N9 Ubiboot

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
    Konu Sahibi
N9 Ubiboot
TANITIM

N9/50 cihazlar için bir önyükleme yöneticisidir.
Harmattan / Nitdroid / Nemo / Firefox / Ubuntu / Sailfish İşletim Sistemleri arasında geciş yapmak icin ön yükleme

Ubiboot özellikle geliştiriciler ve gelişmiş kullanıcılar icin dir.
bu yüzden uyarı sadece gelişmiş kullanıcılar harici denemeyin !!
ubiboot tanıtım videosu (demo)
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

Ubiboot N9 Faydaları

1. Birden fazla önyükleme İşletim Sistemleri, cihaz üzerinde birden fazla isteğe çekirdekler arasında geciş
  2. Açılış çekirdeği seçilmesi
  3. Sadece cihaza çekirdek ve modüller yeterli kopyalama, yeni bir çekirdeği yüklemek
  4. Eğer yedekleme için / otomatik bir PC'ye yüklemek tüm bölümleri verebilirsiniz cihazda, onarım / bakım işlemleri modunu entegre etmiş.
  5. Eğer istenilen onarım işlemleri yapmak için, bakım işlemleri modunda cihaza telnet ve ssh olabilir. SFTP üzerinden cihazdan / 'yedekleme arşivlerini transfer edebilirsiniz

Ön Koşullar

yeni bir başlangıç (temiz cihaz için) cihazı Flashlayın

UYARI!
önce önemli dosyalarınızı (mesajlar, rehber, resim, video, müzik, vb) yedekleyin
yapılan işlemlerde oluşabilecek hicbir sorundan mesul değiliz !

FLASH bilgileri icin
https://www.maxicep.com/forum/konu/nokia-n9-flash-anlatim.713254/

NOT: PİN KODU, GÜVENLİK KODU PASİV OLMALIDIR !
KURULUM TALİMATLARINA UYUN
AKSİ HALDE YAŞANILAN SORUNLARDAN MESUL DEGİLİZ !
CİHAZINIZ MANUEL OLARAK GARANTİDEN CIKAR, GARANTİYE GERİ DÖNMEK İCİN CİHAZI FLASHLAYIN !
TEMİZLEME BİLGİLERİ BURADA MEVCUT
güvenlik kodu sıfırlama işlemi ve flash işlemi
CİHAZI HAZIRLAYIN !
Geliştirici Modu ve mağaza dışı kaynaklardan yüklemeyi etkinleştirin

• Mağaza dışı kaynaklardan (Ayarlar → Uygulamalar → yüklemeler) hard yüklemeleri etkinleştirin.
    • "Geliştirici Modu" (ayarlar → Güvenlik → Geliştirici modu) cihazınız yeniden başlayacaktır. Yeniden başlatma sırasında, Terminal kullanıma hazır olma göreceksiniz.
DOSYA KUTUSU (FİLEBOX ROOT) HAZIRLAYIN

• Cihazınızda Nokia Mağaza'dan Dosya kutusu yükleyin.
    • dosya kutusu root icin QTweak da şu komutları verin
Kod:
H→2→1
bu komuttan sonra size
Choose Y for yes or press Enter for No:
Y yazıp enterleyin
Insert your ROOT pass (def: rootme):
şifre yazıp yazmamak size kalmış önerim boş bırakıp enterleyin
her seferinde şifre girmek istemiyorsanız
enson exit yazınca S yazıp enterleyin

FLASH İCİN GEREKLİ KOMUTLAR
1.
indirin konumu
C:\Program Files\Nokia\Flasher

NOT: rootfs, emmc ile aynı konumda olmalı !
2. Aşağıdaki komutları yazın ve her komutu (yazdıktan sonra Enter tuşuna basın NOT: Bu yapılandırılmış tüm hesapları siler)
terminali acın
Kod:
devel-su
password: rootme

disclaimer-cal remove View-openmode
rm -rf /home/user/.accounts/
rm -rf /home/user/.aegis/
rm -rf /home/user/.activesync/

FLASHER CALIŞTIRIN

Kod:
cmd

cd C:\Program Files\Nokia\Flasher

flasher -a DFL61_HARMATTAN_40.2012.21-3_PR_LEGACY_001-OEM1-958_ARM.bin -k zImage_2.6.32.54-openmode_l2fix --flash-only=kernel -f -R

flash işlemi bitince cihaz acılır şimdiki işlemler ubiboot icin hazırlık
terminali acın

