[ÇÖZDÜM] Google Play Hata Kodları Onarımı - RESİMLİ ANLATIM

Sponsorlu Bağlantılar

bLnmz

bLnmz

Üye
    Konu Sahibi
[ÇÖZDÜM] Google Play Hata Kodları Onarımı - RESİMLİ ANLATIM
Kod:
Selamın Aleyküm arkadaşlar.
Abimin kullanmış olduğu Samsung Galaxy Note II cihazına dün DN3 4.4.2 Kitkat yükledik. Cihazın her şeyi normal ancak Playstore'dan Facebook, Instagram gibi uygulamaları indirip yüklemeye çalıştığımda "Uygulama Yüklenemiyor Kod: -24" diye bir hata alıyorum.
Ancak cihaza yüklemiş olduğum Android 4.4.2 DN3 Rom'unu kendi cihazım da sorunsuz kullanmaktayım...
Yaptıklarımı söyleyim, önerecek arkadaşlar bunu dikkate alsınlar :)
- Cihazı kullandığı son stabil sürüm olan Android 4.3'e geri aldım (OLMADI)
- Cihaza Wipe Data/Cache/Dalvik yaptım (OLMADI)
- Cihazın Rom'unu komple sildim (Zootscript ile) Android 4.1.2 Türkiye yükledim (OLMADI)
- system/data/data/ pl.solidexplorer dosyasını sildim (Internetten bir öneri) (OLMADI)
- Google Play Hesabını kaldırıp kendi hesabımı ekledim, denedim (OLMADI)
Not: Misal Maxicep'ten Facebook uygulamasını indirip kurmaya çalışsam da aynı hatayı almaktayım.
Bu doğrultuda aklına farklı bir yöntem gelen var ise lütfen esirgemesin. Yanıtlarınızı beklemekteyim.
Sorunum yukarıda bahsettiğim gibi. Sorunu dün gece saat 03.17'de çözdüm. Şöyle ki;
Öncelikle cihazı Download Mod'a alıyoruz. Ben Galaxy Note 2'de uyguladım. Siz hangisinde uygulayıp olumlu sonuç alırsanız yazabilirsiniz.

Download Mode Alma
Cihaz kapalı iken "Ses KISMA + Menü Tuşu + Açma/Kapama tuşu"na basılı tutuyoruz.
Karşımıza, Download Mod'a gitmek isteyip istemediğimizi soracak, SES AÇMA tuşuna bir kere basıyoruz. Cihazımız Download Mod'a geçmiş bulunuyor.

Cihazın Download Mod'a Alınması

Bilgisayara bağlıyoruz ve Kies Air'i açıyoruz.
Kies Air'de sırasıyla, Araçlar > "Üretici yazılımı yükseltmesi ve Başlatma Durumuna Getirme"yi seçiyoruz.

(Kies Air Araçlar)
Bu adımı tamamlayınca karşımıza ufak bir pencere çıkacak ve bu pencerede "Model Adı ve Seri Numarası" sorulacak. Gerekli bilgileri pilin altında ki etiketten temin edebilirsiniz.
(Buradan sonrası cihazı sıfırladığı için basit ancak resimlerini alamıyorum. Dediğim gibi, cihazı dün gece 03.17'de deneme yanılma yolu ile yaptım.)
Burada ki adımları tamamladıktan sonra karşınıza cihazın içeriğinin silineceğine dair uyarılar vs. gelecek. Tamam diyin ve devam edin. Yaklaşık 45 Dk. yahut 1 saat civarında sürecek olan işlem, size firmanın cihazınız için sunulmuş son Android Rom'unu yükleyecek.

Bu adımları tamamladık ve kurulumumuz bitti. Cihazımız paylaşılmış olan son android sürümü ile açıldı. Google Play Store'a girin ve denemelerinizi yapın.

Bu adımları tamamladıktan sonra cihazımızı tekrar Root'layabiliriz. Tabi daha önce Root'lu kullanıyorsanız..

Alıntı değil, alın teridir. :koş:
Bir teşekkürü çok görmezsiniz umarım.. :tşk: :rica:

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: mustafaytug, ExpertMurderer ve ByTameral

ByTameral

ByTameral

Üye
odin ile sürüm düşürmeyi denedin mi

• Beğen
Tepkiler: ExpertMurderer ve bLnmz
ByTameral

ByTameral

Üye
ama bu ı9100 altındaki modellerde bu yöntem çalışmıyor

• Beğen

exd2121

Üye
Peki imei gider mi yurtdisi telde

ByTameral

ByTameral

Üye
%80 gitmez

• Beğen
Tepkiler: ExpertMurderer
bLnmz

bLnmz

Üye
    Konu Sahibi
Peki imei gider mi yurtdisi telde
Cihazın kayıtlı mı?
Değilse de Kies telefonun kayıtlı olduğu ülkeye göre bir ROM yükler diye tahmin ediyorum.
Sıkıntı olacağını düşünmüyorum.

ByTameral

ByTameral

Üye
Cihazın kayıtlı mı?
Değilse de Kies telefonun kayıtlı olduğu ülkeye göre bir ROM yükler diye tahmin ediyorum.
Sıkıntı olacağını düşünmüyorum.
sanırım recovery bölümünden rom atıldığında gidiyordu diye biliyorum kardeşim doğru mu

• Beğen
bLnmz

bLnmz

Üye
    Konu Sahibi
  • Beğen
Tepkiler: ByTameral

exd2121

Üye
cihaz kayıtlı değil klon ımeı inşallah bı sorun cikmaz denıyecegım birazdan

exd2121

Üye
ustadım hallettım ama şebeke yok bi program vardı bulamıyorum sımdı yardımcı olursanız sevınırım

bLnmz

bLnmz

Üye
    Konu Sahibi
ustadım hallettım ama şebeke yok bi program vardı bulamıyorum sımdı yardımcı olursanız sevınırım
Kod:
Arama menüsünden *#0011# kodu girilir.
Seçenekler tuşuna basın, BACK'ı seçin
Karşınıza bir ekran gelecektir.
Bu ekranda 8-1-5-5 seçeneklerini tuşlayın.
İşlemi kapatın tekrar arama bölümüne gelin.

Arama menüsünden *#0011# kodu girilir.
Seçenekler tuşuna basın, BACK'ı seçin
Karşınıza bir ekran gelecektir.
Bu ekranda [8]-[7]-[3]-[1 veya 2]
Şeçimini yapınız, şebeke çubukları aktif olacaktır ve 3-5 saniye içinde şebeke gelecektir.
Yazılanları bir dener misin kardeşim?
Program da muhtemelen Arıza Patch'dir.

exd2121

Üye
üstedım sebeke cubukları aktif ağda kayıtlı değil hatası alıyorum

exd2121

Üye
4.1.2 ve afr yazıyorduüstadım yardımcı olursan cok makbule geçer

exd2121

Üye
gt-ı9300galaxy s3