MSN Messenger Msn messenger oturum açma sorunu - Hata kodu : 8100030d Çözüm

Sponsorlu Bağlantılar

M.H.Orhan

M.H.Orhan

Üye
Bu hatanın birkaç farklı nedeni ve çözümü mevcuttur.
Neden 1 : Bilgisayarınızın yüksek güvenlik altında çalışması.. ( Güvenlik duvarı,antivirüs; firewall ayarlarınız ) Bu hata live'da sıklaşmıştır, eski sürüm msn 7.5 kullanmayı sevenler, o sürümü kullanabilirler.

Neden 2 : Bios pilinizin zayıflamasından dolayı,saat ayarlarınızın geride kalması..

Neden 3 : Genel,klasik msn hataları ( daha detaylı bir araştırma yapmak zorunda kalabilirsiniz )

Not : Bu çözüm yollarını kullanırken, msn'den system tray'da yani saatin bulunduğu bölgedende çıkış yaptığından emin olunuz.

İlk Çözüm Yolu : Bilgisayarınızın saat ayarı...
MSN'i kapatın bilgisayarın saatini Gün /Ay / Yıl / Saat / Dakika olarak güncelleyin..
Veya bios'a girip, biostan saat ayarını yapınız..

İkinci Çözüm YOlu :
başlat >Çalıştır > regsvr32 softpub.dll girip enter diyoruz...

Üçüncü Çözüm Yolu :
Kullandığınız antivirüs programlarının, hassasiyetinden emin olunuz.
Eğer engelliyorsa izin veriniz, hangi antivirüs kullandığınızı bilemiyeceğim bunu tek tek antivirüslere göre anlatamayacağım,ama siz izin verdiğinden emin olana kadar bu işlemi hallediniz.
Zone Alarm,Kaspersky gibi güvenlik programları kullanıyorsanız özellikle bu hata ile karşılaşmamanız çok nadir bir durum.
Kullandığınız güvenlik programlarının eminimki izinliler listesi vardır,kesinlikle kontrol ediniz ve uygulayınız..

tamer353535

Üye
yaaa bu ne böyle niye böyle oluyoki sürekli gerçekten inanılmaz sinir bozucu bişi

mat-rock_58

mat-rock_58

Üye
arkadaşım dediğin yöntem bi işe yaramıyo bea....

quickly_chorus

Üye
bazı adreslerden veya tek bir adresten oturum açıp diğerleriyle açamayan arkadaşlar bir çözüm yoluda benden.bende aynı hatayı yaşadım ve eski sürüme geçmek bıkıp yeni adres almak gibi şeylerle uğraşmadım sürekli denedim bir yolunu bulana kadar.adresinizi şifrenizi yazın seçenekler sekmesine girin bağlantı sekmesine gelin bağlantı ayarlarında gelişmiş ayarları tıklayın.SOCKS girdisi altındaki tüm verileri silin ve tekrar tekrar deneyin tüm adreslerimi bu şekilde açtım ve artık sorunsuz kullanıyorum msn'i.bu sorunun cevabını ararken bu siteyide okudum ve sorunu çözünce sırf çözemeyen arkadaşlara çözüm bulabilmek için üye oldum :)

memo8807

memo8807

Üye
arkadaslar bu sorun benimde basıma geldi cok ugrastım ama sonun da bi cozum buldum internet sagolsun:D belki sizin isinizide gorur
bilgisayarda c de sırasıyla (kullanıcılar /kendi hesabınız/appdata/local/microsoft/windows live contact) girin ve icindeki herseyi silin
sorununuz umarım duzelmis olacak, ben denedim oldu

kaspersky55

Üye
arkadaslar bu sorun benimde basıma geldi cok ugrastım ama sonun da bi cozum buldum internet sagolsun:D belki sizin isinizide gorur
bilgisayarda c de sırasıyla (kullanıcılar /kendi hesabınız/appdata/local/microsoft/windows live contact) girin ve icindeki herseyi silin
sorununuz umarım duzelmis olacak, ben denedim oldu

memo8807 arkadaşım senden Allah razı olsun bu sorunnun kesin çözümü tüm arkadaşların msn adreslerini geri kazandırmış oldun yeni msn adresi almaya filan gerek yok müthişşş sağol

benhjk

benhjk

Üye
arkadaşlar
live messengerin hiç bi sürümünü yükleyemiyorum
8.0, 8.1, 8.5, 9.0, 7. vs.
en son 9.0ı kuraya çalışmıştm o çalışmadığı için onu kaldırdım
düşük sürüleri yüklemek istediğimde yüksek sürüm pc nizde mevcut diyor
programın kalıntılarını revo uninstaler,program ekle kalıdr, clenen celear(gibi bişiydi) bunlardan başka neyle sileilirm. lütfen yardım

LUBUOGUZ

LUBUOGUZ

Üye
BURADAKi C:\Documents and Settings\KULLANICI ADI\Local Settings\Application Data\Microsoft\
Messenger/Windows Live/Windows Live Contacts KLASÖRLERİNİN İÇİNİ SİLİN.