Kod:
devel-su
mkdir -p  /home/user/MyDocs/boot
  wget http://juiceme.cloud-7.de/ubiboot/ubiboot-02/ubiboot-02_0.3.5_301013.tar | tar xf -C /home/user/MyDocs/boot -
c/root klasörün icindeki 'ubiboot-02_0.3.5_301013.tar' arşivi dosya kutusu root ile acıp
MyDocs hafızadaki

'boot' klasörüne cıkarın

bu işlem ubiboot icin dosyaları MyDocs bölümüne aktarmak

şimdiki işlem güvenlik sıfırlama

Kod:
 md5sum /home/user/MyDocs/boot/*

/home/user/MyDocs/boot/ubiboot-02.menus.cpio

sıfırlanan güvenlikte şu komut olmalı
permission denied
dogru ise devam edin

/home/user/MyDocs/boot/ubiboot.conf

şimdiki işlem
karnel icin gerekli arşivleri cekmek

Kod:
devel-su
cd /boot
  wget -c http://www.swagman.org/juice/ubiboot/other/zImage_2.6.32.54-openmode_l2fix
  wget -c http://maemo.cloud-7.de/HARM/N9/1.3/openmode-kernel/zImage-2.6.32.54-dfl61-20121301
  wget -c http://www.swagman.org/juice/ubiboot/ubiboot-02/zImage_2.6.32.54-ubiboot-02_040613
  wget -c http://downloads.nitdroid.com/e-yes/n9/ubiboot/zImage -O 'zImage_e-yes_nitdroid+l2fix'
  wget -c http://downloads.nitdroid.com/e-yes/n9/zImage.pr13

şimdiki işlem karnel icin hazırlanan modları oluşturmak

Kod:
md5sum /boot/* | sort
/boot/zImage_e-yes_nitdroid+l2fix

/boot/zImage-2.6.32.54-dfl61-20121301

/boot/zImage.pr13

/boot/zImage_2.6.32.54-ubiboot-02_040613

/boot/zImage_2.6.32.54-openmode_l2fix

burada # olarak gösterilenler sizin terminalde girdikten sonra gördügünüz komut olmalı

şimdiki işlem slayboot (secim icin komutcu)
yalnız sadece
MeeGo, nitdroid, firefox
icerir

Kod:
devel-su

wget -O- http://www.swagman.org/juice/ubiboot/other/preinits.tar  | tar xfv - -C /

md5sum /sbin/preinit_harmattan /sbin/preinit_nitdroid
/sbin/preinit_harmattan
/sbin/preinit_nitdroid
bu komuttan sonra arka planda ne varsa kapanır cihaz agırlaşı 5 dakika bekleyin cihaza resart atın

NOT; muhtemelen error veya ? aldınız devam edin bu sorun degil

şimdiki işlem nitdroid icin gerekli dosyaları cekip konuma atmak

Kod:
devel-su

mkdir -p /home/nitdroid
wget -O- http://downloads.nitdroid.com/e-yes/n9/nitdroid_n9_jellybean_alpha5.tar.bz2 | tar xfj - -C /home/nitdroid
wget -O- http://downloads.nitdroid.com/e-yes/n9/apps2sd_fix_alpha5.tar.bz2 | tar xfj - -C /home/nitdroid

sabırlı olun ve bekleyin

hazırlama ile ilgili herşey tamam sadece FLASH işlemi kaldı
NOT: firefoxOS hala kullanım icin hazır degil eklemedim !
ubuntu, nemo, sailfish
icin linux bilgisayar gerekli bu kurulumlarda şuan sadece NEMO kullanıma musait
ayrıca NEMO dosyaları yerine SailfishOS kurabilirsiniz
acıklamayı alt konumda linux sistemine uygun olarak yapıyorum bu konumu sadece linux bilgisi olan arkadaşlar denesin zaten coktan kurmuşlardır
son olarak Juiceme, swagman adlı geliştiriciler
ubiboot karneli icin düzenleme yapıyor bittiginde linux pc ye gerek kalmadan boot etmek mümkün olacaktır

şimdiki işilem NEMO
Nemo icin anlatım wiki de mevcut buraya eklemedim !zaten ubiboot karneline monte edilecek windows kullanıcıları rahatlıkla kurabilecektir
sadece biraz zaman

