Neden orjinal şarj aleti kullanmam gerek ?

Sponsorlu Bağlantılar

K_R_M

K_R_M

Üye
    Konu Sahibi
Neden orjinal şarj aleti kullanmam gerek ?
Bilindiği üzere son zamanlarda yan sanyi ürünler çok çeşitlenip ucuzlamakla beraber piyasaya fazlasıyla yayıldı. Bununla birlikte işin teknik kısmına bir göz atalım. Yan sanayi ürünlerde kullanılan malzemeler kalitesiz vede toleransları çok yüksek aynı zamanda yapıları itibariyle içerdikleri devre tasarımları da çok basit bu yüzden orjinallere göre çok daha ucuz oluyorlar. Peki bunun bize zararı nedir? öncelikle şarj olayında (sadece telefon için geçerli değil) Gerilim değeri ve regülasyonu yani sabit olması çok önemlidir. Malesef bu dediğim olay yan sanayi ürünlerde çok az olduğundan siz telefonu şarj için taktığınızda hem tam uygun gerilim uygulanmıyor hem de sabit bir regülasyon söz konusu değil. Bu da bize bataryanın ömrünü kısaltma, şarjının daha az gitmesine neden olmaktadır. İçerisinde hiçbir koruma devresi olmayan bu adaptörlerin ufak bir gerilim dalgalanmasında telefonunuza zarar verebiliceğini unutmayınız. Orjinal bir şarj aleti ile doldurduğunuz pilin hem tüketim ömrü uzar hem de şarjı daha uzun süre gider. Örneğin bu piyasada hızlı şarj abi 1 saatte yapar diye satılan aletler çok fazla var peki neden telefon üreticileri kısa süreli sarj işi akıllarına gelmemişmi de uzun süre şarj yapıyor kendi adaptörleri bunu bir düşünmek lazım.
Son olarak kendimizi vede sevdiğimiz telefonumuzu düşünüyorsak eğer mukakak ORJİNAL kullanmamız gerekir. Sorunsuz günler dileğiyle...

• Beğen
Tepkiler: Pckopat*, erdew, emirkan25 ve 10 diğerleri

konyarapp

Üye
çok yararlı bir konu çok doğru ve isabetli teşekkürler tavsiyen için ;)

63urfalım

63urfalım

Üye
Tsk

--------------- Ekleme ---------------

Slm güzel

&&BERKAY&&

&&BERKAY&&

Üye
yararlı bir bilgi

kol@j

kol@j

Üye
merak edilecek bir şey yok hemen hemen bütün telefonlar aşağı yukarı 5 yıllıktır...
öyle tasarlanmazlar ama teknik özellikleri oraya geliyor...

ne kadar iyi kullanırsak kullanalım...

ayak altında ezinde demiyorum...
siz bunları düşünerek telefonunuza masraf yapın....

K_R_M

K_R_M

Üye
    Konu Sahibi
merak edilecek bir şey yok hemen hemen bütün telefonlar aşağı yukarı 5 yıllıktır...
öyle tasarlanmazlar ama teknik özellikleri oraya geliyor...

ne kadar iyi kullanırsak kullanalım...

ayak altında ezinde demiyorum...
siz bunları düşünerek telefonunuza masraf yapın....
evet doğru telefon bozulmasa bile teknolojide geri kalıyor buna katılıyorum ama şuda bir gerçek yeni aldığın bir telefonun basit bir şarj aleti yüzünden de zarar görmesini hatta dengesiz güç kalibrasyonu sonucunda garanti dışı kalıpta birde kullanılmaz hale gelmesini de kimse istemez sanırım.

• Beğen
Tepkiler: erdmerdm
KaranlıƘ Ƈoƈuq

KaranlıƘ Ƈoƈuq

Üye
<zaten adı üstünde orjinal
:oke:
tşkler bilgi için çok sağol :oke:

(_Serseri_)

(_Serseri_)

Üye
Tnk

SilentOne

SilentOne

Üye
tnxx

black_wolf465

black_wolf465

Üye
Evet bende katılıyorum. Piyasada satılan bır cok sarj agletlerınde akım sınırlamalarında bıraz sorun war yanı tam sınırlayamayıp fıltrelenmıyor bu yuzden bataryanız zarar goruyor. Piyasada satılan hızlı sarjlarda akım şoklaması war bataryayı oldurmeye bırebır :ehe once batarya şişiyor sonra patlıyor :oke:

K_R_M

K_R_M

Üye
    Konu Sahibi
konuyu bilen arkadaşlar zaten bu tarz uyduruk aletlerin yanından bile geçmez

azizerkan07

Üye
batarya ömrünü çok azaltıyor.bi senede batarya bitiyor.

mardok

mardok

Üye
teşekkürler

xxx_77

xxx_77

Üye
bıde telefonculardan batarya yada sıfır telefon alırken 16 saat sarzda beklet dıyo yok böyle bı saçmalık yaaa nerden bulup uyduruyolar anlamıyorum

SpeciaL@

SpeciaL@

Üye
gerçekten güzel konu :)

K_R_M

K_R_M

Üye
    Konu Sahibi
Delinin biri kuyuya bi taş atmış 40 akıllı çıkarmaya çalışmış.

waycell

waycell

Üye
ama turkcellin aklına glmiş turkcell time gidiyorsun bataryayı veriyorsn 15 dakkada dolu olarak alıyorsun

PeriliKral

Üye
çok teşekkürler...

K_R_M

K_R_M

Üye
    Konu Sahibi

cix_can-61

Üye
nokia nin yeni orjinal şarj aletleri var yeni aldığım nokia telefonun şarjı 45 dk en geç 1saatte dolduruyo ama orjinal şarj aleti bi zararı olmaz herhalde nokia yaptığına göre bu konuya da açıklık getirir misiniz?
Şimdiden teşekkürler.

Üst Alt