N97 gps problemi kesin çözüm!!!! %100

Sponsorlu Bağlantılar

zfr_1

zfr_1

Üye
Faturanız falan kabarmaz internet bağlantısını sadece ilk seferde kullanıyosun...bende bu söylenileni yaptım avea kullanıyorum sadece 3 kontörüm gitti ve şimdi evin içinde bile uyduları buluyo garminde uyduları bulamıyodu artık o da buluyo...Bu bilgiyi veren arkadaşa gerçekten çok teşekkür ederim telefonumun tek sorunu da çözülmüş oldu (telefonum 5800)..

scarlettcs

Üye
Eyvallah ufuk Kardeş, aynen uyguladım sonuç mükemmel, iyi varsın....

ekizenes

Üye
tsk ederiz
emegine saglık.
ama ve lakin denedim, 2 . 3 dk calıstı bidaha gitti...
bu n97 bi sorunu olmayan duymadım.

emreozpinar

Üye
ben bu videoyu 3 defa seyrettim ancak şu donanımsal olan soyma işini bir türlü anlamadım. Telefonun arkasındaki o siyah kağıt gibi şeyi soyduk diyelim ortaya anten teli çıktı, peki sonra? telefonun arkası açık mı gezeceğiz ya da o teli pilin üzerine bir saç teli gibi uzatıp öyle mi kapatacağız orayı anlamadım. Eğer öyle ise o tel incecik zaten kopmaz mı birkaç defa arkasını açarken yada sıkışıp biyerlere falan hasar görmez mi? yapan arkadaşlar nasıl yaptıklarını anlatırlarsa sevinirim

ayd74

Üye
saolasın kardeşim günlerdir uğraşıyordum eyvallah

vegr

Üye
kardeş bende konumlama yöntemlerinde Yardımlı GPS Tümleşik GPS Şebeke Tabanlı yok ne yapmak lazım bi yardım etsen allah rızası için

mudilek

Üye
GPS için şebeke bağlantısı kurduğuna kontür çalışmıyormu? Şebeke tabanlı olmadan yolu yok mu?

--------------- Ekleme ---------------

şebeke tabanlı olarak konumlamda sorun yok. Ama tümleşik bedava GPS de sorun var.

ergün123

Üye
ben denedim oldu memlunum teşekkür ederim

emreozpinar

Üye
yahu yaptım yaptım güzel oldu diyorsunuz, bi allahın kulu da demiyor ki arkadaş şöyle soyduk,böyle yapıştırdık vs vs..
Yaptım oldu güzel oldu süper oldu mükemmel oldu başka bi yorum yazan yok.

Revengeful

Revengeful

Emekli Yönetici
çok teşekkürler

djmk

djmk

Üye
GPS problemi yaşayan arkadaşlar..
N97 lerin kronik sorunu haline gelen ve uzun zamandır çözülemeyen GPS problemi aslında çok basit bi yolla artık çözüldü.
Daha önce kullandığım 5800XM telefonun GPS sinyalini yaklaşık 10 snde bulması, N97 nin ise açık alanda 3-4 dakika hatta daha uzun sürede bulması veya bazen hiç bulamaması küçük bi araştırma yapmama neden oldu..
Hatta bu yüzden N97 gps modülü üzerine anten takanlar bile gördüm ve youtube videosu (ne kadar ilginizi çeker bilmiyorum) altta var.. Belki bu yöntemde hoşunuza gidebilir. :d:

Neyse, konuyu fazla sulandırmadan geçelim anlatıma.. Aşağıda belirttiğim yöntemi uyguladıktan sonra N97 niz Gps sinyalini kapalı alanda bile 3-4 saniye içinde net bir şekilde bulacak :oke: şahsen bende her denememde öyle oluyor.