MyDocs/boot içinde zImage_2.6.32.54-ubiboot-02_301013
karneli var pc ye atılması gereken konum
yani 'rootfs' emmc' ile aynı konumda olmalıdır
Flash Ubiboot-02 ile cihaz kapalı konumda olmalı
usb baglayın

Flasher calıştırın

Kod:
cmd

flasher -a DFL61_HARMATTAN_40.2012.21-3_PR_LEGACY_001-OEM1-958_ARM.bin -k zImage_2.6.32.54-ubiboot-02_301013 --flash-only=kernel -f -R

flash işlemi bitince usb baglantısını koparmayın
cihaz ekranında

bu şekilde olmalı
successifully yazıyorsa tamamdır
usb den cıkarın
Ekran şu şekilde olmalı

burada ki şecimler şuan sadece MeeGo ile android arasında
secim yapabilirsiniz
tabi NEMO kuruldu ise nemo secimide yapabilirsiniz
android sectiginizde size karnel secimi cıkacaktır
sizin seciminiz
Kod:
Eyes zlmage.pr13 karnel

E-yes's L2Fix Nitdroid image
olmalıdır
aynı şekilde MeeGo icinde secim şu şekilde olmalı
Kod:
Openmode + L2fix
MeeGo secimi haric hangi secimde cihazı boot ediyorsanız
ses/on ses/of tuşlarına basmalısınız
her resartta veya her secimde !

anlatımla ilgili detaylar bu kadarla sınırlı zaten bu konunun şuana kadar acılmamasının sebebi
basit olarak kurulumu beklemektir
bittimi tabiki bitmedi bittiginde
sailfishOS veya ubuntu da yerini almış olacaktır
KULLANIM İLE İLGİLİ DETAYLAR
uzun zaman önce kurulumları linux te ayrı ayrı boot ediyordum
işin acıkcası baya basit olmuş ve devam etmekte konu ile ilgili detaylı acıklamalar burada mevcut

bataryada nerdeyse yarı yarıya fark göreceksiniz pil seviyesi oldukca dayanıklı olmakta !

son olarak MeeGo harici android, nemo kullanımında cihazda kasılmalar olabilir gayet normal
karnel ile ilgili sorunlar cok yakında düzelmiş olur

cihazınızı kapalı olarak şarj edebilirsiniz hatta şarj bittiginde
şarj cihazına baglayın ;)
burada dikkat etmeniz gereken konum ise LED bildirimin yanıp sönmesi
şayet LED cevap veriyorsa cihaz şarj oluyor demektir

LED cevap vermiyorsa güc tuşuna basın fazla basmayın cihaz acılmak icin hamle yapar
son olarak; 5 veya 10 dakikalık sarj edip acmak isterseniz önce cihazı usb den ayırın
yoksa cihaz şu görüntüyü veriri

komutlara uydugunuz taktirde heran gibi bir sorun yaşamazsınız

KURULUM ACIKLAMA HEPSİ BU KADAR

Son düzenleme:

Reşwan

Reşwan

Emekli Yönetici
Arkadaşlar bir birinize atıfta bulunacaksanız söyleyin sizin için özel bir konu açayım ordan konuşun usulüne göre, ama konu içinde tartışmayalım lütfen, sürekli dile getiriyoruz sizide üzmek istemiyoruz, bu insiyatifimizden dolayı hala uygulama paylaşımlı konularda tartışıyorsunuz.

• Beğen
Tepkiler: Nextman
ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar bir birinize atıfta bulunacaksanız söyleyin sizin için özel bir konu açayım ordan konuşun usulüne göre, ama konu içinde tartışmayalım lütfen, sürekli dile getiriyoruz sizide üzmek istemiyoruz, bu insiyatifimizden dolayı hala uygulama paylaşımlı konularda tartışıyorsunuz.
:tşk:konu güncellendi

zaten şuan SailfishOS nemo karneli kullanıyor
kısacası
sailfish & nemo karnelleri bittiginde
tıpkı android kurulumları kadar basit olarak mümkün olacaktır

konu ile ilgili sorularınız varsa

bu linkten veya
buradan bizlere bildirmelisiniz
ne kadar bildiri veya istek olursa konularda okadar güncel olur ;)

iyi forumlar

Son düzenleme:
Seglopsi

Seglopsi

Üye
kaptan kurulumu inceledim de kerneller /boot a mı /root'a mı atılacaktı tam çıkaramadım, /root klasörü diye hatırlıyorum. birde kernel 3.5 i ve x.59/x61'i de koyarsan o klasöre Alt_Os dizininden nemo veya sailfish sdk'yı da çalıştırmak mümkün.

