N95 8GB Bluetooth ile internete girme (%100 Çalışıyor)

Sponsorlu Bağlantılar

ESlNTl

ESlNTl

Üye
    Konu Sahibi
N95 8GB Bluetooth ile internete girme (%100 Çalışıyor)
Bluetooth iLe biLgisayarın internetini cepte kullanma! gnubox olmaksızın!

TÜRKİYEDE İLK KEZ

kullanacağımız program gnubox deil hiisi suite olacak. program sadece http protokollerini gezmenize izin weriyormuş.

denendiği söylenen cihazlar: n73 e61 e51 n95

*bluesoleil yükleyin
Kod:

*bilgisayarınızda javanın son sürümü olsun.
*hiisi suite hemen yüklemeyin ben yüklenimini wericem size biraz farklı.
*hiisi programı javadır. program imzalama sıkıntısı çekmeye son! (ekten hiisi suite'i indirin)

not: herkezde olmuyor, nedeni şuan tespit edilemedi. bazılarında herşey normal giderken, son aşamada bluetooth parantez içine alınıyor (bağlanıyor) sonra bağlantı kopuyor. sayfa açmaya çalıştığımızdada "Paket veri: Paket veri bağlantısı yok" diyor. Bendede bu hata gerçekleşti. ama birçok kişidede olumlu sonuç vermiş. bu yüzden anlatımı vereceğim.

aşama 1

menü>ayarlar>tel ayarları>bağlantı>Erişim noktaları girin.
istediğiniz adda bir erişim noktası açın, Bt tercihimdir.
seçenekler>gelişmiş ayarlar diyelim. yakın kopya sunucu adresine (proxy server adress) 127.0.0.1 yazalım. yakın kopya port no'ya (proxy port number) 1234 yazalım. erişim noktalarından geri geri diyerek çıkalım ki ayar kaydolsun.

aşama 2 (hiisi yi telefona yükleme)

öncelikle Hiisi1.6.3 dosyasını rardan çıkarın. (Hiisi Suite ekte!)

ekteki dosyadan hiisi suite'i indirelim. birsürü dosya bulacağız içinde, hepsi önemli silmeyin taşımayın. Hiisi1.6.3>Hiisi>bin dizini içine girin. Burası çok önemLi!! Hiisi.jad ve Hiisi.jar'ı hafıza kartı veya telefon hafızasına atın. fakat kök klasörlerine atın!!
Örn: E:\Hiisi.jad
E:\Hiisi.jar
veya
C:\Hiisi.jad
C:\Hiisi.jar gibi....
E:\Batuxan\Hiisi.jad burda olduğu gibi sakın klasör içine atmayın!

nokianın dosya yöneticisine girin, burdan Hiisi.jad'ı bulun. sakın hataya düşmeyin Hiisi.jar'ı değil, Hiisi.jad'ı kuracağız. tıklayın Hiisi.jad'a ve gelen uyarılara evet diyin taaki nereye yükleyeceğimizi sorana kadar. azcık üstte 2. aşamanın başında E ye veya C ye atın demiştim ya. hangisine attıysanız programıda oraya yükleyin. hafıza kartına attıysanız yüklenecek yer olarak hafıza kartını seçin. telefon hafızasına attıysanız yüklenecek yer olarak telefon hafızasını seçin.

resimdede jad ve jarın hafıza kartının kök klasöründe olduğunu görüyoruz. jad'a basın ve JADı yükleyin.

resimdeki tiki önemsemeyin yanlışlıkla koymuşum

aşama 3

BU AŞAMADA BLUETOOTH CIHAZINIZ PC YE TAKILI OLSUN
Bluesoleil'e girip bluetooth'unuzun takıldıı COM portunu öğrenin.
Bluesoleil>My Services>Properties>- Port A burda yazar hanqi port kullanacağımız.

bende com13 yazıyor. sizde muhtemelen farklı olur. siz sizinkini dikkate alacaksınız.

şimdi, az önce içindekileri silmeyin dediğim, bilgisayardaki hiisi1.6.3 dosyasına gelelim. içinde Pihatonttu diye bir klasör olacak. oraya yeni bir metin belgesi açıp içini açıyoruz.
Pihatonttu.cmd yi metin belgesinin içine sürüklüyoruz.