Öncekle aşağıdaki yönergeleri uygulamadan önce cihazınızda OviMaps kurulu olmalı..
OviMaps kurulu olmayanlar OviMaps i cihazlarına kurduktan sonra..
1. Menü> Ayarlar> Telefon> Uygulama Ayarlar> Konumlama .. menüsüne girin..
2. Konumlama yöntemleri sekmesi altında bulunan,
Yardımlı GPS
Tümleşik GPS
Şebeke Tabanlı
seçili olduğundan emin olun.
3. Sunucu konumlandırma menüsü altında bulunan,
Konumlama sunuc.kullan -> seçeneğini "Her zaman sor olarak" seçin
Erişim noktası -> seçeneğini kullandığınız operatörün internet ayarları olarak belirleyin
Sunucu adresi -> seçeneğine "supl.nokia.com" yazın
4. Yukarıda belirttiğim 3.seçenekteki işlemler bittikten sonra
OviMaps e girin
Konumlama sncu. uyarısı ekrana geldiğinde Evet seçeneğini seçin..
Kurulacak olan internet bağlantısı çok kısa süreceğinden çok az belki 1-2 konturluk
bir bedel ödemeniz gerekebilir.
5.OviMaps yerinizi bulduktan sonra tekrar Çevrimdışı modda çalış seçerek çıkış yapın ve tekrar
Ayarlar -> Konumlarıma giderek Konumlama sunucusunu "Otomatik" olarak seçin.

İşlem bitmiştir.. Artık N97 nizle Gps uydularına mevcut Gps programınızı açtıktan sonra 3-5 saniye içerisinde bağlanabileceksiniz.

İyi günlerde kullanmanız dileğiyle :yuru

Ben kendi cihazımda daha önce yaşadığım GPS problemini bu yöntemle hallettim..

Bilgiler tarafımdan derlenmiştir. Bi teşekkürü çok görmezsiniz umarım..:naughty:

Kardeş eline sağlık 5800 da mükemmel sonuc verdi 6 kontorumu yedi ama olsn :D sana duacı olcam.

ozermercan

Üye
saolasın 5800 da işe yaradı:)

yuksel8888

Üye
selam bnde garmın war 5800 da kullanıyorum uydu gec baglanıyor fakat pragram acıkken telefonun kapama tusuna basıp hatsıza alıyorum tekrar normal tercıhe gecınce uydu kısa surede baglanıyor :)) hatta ınternet ısaretı gelıyor...
ya arkadaşlar ben bir türlü garmin türkiye haritasını yükleyemedim hep linkler ölü lütfen yardımcı olacak arkadaşlara sesleniyorum şu garmini yok sunu indir bunu indir böle yap olmuyo kuran arkadaşlardan rarlı kurulu programı mail ime gönderirlerse sevinirim [email protected]

vegr

Üye
kardeş bende sadece bluetooth gps war diğerleri yok ne yapmam lazım

_4hm3t_

Üye
arkadaşım çooooooooooook sağol. 1 kereliğine internete girdirdim dediğin gibi 2-3 kontör bişey gitti. Şimdi internete girmeden hatta diğer seçili şeyleride kaldırdım sadece tümleşik gps işaretli uyduya evin içinden bağlanabiliyorum. tel:5800xm

ed1t: tek sorun Çorum haritasının yüklü olmaması. tcell ile yaklaşık 10 kontörlük net kullanınca o gün gece yarsına kadar 15 mb bedava net veriyor biraz dolaştım çorumu haritaları yüklettim fakat bunun başka bir yolu yokmu internete girmeden haritaları algılaması. ya da mevcut bir çorum haritasını nasıl tele yüklerim. yer bulmasındada 10-50 metre arasında sapmalar oluyor. normaldir herhalde ...

djdeycan

djdeycan

Üye
allah razı olsun çok işe yaradı

ozcan_zer

Üye
eline sağlık

77XMAN

Üye
Eline sağlık.n97 hayata döndürdü

djdeycan

djdeycan

Üye
ben bişey sorcam bu ayarlar ovi maps 3.3 içinde geçerlimidir acaba ?

djdeycan

djdeycan

Üye
suply.nokia.com yazarsanız olacaktır

Üst Alt