Rastaman_35

Rastaman_35

Üye
Kurulumu ben yaptım ubiboot. Firefox, android çalışıyor yalnız nemo kurulumu linux üzerinden çalıştığım halde kurulumu olmadı dediğin gibi kernelse olay onu bulalım dostum.Nemo kurulumunuda yaptim arkadaslar/ Volume tuslarindan alternatif os secerek boot ettim daha sonra ubiboot 2 flashladim. ama ubiboot menude nemoyu sectigimde calismiyor kernel hatasida vermior cihaz kapaniyor

ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
    Konu Sahibi
Sorularınızın cevabını yakında almış olursunuz ;)
önce video yu izleyin

Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

0.0.5 sürüm yayınlandı ve karnel işi cözüldügünde
ubiboot ile basit olarak calışması mümkün olacaktır sadece biraz daha sabır ;)

Rastaman_35

Rastaman_35

Üye
Nemoyuda hallettim :) şimdi sailfish kaldı bu konuda özelden yardımcı olurmusun kaptan?

ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
    Konu Sahibi
Nemoyuda hallettim :) şimdi sailfish kaldı bu konuda özelden yardımcı olurmusun kaptan?
nemoyu hallettiysen
nemo icin kurdugun arşiv dosyaları yerine
sailfish arşivini nemo yerine ac
hepsi bu kadar fakat
ubiboot şuan android, harmattan, nemo, firefox
secimleri mevcut
yani sailfish icin nemo yu kullanmalısın
yoksa
Sailfish te ubuntu ile boş görüntü verir ;)
kaptan kurulumu inceledim de kerneller /boot a mı /root'a mı atılacaktı tam çıkaramadım, /root klasörü diye hatırlıyorum. birde kernel 3.5 i ve x.59/x61'i de koyarsan o klasöre Alt_Os dizininden nemo veya sailfish sdk'yı da çalıştırmak mümkün.
ilk olarak
1.
indirin konumu
NOT: rootfs, emmc ile aynı konumda olmalı !
2. Aşağıdaki komutları yazın ve her komutu (yazdıktan sonra Enter tuşuna basın NOT: Bu yapılandırılmış tüm hesapları siler)
terminali acın
Kod:
devel-su

disclaimer-cal remove View-openmode
rm -rf /home/user/.accounts/
rm -rf /home/user/.aegis/
rm -rf /home/user/.activesync/

Kod:
cmd

flasher -a DFL61_HARMATTAN_40.2012.21-3_PR_LEGACY_001-OEM1-958_ARM.bin -k zImage_2.6.32.54-openmode_l2fix --flash-only=kernel -f -R

flash tan sonra

Kod:
devel-su
mkdir -p  /home/user/MyDocs/boot
  wget http://juiceme.cloud-7.de/ubiboot/ubiboot-02/ubiboot-02_0.3.5_301013.tar | tar xf -C /home/user/MyDocs/boot -

c/root klasörün icindeki 'ubiboot-02_0.3.5_301013.tar' arşivi dosya kutusu root ile acıp
MyDocs hafızadaki

'boot' klasörüne cıkarın
yani bu dosyalar normalde MyDocs/boot icine atıp acması gerekiyor
c/root icine atıyor
root icinden arşivi acıp
MyDocs/boot icine acın

Kod:
md5sum /home/user/MyDocs/boot/*

/home/user/MyDocs/boot/ubiboot-02.menus.cpio

sıfırlanan güvenlikte şu komut olmalı
permission denied
dogru ise devam edin

/home/user/MyDocs/boot/ubiboot.conf

terminal ile bunları girin

şimdiki işlem karnelleri cekme işlemi
c/boot icine direk atar

Kod:
devel-su
cd /boot
  wget -c http://www.swagman.org/juice/ubiboot/other/zImage_2.6.32.54-openmode_l2fix
  wget -c http://maemo.cloud-7.de/HARM/N9/1.3/openmode-kernel/zImage-2.6.32.54-dfl61-20121301
  wget -c http://www.swagman.org/juice/ubiboot/ubiboot-02/zImage_2.6.32.54-ubiboot-02_040613
  wget -c http://downloads.nitdroid.com/e-yes/n9/ubiboot/zImage -O 'zImage_e-yes_nitdroid+l2fix'
  wget -c http://downloads.nitdroid.com/e-yes/n9/zImage.pr13

bu işlem se karneller icin gerekli secimleri oluşturmak tır
terminal ile devam et
Kod:
md5sum /boot/* | sort
/boot/zImage_e-yes_nitdroid+l2fix

/boot/zImage-2.6.32.54-dfl61-20121301

/boot/zImage.pr13

/boot/zImage_2.6.32.54-ubiboot-02_040613

/boot/zImage_2.6.32.54-openmode_l2fix

bu işlem secim icin

sbin klasörü halt etmek
Kod:
devel-su

wget -O- http://www.swagman.org/juice/ubiboot/other/preinits.tar  | tar xfv - -C /

md5sum /sbin/preinit_harmattan /sbin/preinit_nitdroid
/sbin/preinit_harmattan
/sbin/preinit_nitdroid

sonra android kurulumları yapabilirsin
geriye nemo kalıyor
tamam ise
ubiboot flash işi kalıyor kaldıgı yerden devam edebilirsin ;)

birde kernel 3.5 i ve x.59/x61'i de koyarsan o klasöre Alt_Os dizininden nemo veya sailfish sdk'yı da çalıştırmak mümkün.

benim haberim yok şuan tek bildigim Sailfish ve nemo icin ubiboot un hazırlandıgı
şuan bende nemo kurmadım
ubiboot ile birlikte gelecek diye bekliyorum
bildigin daha basit yöntemi varsa
paylaşırsan herkes icin faydalı olur ;)

Son düzenleme:
Rastaman_35

Rastaman_35

Üye
Anladığım kadarıyla şimdi ubiboot ta sailfishi kullanamıyoruz öylemi? bende şuan android meego firefox nemo çalışır halde bulunuyor. Ubiboot flashladım herşey tamam bunun üzerine sailfish nasıl kuracağım üzerine arşiv açınca nemoda gidiyor. Sağolasın bu arada cevaplar için ;)

ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
    Konu Sahibi
Anladığım kadarıyla şimdi ubiboot ta sailfishi kullanamıyoruz öylemi? bende şuan android meego firefox nemo çalışır halde bulunuyor. Ubiboot flashladım herşey tamam bunun üzerine sailfish nasıl kuracağım üzerine arşiv açınca nemoda gidiyor. Sağolasın bu arada cevaplar için ;)

ubiboot da nemo üzerinden sailfish calışıyor gerci ubiboot olmasa bile gene nemo üzerinden calışıyor
yani nemo icin kurdugun yazılım dosyaları kaldırıp
bunu kur

cihazı boot et aynı nemo secimi yapar gibi sailfish kullan

ayrıca nemo yu nasıl kurdugun hakkında bir acıklama yaparsan herkes faydalanmış olur
şayet ben ubiboot icin bekliyorum ;)
birazda zamanım cok az :)

Rastaman_35

Rastaman_35

Üye
Ben açıklamayı yapayım konu işlerini sen hallet dostum biraz doğaçlama oldu benim nemo olayı baya uğraştım :)

Ubiboot kurulum adımları nitdroidi kuruna kadar senin konundan takip ettim. Arşivleri açtım. Daha sonra linux üzerinden şu adımları uyguladım:
---------------

wget -r -l1 -nd --no-parent -Amoslo-0.*.rpm

rpm2cpio moslo-*.armv7hl.rpm | cpio -vidu

sudo flasher -k usr/share/moslo/zImage-moslo -n usr/share/moslo/initrd-moslo -l -b

------------------

terminalde bu komutlarda bazen hata alınabiliyor o zaman paketi indirip /home dizinine açtım şu komutları verdim.

---------------
sudo flasher.exe -k zImage-moslo -n initrd-moslo -l -b

-----------------

Daha sonra cihaz açılıyor Moslo ekranı geliyor. /media dizininde Alt_OS kuruyor. partition error bölümleme hatası vermedikçe geriye sadece arşivi açmak kalıyor.