NOT:BU KLASÖRLERİ GÖRMEK İÇİN BİLGİSAYARINIZDAKİ GİZLİ KLASÖR VE DOSYALARI GÖRÜNÜR YAPINIZ...

tripper

Üye
Alıntı: technonur göndermiş. >
ben genelde msnin kişisel geçmiş dosyalarını tamamen siliyorum oluyor deneyin isterseniz
C:\Documents and Settings\KULLANICI ADI\Local Settings\Application Data\Microsoft\Windows Live Contacts adresiniz olan klasörü silin

ARKADAŞLAR KESIN COZUM BU YANI GERCEKTENDE OLUYO SONUCTA MANTIKEN TEK BIR BILGISAYARDA CILMIYO. AMA HOTMAIL.COM DAN MAIL E BAKABILIYOSUN VE SONUCTA MAIL ADRESIN SAGLAM BU KLASO RALTINDAKILERINI ARKADASIMIZIN DEDIGI GIBI SILINCE DUZELIYO MESSENGER KAYITLARINDAN DOLAYI OLUY O SANIRIM.VALLA ILGILENEN VE ACIKMALAMA YAPAN BUTUN ARKADASLARA TESEKKURLER.

İLKAĞAN

Üye
C:\Documents and Settings\KULLANICI ADI\Local Settings\Application Data\Microsoft\Windows Live Contacts adresiniz olan klasörü silin

evet aynen bu yolu izleyin kesinlikle oluyor arkadaşlar...

lamazibagvi

Üye
eski bi sürüm olsada msn mesengerden iyidir arkadaşlar 7.5 sürümünü kur sonra ubdate hatası c program files MSN Messenger gir msnmsgr üzerine gel sağ tıkla özellikler uyumluluk windows 2000 yap güncelleme istemeyecektir aynı hatadan denenmiştir sonuç 100 de 100 çalışmaktadır :sn::sn::sn:

chewrokee

Üye
BURADAKi C:\Documents and Settings\KULLANICI ADI\Local Settings\Application Data\Microsoft\
Messenger/Windows Live/Windows Live Contacts KLASÖRLERİNİN İÇİNİ SİLİN.

NOT:BU KLASÖRLERİ GÖRMEK İÇİN BİLGİSAYARINIZDAKİ GİZLİ KLASÖR VE DOSYALARI GÖRÜNÜR YAPINIZ...

arqadaşım bidahaki sefere yazdığına diqqat edersen sewinirim senin yüzünden yanlış dosyayı sildim.

C:\Documents and Settings\KULLANICI ADI\Local Settings\Application Data\Microsoft\Messenger/Windows Live/Windows Live Contacts
Bu doğru değil. microsoftun içindeki messenger qlasoründe başqa bi qlasör yoq. bende qlasörün içindeqileri sildim we şimdi windows messenger çalışmıyor. doğrusu bu olacaq arqadaşlar sizinde bilginize. gerçi bi yuqardada war ama..

C:\Documents and Settings\KULLANICI ADI\Local Settings\Application Data\Microsoft\Windows Live\Windows Live Contacts
Doğrusu bu
:bann::bann::bann::bann::bann:

pc kolik

pc kolik

Üye
aynı sorun bendede var arkadaşlar msn aldım kişi listemi ekledim ve o da aynı hataya yakalandı yani bu da işe yaramıyor:(

pc kolik

pc kolik

Üye
arakadaşlar klösör silmede işe yaramıyor siliyorum açılıyor ama klasörler oluşunncaya kadar açık sonra gene kapanıyor biz her defa silip silip mi açcaz bilen yazsın yardımmm(başka msn adresleri açılıyor benimki açılmıyor )

pacukoo

Üye
arkadaşım senden ALLAH razı olsun çok teşekkür ederim yardımcı olan bu konuda yardımını esirgemeyen herkeze teşekkürler

rapperkerim1747

rapperkerim1747

Üye
Arkadaşlar ben msni kaldırdım , yükledim ama yinede olmadı ayrıca canım arkadasımın verdigi yontemde ıse yaramadı bende baska yerde sorunsuz acıyorum ama kendi pc'imde acamıyorum neyse aydınlatırsanız sevinirim ...

kraloglu

Üye
malesef hatayı gideremedik

--------------- Ekleme ---------------

ya arkadaşlar bütün hepsini denedim olmuyo ya
işyerinde giremiyom ama evde giriyorum yeni adreste çıkardım olmadı nasıl biiş bu ya anlamıyom :(:(:(:(

--------------- Ekleme ---------------

ya arkadaşlar bütün hepsini denedim olmuyo ya
işyerinde giremiyom ama evde giriyorum yeni adreste çıkardım olmadı nasıl biiş bu ya anlamıyom :(:(:(:(:agla

nellyville142

Üye
girebiliyosun bi yolu var eski msn messenger var explorerin içinde bende de aynı hata var ordan giriyom mecburen bi de onu dene olacaktır.

apoarslan91

Üye
Arkadaşlar msn silmenize gerek yok bende 1 ay kadar aynı sorundan muzdariptim.tam format atcam akşam bi arkadaş bana bi yol gözterdi uyguladım ve şuan msn canavar gibi çalışıyo.benimde 3 msnden 2si açılıyodu 1i açılmıyodu ama şuan sorun yok.
çözüm yolu:
önce bilgisayarımı açın üstten araçlar >> klasör seçeekleri>> gizli klasörü göster diyoruz.
sonra
c:\ >> Documents and Settings>> kullanıcı adınız >> Local Settings>>Application Data>>Microsoft
burda msnle ilgili 3 dosya var. (Messenger-Windows Live Contacts-Windows Live) bunların içinde ne var ne yok silin.sonra sorun falan kalmıycak. şimdiden geçmiş olsun ;)

aslankraljuman

Üye
arkadaşlar benim msn de acılmıyor msn programını kaldırıp yenişten yükledim sizin söylediginz yollarıda denedim yinede düzelmedi lütfen caresi varsa bana mail atarmısınız e posta([email protected])

Üst Alt