Neden Nokia N9

Sponsorlu Bağlantılar

N9'u tercih etme nedeniniz

• geliştirmeye açık olması

Kullanılan: 7 29.2%
  • tasarımı

Kullanılan: 5 20.8%
  • android yüklenebildiği için.

Kullanılan: 2 8.3%
  • multitasking

• diğer..

• Kullanılan toplam oy
    24
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
MertcaN9

MertcaN9

Üye
    Konu Sahibi
Neden Nokia N9
bugün gün boyunca bu soruyla karşılaştım değerli abilerim neden bu işte neden IPHONE değil vs.. çevremdekiler sordu :D bende bu soruyu size yöneltmek istiyorum neden N9 ? değerli cevaplarınızı bekliyorum :islik

benim cevabım:

-kısa ve öz ne açık sistem olması ne linux nede terminal hiç biri değil beni bu cihaza aşık eden tek şey swipe dir :) tuşsuz olması yani telefonun.
(-tasarım diyemiyorum çünkü aynı tasarım lumialarda da var ama onlarda swipe yok :D - )

[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
aynen swipe mühteşem bişey ayrıca zip-rar gibi dosyaları rahatlıkla açabiliyorsun :D

• Beğen
Tepkiler: MertcaN9
VeysiTekinTR

VeysiTekinTR

Üye
Mertcan insan bi hepsi diye seçenek katar be kardeşim :) valla orada yazılı olan seçeneklerin hepsi de var...

• Beğen
Tepkiler: MertcaN9
pRime.

pRime.

Üye
aslında çok şey var ama şu anda meego harmattan, terminal ile yapılabilenler ve tasarımı aklıma geldi.

ayrıca meego harmattan malesef tamamen açık kaynak kodlu değildir.

- - - Eklendi - - -

(-tasarım diyemiyorum çünkü aynı tasarım lumialarda da var ama onlarda swipe yok :D - )
o tasarım orjinalde tuşsuz telefonlara göre yapıldı. tasarımı demek gayet normal çünkü lumia'lar tasarıma öncü değil.

MertcaN9

MertcaN9

Üye
    Konu Sahibi
o tasarım orjinalde tuşsuz telefonlara göre yapıldı. tasarımı demek gayet normal çünkü lumia'lar tasarıma öncü değil.

evet lumia öncü değil ama şimdi tasarım dersem e niye lumia değil diye soru gelir ikiside aynı tasarımda hemen hemen dış olarak ama NOKİA N9 swipe ile fark yaratıyor ve çokk seviyorum yani markası ne işletim sistemi olduğu hiç önemli dğeil hangi cihazda olsaydı bu özellik yine alırdım ama nokiada olması bambaşka bir şey zaten yenilik ve şıklık denince yıllardan bu yana hep nokiadır 1.tercihim her ne kadar hız gibi konularda geri kaldıysada

- - - Eklendi - - -

Mertcan insan bi hepsi diye seçenek katar be kardeşim :) valla orada yazılı olan seçeneklerin hepsi de var...

bilmem :D ama ilk almaya karar verdiğinizde neden neydi elbette birisi daha cezbetmiştir sizi özelliklerden :hmmm

PalmerTech

PalmerTech

Üye
diğer: mesaj yazarken kasma olmaması

[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
Tarayıcının dıger browser'lardan hızlı olması :D

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
Firefoxda flash player olması ;) Hiç kullanmasam da :D

[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
Firefoxda flash player olması ;) Hiç kullanmasam da :D

Bende pek ısınamadım zaten bir önceki sayfaya dönmek için varolan sayfayı sola kaydır sonra geri ok işaretine tıkla ugraşılmıyor valla

PalmerTech

PalmerTech

Üye
[ENGİN];5532359' Alıntı:

Bende pek ısınamadım zaten bir önceki sayfaya dönmek için varolan sayfayı sola kaydır sonra geri ok işaretine tıkla ugraşılmıyor valla

ama sağlam video izletiyor, tam ekran modu çok iyi

PriZm

PriZm

Üye
Multitasking ve Geliştirilmeye açık olması.ama bir şık hakkım olduğundan Multitasking dedim :)

[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
diger özelliklerini de sayabilirsin

PriZm

PriZm

Üye
Birtek bunlar cazip geliyor diğer özellikleri SGS karşılıyor zaten :D

PalmerTech

PalmerTech

Üye
bir neden daha var: dün üşenmedim oturdum, 1500tl ye ne telefon alırım ki sorunsuz kullanayım dedim, bulamadım. Kiminin malzeme kalitesi yok, kimi çok ısınıyor, bazılarının ekranında problem varmış, kiminin şarj olayı çok kötü... liste böyle uzuyor.

yani, daha kalitelisi çıkana kadar n9 ;)

messi_123

Üye
diğer mobil işletim sistemlerinin çoğunu kullanmışlığım var. webos haricinde. meego başka bişey. keşke desteğini kesmesiydi nokia meego dan. çok stabil. kaç tane ugulama açarsanız açın telefonda kasma yok.

pRime.

pRime.

Üye
tasarımı
işletim sistemi
arayüzü

Seglopsi

Seglopsi

Üye
mobil dunyanin AsiRuH'u :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt