olması gerek.Videodakine benzer bakır teli sağ dediğim tarafa taktım ama hiçbir gelişme olmadı

CyberStein

Acaba almasam mı usta bu gps sorun yapıyormuş :(

djdeycan

djdeycan

Üye
bakır tel taktım ama 5800 'ın kullanım kitapçığında gösterdiğine göre gps sağ taraftayani sim kartı taktığınız tarafta olması gerek.Videodakine benzer bakır teli sağ dediğim tarafa taktım ama hiçbir gelişme olmadı

üzerindeki antenin plastik kısmına yapıştırdıysan olmaz onu kaldırıp üzerindeki metali bakır tele deydirceksin ve önerim onu oraya lehimlemen bide o bakır tel dene bi elektirği iletiyomu diye ayrıca olmazsa yukarda bi link werdim konumlama sunucu adresi yerine suply.nokia.com yazıcaksın diye bide öle dene olması lzm

Acaba almasam mı usta bu gps sorun yapıyormuş :(

arkadaşım karışmak gibi olmasın ama gps sorunu için almıyosan hata yaparsın 5800 güzel telefondur bikaç ayardan sonra telefonun gps çok iyi bi şekilde çalışmaktadır.

CyberStein

Teşekkür ettim üstad. İki hafta sonra alacağım büyük ihtimal... Gps sorunu donanımsal olmadığı sürecek açılır. Sonuçta gps cihazı almıyoruz :D

u-bout

Üye
arkadaşlar bu gps denen olasyda kontör tl gidiyormu bende de 5800 var haritalara girip cıkınca kontör gidiyor zaman zaman kendi kendine kontör azalıyo önceden böyle bişey yoktu başka ne olabilir yardmcı olursanız sevinirm

Méc~

Méc~

Üye
arkadaşım sen önce bilgisayarına nokia maps programını kurup türkiyenin haritasını yüklemişmiydin yüklemediysen senin yerini bulur ama harita olmadan boş ekranda gösterir kontrol et

djdeycan

djdeycan

Üye
ben sana söleyim konumlama ayarlarından sadece tümleşik gps i seç ardından konumlama sunucusnda supl.noki.com yazması lzm işte orayı konumlama sunucusunu otomatiktir sen kapat gir hayatta kntr gitmez ama ewin içinde yada kapalı hawada çalışmaz onun için konumlama sunucusunu açman gerekir

Üst Alt