----------------
sudo tar --numeric-owner -xf nemo-handset-armv7hl-n950-*.tar.bz2 -C /media/Alt_OS/

-------------------

Biraz bekledikten sonra işlem tamamlanıyor. Terminale " lsblk " komutunu girip Alt_OS u kontrol edebilirsin arşivi açmışmı diye. USB yi çıkartım alternatif OS volume down yaparak seçiyoruz. Nemo açılıyor cihazı kapatıp ubiboot flashladıktan sonra nemoyu seçerek boot edebiliyoruz. Ben bu şekilde kurdum dostum. Sailfishi dediğin gibi denedim ama olmadı nedense.
ubiboot da nemo üzerinden sailfish calışıyor gerci ubiboot olmasa bile gene nemo üzerinden calışıyor
yani nemo icin kurdugun yazılım dosyaları kaldırıp
bunu kur

cihazı boot et aynı nemo secimi yapar gibi sailfish kullan

ayrıca nemo yu nasıl kurdugun hakkında bir acıklama yaparsan herkes faydalanmış olur
şayet ben ubiboot icin bekliyorum ;)
birazda zamanım cok az :)

--------------------------
Basitçe meego terminalden Alt_OS içini boşaltım diyelim. tar xzvf ile sailfish i kursam çalışır mı acaba

ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
    Konu Sahibi
ozaman basit olarak hem güncel sürümü indir hemde anlatım icin burayı ziyaret et
linux ten devam edersin ;)

ben ubiboot icin bekliyorum ve hala cok erken 'swagman' juice
bu işi basitleştirmek icin ugraşıyor
ayrıca bu sürümler SDK olmaktan cıktı 0.0.5 sürümle gercek SailfishOS oldu
herkese duyrulur

Rastaman_35

Rastaman_35

Üye
Anlamadığım konu şu flasher -k zImage -n initrd-moslo -l -b tekrar bunu uyguladıktan sonra sailfish açıyorum sonra tekrar ubiboot flasha gerek varmı? Daha önce aynen böyle yaptım blackscreen olmuştu.

ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
    Konu Sahibi
Anlamadığım konu şu flasher -k zImage -n initrd-moslo -l -b tekrar bunu uyguladıktan sonra sailfish açıyorum sonra tekrar ubiboot flasha gerek varmı? Daha önce aynen böyle yaptım blackscreen olmuştu.

hayır tekrar flash atmaya gerek yok
sadece arşivi ac
ama önce nemo icin kurulan yazılımı dosya kutusu (root) ile sil

hem zaten cihazın flashlı
yapman gereken sadece arşivi acmak olurayrıca son düzeltmelerde yapıldı

bütün konular ile ilgili dökümanda burada

secqin1

secqin1

Üye
hala adam gibi bi sailfish kurulumu çıkmadı sanırım ilyas :)

Rastaman_35

Rastaman_35

Üye
Kurdum dostum suan sailfish browser uzerinden yaziyorum gayet iyi kasma yasanmiyor scroll rahat ama uygulama kurmuyor stroge hatasi veriyor 4 gb bos alan mevcut nemo icin bolumledigi alanda bu sorun iyi olmadi :/

ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
    Konu Sahibi
hala adam gibi bi sailfish kurulumu çıkmadı sanırım ilyas :)
kurulumlarla ilgili sorun yok
fakat hickimseyi linux ile başbaşa bırakmak istemiyorum yoksa anlatımı coktan yapardık
linux kullanımı bilene dev arşiv bilmeyen icin tehdit olur ;)
ubiboot veya daha basit olması icin ugraşılıyor herkesin yapması gereken beklemek olur en azından güvenli kurulum icin ;)
Kurdum dostum suan sailfish browser uzerinden yaziyorum gayet iyi kasma yasanmiyor scroll rahat ama uygulama kurmuyor stroge hatasi veriyor 4 gb bos alan mevcut nemo icin bolumledigi alanda bu sorun iyi olmadi :/
düzelir sorun degil kurulum hala tam oturmadı sadece SDK dökümandan ayrıldı bir sonraki sürümlerde ve karnellerde bu sorunlar biter

• Beğen
Tepkiler: Rastaman_35
Rastaman_35

Rastaman_35

Üye
Böyle idare edeceğiz artık gayet başarılı bir sistem elime geçen ilk imkanda jollayı almayı düşünüyorum. Forum olarak toplu alım yapsak güzel olurdu
;)

Seglopsi

Seglopsi

Üye

nemo/sdk'yı çalıştırdığın kernelde çalışmayan donanım var mı. yoksa nitdroid deki e-yes'in kerneli mi?

Rastaman_35

Rastaman_35

Üye
nemo/sdk'yı çalıştırdığın kernelde çalışmayan donanım var mı. yoksa nitdroid deki e-yes'in kerneli mi?

Çalışmayan donanımdan kastını anlamadım ama nitdroidde e-yes pr13 kernelini kullanıyorum.

Mağaza üzerinden uygulama kurmuyor bunu sorunlarda belirtmemişler bence bende bir sorun var :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...