N7100 (Note 2) Wifi Açılmıyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Arkehas

Arkehas

Üye
    Konu Sahibi
N7100 (Note 2) Wifi Açılmıyor.
Arkadaşlar öncelikle bütün olayı baştan anlatayım.

Android kullanmaya 1 sene önce başladım. Ondan önce elimde Nokia 701 ve c-5 vardı. Sonra herkes android android diyince ben de Note 2 aldım. 2. el aldım 1000 tl ye falan mal oldu. Telefon 3 ay kullanılmıştı.
Neyse konumuza gelelim. Başıma bi sürü sorun geldi. Tanıdık telefoncuya gittim çatlak olan lensimi değiştirmek istediğimde 150 tl istedi kabul ettim. Lensi öyle bi takmıştı ki silikondan lens olması gerekenden 1 2 milim yukardaydı. 2. defa götürdüm bu sefer şişikliği daha aza indi( ücretsiz yaptırdım). 3. defa götürdüğümde ise (dost kazığı bu olsa gerek) kalemim çalışmıyordu. Sağolsun ana karta takılan kalemin çalışmasını sağlayan sigortayı yırtmış. Kavga edip telefonumu aldım. Bundan sonra tanıdığa iş yaptırtmamaya karar verdim.

Okullar açıldı malum. Bende üniversite için okuduğum şehre gittim. Telefonun lensini değiştirdim. 320 tl ye mal oldu. Telefoncunun dediği şey şuydu:"madem bilmiyorsun neden lens takmaya çalışıyorsun, telefonun ana kartına kadar silikon basmış sığır" Telefonu aldım kullanmaya başladım 2 3 gün sonra wifi, bluetooth ve wifi alanını açmamaya başladı. Tekrar aynı telefoncuya götürüp, abi böyle böyle dedim. Bi iki yazılım denedi olmadı. Sonra wifi entegresi yaptığını söyledi. Hard format attığını olmadığını daha işlem yapacağını söyledi. Ama ben o gün ( yani 30 Ekin 2014) memlekete biletim olduğu için telefonu telefoncudan alıp memlekete getirdim. Asır sorun şu bunları ailemin bilmemesi gerekiyor. Telefoncu da bana "bayramdan sonra geri kalanı hallederiz. Yazılım denicez ve sıcak hava üflenicek" tarzı bi şeyler dedi.

Soracağım soru şu ki telefonu rootladım. Wifi fix denedim. Bi türlü bu sorunu çözemedim. Bayram süresince bu sorunu evde halledebilir miyim? Neler yapmam gerekiyor. İnternette araşttırdığımda ise Note 2yle alakalı çok bi şey bulamadım. bi wifi fix buldum. 2 android sürümü için root buldum. Bu yüzden maxicep e yazayım dedim. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
eğer ana kart ile uğraşırken portu zarar vermiş işe veya wifi modülüne bir sorun oluşmussa ana kartın değişimi şart ama yazılımsal ise denenebilir ve çok geçmiş olsun kalem benim de bozuldu (aslında kalem değilde kalemin takılı olup olmadığını kontrol eden bir manda var kalemi çok çıkarıp taktığım için kırıldı ama kalem çalışıyor) senin kalem hiç mi çalışmıyor yoksa sadece takılı olup olmadığını mı bilmiyor onu da merak ettim

turkishield

turkishield

Üye
note 2 için en iyi stock rom hangisi?

Arkehas

Arkehas

Üye
    Konu Sahibi
note 2 için en iyi stock rom hangisi?

inan hiç bi fikrim yok. rom atmayı denemedim daha önce. Nerde okusam telefonun donanımına zarar verme olasılığınız var dediğinden çekindim işin açıkçası. O yüzden de pek araştırmadım.

Sucrofe

Sucrofe

Üye
2. el almasaydınız keşke. O paraya sıfır bulabilirdiniz. Yazık olmuş. Ana karta zarar gelmiş gibi görünüyor ve bu da pahalıya patlar. Zaten neredeyse Note 3 alacak kadar para (tamir, telefon parası) vermişsiniz.

Arkehas

Arkehas

Üye
    Konu Sahibi
2. el almasaydınız keşke. O paraya sıfır bulabilirdiniz. Yazık olmuş. Ana karta zarar gelmiş gibi görünüyor ve bu da pahalıya patlar. Zaten neredeyse Note 3 alacak kadar para (tamir, telefon parası) vermişsiniz.
Haklısınız ama son pişmanlık fayda etmiyor işte. Olan oldu artık

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
kardeşim custom stok romdan bahsettim
desene touchwiz tabanlı custom rom diye ben tam olarak note 3 üzerine araştırmadım için ben tam olarak cevap veremeyeceğim ama şu siteden bir araştırın bu site gibi 10 15 tane var (mesela galaxynote2root.com ,galaxys4root.com galaxys5root.com g3root.com vsvss)

Üst Alt