şu şekilde bi yazı karşımıza geliyor.
Kod:
start javaw -Djava.library.path=. -cp .\lib\comm.jar;.\lib\jdic.jar;.\class Pihatonttu.PihatonttuMain COM13 ****
burda COM13 yazan yere sizin COM unuz kaçsa onu yazıyorsunuz. Belgeyi kaydederek çıkıyorsunuz.
şimdi Pihatonttu.cmd yi açın, önünüze kücük bir ekran gelecek.
NOT: Pihatonttu.cmd yi açtıktan sonra köşesindeki pencereyi kapatma işaretine basarsak tam olarak kapanmıyor. ctrl + alt + delete yapıp işlemler sekmesinden "javaw.exe" yi bulup işlemi sonlandır dediğimizde kapanıyor. kapatmayıp ikinci bir Pihatonttu.cmd acmaya çalıştığınızda "COM PORT IS IN USE" (com portu kullanılıyor) uyarısını alırsınız.

aşama 4

telefonunuzdan kurulmuş olan Hiisi Proxy uygulamasına girin. "Hiisi Proxy uygulamasının şebeke kullanımına, veri göndermesine,almasına izin verilsin mi?" diye soru gelecek. cevap olarak "evet karım olark kabul ediyorum" evet diyerek onayımızı verelim. Bluetooth mode'a tıklayalım. Inquiring bluetooth device... diyecek.

bilgisayarınızı bulacak. tıklayın bilgisayarınıza. 2 tane btspp ile başlayan adres çıkacak. ilkine tıklayın.

seçenek>setting>mode>bluetooth seç,
seçenek>setting>bluetooth connection>check now işaretle,
seçenek>setting>User Agent>Mozilla/5.0 seç ve son olarak OK'a bas

son aşama

en son yaptığımız işlemde hiisi bağlanmış olmalı. hiisi den çıkmıyoruz, alta alıyoruz. (menü tuşuna basarak alta alabilirsiniz). ardından web browserları kullanarak internete giriyoruz. erişim noktasını sorduğunda başta ismini ne koyduysanız (ben bt olarak kullandığımı söylemiştim) onu seçiyorsunuz. bağlanıyorsunuz.

*sadece http protokolünü destekliyor!

paket veri hatası alırsanız, ki çok kişi (bende dahil) bu hatayı alıyorum. çözümüne bir sonuç getiremedim. hep beraber bakacağız ona

hiisi suite programı aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

Alternatif=>

N95 8gb da denedim çalıştı bizzat takıldıgınız yer olursa yardımcı olabilirim bu arada sadece n95 değil bence bi çok java destekli telefonda çalışabilir bluetooth driverınız verdiğim olsun yapabilirseniz diğerleriylede deneyebilirsiniz bence olabilir ben böyle denedim ve sonuç olumlu hiç bi sorunla karşılaşmadım..Kolay gelsin..Saygılar..(hisii suite İN gnubox AUT puahah :D )

Alıntıdır.. g-u-d-u-w-a-p Arkadaşımıza teşekkürler..

büyük bi ihtimal bu ayarları olan her türlü telde girilebilir ben böyle düşünüyorum :)Ayrıca telefonunuz .jad açmalı :(

(menü>ayarlar>tel ayarları>bağlantı>Erişim noktaları girin.
istediğiniz adda bir erişim noktası açın, Bt tercihimdir.
seçenekler>gelişmiş ayarlar diyelim. yakın kopya sunucu adresine (proxy server adress) 127.0.0.1 yazalım. yakın kopya port no'ya (proxy port number) 1234 yazalım. erişim noktalarından geri geri diyerek çıkalım ki ayar kaydolsun.)

• Beğen
Tepkiler: burak1651, intoman, punqermojo ve 8 diğerleri

ressam58

ressam58

Üye
Esinti yine güzel bi çalışma yapmışsın seni kutlarım.Ama bu kadar işlemden sonra insan hal kalmaz heralde değilmi?

ESlNTl

ESlNTl

Üye
    Konu Sahibi
Esinti yine güzel bi çalışma yapmışsın seni kutlarım.Ama bu kadar işlemden sonra insan hal kalmaz heralde değilmi?

Yapma gözünü sevim o kadar basit ki ben bile anlamadım nasıl bu kadar çabuk bitti diye şaşırdım gnubox ha olacak aha oldu birazdan olur yanında hiç bişi herkese tavsiye ederim..Saygılar

anl_tr

anl_tr

Emekli Yönetici
saol kardeş deniycem

anl_tr

anl_tr

Emekli Yönetici
esinti kardeşim dediklerinin hepsini yaptım harfiyen cep ekranında filan gördü hatta baglandı resimide ekledm ama btden baglan dedigim zaman ":(
"Paket veri: Paket veri bağlantısı yok diyor yani sendeki hatatı veriyor acaba bu bluesoilin yeni sürümünü yapsak olurmuki 6,0 çıkmış akıllı ceblerle uyumluymuş niye olmadı anlamadım aslında yapanlarınkinin işlemlerine teker teker bakmak lazım mutlak eksik bişey var benim tahminim portlardan ama yanlış bir tahminde olabilir
bakalım yapan biri çıkar mutlaka sorarız ona :(

