nokia 5800 dokunmatik hassasiyeti arttırma. herkes içeri, çok yararlı bilgiler.

Sponsorlu Bağlantılar

metehanozen

metehanozen

Üye
    Konu Sahibi
nokia 5800 dokunmatik hassasiyeti arttırma. herkes içeri, çok yararlı bilgiler.
arkadaşlar forumda da okudum. bazı kişiler nokia 5800ın dokunmatiğinden pek hoşnut deil. bende kullanıyorum. memnunum da. size yeni öğrendiğim bir bilgiyi sunmak istiyorum.
öncelikle:menü>ayarlar>dokunma girişi>dokunmatik ekran kalibrasyonu bölümünü açıyoruz. (kalibrasyonu herkes bilir fakat ben kalibrasyonu nasıl yapmanız gerektiğini anlatıcam)
dokunmatik ekran kalibrasyonu;dokunmatik ekranı kendi dokunuşunuza göre ayarlamaktır.bunun için, telefonu baş parmağımızla kullanıyorsak baş parmağımız, işaret veya diğer parmaklarımızla kullanıyorsak o parmaklarımızı kullanmamız gerekir. (genelde herkes benim gibi baş pamağını kullanır)
kalibrasyona başlarken;parmağımızla hedefin ortasına odaklanıyoruz ve ekrana olduğunca hassas bir dokunuş sergileyerek dokunuyoruz. sonraki 3 adımı da aynı şekilde yaparak kalibrasyon ayarımızı yapıyoruz. bu anlattıklarımı deneyin, değişimi siz de fark edeceksiniz. (ben yaptım ve değişimi fark ettim, mesela artık küçük qwerty klavyeyi kalem kullanmadan parmağımla kullanabiliyorum)

Deneyin, Görün ;) :oke::oke::oke::oke::oke::oke:

• Beğen
Tepkiler: okan1096, kuseyri, Mr.osman ve 24 diğerleri

bybilal

bybilal

Üye
teşekürler dediğini aynen uyguladım fakat pek bi fark yok. Belki sana öyle geldi ama hassasiyette bi değişiklik olmadı.

metehanozen

metehanozen

Üye
    Konu Sahibi
teşekürler dediğini aynen uyguladım fakat pek bi fark yok. Belki sana öyle geldi ama hassasiyette bi değişiklik olmadı.

küçük qwerty klavyeyi aç. parmağınla yazamyı dene. değişikliği far edeceksin :oke:

beratgüneş

Üye
teşekkürler. gerçekten fark var :D :oke:

• Beğen
Tepkiler: sagocu9579
Mobil İletişim

Mobil İletişim

Üye
Sağol

Dream0ver

Üye
saol kardeşim işe yaradı... küçük klavyede daha rahat yazılıyor parmakla.. ;) saol...

Sehzade

Üye
ellerine saglık birader

juristokrat

juristokrat

Üye
Saol kardes.

yurdaersahin

Üye
tesekkürler, ise yaradi.

bahtiyad

bahtiyad

Üye
saolasın kardes..cidden işe yaradı

KuSurSuz^Kinq*

KuSurSuz^Kinq*

Üye
Nokia Bölümüne Konuyu Açarsan İyi Olur Burası Lg,Philips Gibi Bölümler!

yasso.

Üye
sağol kardeş aynen artık bende yazabiliyorum :)

enescebeci

enescebeci

Üye
qweety klavyeyi kalemle bile yazamiom ben:D

Mertolozzi

Mertolozzi

Üye
:tşk:

FuRKaN-D

Üye
Öncelikle nokia bölümünde açsan daha iyi olurdu.
Bide kesinlikle sana katılmıyorum gerçekten 5800 ın dokunmatiği diğer telefonlara kıyasla daha az hassas ben kp500 kullanıyom 5800 da var bende Kp500 ü kullandığım zaman 5800 a alışmam zor oluyor çünkü gerçekten telefonda hassalık denilen bir şey yok resmen bastırman gerekiyor.Anlattığın şey yani kalibrasson hassasiyetle alakalı değil telefonun senin parmağını algılama noktasıdır.

Ö_M_E_R

Ö_M_E_R

Üye
teşekkürler güzel paylaşım...

metehanozen

metehanozen

Üye
    Konu Sahibi
Öncelikle nokia bölümünde açsan daha iyi olurdu.
Bide kesinlikle sana katılmıyorum gerçekten 5800 ın dokunmatiği diğer telefonlara kıyasla daha az hassas ben kp500 kullanıyom 5800 da var bende Kp500 ü kullandığım zaman 5800 a alışmam zor oluyor çünkü gerçekten telefonda hassalık denilen bir şey yok resmen bastırman gerekiyor.Anlattığın şey yani kalibrasson hassasiyetle alakalı değil telefonun senin parmağını algılama noktasıdır.
bende sana katılmıorm kp500 bendede var bende onun dokunmatiğini hiç sevmiyorum.5800ın dokunmatiği bence rezistif ekranlara arsında en iyisi.

--------------- Ekleme ---------------

qweety klavyeyi kalemle bile yazamiom ben:d
:d :d

Üst Alt