ESlNTl

ESlNTl

Üye
    Konu Sahibi
esinti kardeşim dediklerinin hepsini yaptım harfiyen cep ekranında filan gördü hatta baglandı resimide ekledm ama btden baglan dedigim zaman ":(
"Paket veri: Paket veri bağlantısı yok diyor yani sendeki hatatı veriyor acaba bu bluesoilin yeni sürümünü yapsak olurmuki 6,0 çıkmış akıllı ceblerle uyumluymuş niye olmadı anlamadım aslında yapanlarınkinin işlemlerine teker teker bakmak lazım mutlak eksik bişey var benim tahminim portlardan ama yanlış bir tahminde olabilir
bakalım yapan biri çıkar mutlaka sorarız ona :(

Arkadaşım ilk yapmaya kalktığımda aynı sorun bende de oldu sakın bıkma sabret ve ben 2, defa çok yavaş bi şekilde iyice okuyarak resimlere bakarak yaptım oldu çünkü aynısını bende yaşadım yeniden dene ve doğru duzgun yap derim aynı hatayla bende karşılaşmıştım ilk yaptıgımda versiyon olarak bluetooth bilmiyorum şimdi bende 6 yı yukleyeceğim haber veririm kolay gelsin..

Denendi Bluesoeil 6 sürümünde çalışıyor..Saygılar..

hüseyin2006

Üye
olmuyor.e50de internet bağlantısı kuruyor.bluetothdan bağlanmıyor.

ESlNTl

ESlNTl

Üye
    Konu Sahibi
olmuyor.e50de internet bağlantısı kuruyor.bluetothdan bağlanmıyor.

Ayarları yapamamışsın kardeş veya daha iyi bi açıklama söylersen yardımcı olabilirim bende 1, de yapamadım 2, de gayet güzel oldu ve sorunsuz çalışıyor..

anl_tr

anl_tr

Emekli Yönetici
Kardeşim 6 defa denedim bende olmadı şansıma küseyim.bişey sorcam usb 1.1 olması baglanmamı engellermi bide benim bluetooth class1, class2 deil bunlardan dolayı yaparmı

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
Teşşekkürler.

ESlNTl

ESlNTl

Üye
    Konu Sahibi
Kardeşim 6 defa denedim bende olmadı şansıma küseyim.bişey sorcam usb 1.1 olması baglanmamı engellermi bide benim bluetooth class1, class2 deil bunlardan dolayı yaparmı

Arkadaşım ben bu özelliklere sahibim bu yuzden olabilir sende bu özelliklere sahip olursan eminim olacaktır aslında gercekten cok basit ne bilim gnubox da o kadar uğraşıyorduk ama bunda hiç bişi yapılmıyor o kadar yazı yazılmış ama hikaye çok kısa ve öz anlarsanız siz bile bu kadar basit olacağına inanamayacaksınız :)

--------------- Ekleme ---------------

Rica ederim afiyetle kullan..Saygılar

hanoglu

hanoglu

Üye
Teşekkürler. Adımlarını uyguladım. Şimdilik bağlantı hatası konusunda aynı hatayı alıyorum. Sanırım biraz daha uğraşmam gerekecek.

crazy500

Üye
teşekkürler 6680 i bağladım sorunsuz çalışıyor

Bystone

Bystone

Üye
Paylaşım için teşekkürler ama ben deneyipte yapamazsam sinir küpü olurum uğraşmaya değmez...

patlıcancı

patlıcancı

Üye
neresi %100 çalışıyor ben anlamadım

yilmazinch

Üye
arkadaslar bu anlatim kesinlikle yanlistir.ben su an hiisi suite ile internete giriyorum.n95 ile.ilgilenenlere kesin yontem ve nasil ayar yaptigimi [email protected]

--------------- Ekleme ---------------

n95 ile bluetooth ile internete girmek isteyenler.isteyenlere bana mesaj atmalari halinde %100 nasil yapildigi anlatilir.ve bu arkadasin anlattigi yontemele deneyenler basarmalari imkansiz.anlatim % 100 yanlis.

crazy500

Üye
'teşekkürler 6680 i bağladım sorunsuz çalışıyor' diye yazdım ama bağlandığımı sanmısım ama bluetooth dan bağlanamamışım gprs den bağlanmışım. yine de saol tekrar deniyecem inşallah olur

yilmazinch

Üye
aradaslar nokia symbian telefonlarin hepsinde ben baglanabiliyorum.yalniz esinti arkadasin anlattigi sekilde degil.kendi yontemim.ama eger esinti arkadasimizin yontemini denmek isteyenler devam edebilirler.basari orani sadece %0 olacaktir.

Üst Alt